Connect with us

Polecane

Męskie marynarki – jak o nie dbać?

Opublikowano

on

marynarka meska

Artykuł Sponsorowany

Marynarka to podstawowy element męskiej garderoby. Sprawdzi się zarówno w formalnych, jak i bardziej nieoficjalnych sytuacjach. Skrojona we właściwy sposób, a także wykonana z materiałów o wysokiej jakości, z powodzeniem będzie służyć nam przez wiele sezonów. Oczywiście aby tak się stało, musimy spełnić pewien warunek: pielęgnować marynarkę we właściwy sposób. To, w jakich warunkach ją przechowujemy, pierzemy czy suszymy, ma kluczowy wpływ na jej jakość. W takim razie, co powinniśmy zrobić, aby nasze marynarki przez wiele lat pozostały w świetnym stanie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Z czego robi się najlepsze marynarki i spodnie?

Zacznijmy od początku, a mianowicie od tego, z czego produkuje się marynarki i spodnie najlepszej jakości. Tutaj warto zwrócić uwagę, że rodzaj materiału, z jakiego wykonane są dane elementy garderoby, jest bardzo istotny, jeśli chodzi o właściwą pielęgnację swojej szafy. To właśnie on decyduje o tym, jakie właściwości wykazują poszczególne ubrania w momencie kiedy są przez nas noszone, prane czy też suszone. Marynarki i spodnie o najlepszej jakości to właśnie te, które wykonane są z tkanin takich jak wełna, len i bawełna, a więc surowców naturalnych. Wykazują się doskonałymi właściwościami termoregulacyjnymi, absorbują wilgoć, a także pozwalają skórze oddychać.

Jak prać marynarki w domowych warunkach?

Pielęgnacja i konserwacja swojej odzieży to kolejny krok do przedłużenia ich trwałości. Nie ulega wątpliwości, że częste korzystanie z pralni jest nie tylko mało wygodne, ale z czasem również coraz mniej opłacalne. Stąd bardzo często pojawia się pytanie, czy można prać marynarki i spodnie w domu? Pranie oficjalnego stroju w domowym zaciszu jest jak najbardziej możliwe, jednak pod warunkiem, że będzie to tylko odświeżenie stroju. Tutaj przede wszystkim należy zapoznać się z metką, jaka znajduje się na odzieży. W ten sposób dowiemy się, jaki rodzaj prania wraz z maksymalną temperaturą jest tutaj dozwolony. Jeśli mamy do czynienia z silnymi zabrudzeniami, lepiej nie próbować usunąć ich samemu, gdyż może się to zakończyć katastrofą.

Prawidłowe pranie wełnianych ubrań

Wełniane spodnie oraz marynarki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, między innymi ze względu na ich doskonałe właściwości termoochronne w okresie jesienno-zimowym. Jednak i tutaj nie należy zapominać o właściwej pielęgnacji wełny, zgodnie z informacjami zawartymi na metce przez producenta. Jeśli będziemy postępować zgodnie z nimi, zyskamy pewność, że nie uszkodzimy tej wymagającej tkaniny.

W pielęgnacji wełnianych ubrań należy sięgać po delikatne detergenty, przeznaczone do prania wełny. Nie stosujmy mocnych płynów ani proszków do prania, gdyż mogą wpłynąć na strukturę materiału. W przypadku wełny najlepiej sprawdza się pranie ręczne w chłodnej wody. Pamiętaj, aby nie wykręcać wełnianej odzieży!

Marynarki i ich przechowywanie

Po praniu, kolejnym etapem, który ma wpływ na trwałość tkanin, jest właściwe suszenie i przechowanie spodni i marynarek. Warto pamiętać o tym, że formalnych marynarek i spodni nie należy suszyć na słońcu. Może to powodować blaknięcie i uszkodzenie tkanin. Jeśli mamy do czynienia z ubraniami wełnianymi, najlepiej suszyć je rozłożone na płasko.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Jakie kwalifikacje powinna posiadać dobra księgowa?

Opublikowano

on

prowadzenie ksiegowosci

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu, rola księgowej staje się coraz bardziej kluczowa. Księgowa jest odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg rachunkowych, przygotowywanie sprawozdań finansowych oraz zapewnienie zgodności z przepisami podatkowymi. Wybór odpowiedniej osoby na to stanowisko może zadecydować o sukcesie finansowym firmy. Jakie więc kwalifikacje powinna posiadać dobra księgowa? (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Formuła 1 – najwięksi sponsorzy teamów

Opublikowano

on

wyscigi formula 1

Formuła 1, jako najbardziej prestiżowa seria wyścigów samochodowych na świecie, przyciąga nie tylko miliony fanów, ale również ogromne sumy pieniędzy. Kluczowym elementem finansowania zespołów F1 są sponsorzy, którzy inwestują w nie znaczne środki, licząc na korzyści związane z globalną ekspozycją i marketingiem. W artykule tym przyjrzymy się najważniejszym sponsorom, którzy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zespołów F1 na najwyższym poziomie rywalizacji. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Przywództwo transakcyjne – czym jest i jakie są jego przykłady?

Opublikowano

on

zarzadzanie zespolem

Przywództwo transakcyjne, znaczący element w arsenale narzędzi menedżerskich, charakteryzuje się unikalnym podejściem do zarządzania zespołami. Skupiając się na relacjach opartych na wymianie między liderem a podwładnymi, ten styl przywództwa wykorzystuje system nagród i kar do motywowania pracowników. Przyjrzymy się głównym cechom przywództwa transakcyjnego oraz przykładom jego efektywnego zastosowania w różnych środowiskach pracy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.