Connect with us

Inwestycje

Idealne miejsce na inwestycje – Województwo lubuskie

Opublikowano

on

Najbardziej zalesiony region w Polsce, 64 rezerwaty przyrody, 8 parków krajobrazowych i 2 parki narodowe. Do tego ponad 500 urokliwych jezior oraz setki rzek i strumyków z wielką Odrą na czele. O jakim miejscu mowa? Oczywiście o województwie lubuskim. Patrząc na te dane, możemy śmiało stwierdzić, że jest to region wspaniałych walorów przyrodniczych. Nic więc dziwnego, że wiele osób Lubuskie kojarzy głównie jako idealne miejsce do wypoczynku, ale nas dzisiaj będzie obchodzić drugie oblicze tego regionu… Oblicze miejsca idealnego do inwestycji.

Tradycja i rozwój

Zestawiając ze sobą słowa Lubuskie i inwestycje, możemy w pewnych kręgach wywołać spore zamieszanie. Wynika to z błędnego przeświadczenia sięgającego początków tego województwa, czyli lat 90-tych. Od tego czasu lubuskie poszło naprzód i rozwinęło się z krainy winnic, jezior i tartaków w region otwarty na innowacje i nowe inwestycje. Nie oznacza to jednak, odrzucenia wcześniejszych wartości. Lubuskie nadal utrzymuje i kultywuje silną rolę tradycyjnych branż przemysłu, jednocześnie inwestując potężne środki w ich nieustanny rozwój.

Doskonała lokalizacja i dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna

Charakterystyka województwa lubuskiego odpowiada nie tylko turystyce. Jest to także świetne miejsce na nowe inwestycje z gałęzi handlu, wydobycia, produkcji czy chociażby transportu. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale najpierw spójrzmy na samą lokalizację regionu.

Lubuskie leży na zachodzie Polski przy samej granicy z Niemcami, co już daje nam wiele możliwości i okazji. Oprócz tego region może pochwalić się doskonałą infrastrukturą techniczną.

Dobrze zorganizowana sieć dróg i autostrad łączy lubuskie z całą Europą i krajami Skandynawskimi poprzez europejską sieć autostrad. To idealna sytuacja dla każdego przedsiębiorstwa wykorzystującego transport. Doskonałe skomunikowanie regionu dotyczy także transportu w głąb naszego kraju, który nie będzie stanowił żadnego problemu, jeżeli spojrzymy na takie drogi, jak A2, A18 czy S3. Jakby tego było mało, region ten posiada liczne szlaki kolejowe i rzeczne, a także aktywny port lotniczy w Zielonej Górze.

Na rękę inwestorom

Skoro wiemy już, że pod kątem lokalizacji i infrastruktury lubuskie ma wiele do zaoferowania, warto przyjrzeć się bliżej temu, jak region nastawia się do nowych inwestycji. Tutaj od razu musimy wspomnieć o terenach, które województwo udostępnia inwestorom. Jest to prawie 1300 hektarów uzbrojonych terenów inwestycyjnych w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz Stref Aktywności Gospodarczej. Składa się na nie kilkadziesiąt lokalizacji gminnych, jak i takich na terenie zurbanizowanym.

Dlaczego warto inwestować w tych strefach? Powodów jest wiele, ale najważniejsze są te oczywiste, czyli atrakcyjna cena już gotowych gruntów oraz szereg ulg i przywilejów od zwolnienia z części podatków po darmową pomoc prawną przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z inwestycją.

Siła środków unijnych

Ostatnią, ale nie mniej ważną od pozostałych kwestią jest wykorzystywanie przez region środków unijnych. Lubuskie wspiera swój przemysł niezwykle intensywnie, co idzie w parze z udostępnieniem środków unijnych dla firm. Wsparcie z urzędów pracy dla inwestorów i dofinansowania unijne to ponad 900 mln euro środków, które wspomagają rozwój firmy poprzez dofinansowanie szkoleń czy chociażby doposażenia miejsca pracy.

Dzięki tym środkom tylko w latach 2007-2013 udało się zrealizować ponad 1000 projektów, w których ponad połowę (aż 565) stanowiły przedsiębiorstwa sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw!

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inwestycje

5 kroków do sukcesu wdrożenia robota

Opublikowano

on

Aby zapewnić sukces przy wdrażaniu systemu zrobotyzowanego, ważne jest, aby uzyskać wsparcie w całej firmie, zdefiniować sukces i zbudować solidny zespół.

Jeśli robotyzacja jest najlepszym rozwiązaniem w celu obniżenia kosztów, zwiększenia produkcji i rozwiązania problemu niedoboru siły roboczej, cały proces należy dokładnie zaplanować i odpowiednio wdrożyć.

Aby skutecznie rozpocząć korzystanie z systemu zrobotyzowanego przed skontaktowaniem się z integratorem systemu w celu uzyskania oferty cenowej, należy dokładnie określić jakie są potrzeby.
(więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Za 3 lata czeka nas spadek tempa rozwoju gospodarki

Opublikowano

on

Za 3 lata czeka nas spadek tempa rozwoju gospodarki

Spadek tempa wzrostu gospodarczego, pogorszenie w finansach publicznych i powrót do stagnacji w inwestycjach – taki scenariusz prognozują eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego dla polskiej gospodarki do 2021 roku. Wśród głównych zagrożeń wymieniają pogorszenie koniunktury u głównych partnerów handlowych, przede wszystkim w strefie euro, oraz brak rąk do pracy, który zaczyna hamować rozwój przedsiębiorstw. W ocenie ekspertów rząd powinien postawić m.in. na aktywizację zawodową młodych i poprawę polityki migracyjnej.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Do Warszawy przyjechało kilka tysięcy inwestorów

Opublikowano

on

Do Warszawy przyjechało kilka tysięcy inwestorów

Polski ekosystem wspierający start-upy i innowacyjne przedsięwzięcia wciąż się rozwija. Kluczowa jest dla niego wymiana doświadczeń z dojrzałymi rynkami jak USA czy Izrael, czerpanie z tamtejszych wzorców i dostosowywanie ich do wschodnioeuropejskich realiów. Temu służy największa międzynarodowa konferencja Wolves Summit, która po raz kolejny przyciągnęła do Warszawy kilka tysięcy inwestorów i globalnych koncernów oraz start-upy z całego świata. Dla obu stron to duża szansa na zawiązanie owocnej współpracy. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.