Connect with us

Giełda

Trader walutowy ma bardzo ciężki zawód, do którego trzeba mieć naprawdę głowę na karku

Opublikowano

on

Trader walutowy - ciężki zawód

Szybkie odnajdywanie się w słupkach, wykresach i statystkach, to codzienność osoby pracującej na takim stanowiku. Podziwiam takich ludzie, gdyż zmiany na rynku walutowym są bardzo dynamiczne i ciężko je przewidzieć – prawie jak pogodę w górach. Ponadto, istnieje bardzo wiele czynników, które mogą wpływać na sytuację rynku walutowego, dlatego dopiero dogłębna analiza każdego z nich daje subtelne przypuszczenia o tym, jak dalej mogą się kształtować kursy walut.

Traderzy walutowi podczas swoich decyzji kierują się głównie kwestiami makroekonomicznymi oraz sygnałami, jakie otrzymuję z analizy technicznej. Trzeba również rozróżnić rodzaj analizy, którą możemy podzielić na krótko oraz średnioterminową. Długoterminowa analiza z reguły nie ma racji bytu, gdyż rynek walutowy jest na coś takiego zwyczajnie zbyt dynamiczny. Podczas wspomnianych analiz badane są różne trendy cenowe oraz czynniki psychologiczne, które w jakiś sposób mogą wpłynąć na wartość danej waluty. Z pomocą przychodzą również różnego rodzaju publikacje, które są wydawane przez banki centralne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zmiany kursów mogą być niekiedy duże, lecz ich wpływ na rynek walutowy będzie bardzo krótkotrwały.

Ważne jest wyszukiwanie wiarygodnych informacji, które będą niosły ze sobą jak najwięcej wartościowych rzeczy. Pierwszym źródłem informacji w naszych czasach jest oczywiście Internet, z którego już praktycznie wszyscy korzystamy. W sieci można znaleźć bardzo wiele wyspecjalizowanych stron biznesowych, które udostępniają wartościowe treści. Internetowy kantor walutowy również coraz częściej przewija się gdzieś w tych informacjach, więc doskonale widać, że duża część rynku przenosi się po prostu do sieci. Należy jednak wszystkie informacje poddawać własnemu filtrowi, który oceni ich wartość oraz zgodność merytoryczną. Bo jeżeli ktoś porównuje kantor stacjonarny do internetowego i twierdzi, że ten pierwszy jest tańszy, to raczej ma małą wiedzę na temat obecnej sytuacji. Oczywiście, w wypadku różnych promocji może być odwrotnie, ale zazwyczaj taki stan rzeczy jest zachowany.

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comments

  1. ekantor

    23 marca 2018 at 14:21

    To prawda, trzeba mieć głowę na karku, robiąc takie rzeczy. Jest to bardzo trudne. Ja również ich podziwiam. 😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Giełda

Spółka Bit Evil debiutuje na giełdzie NewConnect!

Opublikowano

on

Bit Evil to spółka, która wprowadza na rynek autorskie produkty o nowoczesnej i innowacyjnej formule działania!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Giełda

Druk banknotów euro

Opublikowano

on

Druk euro

Banknoty waluty euro, która obowiązuje w krajach UE należących do strefy euro, są emitowane przez określone narodowe banki centralne pod nadzorem Europejskiego Banku Centralnego. Akredytację do druku w Polsce od 2006 roku posiada PWPW – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Aby zapobiec fałszerstwom zmieniano wzory nadruków oraz zabezpieczenia banknotów.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Spotkanie ekspertów ds. finansów publicznych w MF

Opublikowano

on

Nowoczesne metody zarządzania finansami publicznymi to punkt przewodni 11. posiedzenia OECD Wyższych Urzędników Budżetowych z krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (11th Annual Meeting of Central, Eastern and South-Eastern European Senior Budget Officials – CESEE-SBO), które odbyło się – po raz pierwszy w Polsce – w dniach 21-22 maja 2015 r. w Ministerstwie Finansów.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.