Connect with us

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska.

Obecnie obowiązuje prawie 30 takich dyrektyw. Bardziej szczegółowe normy techniczne zawarte są w  zharmonizowanych normach europejskich. Regulacje wynikające z dyrektyw Nowego Podejścia zobowiązują producentów do testowania ich produktów i znakowania ich symbolem CE.

Wymagania dotyczące maszyn

Wszystkie sprzedawane na terenie Unii Europejskiej maszyny muszą być przede wszystkim zgodne z dyrektywą maszynową. Dodatkowo, zależnie od określonego rodzaju oraz warunków wykorzystania towaru może także zachodzić potrzeba przetestowania ich pod kątem zgodności z innymi dyrektywami. Najczęściej są to:

  • Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej, która określa wytyczne dla maszyn, aby nie zaburzały pola elektromagnetycznego, sprawnie działały w określonym środowisku oraz nie wpływały negatywnie na działanie innych urządzeń. Te przepisy obejmują wszystkie sprzęty zawierające aktywne elementy elektroniczne.
  • Dyrektywa niskociśnieniowa, która zawiera zapisy dotyczące projektowania, wytwarzania oraz oceny zgodności urządzeń ciśnieniowych lub ich zespołów o maksymalnym ciśnieniu powyżej 0,5 bara.
  • Dyrektywa ATEX http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/bezpieczenstwo+wybuchowe+(atex)+i+bezpieczenstwo+pozarowe ), która ma zastosowanie do urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do użytku w strefach wybuchowych. Ponadto zapisy dyrektywyATEX odnoszą się również do urządzeń zabezpieczających, sterujących i regulacyjnych używanych poza przestrzeniami zagrożonymi wybuchem, które są wymagane lub zapewniają bezpieczne funkcjonowanie urządzeń i systemów chroniących przez wybuchem.

Trzeba pamiętać, że maszyny powinny spełniać wszystkie wymagania zawarte w wyżej wymienionych dokumentach. Każdy produkt powinien być dokładnie przebadany, a następnie oznaczony symbolem CE zgodnie ze standardami określonymi w odrębnej dyrektywie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Kredyt we franku szwajcarskim

Opublikowano

on

Kredyt we franku szwajcarskim w Polsce to kredyt walutowy. Kredyt walutowy to kredyt który udzielane jest w innej walucie niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyt walutowy udzielane jest jeszcze w walucie dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz euro. 

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Jak działa leasing pracowniczy?

Opublikowano

on

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy, nazywany również leasingiem personalnym, to model zatrudnienia, który staje się coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Polega on na tym, że pracownik jest formalnie zatrudniony przez firmę leasingową, która następnie „wynajmuje” go innemu pracodawcy. Taki model zatrudnienia pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie liczby pracowników do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczeniu formalności związanych z procesem zatrudnienia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Czym powinna wyróżniać się dobra agencja pracy tymczasowej?

Opublikowano

on

informacje o agencji pracy tymcasowej

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, agencje pracy tymczasowej stanowią istotne ogniwo dla firm, poszukujących wysoko wykwalifikowanych pracowników tymczasowych. Jednak nie wszystkie agencje są takie same, a wybór odpowiedniej może stanowić kluczowy czynnik wpływający na sukces kadrowy przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się tym cechom, które wyróżniają dobrą agencję pracy tymczasowej oraz jakie korzyści może przynieść dla zarówno pracodawców, jak i pracowników współpraca z taką firmom. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.