Connect with us

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

Jak wygląda proces udzielania spłaty i windykacji pożyczki?

  • Inwestor określa maksymalne saldo swojego konta – kwotę jaką dysponuje do udzielania pożyczek i zmienia status inwestowania na “aktywny’. Oczywiście w każdej chwili mona wyłączyć udzielanie pożyczek np. na czas urlopu lub chcąc wycofać kapitał, aby nowe pożyczki nie były udzielane a spłaty wpływały na konto inwestora.
  • Klient trafia do TPW, umawia się na wizytę z przedstawicielem.
  • Przedstawiciel TPW w miejscu zamieszkania klienta sporządza wniosek o pożyczkę, dokumentując m.in. dochody klienta oraz możliwe przedmioty zabezpieczenia pożyczki.
  • Centrala TPW weryfikuje możliwość udzielenia pożyczki i jej ewentualną wysokość, uwzględniając wartość przedmiotów zabezpieczenia i inne czynniki według algorytmu scoringowego.
  • Klient jest informowany o decyzji i jeśli zgadza się na warunki pożyczki to inwestor otrzymuje informację w panelu platformy, SMS lub według życzenia telefonicznie o konieczności wykonania wpłaty dla wygenerowanej umowy pożyczki.
  • Po wykonaniu wpłaty lub przelewu przez inwestora, klient otrzymuje kwotę pożyczki (najczęściej w gotówce) i w ciągu 30 dni ma możliwość przedłużenia pożyczki na okres kolejnych 30 dni lub jej spłatę. W przypadku spłaty pożyczki – Inwestor otrzymuje całość z 4% zyskiem, czyli dla inwestycji 1250zł będzie to 1300zł zwrotu i pożyczka zostaje zamknięta. W przypadku przedłużenia pożyczki inwestor otrzymuje dla inwestycji 1250zł – 5Ozł zysku (4%).
  • Jeśli pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki w umownym terminie, TPW w imieniu inwestora wszczyna windykację m.in. odwiedzając klienta osobiście i starają się dojść do szybkiego porozumienia. Każda kwota otrzymana od klienta przez windykatorów przez 90 dniowy okres windykacji trafia do inwestora jako “częściowa spłata pożyczki” a po 90 dniach na pozostałą, nieuregulowaną kwotę pożyczki generowana jest w systemie umowa cesji pożyczki – TPW odkupuje pożyczkę spłacając ją inwestorowi.
  • Wszystkie spłaty powiększają saldo inwestora, umożliwiając automatyczną reinwestycję.

Czym w takim razie TPW wyróżnia się z tak wielu, dostępnych na rynku tradycyjnych pożyczek społecznościowych?

Pożyczka TPW jest znacznie bezpieczniejsza dla inwestora, ponieważ przedstawiciel firmy osobiście sprawdza każdego klienta w miejscu zamieszkania oraz ustanawia zabezpieczenie pożyczki w formie depozytu. Depozytem są przedmioty należące do pożyczkobiorcy o wartości równej lub wyższej od wartości udzielanej pożyczki.

Co się dzieje w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie spłaca zobowiązania?

TPW windykuje pożyczkobiorcę w imieniu inwestora i niezależnie od wyników 90 dniowej windykacji ostatecznie odkupuje od inwestora pożyczkę, zwracając mu pieniądze.

Na czym polega zabezpieczenie w formie depozytu?

Jest to forma, którą klienci często określają lombardem z dojazdem do domu, ponieważ przedstawiciel TPW w celu zabezpieczenia spłaty pożyczki ustanawia zabezpieczenie na przedmiotach należących do pożyczkobiorcy np. biżuteria, samochód, sprzęt RTV – odbiera do depozytu sprzęt bezpośrednio z miejsca zamieszkania klienta lub umożliwia klientowi korzystanie ze sprzętu w czasie trwania umowy. Tak ustanowione zabezpieczenie będące częścią umowy pożyczki zwiększa bezpieczeństwo zarówno dla inwestora jak i dla TPW, ponieważ w przypadku bezskutecznej windykacji przez okres 90 dni, TPW odkupuje pożyczkę od inwestora a środki ze sprzedaży depozytu zabezpieczają interes TPW.

Czego potrzebuję do aktywowania Konta na platformie TPW?

Po rejestracji konta należy dokonać weryfikacji danych osobowych, takich jak: nr. konta bankowego, którego inwestor musi być właścicielem. Inwestor może inwestować poprzez zweryfikowane konto bankowe w banku PKO BP.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.