Connect with us

Informacje

Czy upadłość konsumencką może ogłosić także przedsiębiorca?

Opublikowano

on

upadlosc konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwala wyjść z pętli zadłużenia i odzyskać płynność finansową. Procedura ta skutkuje częściowym lub pełnym oddłużeniem konsumenta przy jednoczesnym zaspokojeniu roszczeń wierzycieli. Jednak wiąże się z utratą zgromadzonego dotąd majątku, który staje się masą upadłości, przeznaczoną do spłaty długów oraz kosztów postępowania upadłościowego. Sprawdź, czy tylko konsument może ogłosić upadłość konsumencką!

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe skierowane dla osób prywatnych, które nie prowadzą działalności. Może ona być ogłoszona tylko przez osoby fizyczne, które mają zdolność prawną (ma ją każdy człowiek od chwili urodzenia, aż do śmierci). Z upadłości konsumenckiej mogą skorzystać osoby niewypłacalne, których miesięczne wynagrodzenie jest zbyt niskie, aby pokryć wydatki związane z utrzymaniem oraz spłatą długów.

Upadłości konsumenckiej nie mogą ogłosić osoby prawne, czyli przedsiębiorstwa, spółki z o.o. i inne podmioty mające osobowość prawną. Przedsiębiorca może ogłosić upadłość konsumencką tylko pod warunkiem zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej – podkreśla radca prawny z Kancelarii Legal Liability z Łodzi.

Jest to zatem duża szansa na rozwiązanie problemów finansowych dla osób, które są gotowe zamknąć działalność gospodarczą, a także dla osób, które nie mają środków pieniężnych na regulowanie swoich zobowiązań (od co najmniej 3 miesięcy).

Do niedawna z procedury tej mogli skorzystać tylko dłużnicy w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej utratą pracy, zdrowia lub innych zdarzeń losowych. Dziś z upadłości konsumenckiej mogą skorzystać nawet dłużnicy, którzy doprowadzili do swojej niewypłacalności w sposób umyślny lub wskutek nieodpowiedzialnych zachowań.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez przedsiębiorcę

Upadłość konsumencka różni się od upadłości przedsiębiorcy, a jej głównym celem jest oddłużenie, które może polegać na zaspokojeniu wierzycieli z majątku dłużnika czy umorzeniu części lub całości długów. Jak było wcześniej powiedziane, mogą z niej skorzystać przede wszystkim konsumenci. Nie oznacza to jednak, że ta droga jest całkowicie zamknięta dla przedsiębiorców. Aby móc ogłosić upadłość konsumencką, przedsiębiorca musi dokonać wykreślenia wpisu z CEiDG, a nie jedynie zawiesić działalność, czy zaprzestać jej faktycznego wykonywania. W istocie o upadłość konsumencką może postarać się już nie przedsiębiorca, a były przedsiębiorca. Jeśli zadłużenie byłego przedsiębiorcy powstało w związku z prowadzeniem działalności – nie stanowi to przeszkody do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Wypróbuj możliwości telefonu Samsung Galaxy S22 Ultra!

Opublikowano

on

samsung galaxy s22

Czy wiesz, jaki aparat do zdjęć nocnych sprawdzi się najlepiej? A może zastanawiasz się, jak poprawnie wykonać fotografię przy słabszych warunkach oświetleniowych? Z tego wpisu dowiesz się, jak możesz podnieść swoje umiejętności w tym zakresie oraz czy Samsung Galaxy S22 Ultra to dobry wybór dla początkującego fotografa! (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Oczyszczacze powietrza do 3000 zł – czy warto?

Opublikowano

on

Analizując mapy smogowe w okresie jesienno-zimowym z łatwością można wysnuć wnioski, że problem ze smogiem w Polsce jest jak najbardziej realnym zagrożeniem, co gorsza okazuje się, że smog to nie jedyne zanieczyszczenie znajdujące się w powietrzu. Oczywiście nie trzeba wspominać, o tym, że wszelkie zanieczyszczenie nie są nam do niczego potrzebne, a wręcz w sposób negatywny oddziałują na nasz organizm.

W pomieszczeniach, jak np. pomieszczenia we własnym domu niwelowanie zanieczyszczeń, a co za tym idzie również przykrych konsekwencji ich wdychanie, wcale nie musi być trudne i nierealne. Do skutecznej eliminacji szkodliwych substancji z powietrza służą oczyszczacze marki goodair. Jak działają oczyszczacze powietrza i czy zawsze jest to duża inwestycja finansowa?

Oczyszczacze marki Goodair – co czyni je skutecznymi w eliminacji zanieczyszczeń?

Można by odpowiedzieć jednym zdaniem na powyższe pytanie, a mianowicie, o skuteczności w eliminacji zanieczyszczeń decyduje przede wszystkim zastosowana metoda filtracji, czyli filtry. Rozwijając nieco temat, oczyszczacze marki Goodair jak np. ceniony model oczyszczacz Sharp KC-A50EUW, działają w oparciu o najlepsze filtry, które dają gwarancję najwyższej niemal 100% skuteczność w oczyszczaniu powietrza. Sposób działania urządzeń do sterylizacji powietrza jest bardzo prosty:

  • po pierwsze oczyszczacz wchłania zanieczyszczenia powietrza
  • po drugie w jego wnętrzu zachodzi właściwy proces filtracji, czyli najprościej mówiąc zanieczyszczone powietrze jest poddawane wieloetapowej filtracji przy wykorzystaniu różnych filtrów
  • po trzecie czyste powietrze zostaje z powrotem wtłoczone do pomieszczenia.

Ta niezwykle prosta i niewymagająca zaangażowania użytkownika praca, jest najskuteczniejszą dostępną metodą, którą można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych czy innych.

Czy cena oczyszczacza powietrza może być rozsądna?

Ceny dostępnych na rynku modeli różnią się w zależności jakie urządzenie wybierzemy, na jakich zależy nam funkcjach i jak duże pomieszczenie zamierzamy filtrować. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić urządzenia, które będzie zarazem bardzo skuteczne, a przy tym nie będzie konieczności zaciągnięcia kredytu, aby móc je kupić. Dobrym przykładem oczyszczacza powietrza, który łączy w sobie wysoką skuteczność, dobre parametry i rozsądną cenę jest wspomniany już oczyszczacz Sharp KC-A50EUW. W profesjonalnych sklepach z tego typu sprzętem ten model można kupić już za 1899 zł. Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW charakteryzuje przede wszystkim skuteczność, uzyskana dzięki wieloetapowej filtracji, ale również cicha praca, ciekawy wygląd, możliwość nawilżania powietrza. Tak zaawansowane urządzenie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, skutecznie eliminując zanieczyszczenia.

Co jeśli nie chce wydać jednorazowo takiej kwoty?

Oczyszczacze marki goodair można śmiało określić jako dobrą inwestycję w zdrowie i samopoczucie, jeśli zapragniemy być posiadaczami tego typu urządzenia, a nie posiadamy wystarczających środków, najlepiej będzie wybrać sklep specjalizujący się w sprzedaży urządzeń do sterylizacji powietrza. Po pierwsze możemy wówczas liczyć na fachowe doradztwo,a po drugie mamy możliwość  skorzystania z wygodnego systemu ratalnego, dzięki czemu takie urządzenie jak oczyszczacz Sharp KC-A50EUW, możemy mieć we własnym domu, mieszkaniu, czy biurze choćby zaraz.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Czytaj Dalej

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.