Connect with us

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

Jak wygląda proces udzielania spłaty i windykacji pożyczki?

  • Inwestor określa maksymalne saldo swojego konta – kwotę jaką dysponuje do udzielania pożyczek i zmienia status inwestowania na “aktywny’. Oczywiście w każdej chwili mona wyłączyć udzielanie pożyczek np. na czas urlopu lub chcąc wycofać kapitał, aby nowe pożyczki nie były udzielane a spłaty wpływały na konto inwestora.
  • Klient trafia do TPW, umawia się na wizytę z przedstawicielem.
  • Przedstawiciel TPW w miejscu zamieszkania klienta sporządza wniosek o pożyczkę, dokumentując m.in. dochody klienta oraz możliwe przedmioty zabezpieczenia pożyczki.
  • Centrala TPW weryfikuje możliwość udzielenia pożyczki i jej ewentualną wysokość, uwzględniając wartość przedmiotów zabezpieczenia i inne czynniki według algorytmu scoringowego.
  • Klient jest informowany o decyzji i jeśli zgadza się na warunki pożyczki to inwestor otrzymuje informację w panelu platformy, SMS lub według życzenia telefonicznie o konieczności wykonania wpłaty dla wygenerowanej umowy pożyczki.
  • Po wykonaniu wpłaty lub przelewu przez inwestora, klient otrzymuje kwotę pożyczki (najczęściej w gotówce) i w ciągu 30 dni ma możliwość przedłużenia pożyczki na okres kolejnych 30 dni lub jej spłatę. W przypadku spłaty pożyczki – Inwestor otrzymuje całość z 4% zyskiem, czyli dla inwestycji 1250zł będzie to 1300zł zwrotu i pożyczka zostaje zamknięta. W przypadku przedłużenia pożyczki inwestor otrzymuje dla inwestycji 1250zł – 5Ozł zysku (4%).
  • Jeśli pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki w umownym terminie, TPW w imieniu inwestora wszczyna windykację m.in. odwiedzając klienta osobiście i starają się dojść do szybkiego porozumienia. Każda kwota otrzymana od klienta przez windykatorów przez 90 dniowy okres windykacji trafia do inwestora jako “częściowa spłata pożyczki” a po 90 dniach na pozostałą, nieuregulowaną kwotę pożyczki generowana jest w systemie umowa cesji pożyczki – TPW odkupuje pożyczkę spłacając ją inwestorowi.
  • Wszystkie spłaty powiększają saldo inwestora, umożliwiając automatyczną reinwestycję.

Czym w takim razie TPW wyróżnia się z tak wielu, dostępnych na rynku tradycyjnych pożyczek społecznościowych?

Pożyczka TPW jest znacznie bezpieczniejsza dla inwestora, ponieważ przedstawiciel firmy osobiście sprawdza każdego klienta w miejscu zamieszkania oraz ustanawia zabezpieczenie pożyczki w formie depozytu. Depozytem są przedmioty należące do pożyczkobiorcy o wartości równej lub wyższej od wartości udzielanej pożyczki.

Co się dzieje w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie spłaca zobowiązania?

TPW windykuje pożyczkobiorcę w imieniu inwestora i niezależnie od wyników 90 dniowej windykacji ostatecznie odkupuje od inwestora pożyczkę, zwracając mu pieniądze.

Na czym polega zabezpieczenie w formie depozytu?

Jest to forma, którą klienci często określają lombardem z dojazdem do domu, ponieważ przedstawiciel TPW w celu zabezpieczenia spłaty pożyczki ustanawia zabezpieczenie na przedmiotach należących do pożyczkobiorcy np. biżuteria, samochód, sprzęt RTV – odbiera do depozytu sprzęt bezpośrednio z miejsca zamieszkania klienta lub umożliwia klientowi korzystanie ze sprzętu w czasie trwania umowy. Tak ustanowione zabezpieczenie będące częścią umowy pożyczki zwiększa bezpieczeństwo zarówno dla inwestora jak i dla TPW, ponieważ w przypadku bezskutecznej windykacji przez okres 90 dni, TPW odkupuje pożyczkę od inwestora a środki ze sprzedaży depozytu zabezpieczają interes TPW.

Czego potrzebuję do aktywowania Konta na platformie TPW?

Po rejestracji konta należy dokonać weryfikacji danych osobowych, takich jak: nr. konta bankowego, którego inwestor musi być właścicielem. Inwestor może inwestować poprzez zweryfikowane konto bankowe w banku PKO BP.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Spłacasz kredyt we frankach? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić wymieniając walutę online

Opublikowano

on

Obecnie wszystkie osoby, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich, muszą borykać się z problemem spłacania coraz to wyższych rat. Co prawda nadal można mieć nadzieję na wejście zapowiadanego przez rząd programu pomocy osobom zadłużonym, ale cały proces może potrwać bardzo długo. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu samodzielne zadbanie o obniżenie raty swojego kredytu. Jest to bardzo proste i może pozwolić sobie na to każda osoba. Wystarczy jedynie zdecydować się na wymianę waluty online. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.