Connect with us

Osoba Prywatna

Pożyczki na dowód – czy naprawdę dowód wystarczy?

Opublikowano

on

 

Pożyczki na dowód, pożyczki w 15 minut, łatwe pieniądze! Tak zakrzykują nas reklamy, a jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę wystarczy tylko dowód osobisty żeby wziąć pożyczkę? Sprawdzamy.

Przyzwyczajeni do bankowych procedur związanych z kredytami, możemy patrzeć z powątpiewaniem na reklamy firm pożyczkowych, które oferują nam zero formalności. Często pojawia się pytanie, czy rzeczywiście możemy wziąć pożyczkę mając przy sobie tylko dowód osobisty?

Pożyczki na dowód – w lokalu lub przez internet

Choć w niemal każdym mieście znajdziemy punkt, w którym udzielane są tzw. pożyczki pozabankowe, coraz częściej wybieraną formą zawierania takich umów jest pośrednictwo stron internetowych. Korzystanie z pożyczki na dowód na internetowej stronie firmy pożyczkowej ma tę zasadniczą zaletę, że rzeczywiście odbywa się szybciej. Nie tylko omijamy kolejki, ale też łatwiej załatwimy ewentualne formalności. W punktach stacjonarnych, gdy zdarzy się, że będziemy poproszeni o zaświadczenie o zarobkach lub wydrukowany wyciąg z konta, cały proces rozciągnie się w czasie. Jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, może okazać się, że będziemy zmuszeni wrócić tego dnia do domu z niczym i przyjść do punktu nazajutrz. Natomiast gdy korzystamy ze strony internetowej, jeśli zajdzie potrzeba przedstawienia wyciągu z konta, możemy go w ciągu kilku minut pobrać z naszego banku i przesłać w formie elektronicznej.

Zaświadczenie o zarobkach do pożyczki na dowód?

Tak, rzeczywiście, nawet w przypadku pożyczek reklamowanych jako „na dowód”, może zdarzyć się, że będziemy poproszeni o dodatkową weryfikację naszej sytuacji finansowej. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to sytuacja wyjątkowa i dotyczy najczęściej osób z niejasną lub negatywną historią kredytową. Zwykle pożyczkodawcy darzą swoich klientów większym zaufaniem i nie wymagają dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń. Podstawą udzielenia pożyczki są więc dane osobowe i ewentualne oświadczenie o wysokości dochodów – czyli po prostu wpisanie w tabelkę ile zarabiamy.

Czego potrzebujemy do pożyczki na dowód?

Podczas wypełniania wniosku o chwilówkę, będziemy musieli uzupełnić formularz ze swoimi danymi. Nie będzie to jednak nic, co wymagałoby specjalnych przygotowań.

Co więc będzie potrzebne do wypełnienia wniosku?

  • Dane osobowe – imię, nazwisko, data urodzenia
  • Adres e-mail – potrzebny do rejestracji i komunikacji z pożyczkodawcą; musi to być adres, z którego rzeczywiście korzystamy, ponieważ to na tę skrzynkę przyjdzie umowa w wersji elektronicznej
  • Dowód osobisty – bez tego oczywiście się nie obejdzie; zostaniemy zapytani o numer i serię dowodu, czasem również o datę jego ważności
  • Adres zamieszkania – niezależnie od tego, gdzie jesteśmy zameldowani, pożyczkodawcę zwykle bardziej będzie interesowało gdzie aktualnie mieszkamy, dzięki temu łatwiej będzie mu się z nami skontaktować
  • Bezpośredni telefon kontaktowy – również będzie służył do kontaktowania się z nami, dlatego bardzo ważne jest żeby był to numer, pod którym jesteśmy rzeczywiście dostępni – a nie telefon do biura lub żony; szczególnie, że podczas weryfikacji wniosku, to na ten numer zadzwoni pracownik infolinii, jeśli będzie miał jakieś pytania
  • Nr konta osobistego – podane konto musi należeć do osoby, która zgłasza wniosek; często wymagane jest potwierdzenie tego faktu za pomocą przelewu na kwotę do 1 zł, więc jeśli okaże się, że o pożyczkę na dowód stara się Janina Kowalska, ale konto należy do Piotra Kowalskiego, to wniosek zostanie automatycznie odrzucony

Jak widać, większość tych danych znamy na pamięć lub możemy je spisać z dowodu osobistego, więc w praktyce – jeśli nie nastąpią rzadkie trudności związane z weryfikacją – pożyczki na dowód są faktem, a nie tylko chwytem reklamowym.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.