Connect with us

Pożyczki

Powody, dla których Twoja pożyczka osobista może zostać odrzucona

Opublikowano

on

pozyczka bankowa

Instytucje finansowe biorą pod uwagę kilka czynników, kiedy ubiegasz się o pożyczkę. Niektóre z nich to Twoje dochody, wiek i stabilność zatrudnienia. Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę jest Twój raport kredytowy, który odzwierciedla Twoją zdolność kredytową.

Niespłacone kredyty i niski dochód

Jeśli masz już kilka niespłaconych pożyczek, Twój dochód netto ulegnie zmniejszeniu. Kredytodawcy mogą odrzucić Twój wniosek kredytowy, jeśli dodatkowa kwota spowodowałaby nadwyrężenie Twojej sytuacji finansowej. Ponadto, jeśli dochód netto okaże się niewystarczający do obsługi pożyczki, instytucje mogą odrzucić Twoją aplikację.

Jeśli pożyczkodawca stwierdzi, że nie zarabiasz wystarczająco dużo, aby być w stanie sprostać spłacie pożyczki, najprawdopodobniej odmówi Ci udzielenia pożyczki. Jak zapewnia https://pozyczkolog.pl/ często pożyczkodawca ma minimalne wymagania dotyczące dochodów. Ponieważ pożyczkodawcy są zobowiązani przez prawo do odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy, mogą ostrożnie podchodzić do wszelkich zauważonych przypadków niezdolności do spłacenia pożyczki.

Częste zmiany pracy

Większość kredytodawców zwraca uwagę na stabilność zatrudnienia, gdy ubiegasz się o pożyczkę osobistą. Niektóre instytucje mogą wymagać, abyś był zatrudniony w tej samej firmie przez co najmniej trzy lata, abyś kwalifikował się do otrzymania pożyczki. W niektórych przypadkach, jeśli Twój pracodawca ma niestabilną przyszłość, instytucja finansowa zastrzega sobie prawo do odrzucenia Twojego wniosku o pożyczkę.

Słaba ocena kredytowa współwnioskodawcy

Możesz dołączyć współwnioskodawcę do swojego wniosku o pożyczkę, aby zwiększyć kwotę pożyczki. Należy jednak pamiętać, że ocena kredytowa współwnioskodawcy musi być również dobra, aby Twoja aplikacja nie została odrzucona. Jeśli Twoja historia kredytowa jest dobra, ale wynik współwnioskodawcy jest słaby, wniosek może zostać odrzucony przez kredytodawców – ostrzega https://pozyczkolog.pl/.

Wcześniejsze odrzucenie wniosku o pożyczkę

Musisz pamiętać, że chociaż korzystanie z pożyczek osobistych online jest łatwe, nie wolno Ci często składać wniosków. Jeśli jeden lub więcej z Twoich wniosków o pożyczkę zostało odrzuconych, negatywnie wpływa to na Twoją ocenę kredytową. W rezultacie, pożyczkodawca może odrzucić Twoją obecną aplikację. Ubieganie się o pożyczkę w banku może być trudne, ponieważ banki mają bardziej rygorystyczne kryteria kwalifikowalności w porównaniu do niebankowych firm finansowych.

Jeśli zaciągnąłeś wiele pożyczek w ciągu ostatnich kilku lat i nadal je posiadasz, może to być czerwona flaga dla kredytodawców. Pożyczkodawcy będą patrzeć na liczbę zobowiązań finansowych lub zobowiązań, które masz jako część swojej oceny.

Czy powinienem ubiegać się o pożyczkę osobistą, nawet jeśli nie spełniam kryteriów?

Chociaż nie ma pewnego sposobu na uzyskanie zatwierdzenia wniosku o pożyczkę osobistą, nie oznacza to, że powinieneś spróbować, jeśli wiesz, że nie spełniasz minimalnych wymagań. Podobnie, prawdopodobnie nie powinieneś zarzucać szerokiej sieci poprzez składanie wielu wniosków. Wszystkie nowe wnioski o pożyczkę i odrzucenia pojawiają się w Twojej historii kredytowej, a to może potencjalnie zaszkodzić Twojej historii dla przyszłych pożyczkodawców.

Najlepiej jest również być szczerym w swoich osobistych wnioskach o pożyczkę. Nie mówiąc całej prawdy, prawdopodobnie wrócisz do gry z odrzuceniem pożyczki osobistej, ponieważ pożyczkodawcy mają doświadczenie w wykrywaniu fabrykacji we wnioskach o pożyczkę.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Wcześniejsza spłata pożyczki pod zastaw samochodu – czy to możliwe?

Opublikowano

on

splata pozyczki

Nadpłata pożyczki pod zastaw samochodu jest możliwa, ponieważ pożyczkę taką można spłacić w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych kosztów. Czy nadpłata kredytu pod zastaw samochodu to dobre rozwiązanie? W jakich przypadkach może ono okazać się konieczne? Przeczytaj o tym, czy możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki to rozwiązanie dla Ciebie. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Pomoc frankowiczom – jak unieważnić kredyt we frankach?

Opublikowano

on

kredyty

Z pewnością pomoc frankowiczom nie należy do najłatwiejszych. Ma to związek przede wszystkim ze skomplikowaną strukturą kredytu bankowego. W jaki sposób można szybko go unieważnić? Fachowcy podpowiadają. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Czy oprocentowanie kredytu może ulec zmianie?

Opublikowano

on

oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytu składa się z części stałej, czyli marży banku zdefiniowanej w umowie oraz części zmiennej, czyli wskaźnika WIBOR. Jest to stopa procentowa, po jakiej banki komercyjne udzielają sobie pożyczek. WIBOR w znacznej mierze zależny jest od stóp referencyjnych ustalanych przez Narodowy Bank Polski. Oprocentowanie kredytu może zatem ulec zmianie w momencie, gdy wzrosną stopy procentowe. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.