Connect with us

Informacje

Kredyt we franku szwajcarskim

Opublikowano

on

Kredyt we franku szwajcarskim w Polsce to kredyt walutowy. Kredyt walutowy to kredyt który udzielane jest w innej walucie niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyt walutowy udzielane jest jeszcze w walucie dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz euro. 

Kredyt walutowy

Kredyt jest to zobowiązania które udzielane jest na określonych warunkach przez bank. W umowie kredytowej bank zobowiązuje się przekazać Kredytobiorcy na określony czas, na określonych warunkach i w określonej kwocie pewną sumę pieniędzy. Gdzie to biorcę zaś deklaruje się przestrzegać warunków umowy.

Kredyt walutowy to zobowiązanie które udzielony jest w walucie innej niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyt walutowy może udzielony być w walucie takie jak:

  • Dolar amerykański
  • Funt brytyjski
  • Euro
  • Frank szwajcarski

Jak wziąć kredyt walutowy?

Obecnie bardzo ciężko jest uzyskać kredyt we franku szwajcarskim. Jest to spowodowane wprowadzeniem restrykcji które mają na celu chronić kredytobiorców jaki banki przed nieregularną spłatę kredytu. Obecnie aby móc starać się o kredyt walutowy należy mieć stały dochód w walucie kredytu.

Warto również pamiętać że bardzo mała liczba banku w oferuje ten produkt dla swoich klientów. Dodatkowo kredyt walutowy wymaga dużo większego wkładu własnego oraz dużo wyższe zdolności kredytowej.

Zalety kredytu walutowego

Jedną z zalet kredytów walutowych jest fakt iż oprocentowanie kredytu jest zdecydowanie niższe niż oprocentowanie kredytów złotowych. Oznacza to że raty tego kredytu będą też niższe. Dodatkowo obecnie ryzyko walutowe jest bardzo niewielkie gdyż kredyt może zaciągnąć jedynie osoba która posiada stałe dochody w walucie kredytu.

Klient nie traci również na przewalutowaniu gdyż zarabiając walucie kredytu dokonuje spłaty kredytu w tej właśnie walucie.

Wady kredytu walutowego

Kredyt walutowy ma również wady należy pamiętać że na początku lat dwutysięcznych masowo udzielanych kredytów we frankach szwajcarskich. To doprowadziło wielu obywateli naszego kraju do skraju bankructwa. Dodatkowo starając się o kredyt walutowy należy mieć większy wkład własny niż w przypadku kredytów złotowych.

Dużo wyższa również jest zdolność kredytowa jaką musi wykazać się kredytobiorca starając się o kredyt walutowy.

Sprawy Frankowiczów

Dziś powszechnie wiadomo że banki masowo udzielając kredytów we frankach szwajcarskich stosował niedozwolone zapisy w umowach kredytowych. Obecnie jest to podstawą do składania pozwów i dochodzenia swoich praw na drodze sądowej.

Coraz więcej osób decyduje się na dochodzenie swoich praw na drodze sądowej. To sposób na odzyskanie pieniędzy i niezależność finansową.

Kalkulator frankowicza

Najlepsze kancelarii w Polsce która zajmuje się sprawami Frankowiczów postanowiłam udostępnić swoim klientom zupełnie darmowe narzędzie dzięki któremu można wyliczyć orientacyjną wartość o jaką można starać się w przypadku wygrania rozprawie sądowej. Narzędzie to nosi nazwę kalkulator frankowicza.

Aby poznać orientacyjną kwotę o którą możemy starać się przypadku wygrania procesu sądowego należy w odpowiednie rubryki podać podstawowe parametry umowy kredytowej takie jak nazwa banku, data kredytowania, kwota kredytu czy okres na jaki kredyt został zaciągnięty.

Spotkanie ze specjalistą

Warto jednak pamiętać że aby poznać dokładną analizę twojej umowy kredytowej należy z skonsultować się ze specjalistą. Kancelaria zatrudnia osoby które doświadczone są w tej dziedzinie prawa i mają bardzo szeroką wiedzę.

Warto jest zapoznać się z opinią osoby która jest biegła w tym temacie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Jak działa leasing pracowniczy?

Opublikowano

on

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy, nazywany również leasingiem personalnym, to model zatrudnienia, który staje się coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Polega on na tym, że pracownik jest formalnie zatrudniony przez firmę leasingową, która następnie “wynajmuje” go innemu pracodawcy. Taki model zatrudnienia pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie liczby pracowników do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczeniu formalności związanych z procesem zatrudnienia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Czym powinna wyróżniać się dobra agencja pracy tymczasowej?

Opublikowano

on

informacje o agencji pracy tymcasowej

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, agencje pracy tymczasowej stanowią istotne ogniwo dla firm, poszukujących wysoko wykwalifikowanych pracowników tymczasowych. Jednak nie wszystkie agencje są takie same, a wybór odpowiedniej może stanowić kluczowy czynnik wpływający na sukces kadrowy przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się tym cechom, które wyróżniają dobrą agencję pracy tymczasowej oraz jakie korzyści może przynieść dla zarówno pracodawców, jak i pracowników współpraca z taką firmom. (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Czy kredyt na remont mieszkania to dobry wybór?

Opublikowano

on

remont mieszkania kredyt

Czy kredyt na remont mieszkania to dobry wybór? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od indywidualnych okoliczności oraz potrzeb. W tym artykule przyjrzymy się zaletom kredytu na remont mieszkania, aby pomóc podjąć decyzję czy jest to dobry wybór. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.