Connect with us

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska.

Obecnie obowiązuje prawie 30 takich dyrektyw. Bardziej szczegółowe normy techniczne zawarte są w  zharmonizowanych normach europejskich. Regulacje wynikające z dyrektyw Nowego Podejścia zobowiązują producentów do testowania ich produktów i znakowania ich symbolem CE.

Wymagania dotyczące maszyn

Wszystkie sprzedawane na terenie Unii Europejskiej maszyny muszą być przede wszystkim zgodne z dyrektywą maszynową. Dodatkowo, zależnie od określonego rodzaju oraz warunków wykorzystania towaru może także zachodzić potrzeba przetestowania ich pod kątem zgodności z innymi dyrektywami. Najczęściej są to:

  • Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej, która określa wytyczne dla maszyn, aby nie zaburzały pola elektromagnetycznego, sprawnie działały w określonym środowisku oraz nie wpływały negatywnie na działanie innych urządzeń. Te przepisy obejmują wszystkie sprzęty zawierające aktywne elementy elektroniczne.
  • Dyrektywa niskociśnieniowa, która zawiera zapisy dotyczące projektowania, wytwarzania oraz oceny zgodności urządzeń ciśnieniowych lub ich zespołów o maksymalnym ciśnieniu powyżej 0,5 bara.
  • Dyrektywa ATEX http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/bezpieczenstwo+wybuchowe+(atex)+i+bezpieczenstwo+pozarowe ), która ma zastosowanie do urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do użytku w strefach wybuchowych. Ponadto zapisy dyrektywyATEX odnoszą się również do urządzeń zabezpieczających, sterujących i regulacyjnych używanych poza przestrzeniami zagrożonymi wybuchem, które są wymagane lub zapewniają bezpieczne funkcjonowanie urządzeń i systemów chroniących przez wybuchem.

Trzeba pamiętać, że maszyny powinny spełniać wszystkie wymagania zawarte w wyżej wymienionych dokumentach. Każdy produkt powinien być dokładnie przebadany, a następnie oznaczony symbolem CE zgodnie ze standardami określonymi w odrębnej dyrektywie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Co to jest umowa przedwstępna?

Opublikowano

on

Umowę przedwstępną podpisujemy w momencie, w którym zawarcie umowy właściwej jest z jakichkolwiek względów niemożliwe. To rodzaj zabezpieczenia, dzięki któremu każda ze stron ma pewność dochowania warunków przez drugą z nich. Na czym polega i jak przygotować ją najlepiej?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Giełda

Druk banknotów euro

Opublikowano

on

Druk euro

Banknoty waluty euro, która obowiązuje w krajach UE należących do strefy euro, są emitowane przez określone narodowe banki centralne pod nadzorem Europejskiego Banku Centralnego. Akredytację do druku w Polsce od 2006 roku posiada PWPW – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Aby zapobiec fałszerstwom zmieniano wzory nadruków oraz zabezpieczenia banknotów.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.