Connect with us

Podatki

Rozlicz PIT-28 Online w 2022 roku. Czym jest profil zaufany?

Opublikowano

on

rozliczanie pit

Dzięki postępującemu rozwojowi technologicznemu możemy dziś cieszyć się wieloma rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają nam życie. Internet i powszechny dostęp do komputerów sprawił, że bardzo często nie trzeba już opuszczać domowego zacisza, by zrobić zakupy, wziąć udział w szkoleniu lub wypełnić formalności. Polski rząd przygotował dla swoich obywateli system, który umożliwia między innymi rozliczenie się z podatku bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym. Jak to zrobić i jakie są tego zalety?

Wszystko to, co potrzebne, dostępne na wyciągnięcie ręki

Aby móc załatwiać wiele spraw online, wystarczy założyć profil zaufany. To darmowe narzędzie, które służy do potwierdzania własnej tożsamości podczas kontaktów z wieloma organami administracji publicznej i nie tylko. Każdy może posiadać wyłącznie jeden profil, a jego utworzenie wymaga wizyty we właściwym urzędzie bądź dysponowania dostępem do bankowości elektronicznej. To niezbędne do zachowania poufności danych i zweryfikowania podstawowych informacji dotyczących konkretnej osoby. Po zakończonej sukcesem rejestracji można korzystać z szeregu opcji, które otwiera przed nami profil zaufany. Warto podkreślić, że przydaje się on zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Za jego pomocą rozliczymy się z podatku. Jednym z rodzajów zeznań podatkowych obsługiwanych online jest PIT-28 stworzony dla osób, które rozliczają się z przychodów z tytułu:

  • najmu
  • dzierżawy
  • podnajmu
  • poddzierżawy

To także formularz właściwy dla przedsiębiorców, którzy wybrali ryczałt ewidencjonowany jako formę opodatkowania. Warto mieć na uwadze, że przepisy regularnie się zmieniają. W przyszłym roku wprowadzone modyfikacje będą dotyczyły między innymi właśnie tego zeznania, dlatego rozsądnie będzie nieco wcześniej się do tego przygotować tak, by móc dopełnić formalności bez zbędnych problemów i niemiłego zaskoczenia. Jak rozliczyć PIT-28 Online w 2022 roku? Będzie nam do tego potrzebny druk w nowej wersji.

Szybkie i łatwe rozliczenie się z podatku

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do e-Urzędu Skarbowego. Zrobimy to właśnie przy pomocy profilu zaufanego, którym potwierdzimy tożsamość tak, by uzyskać dostęp do potrzebnych nam narzędzi. Następnie spośród wielu dostępnych formularzy elektronicznych wybieramy PIT-28 i wypełniamy go poprzez umieszczenie w nim informacji dotyczących preferowanych ulg, przychodów, wysokości obliczonego podatku ryczałtowego czy organizacji pożytku publicznego, której pragniemy przekazać 1% podatku. Cały proces jest dość intuicyjny, a ewentualne błędy szybko skorygujemy. Gdy uporamy się już z tym zadaniem, należy wysłać rozliczenie do Urzędu Skarbowego. Aby to zrobić, wystarczy kilka kliknięć myszki. W ciągu paru kolejnych minut otrzymamy Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które stanowi dowód dostarczenia dokumentu do stosownej jednostki i wywiązania się z obowiązku. Pamiętajmy o tym, że PIT-28 musimy złożyć do 28 lutego 2022 roku.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Podatki

Kiedy udać się do doradcy podatkowego?

Opublikowano

on

prowadzenie ksiegowosci

Doradca podatkowy to osoba, która zajmuje się doradztwem w zakresie podatkowym. Czy zawsze warto skorzystać z jego usług? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz wyjaśnić, w jakich sytuacjach przedsiębiorcy powinni korzystać z pomocy doradcy podatkowego. (więcej…)

Czytaj Dalej

Podatki

Na czym polega doradztwo podatkowe?

Opublikowano

on

podatkowe doradztwo

Pomoc doradcy podatkowego może być nieoceniona  w sytuacji, gdy pojawi się konieczność rozliczenia podatków. Prawidłowy sposób ich wyliczenia pozwoli ułatwić cykliczne oraz jednorazowe rozliczenia. Dlaczego warto współpracować ze specjalistą? (więcej…)

Czytaj Dalej

Podatki

Usługi księgowe – nieocenione źródło pomocy

Opublikowano

on

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że prowadzenie księgowości Twojej firmy stało się uciążliwe? Kadry i płace, kontrolowanie przychodów i rozchodów zaczęły stanowić dla Ciebie kłopot i śnią Ci się w najgorszych koszmarach? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś “tak”, to zapraszamy do skorzystania z nieocenionej pomocy biura rachunkowego, dla którego księgowość nie stanowi tajemnic.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.