Connect with us

Inwestycje

Idealne miejsce na inwestycje – Województwo lubuskie

Opublikowano

on

Najbardziej zalesiony region w Polsce, 64 rezerwaty przyrody, 8 parków krajobrazowych i 2 parki narodowe. Do tego ponad 500 urokliwych jezior oraz setki rzek i strumyków z wielką Odrą na czele. O jakim miejscu mowa? Oczywiście o województwie lubuskim. Patrząc na te dane, możemy śmiało stwierdzić, że jest to region wspaniałych walorów przyrodniczych. Nic więc dziwnego, że wiele osób Lubuskie kojarzy głównie jako idealne miejsce do wypoczynku, ale nas dzisiaj będzie obchodzić drugie oblicze tego regionu… Oblicze miejsca idealnego do inwestycji.

Tradycja i rozwój

Zestawiając ze sobą słowa Lubuskie i inwestycje, możemy w pewnych kręgach wywołać spore zamieszanie. Wynika to z błędnego przeświadczenia sięgającego początków tego województwa, czyli lat 90-tych. Od tego czasu lubuskie poszło naprzód i rozwinęło się z krainy winnic, jezior i tartaków w region otwarty na innowacje i nowe inwestycje. Nie oznacza to jednak, odrzucenia wcześniejszych wartości. Lubuskie nadal utrzymuje i kultywuje silną rolę tradycyjnych branż przemysłu, jednocześnie inwestując potężne środki w ich nieustanny rozwój.

Doskonała lokalizacja i dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna

Charakterystyka województwa lubuskiego odpowiada nie tylko turystyce. Jest to także świetne miejsce na nowe inwestycje z gałęzi handlu, wydobycia, produkcji czy chociażby transportu. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale najpierw spójrzmy na samą lokalizację regionu.

Lubuskie leży na zachodzie Polski przy samej granicy z Niemcami, co już daje nam wiele możliwości i okazji. Oprócz tego region może pochwalić się doskonałą infrastrukturą techniczną.

Dobrze zorganizowana sieć dróg i autostrad łączy lubuskie z całą Europą i krajami Skandynawskimi poprzez europejską sieć autostrad. To idealna sytuacja dla każdego przedsiębiorstwa wykorzystującego transport. Doskonałe skomunikowanie regionu dotyczy także transportu w głąb naszego kraju, który nie będzie stanowił żadnego problemu, jeżeli spojrzymy na takie drogi, jak A2, A18 czy S3. Jakby tego było mało, region ten posiada liczne szlaki kolejowe i rzeczne, a także aktywny port lotniczy w Zielonej Górze.

Na rękę inwestorom

Skoro wiemy już, że pod kątem lokalizacji i infrastruktury lubuskie ma wiele do zaoferowania, warto przyjrzeć się bliżej temu, jak region nastawia się do nowych inwestycji. Tutaj od razu musimy wspomnieć o terenach, które województwo udostępnia inwestorom. Jest to prawie 1300 hektarów uzbrojonych terenów inwestycyjnych w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz Stref Aktywności Gospodarczej. Składa się na nie kilkadziesiąt lokalizacji gminnych, jak i takich na terenie zurbanizowanym.

Dlaczego warto inwestować w tych strefach? Powodów jest wiele, ale najważniejsze są te oczywiste, czyli atrakcyjna cena już gotowych gruntów oraz szereg ulg i przywilejów od zwolnienia z części podatków po darmową pomoc prawną przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z inwestycją.

Siła środków unijnych

Ostatnią, ale nie mniej ważną od pozostałych kwestią jest wykorzystywanie przez region środków unijnych. Lubuskie wspiera swój przemysł niezwykle intensywnie, co idzie w parze z udostępnieniem środków unijnych dla firm. Wsparcie z urzędów pracy dla inwestorów i dofinansowania unijne to ponad 900 mln euro środków, które wspomagają rozwój firmy poprzez dofinansowanie szkoleń czy chociażby doposażenia miejsca pracy.

Dzięki tym środkom tylko w latach 2007-2013 udało się zrealizować ponad 1000 projektów, w których ponad połowę (aż 565) stanowiły przedsiębiorstwa sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw!

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inwestycje

Czy warto inwestować w zamek nawierzchniowy?

Opublikowano

on

zamek nawierzchniowy

Zamek w drzwiach jest pierwszym i najważniejszym zabezpieczeniem domu przed wejściem osób niepowołanych. Zapewnia bezpieczeństwo i spokój, chroniąc Cię przed kradzieżą lub włamaniem, które mogą mieć miejsce w domu. Wybór zamków jest ogromny – różnią się one nie tylko stopniem zabezpieczenia, ale także sposobem montażu (zamek wpuszczany vs nawierzchniowy). Obecnie popularnym wyborem wśród właścicieli domów są zamki nawierzchniowe – dodatkowy mechanizm do tradycyjnego zamka wpuszczanego z własnym procesem instalacji. Jednak przed zakupem takiego zamka musimy zadać sobie pytanie: “Czy warto kupić zamek nawierzchniowy?” (więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Czym jest prowizja za udzielenie kredytu?

Opublikowano

on

prowizja

Kredyty w obecnych czasach są dla wielu osób chlebem powszednim. Biorąc pod uwagę obecną cenę chociażby nieruchomości, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której kupujemy dom lub mieszkania bez uzyskania odpowiedniej pomocy finansowej. Znalezienie korzystnej oferty kredytowej to zaledwie połowa sukcesu, ponieważ musimy wykazać, że jesteśmy godni zaufania i spłacimy zobowiązanie. Dodatkowo, jako kredytobiorcy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z niektórych dodatkowych opłat, w które wlicza się tzw. prowizja bankowa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Kredyt dla firm – wiele możliwości finansowania na dogodnych warunkach

Opublikowano

on

kredyt dla firm

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się przede wszystkim z różnymi inwestycjami, dzięki którym dana firma ma możliwość rozwoju. Do tego niezbędne są jednak środki finansowe, które otwierają wiele nowych możliwości. Prowadzenie działalności gospodarczej bez inwestowania finansowego nie ma więc racji bytu. Bez przedsięwzięć nasza firma może bardzo szybko zostać w tyle względem swojej konkurencji. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.