Trader walutowy ma bardzo ciężki zawód, do którego trzeba mieć naprawdę głowę na karku

waluty2Szybkie odnajdywanie się w słupkach, wykresach i statystkach, to codzienność osoby pracującej na takim stanowiku. Podziwiam takich ludzie, gdyż zmiany na rynku walutowym są bardzo dynamiczne i ciężko je przewidzieć – prawie jak pogodę w górach. Ponadto, istnieje bardzo wiele czynników, które mogą wpływać na sytuację rynku walutowego, dlatego dopiero dogłębna analiza każdego z nich daje subtelne przypuszczenia o tym, jak dalej mogą się kształtować kursy walut.

Traderzy walutowi podczas swoich decyzji kierują się głównie kwestiami makroekonomicznymi oraz sygnałami, jakie otrzymuję z analizy technicznej. Trzeba również rozróżnić rodzaj analizy, którą możemy podzielić na krótko oraz średnioterminową. Długoterminowa analiza z reguły nie ma racji bytu, gdyż rynek walutowy jest na coś takiego zwyczajnie zbyt dynamiczny. Podczas wspomnianych analiz badane są różne trendy cenowe oraz czynniki psychologiczne, które w jakiś sposób mogą wpłynąć na wartość danej waluty. Z pomocą przychodzą również różnego rodzaju publikacje, które są wydawane przez banki centralne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zmiany kursów mogą być niekiedy duże, lecz ich wpływ na rynek walutowy będzie bardzo krótkotrwały.

Ważne jest wyszukiwanie wiarygodnych informacji, które będą niosły ze sobą jak najwięcej wartościowych rzeczy. Pierwszym źródłem informacji w naszych czasach jest oczywiście Internet, z którego już praktycznie wszyscy korzystamy. W sieci można znaleźć bardzo wiele wyspecjalizowanych stron biznesowych, które udostępniają wartościowe treści. Internetowy kantor walutowy również coraz częściej przewija się gdzieś w tych informacjach, więc doskonale widać, że duża część rynku przenosi się po prostu do sieci. Należy jednak wszystkie informacje poddawać własnemu filtrowi, który oceni ich wartość oraz zgodność merytoryczną. Bo jeżeli ktoś porównuje kantor stacjonarny do internetowego i twierdzi, że ten pierwszy jest tańszy, to raczej ma małą wiedzę na temat obecnej sytuacji. Oczywiście, w wypadku różnych promocji może być odwrotnie, ale zazwyczaj taki stan rzeczy jest zachowany.

Opinie: 1

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.