Connect with us

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

Firma ubezpieczeniowa i polisa na życie z opcją oszczędzania – jak działa to ubezpieczenie?

Polisa na życie, jaką może zaoferować nam firma ubezpieczeniowa to jeden z najpopularniejszych produktów w ich gamie. Trudno się temu dziwić – to zupełnie podstawowy rodzaj ubezpieczeń, co nie oznacza wcale, że nie kryją one w sobie wiele korzyści.

Przede wszystkim, polisa na życie z założenia ma zapewniać odszkodowanie bliskim ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Jest to oczywiście najczarniejszy z możliwych scenariuszy, którego zrealizowania nie życzymy nikomu. Nie oznacza to jednak, że takie sytuacje się nie zdarzają – wypadki komunikacyjne czy poważne choroby to duże zagrożenia, które mogą się przydarzyć właściwie każdemu z nas w każdym momencie. Warto mieć tego świadomość i w myśl zasady przezorny zawsze ubezpieczony odpowiednio zabezpieczyć swoją rodzinę na takie okoliczności.

Ponadto, ubezpieczenie na życie obejmuje także inne przypadki, takie jak konieczność rehabilitacji po przebytym urazie czy chorobie, lub rentę w wypadku trwałego inwalidztwa. Te opcje są raczej znane wśród osób, które decydują się na zakup polisy na życie, jednak nie możemy zapominać o jej dodatkowych dobrowolnych rozszerzeniach. Jednym z nich jest opcja oszczędzania, którą w swojej ofercie ma praktycznie każda dobra firma ubezpieczeniowa. Wróćmy więc do przewodniego tematu i zastanówmy się – jakie są trzy sytuacje, kiedy ta funkcjonalność może się przydać?

Polisa z opcją oszczędzania a studia dzieci

W Polsce każdy z nas może się cieszyć darmową edukacją, przynajmniej w formalnym znaczeniu. Chociaż możemy mieć pewność, że kiedy nasze dzieci zechcą pójść na studia, nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów związanych z ich przebywaniem i edukowaniem się w danej placówce, to studiowanie niesie za sobą wiele kosztów dodatkowych.

Jednym z nich jest zapewnienie naszym dzieciom dachu nad głową i wyżywienia. Nawet jeśli zdecydują się na akademik, to związane z tym koszty wyniosą przynajmniej kilkaset złotych w skali miesiąca. Zdecydowanie więc warto pomyśleć o możliwościach, jakie w tym zakresie daje polisa na życie z opcją oszczędzania od firmy ubezpieczeniowej.

Godny byt na emeryturze

Emerytura to czas, który powinien być poświęcony na relaks i odpoczynek po wielu długich latach aktywności zawodowej. Niestety, nasze realia pokazują, że nie zawsze może to wyglądać w ten sposób. Świadczenia emerytalne oferowane przez państwo są często zbyt niskie, by utrzymać nasz standard życia na podobnym poziomie co podczas regularnej pracy zawodowej. Chociaż ZUS nie zostawi nas zupełnie z niczym, nigdy nie możemy być pewni, czy otrzymana emerytura będzie wystarczająca, żeby zapewnić nam godny byt.

Ubezpieczenie z opcją oszczędzania od firmy ubezpieczeniowej jest w tym wypadku bardzo dobrym pomysłem – jest w stanie nie tylko dać nam pewność, że podczas emerytury będziemy mieli środki na utrzymanie, ale także może pomóc w sfinansowaniu wizyt w szpitalu czy drogich leków.

Długo odkładane marzenia

Każdy z nas ma jakieś marzenia i cele, do których dąży. Niezależnie od tego, czy jest to sportowy samochód, założenie własnej firmy czy letniskowy domek nad jeziorem – ubezpieczenie z opcją oszczędzania to bardzo dobry sposób na dotarcie do tego celu. Firma ubezpieczeniowa nie weryfikuje w żaden sposób, na jakie rzeczy wydamy zgromadzone pieniądze z polisy – w końcu są to nasze środki, które skrupulatnie odkładaliśmy przez lata. Zdecydowanie więc warto pomyśleć o opcjach, jakie może nam zapewnić taka opcja ubezpieczenia, która nie tylko zabezpieczy naszych bliskich, ale będzie mogła posłużyć także jako sposób na realizację długo odkładanych marzeń.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.