Connect with us

Inwestycje

Czym jest prowizja za udzielenie kredytu?

Opublikowano

on

prowizja

Kredyty w obecnych czasach są dla wielu osób chlebem powszednim. Biorąc pod uwagę obecną cenę chociażby nieruchomości, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której kupujemy dom lub mieszkania bez uzyskania odpowiedniej pomocy finansowej. Znalezienie korzystnej oferty kredytowej to zaledwie połowa sukcesu, ponieważ musimy wykazać, że jesteśmy godni zaufania i spłacimy zobowiązanie. Dodatkowo, jako kredytobiorcy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z niektórych dodatkowych opłat, w które wlicza się tzw. prowizja bankowa.

Prowizja bankowa – w jaki sposób jest naliczana?

Wybór właściwej oferty kredytowej zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Z reguły kiedy decydujemy się na uzyskanie finansowania od instytucji bankowej, celujemy w dość wysokie kwoty, które mają nam zapewnić nam fundusze na konkretny cel. Im większe zobowiązanie, tym spłata kredytu może być rozłożona na dłuższy okres, w związku z czym nie brakuje pożyczek obejmujących nawet kilkadziesiąt lat pracy. W takich sytuacjach należy skrupulatnie przeanalizować wszelkie warunki, a prowizja i oprocentowanie kredytu należą do szczególnie ważnych kwestii.

Prowizja za udzielenie kredytu jest opłatą, jaką bank pobiera w momencie, kiedy wydaje zgodę na udzielenie pomocy finansowej. Z tego typu płatnościami możemy się spotkać zarówno przy kredytach konsumpcyjnych, jak i mieszkaniowych. Jej wysokość może się znacząco różnić – zdarza się, że procent od kwoty kredytu, który jest pobierany w ramach prowizji, wynosi nawet 15. Oczywiście na rynku możemy znaleźć oferty na kredyty bez prowizji, jednak w takich przypadkach dobrze jest się upewnić, że bank nie nalicza innych opłat, by w ten sposób zrekompensować sobie brak prowizji.

Zwykle istnieją dwa modele pobierania prowizji bankowej. Może to być opłata jednorazowa, pobierana podczas udzielania kredytu, w związku z czym klient otrzymuje mniejszy przelew. Drugi wariant to rozłożenie tej płatności i doliczenie jej do rat kredytowych.

Czy można uzyskać zwrot prowizji bankowej?

Jeśli dążymy do wcześniejszej spłaty kredytu, dobrze wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie zwrotu poniesionych kosztów, w tym właśnie prowizji bankowej (wnioskować można również o zwrot kosztów ubezpieczenia, a nawet odsetek). Jest to proces całkowicie zgodny z prawem, który został potwierdzony m.in. przez wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydany we wrześniu 2019 roku.

Zwrot prowizji bankowej można uzyskać niezależnie od tego, czy została ona pobrana w całości raz w chwili otrzymania kredytu, czy też kwota została równomiernie podzielona i doliczona do rat kredytowych. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieją przypadki, w których bank dolicza inną prowizję – ma ona stanowić dla niego rekompensatę za krótszy okres kredytowania. Dlatego też wnioskowanie o proporcjonalny zwrot prowizji bankowej powinno zostać poprzedzone sprawdzeniem, czy rzeczywiście jest na to odpowiedni moment i czy nie narażamy się na inne opłaty. O tym, jak powinien przebiegać taki zwrot i jakie warunki należy spełnić, można przeczytać tutaj: loando.pl/wpis/zwrot-prowizji-bankowej.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inwestycje

Czy warto inwestować w zamek nawierzchniowy?

Opublikowano

on

zamek nawierzchniowy

Zamek w drzwiach jest pierwszym i najważniejszym zabezpieczeniem domu przed wejściem osób niepowołanych. Zapewnia bezpieczeństwo i spokój, chroniąc Cię przed kradzieżą lub włamaniem, które mogą mieć miejsce w domu. Wybór zamków jest ogromny – różnią się one nie tylko stopniem zabezpieczenia, ale także sposobem montażu (zamek wpuszczany vs nawierzchniowy). Obecnie popularnym wyborem wśród właścicieli domów są zamki nawierzchniowe – dodatkowy mechanizm do tradycyjnego zamka wpuszczanego z własnym procesem instalacji. Jednak przed zakupem takiego zamka musimy zadać sobie pytanie: “Czy warto kupić zamek nawierzchniowy?” (więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Kredyt dla firm – wiele możliwości finansowania na dogodnych warunkach

Opublikowano

on

kredyt dla firm

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się przede wszystkim z różnymi inwestycjami, dzięki którym dana firma ma możliwość rozwoju. Do tego niezbędne są jednak środki finansowe, które otwierają wiele nowych możliwości. Prowadzenie działalności gospodarczej bez inwestowania finansowego nie ma więc racji bytu. Bez przedsięwzięć nasza firma może bardzo szybko zostać w tyle względem swojej konkurencji. (więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

5 kroków do sukcesu wdrożenia robota

Opublikowano

on

Aby zapewnić sukces przy wdrażaniu systemu zrobotyzowanego, ważne jest, aby uzyskać wsparcie w całej firmie, zdefiniować sukces i zbudować solidny zespół.

Jeśli robotyzacja jest najlepszym rozwiązaniem w celu obniżenia kosztów, zwiększenia produkcji i rozwiązania problemu niedoboru siły roboczej, cały proces należy dokładnie zaplanować i odpowiednio wdrożyć.

Aby skutecznie rozpocząć korzystanie z systemu zrobotyzowanego przed skontaktowaniem się z integratorem systemu w celu uzyskania oferty cenowej, należy dokładnie określić jakie są potrzeby.
(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.