Connect with us

Pożyczki

Dlaczego bank może nie chcieć udzielić Ci kredytu?

Opublikowano

on

kredyt

Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych ma to do siebie, że czasem wymaga od nas szeregu formalności. Przeważnie, im większa jest kwota pożyczki, którą chcemy uzyskać, tym bardziej rośnie też liczba “papierów”, które musimy dostarczyć naszemu kredytodawcy. Czasami może zdarzyć się i tak, że nawet jeśli wydaje nam się nasza zdolność kredytowa i historia pożyczek, pozwalają nam na zaciągnięcie kredytu, to bank dalej nie będzie chciał nam go przyznać. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego bank może nie chcieć udzielić nam pożyczki?

Powody, dla których bank może nie chcieć udzielić nam kredytu, mogą być przeróżne. Przede wszystkim, będzie wzięta pod uwagę nasza zdolność kredytowa i historia zaciągniętych pożyczek. Może nam się wydawać, że wszystko jest w porządku z tymi parametrami, pamiętajmy jednak o jednym – pożyczkodawca musi zarobić. W praktyce oznacza to, że im bardziej zaciągnięcie przez nas pożyczki będzie dla niego niebezpieczną inwestycją, tym bardziej nie będzie chciał nam jej udzielić.

W takiej sytuacji zawsze możemy poszukać takiego pożyczkodawcy, dla którego nasza zdolność kredytowa będzie wystarczająca – to bardzo konkurencyjny rynek i na każdy kredyt powinniśmy spojrzeć indywidualnie, więc może zdarzyć się tak, że pomimo faktu zbyt niskiej zdolności kredytowej dla jednego banku, inny może bezproblemowo udzielić nam pożyczkę.

Zdolność i historia kredytowa to tylko jedne z czynników, jakie będzie oceniał każdy bank, jednak są one zdecydowanie najważniejsze, jeśli staramy się o większy kredyt. Warto o tym pamiętać i kontrolować stan swojego konta w BIK czy KRD. O tym jak to zrobić, można szerzej przeczytać pod tym linkiem: http://loando.pl/wpis/jak-sprawdzic-status-w-krajowym-rejestrze-dlugow.

Jakie mogą być inne powody, dla których bank nie chce nam pożyczyć pieniędzy?

Konieczne było wspomnienie o aspekcie historii i zdolności kredytowej, jednakże raczej większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak to wygląda. W praktyce natomiast, czasami możemy się spotkać z wręcz kuriozalnymi powodami, dla których bank może nie chcieć udzielić nam kredytu. Jakie są to powody?

Chociażby niewłaściwy wiek lub stan cywilny. Młodej osobie ciężko będzie uzyskać wysoki kredyt, zwłaszcza jeśli nie weszła jeszcze w związek małżeński. Z jednej strony wydaje się to mocno niesprawiedliwe, jednak jest to kolejny sposób na ograniczenie ryzyka przez kredytodawcę. Statystycznie, młodzi ludzie popełniają więcej błędów w gospodarowaniu swoimi finansami i dodatkowo zarabiają zazwyczaj mniej, niż osoby, które zdążyły sobie ugruntować pozycję na rynku pracy. Małżeństwo natomiast, stanowi dla pożyczkodawcy dodatkową formę zabezpieczenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli spłacić naszych zadłużeń, to będzie mógł zrobić to współmałżonek.

Inną rzeczą na jaką może spojrzeć bank, to zawód, którym trudnimy się na co dzień. Są takie zawody, których wykonywanie jest bardziej ryzykowne i to także wiąże się z potencjalną utratą zainwestowanych przez bank pieniędzy. Do tego typu grup zawodowych możemy zaliczyć chociażby żołnierzy czy policjantów.

Jak widać, powody dla których bank czy inna instytucja finansowa może nie chcieć udzielić nam pożyczki, jest całkiem sporo. Pamiętajmy wtedy o tym, że naszą zdolność kredytową można poprawić i nie jesteśmy skazani na jeden scoring BIK całe życie. W ostateczności, możemy się także zdecydować na pożyczkę od takiej instytucji, która nie sprawdzi nam historii kredytowej.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Pomoc frankowiczom – jak unieważnić kredyt we frankach?

Opublikowano

on

kredyty

Z pewnością pomoc frankowiczom nie należy do najłatwiejszych. Ma to związek przede wszystkim ze skomplikowaną strukturą kredytu bankowego. W jaki sposób można szybko go unieważnić? Fachowcy podpowiadają. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Czy oprocentowanie kredytu może ulec zmianie?

Opublikowano

on

oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytu składa się z części stałej, czyli marży banku zdefiniowanej w umowie oraz części zmiennej, czyli wskaźnika WIBOR. Jest to stopa procentowa, po jakiej banki komercyjne udzielają sobie pożyczek. WIBOR w znacznej mierze zależny jest od stóp referencyjnych ustalanych przez Narodowy Bank Polski. Oprocentowanie kredytu może zatem ulec zmianie w momencie, gdy wzrosną stopy procentowe. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Wskazówki jak wyjść z długów

Opublikowano

on

Popadnięcie w niezrównoważone zadłużenie jest przerażająco łatwe – kilka miesięcy nieodpowiedzialnych wydatków może sprawić, że będziesz mieć dziesiątki tysięcy długu, którego spłata może zająć lata. Wiele osób doświadcza problemów z zadłużeniem w pewnym momencie swojego życia i może to być bardzo stresujące, jeśli ciągle martwisz się o pieniądze. Jednak jest to możliwe, aby uzyskać swoje finanse z powrotem pod kontrolą z kilku prostych kroków.

Oto nasze kilka wskazówek, jak wyjść z długów i pozostać wolnym od długów.

Spisz wszystkie swoje długi i ile cię kosztują

Jest to pierwszy krok, ale najważniejszy, ponieważ jest to moment, w którym przejmujesz z powrotem kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Może się zdarzyć, że odłożyłeś myślenie o kosztach swojego długu, ponieważ jest to zbyt przerażające, by się z nim zmierzyć. Spisując listę swoich długów i odsetek, które od nich płacisz, możesz zdecydować, który z nich jest najważniejszy lub najdroższy i podjąć działania w celu jego uporządkowania.

Wiele osób pożycza pieniądze, nie myśląc o tym, jak je spłacić, więc jeśli jesteś w trudnej sytuacji związanej z długami, nie jesteś sam. Zamiast czuć się przerażonym, pomyśl o tym, że jest to początek Twojego planu ratowania długów.

Ustal priorytety dla najdroższych lub najważniejszych długów i spłacaj je w pierwszej kolejności

Jeśli masz wiele długów, ważne jest, abyś prawidłowo ustalił ich priorytety. Najważniejsze długi mogą nie być nawet największe, ale to właśnie je trzeba spłacić w pierwszej kolejności. Niektóre rachunki, takie jak podatek lokalny, czynsz lub kredyt hipoteczny oraz rachunki za media muszą być traktowane priorytetowo, abyś mógł nadal otrzymywać podstawowe usługi i mieć dach nad głową.

Po pokryciu tych ważnych rachunków domowych, należy zastanowić się nad najdroższymi długami – tymi o najwyższym oprocentowaniu – i spróbować zacząć spłacać niektóre z nich. Można to zrobić, przyglądając się swoim wydatkom i szukając sposobów na oszczędzanie.

Szukaj pomocy, jeśli nie możesz już poradzić sobie z długami

Istnieje wiele organizacji charytatywnych zajmujących się długami, które oferują bezpłatne porady i doradztwo. Nie powinieneś być zmuszony do płacenia za porady dotyczące zadłużenia, więc unikaj firm, które chcą cię obciążyć.

Jeśli Twój dług jest skomplikowany, być może będziesz musiał zwrócić się do formalnego planu zarządzania długiem. Plany zarządzania długiem są zazwyczaj negocjowane przez stronę trzecią, taką jak agencja doradztwa kredytowego, i służą do uzgodnienia planu spłaty długu pomiędzy Tobą (dłużnikiem) a Twoim wierzycielem. https://splatapozyczek.pl/ może udzielić Ci porady w tym zakresie.

Konsolidacja i przeniesienie długów

Zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę długów może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale konsolidacja wszystkich długów w jedną sumę i przeniesienie ich na jedną kartę kredytową lub inną pożyczkę może być rozwiązaniem, pod warunkiem, że zrobisz to w sposób odpowiedzialny. Jeśli masz rozsądny wynik kredytowy, powinieneś być w stanie zapisać się na kartę kredytową, która oferuje 0% odsetek od transferów salda. W ten sposób nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek od swoich długów przez pewien okres czasu, pod warunkiem, że spłacisz wszystko w wyznaczonym terminie – radzi https://splatapozyczek.pl/. Ale zostaniesz obciążony opłatą, aby to zrobić, a jeśli nie spłacisz swoich długów w okresie 0%, całkowita kwota, którą jesteś winien, wzrośnie.

 

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.