Connect with us

Osoba Prywatna

Pożyczki na dowód – czy naprawdę dowód wystarczy?

Opublikowano

on

 

Pożyczki na dowód, pożyczki w 15 minut, łatwe pieniądze! Tak zakrzykują nas reklamy, a jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę wystarczy tylko dowód osobisty żeby wziąć pożyczkę? Sprawdzamy.

Przyzwyczajeni do bankowych procedur związanych z kredytami, możemy patrzeć z powątpiewaniem na reklamy firm pożyczkowych, które oferują nam zero formalności. Często pojawia się pytanie, czy rzeczywiście możemy wziąć pożyczkę mając przy sobie tylko dowód osobisty?

Pożyczki na dowód – w lokalu lub przez internet

Choć w niemal każdym mieście znajdziemy punkt, w którym udzielane są tzw. pożyczki pozabankowe, coraz częściej wybieraną formą zawierania takich umów jest pośrednictwo stron internetowych. Korzystanie z pożyczki na dowód na internetowej stronie firmy pożyczkowej ma tę zasadniczą zaletę, że rzeczywiście odbywa się szybciej. Nie tylko omijamy kolejki, ale też łatwiej załatwimy ewentualne formalności. W punktach stacjonarnych, gdy zdarzy się, że będziemy poproszeni o zaświadczenie o zarobkach lub wydrukowany wyciąg z konta, cały proces rozciągnie się w czasie. Jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, może okazać się, że będziemy zmuszeni wrócić tego dnia do domu z niczym i przyjść do punktu nazajutrz. Natomiast gdy korzystamy ze strony internetowej, jeśli zajdzie potrzeba przedstawienia wyciągu z konta, możemy go w ciągu kilku minut pobrać z naszego banku i przesłać w formie elektronicznej.

Zaświadczenie o zarobkach do pożyczki na dowód?

Tak, rzeczywiście, nawet w przypadku pożyczek reklamowanych jako „na dowód”, może zdarzyć się, że będziemy poproszeni o dodatkową weryfikację naszej sytuacji finansowej. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to sytuacja wyjątkowa i dotyczy najczęściej osób z niejasną lub negatywną historią kredytową. Zwykle pożyczkodawcy darzą swoich klientów większym zaufaniem i nie wymagają dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń. Podstawą udzielenia pożyczki są więc dane osobowe i ewentualne oświadczenie o wysokości dochodów – czyli po prostu wpisanie w tabelkę ile zarabiamy.

Czego potrzebujemy do pożyczki na dowód?

Podczas wypełniania wniosku o chwilówkę, będziemy musieli uzupełnić formularz ze swoimi danymi. Nie będzie to jednak nic, co wymagałoby specjalnych przygotowań.

Co więc będzie potrzebne do wypełnienia wniosku?

  • Dane osobowe – imię, nazwisko, data urodzenia
  • Adres e-mail – potrzebny do rejestracji i komunikacji z pożyczkodawcą; musi to być adres, z którego rzeczywiście korzystamy, ponieważ to na tę skrzynkę przyjdzie umowa w wersji elektronicznej
  • Dowód osobisty – bez tego oczywiście się nie obejdzie; zostaniemy zapytani o numer i serię dowodu, czasem również o datę jego ważności
  • Adres zamieszkania – niezależnie od tego, gdzie jesteśmy zameldowani, pożyczkodawcę zwykle bardziej będzie interesowało gdzie aktualnie mieszkamy, dzięki temu łatwiej będzie mu się z nami skontaktować
  • Bezpośredni telefon kontaktowy – również będzie służył do kontaktowania się z nami, dlatego bardzo ważne jest żeby był to numer, pod którym jesteśmy rzeczywiście dostępni – a nie telefon do biura lub żony; szczególnie, że podczas weryfikacji wniosku, to na ten numer zadzwoni pracownik infolinii, jeśli będzie miał jakieś pytania
  • Nr konta osobistego – podane konto musi należeć do osoby, która zgłasza wniosek; często wymagane jest potwierdzenie tego faktu za pomocą przelewu na kwotę do 1 zł, więc jeśli okaże się, że o pożyczkę na dowód stara się Janina Kowalska, ale konto należy do Piotra Kowalskiego, to wniosek zostanie automatycznie odrzucony

Jak widać, większość tych danych znamy na pamięć lub możemy je spisać z dowodu osobistego, więc w praktyce – jeśli nie nastąpią rzadkie trudności związane z weryfikacją – pożyczki na dowód są faktem, a nie tylko chwytem reklamowym.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.