Connect with us

Firma

Jak i kiedy ogłosić upadłość konsumencką?

Opublikowano

on

upadlosc konsumencka

Często jest tak, że prowadząc firmę nie radzimy sobie ze spłatą rachunków. Szczególnie odbiło się to na wielu firmach w pandemii, kiedy cała gospodarka została zahamowana. Aczkolwiek tak samo jak w przypadku osób prywatnych. Niestety w takim wypadku musimy ogłosić upadłość. Wówczas następuje procedura, w której wszyscy wierzyciele wspólnie dochodzą roszczeń. Bankructwo może być ogłoszone wobec osoby czy firmy, która przestała być wypłacalna, czyli sama nie może spłacić swoich zadłużeń.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka wyróżnia się tym, że jest skierowana  jedynie dla osób prywatnych, czyli takich którzy nie posiadają własnej działalności. Ponadto tyczy się to osób, które są zadłużone co najmniej od trzech miesięcy. Takie postępowanie ma za zadanie oddłużyć i tu opcje są dwie: umorzenie jakiejś części długu lub spłacenie wierzycieli z majątku osoby zadłużonej. Wiele prywatnych osób zastanawia się jak ogłosić upadłość konsumencką w Gliwicach, dlatego należy w pełni zaznajomić się z tym tematem.

W jaki sposób ogłosić upadłość konsumencką?

Należy pamiętać, że ogłaszając upadłość konsumencką nie zawsze wyjdziemy z tego dobrze. Jeśli stracimy pracę lub poważnie zachorujemy to jak najbardziej możemy złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Odmiennie sprawa się ma w sytuacji gdy umyślnie spowodujemy zadłużenie lub na skutek ogromnego zaniedbania. Inaczej mówiąc, jeśli staliśmy się niewypłacalni przez lekkomyślne zaciąganie kredytów to sąd raczej oddali wniosek.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie należy do skomplikowanych czynności. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać to złożenie wniosku w sądzie upadłościowym. Taki dokument do wypełnienia możemy pobrać z Internetu. Oczywiście przy tym należy uiścić opłatę, a dowód zapłaty dołączyć do wniosku. Warto mieć na uwadze, że postępowanie toczy się bez udziału osoby, która złożyła wniosek. Dlatego tak ważne jest, aby dokumenty i dowody zostały odpowiednio przygotowane.

We wniosku musimy dokładnie opisać naszą sytuację, wysokość zadłużenia, wierzycieli, a także okoliczności, które wywołały nasze długi. To wszystko będzie miało wpływ na wyrok końcowy sądu.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.