Connect with us

Porady

Podział samochodów dostawczych ze względu na typ zabudowy

Opublikowano

on

samochod dostawczy

Samochody dostawcze stanowią dużą grupę pojazdów dostępnych na rynku. Auta tego typu wykorzystywane są przez przedsiębiorców z różnych branż. O ich zastosowaniu w największym stopniu decyduje typ zabudowy przestrzeni załadunkowej. Według tego kryterium wyróżniamy kilka rodzajów dostawczaków. Jak wygląda ten podział? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Furgon

Najpopularniejszym rodzajem zabudowy samochodów dostawczych jest tzw. furgon. Dla wielu osób jest to wręcz synonim auta przystosowanego do przewozu towarów. Nadwozie tego typu charakteryzuje się zamkniętą konstrukcją, sztywnymi ścianami oraz dachem. Drzwi tylne zazwyczaj są otwierane w klasyczny sposób, natomiast boczne przesuwane wzdłuż karoserii. Przestrzeń ładunkowa połączona jest bezpośrednio z kabiną kierowcy. Furgony takie jak IVECO Daily bardzo często wykorzystywane są przez kurierów, a także firmy zajmujące się dostarczaniem produktów spożywczych i przemysłowych. Mogą stanowić też bazę do budowy mobilnego warsztatu lub serwisu samochodowego.

Skrzynia

Drugim z popularnych typów zabudowy pojazdów dostawczych jest skrzynia. Metalowy szkielet pokryty plandeką zwykle wykorzystywany jest do przewozu towarów pakowanych na paletach. Może służyć także do transportu materiałów budowlanych lub niewielkich maszyn. Z powodzeniem można umieszczać tam również produkty sypkie. Nadwozie skrzyniowe charakteryzuje się otwieraną klapą tylną oraz demontowanymi ściankami bocznymi. Znacznie ułatwia to załadunek przewożonych przedmiotów.

Wywrotka

W przeciwieństwie do tradycyjnej zabudowy skrzyniowej wywrotka pozbawiona jest plandeki, czyli elementu zabezpieczającego przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nadwozie tego rodzaju stworzono z myślą o transporcie materiałów sypkich – piasku, żwiru, kamieni, węgla czy cementu. Hydrauliczne podnośniki umożliwiają błyskawiczny rozładunek przewożonych towarów. W zależności od typu nadwozia proces ten może odbywać się jednostronnie (tylko z tyłu) lub trójstronnie (z tyłu i obu boków). Nowoczesne wywrotki wyposażone są w dodatkowe elementy ułatwiające rozładunek. Jednym z nich jest montowany za kabiną żuraw.

Kontener

W salonach zajmujących się sprzedażą samochodów dostawczych, takich jak ADF Auto z Wrocławia, dostępne są również pojazdy z zabudową typu kontener. Auta z tym nadwoziem wykorzystuje się do przewozu żywności i innych produktów spożywczych. W zależności od rodzaju zabudowy kontenerem może być chłodnia, mroźnia lub izoterma. Specjalna konstrukcja oraz starannie wyselekcjonowane materiały użyte do produkcji zapewniają odpowiednią izolacyjność termiczną, dzięki czemu znajdujące się w środku towary są niewrażliwe na temperaturę panującą na zewnątrz. To idealny wybór w przypadku transportu owoców, warzyw, nabiału, mięsa czy mrożonek.

Autolaweta

Do rodzajów nadwozia samochodów dostawczych należy także autolaweta wykorzystywana do transportu innych pojazdów. Najczęściej stosują je firmy oferujące usługi z zakresu pomocy drogowej. Samochody z tym nadwoziem używane są też przez producentów dostarczających nowe modele aut do salonów i dealerów. Nowoczesny system mocowań uzupełniony o dodatkowe mechanizmy zabezpieczające gwarantuje wyjątkową stabilność transportu, natomiast połączenie kabiny kierowcy z przestrzenią ładunkową zapewnia duży komfort jazdy. Korzystanie z autolawet jest rozwiązaniem o wiele wygodniejszym niż tradycyjne holowanie unieruchomionych pojazdów.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Pośrednik finansowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Opublikowano

on

uslugi posrednika finansowego

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, gdzie dostępność i złożoność produktów finansowych rośnie, coraz więcej osób i przedsiębiorstw zastanawia się, czy warto korzystać z usług pośrednika finansowego. Czy profesjonalna pomoc w zarządzaniu finansami osobistymi lub biznesowymi jest rzeczywiście potrzebna? W tym artykule przyjrzymy się, kiedy skorzystanie z usług pośrednika finansowego może być korzystne i jakie korzyści może przynieść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Czym wyróżniają się ubrania robocze?

Opublikowano

on

ubrania robocze

Ubrania robocze są nieodłączną częścią życia w wielu zawodach. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie praktycznym elementem wyposażenia, to tak naprawdę pełnią wiele innych funkcji, które je wyróżniają. Dowiedz się, dlaczego ubrania robocze są czymś więcej niż tylko wygodnymi strojami ochronnymi. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości usługi księgowe

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe wysokiej jakosci

W dzisiejszym złożonym i dynamicznym środowisku biznesowym, prawidłowe zarządzanie finansami jest niezbędnym elementem sukcesu każdej organizacji. Jednym z kluczowych aspektów efektywnego zarządzania finansami jest utrzymanie rzetelnych i precyzyjnych ksiąg rachunkowych. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.