Connect with us

Porady

Jesteś użytkownikiem kanałów społecznościowych? Zarabiaj na tym!

Opublikowano

on

Jesteś użytkownikiem kanałów społecznościowych? Zarabiaj na tym!

Nie musisz mieć bloga ani własnej strony internetowej, żeby dołączyć jako wydawca do sieci afiliacyjnej i zarabiać online! Wystarczy posiadać konto na jednym z portali społecznościowych. Influencerzy doskonale zdają sobie z tego sprawę! Ich grono rośnie dynamicznie a social media znają od podszewki. Do monetyzacji swoich kont na tych kanałach – wykorzystują właśnie afiliację! Przyjrzyjmy się najpopularniejszym portalom…

FACEBOOK

To zdecydowanie najbardziej znany portal na świecie, skupia w sobie ponad miliard użytkowników z całego globu, co dla nas oznacza szerokie grono odbiorców. W jaki sposób możemy wykorzystać go do promowania wybranego reklamodawcy? Najbardziej popularną opcją jest link partnerski. Można umieścić go w każdym poście. Oczywiście, najlepiej jest dołączyć do tego zachęcającą grafikę – sam link raczej nie skusi nikogo do wizyty w reklamowanym sklepie internetowym, bo ludzie są – w dużej mierze – wzrokowcami. Dlatego też, link partnerski umieszcza się zwykle w treści postu. Ta treść powinna sprawiać, że odbiorcy będą chcieli przejść do sklepu reklamodawcy. Efektywność takiej formy promocji polega na tym, że link partnerski stanowi wtedy jedynie uzupełnienie treści posta a nie jego cel. Warto nie zapominać również o aplikacji Messenger. Umożliwia ona dotarcie z linkiem do indywidualnego odbiorcy.

 1z

INSTAGRAM

Jest kolejnym popularnym portal społecznościowym. Korzysta z niego już ponad 700 milionów użytkowników, z czego w Polsce mamy ich ponad 2.5 miliona! Opłacalne jest więc promowanie programów partnerskich w tej aplikacji, choć trzeba robić to nieco inaczej, niż na Facebooku. Instagram pozwala na umieszczanie aktywnych linków tylko w opisie profilu, natomiast pod zdjęciami już nie. Najlepiej jest więc informować o nowym produkcie we wpisie, odsyłając przy tym swoich obserwatorów do linku zamieszczonego w BIO. Aktyny link w BIO można oczywiście dowolnie zmieniać. Dla użytkowników, których obserwatorzy przekraczają liczbę 10 000, aplikacja umożliwia dodatkowy sposób zamieszczania linków – poprzez InstaStories. Obserwatorzy mogą wtedy przejść do strony docelowej bezpośrednio z grafiki umieszczonej w InstaStory.

zz

YOUTUBE

To platforma, która – podobnie jak Facebook – może pochwalić się ponad miliardem zarejestrowanych użytkowników. Ten kanał również jest doskonałym medium do działalności afiliacyjnej. Na YouTube linki partnerskie można wklejać w dowolnej ilości pod swoimi filmami, jak i w komentarzach. Oczywiście, najlepiej, by wynikały one z tego, co prezentowane jest w treści filmu. Takie rozwiązanie umożliwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców, nie tylko swoich subskrybentów.

zzz

PINTEREST

Tutaj mamy medium branżowe, które skupia osoby szukające przede wszystkim inspiracji, pomysłów oraz gadżetów. Portal ten stanowi doskonałe miejsce do dzielenia się polecanymi produktami! Użytkownicy tworzą tu wirtualne tablice, do których „przypinają” znalezione przez siebie pomysły czy produkty. Każdą z tych pinezek można opisać linkiem partnerskim, który zaprowadzi użytkownika bezpośrednio do strony reklamodawcy. Linki można zamieszczać w dowolnych ilościach. Mogą one pochodzić z różnych programów partnerskich, co pozwala na dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów.

zzzz

Afiliacja w mediach społecznościowych jest niezwykle efektywna i do tego łatwa – tak naprawdę, do skutecznej i przynoszącej zyski działalności, wystarczy jedynie umiejętność korzystania z linków partnerskich i – oczywiście – współpraca z osiągającą sukcesy siecią afiliacyjną, na przykład prężnie rozwijającą się webePartners.


Anna Biernacka, Content Manager w sieci afiliacyjnej webePartners.pl

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania?

Opublikowano

on

Zdaniem wielu rodziców najlepszym wkładem finansowym w życie potomków jest edukacja finansowa. Jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania? Do wychowania w duchu poszanowania pieniędzy niektórzy używają sprawdzonych sposobów sprzed dekad, a inni stawiają na nowoczesne metody. Jakie podejście jest najlepsze?

Edukację finansową warto dostosować do zamożności rodziny

 

O edukacji finansowej myśli się często w oderwaniu od rzeczywistej sytuacji. Podkreślane są abstrakcyjne wartości w rodzaju powściągliwości, etosu oszczędzania czy szacunku do pieniędzy. Dziecko nie będzie jednak wykorzystywało wyrobionych nawyków w próżni. W trakcie edukacji oraz na początku kariery zawodowej skorzysta z finansowego lub kulturowego kapitału zgromadzonego przez rodziców.

 

Co z tego wynika? Podczas uczenia dziecka oszczędzania, należy kłaść akcent na różne aspekty sztuki zarządzania pieniędzmi. Dziecko z biedniejszego domu napotka na zupełnie inne wyzwania finansowe niż jego rówieśnik pochodzący z zamożnej rodziny. W przypadku pierwszego, lepszym pomysłem będzie pokazywanie, w jaki sposób oszczędzać nawet z niewielkich kwot, np. przygotowując prezenty własnoręcznie, zamiast je kupować.

 

Popularne metody uczenia dzieci oszczędzania

 

Do najpopularniejszych sposobów na uczenie dzieci oszczędzania należą:

 • Dzielenie kieszonkowego – dziecko otrzymuje od rodziców pieniądze tylko wtedy, gdy zaoszczędzi część środków z każdego kolejnego kieszonkowego.
 • Buchalteria – pokazanie potomkowi, w jaki sposób rozpisuje się prosty budżet (chociażby taki złożony wyłącznie z przychodów, rozchodów oraz oszczędności), a następnie regularne zachęcanie do jego aktualizowania.
 • Włączenie w konstrukcję budżetu domowego – pokazywanie dziecku, skąd biorą się pieniądze w domu i na co są przeznaczane.
 • Zachęcanie do zarobku – wskazywanie dziecku prostych sposobów na zarabianie drobnych kwot, aby mogło nauczyć się wartości pieniądza i tego, że nie zawsze warto wydawać je na zachcianki.
 • Przykład, nie wykład – samodzielne oszczędzanie, połączone z odkładaniem pieniędzy dla dziecka i pokazywaniem mu, że ono też może działać podobnie jak rodzice.
 • Metoda prób i błędów – pozwolenie dziecku na dowolne dysponowanie kieszonkowym i uczenie się zarządzania pieniędzmi na własnych błędach, przy jednoczesnym podpowiadaniu lepszych rozwiązań.
 • Gry i zabawy – wybieranie do wspólnego spędzania czasu takich aktywności, które nauczą oszczędzania lub dysponowania budżetem. Klasycznym przykładem jest tutaj gra planszowa Monopoly.

 

Tak naprawdę każde z tych podejść ma swoje wady i zalety. Skuteczność prowadzonej w ten sposób edukacji zależeć będzie zarówno od czynników wewnętrznych (temperamentu dziecka i jego wieku, cierpliwości rodziców), jak i zewnętrznych (zamożności rodziny, możliwości praktycznej nauki).

 

W nauce oszczędzania pomagają nowoczesne rozwiązania

 

Stwierdzenie, że dzieci wychowują się teraz w zupełnie innych czasach, jest prawdziwe, choć dość oczywiste. Mimo to z trudem przychodzi nam czasami dostrzeżenie, jak wiele możliwości skutecznej nauki kompetencji finansowych przynosi technologia. Banki oferują dziś produkty finansowe nawet dla najmłodszych. Które z nich mogą posłużyć dzieciom do nauki oszczędzania w praktyce?

 

W zależności od wieku dziecka, warto zainteresować się następującymi rozwiązaniami finansowymi:

 • Karty prepaid – aby pokazać, że przy płaceniu kartą łatwiej wydaje się duże kwoty, niż robiąc to gotówką.
 • Rachunki oszczędnościowe w aplikacji mobilnej banku – uczące zasad odkładania pieniędzy w bankach.
 • Cele oszczędnościowe – określające konkretne zamiary, co pomaga w dotrzymywaniu postanowień oszczędnościowych.
 • Automatyczne skarbonki – pomagające dziecku czy nastolatkowi odkładać zaokrąglone kwoty przy drobnych zakupach.
 • Limity wydatkowe – ułatwiające dotrzymywanie postanowień o nierobieniu większych zakupów bez dokładnego przemyślenia.

Trudno o przyuczenie do oszczędzania bez odrobiny niezależności

 

Ostatnią z kwestii wartych przemyślenia podczas szukania sposobu, jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania, jest stopień ich niezależności. Niestety nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, do jakiego stopnia należy dziecku pozwolić na decydowanie o swoich wydatkach. Najlepszym rozwiązaniem będzie obserwacja zachowań potomka i stopniowe rozszerzanie zakresu jego decyzyjności. Bardziej niż sztywnymi ramami wiekowymi warto kierować się w tym przypadku stopniem rozwoju emocjonalnego oraz intelektualnego dziecka, które są kwestiami mocno indywidualnymi.

 

Wielu rodziców ma problem z poruszaniem się w obszarze pomiędzy totalną kontrolą a pozwalaniem dziecku na wszystko. Przesada w którąkolwiek ze stron może tymczasem zniweczyć całą edukację finansową. Tylko dopasowując metody nauki oszczędzania do potrzeb konkretnego dziecka, jesteśmy w stanie sprawić, aby cały ten proces miał sens.

 

Czytaj Dalej

Porady

Wychodzenie z długów – skomplikowane sytuacje

Opublikowano

on

problemy z pieniedzmi

Wielu z nas doskonale wie o tym, że wychodzimy z długów czasami po tej kosztownej próbie ratowania życia taty lub brata. Mowa tu dokładnie o skomplikowanych rodzinnych sytuacjach, czyli wtedy gdy dowiadujemy się, że nasz brat lub tata choruje na raka, a jedyną opcją na uratowanie tego cennego dla nas życia jest to ( https://habza.com.pl/ ) wzięcie kredytu. Niestety tego typu dość nieciekawe sytuacje życiowe kończą się śmiercią brata lub taty i raz na jakiś czas rok po takim wydarzeniu pojawia się kryzys ekonomiczny, który się nasila i to tak bardzo szybko. W tego typu przypadkach z kredytem możemy sobie poradzić w jakiś sposób, czyli możemy sprzedać nasze spore mieszkanie i zakupić mniejsze, a za różnicę w ich wartości spłacić pewną część rat danego kredytu.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak odstresować się po pracy? – korzystny wpływ sportu na organizm i wydajność w pracy. Propozycja aktywności dla każdego!

Opublikowano

on

relaks po pracy

Kilkanaście godzin dziennie, które są spędzone w pracy, prowadzi do zmęczenia organizmu. Dodatkowo, długotrwała ekspozycja na stres powoduje wypalenie zawodowe oraz spadek wydajności pracownika. Napięte terminy, przepełniony grafik i gonitwa dnia codziennego prowadzą do wzrostu napięcia – zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz braku motywacji do pracy oraz niechęci do działania. Doskonałym rozwiązaniem jest spędzanie aktywnie czasu po powrocie do domu. Sport pozwala się zrelaksować, poprawić samopoczucie i zmotywować do dalszych działań. Jaką aktywność fizyczną warto wybierać? Jakie zalety daje regularne uprawianie sportu? (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.