Bliżej klientów – rozbudowa fabryki Webasto w Rumunii

webasto
Ruszył trzeci etap rozbudowy zakładu Webasto w Arad
w Rumunii, w którym produkowane są samochodowe systemy dachowe. Będzie to największy w Europie obiekt, w którym wytwarzane są okna dachowe i panoramiczne Webasto.

Łączna powierzchnia rumuńskiej fabryki Webasto wyniesie 26 000 metrów kwadratowych, czyli tyle ile zajmują 3,5 boiska do piłki nożnej. Obecnie, w ramach trzeciego etapu, zostanie wybudowanych 10 000 metrów kwadratowych powierzchni. Całkowita wartość inwestycji to 65 milionów euro.

Nowo wybudowany budynek zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne środowisku, między innymi w oświetlenie LED o wysokiej wydajności oraz nocny system aktywnego chłodzenia.

– Dla firm takich jak Webasto prowadzących działania na całym świecie, rozwój na rynku europejskim jest nadal priorytetem, a dowodem na to jest rozbudowa zakładu w Arad. Jest ona kluczowym elementem naszej globalnej strategii, zgodnie z którą jesteśmy blisko naszych klientów – skomentował dr Holger Engelmann, prezes zarządu Webasto SE.

W ubiegłym roku w rumuńskiej fabryce wyprodukowano ponad pół miliona szyberdachów i dachów panoramicznych. Szacuje się, że w tym roku wielkość produkcji sięgnie 750 000. Głównymi odbiorcami będą tacy klienci, jak BMW czy Volkswagen.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.