Connect with us

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska.

Obecnie obowiązuje prawie 30 takich dyrektyw. Bardziej szczegółowe normy techniczne zawarte są w  zharmonizowanych normach europejskich. Regulacje wynikające z dyrektyw Nowego Podejścia zobowiązują producentów do testowania ich produktów i znakowania ich symbolem CE.

Wymagania dotyczące maszyn

Wszystkie sprzedawane na terenie Unii Europejskiej maszyny muszą być przede wszystkim zgodne z dyrektywą maszynową. Dodatkowo, zależnie od określonego rodzaju oraz warunków wykorzystania towaru może także zachodzić potrzeba przetestowania ich pod kątem zgodności z innymi dyrektywami. Najczęściej są to:

  • Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej, która określa wytyczne dla maszyn, aby nie zaburzały pola elektromagnetycznego, sprawnie działały w określonym środowisku oraz nie wpływały negatywnie na działanie innych urządzeń. Te przepisy obejmują wszystkie sprzęty zawierające aktywne elementy elektroniczne.
  • Dyrektywa niskociśnieniowa, która zawiera zapisy dotyczące projektowania, wytwarzania oraz oceny zgodności urządzeń ciśnieniowych lub ich zespołów o maksymalnym ciśnieniu powyżej 0,5 bara.
  • Dyrektywa ATEX http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/bezpieczenstwo+wybuchowe+(atex)+i+bezpieczenstwo+pozarowe ), która ma zastosowanie do urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do użytku w strefach wybuchowych. Ponadto zapisy dyrektywyATEX odnoszą się również do urządzeń zabezpieczających, sterujących i regulacyjnych używanych poza przestrzeniami zagrożonymi wybuchem, które są wymagane lub zapewniają bezpieczne funkcjonowanie urządzeń i systemów chroniących przez wybuchem.

Trzeba pamiętać, że maszyny powinny spełniać wszystkie wymagania zawarte w wyżej wymienionych dokumentach. Każdy produkt powinien być dokładnie przebadany, a następnie oznaczony symbolem CE zgodnie ze standardami określonymi w odrębnej dyrektywie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Co to jest umowa przedwstępna?

Opublikowano

on

Umowę przedwstępną podpisujemy w momencie, w którym zawarcie umowy właściwej jest z jakichkolwiek względów niemożliwe. To rodzaj zabezpieczenia, dzięki któremu każda ze stron ma pewność dochowania warunków przez drugą z nich. Na czym polega i jak przygotować ją najlepiej?

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.