Connect with us

Inwestycje

Bliżej klientów – rozbudowa fabryki Webasto w Rumunii

Opublikowano

on

Ruszył trzeci etap rozbudowy zakładu Webasto w Arad w Rumunii, w którym produkowane są samochodowe systemy dachowe. Będzie to największy w Europie obiekt, w którym wytwarzane są okna dachowe i panoramiczne Webasto.

Łączna powierzchnia rumuńskiej fabryki Webasto wyniesie 26 000 metrów kwadratowych, czyli tyle ile zajmują 3,5 boiska do piłki nożnej. Obecnie, w ramach trzeciego etapu, zostanie wybudowanych 10 000 metrów kwadratowych powierzchni. Całkowita wartość inwestycji to 65 milionów euro.

Nowo wybudowany budynek zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne środowisku, między innymi w oświetlenie LED o wysokiej wydajności oraz nocny system aktywnego chłodzenia.

– Dla firm takich jak Webasto prowadzących działania na całym świecie, rozwój na rynku europejskim jest nadal priorytetem, a dowodem na to jest rozbudowa zakładu w Arad. Jest ona kluczowym elementem naszej globalnej strategii, zgodnie z którą jesteśmy blisko naszych klientów – skomentował dr Holger Engelmann, prezes zarządu Webasto SE.

W ubiegłym roku w rumuńskiej fabryce wyprodukowano ponad pół miliona szyberdachów i dachów panoramicznych. Szacuje się, że w tym roku wielkość produkcji sięgnie 750 000. Głównymi odbiorcami będą tacy klienci, jak BMW czy Volkswagen.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inwestycje

5 kroków do sukcesu wdrożenia robota

Opublikowano

on

Aby zapewnić sukces przy wdrażaniu systemu zrobotyzowanego, ważne jest, aby uzyskać wsparcie w całej firmie, zdefiniować sukces i zbudować solidny zespół.

Jeśli robotyzacja jest najlepszym rozwiązaniem w celu obniżenia kosztów, zwiększenia produkcji i rozwiązania problemu niedoboru siły roboczej, cały proces należy dokładnie zaplanować i odpowiednio wdrożyć.

Aby skutecznie rozpocząć korzystanie z systemu zrobotyzowanego przed skontaktowaniem się z integratorem systemu w celu uzyskania oferty cenowej, należy dokładnie określić jakie są potrzeby.
(więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Za 3 lata czeka nas spadek tempa rozwoju gospodarki

Opublikowano

on

Za 3 lata czeka nas spadek tempa rozwoju gospodarki

Spadek tempa wzrostu gospodarczego, pogorszenie w finansach publicznych i powrót do stagnacji w inwestycjach – taki scenariusz prognozują eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego dla polskiej gospodarki do 2021 roku. Wśród głównych zagrożeń wymieniają pogorszenie koniunktury u głównych partnerów handlowych, przede wszystkim w strefie euro, oraz brak rąk do pracy, który zaczyna hamować rozwój przedsiębiorstw. W ocenie ekspertów rząd powinien postawić m.in. na aktywizację zawodową młodych i poprawę polityki migracyjnej.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Idealne miejsce na inwestycje – Województwo lubuskie

Opublikowano

on

Najbardziej zalesiony region w Polsce, 64 rezerwaty przyrody, 8 parków krajobrazowych i 2 parki narodowe. Do tego ponad 500 urokliwych jezior oraz setki rzek i strumyków z wielką Odrą na czele. O jakim miejscu mowa? Oczywiście o województwie lubuskim. Patrząc na te dane, możemy śmiało stwierdzić, że jest to region wspaniałych walorów przyrodniczych. Nic więc dziwnego, że wiele osób Lubuskie kojarzy głównie jako idealne miejsce do wypoczynku, ale nas dzisiaj będzie obchodzić drugie oblicze tego regionu… Oblicze miejsca idealnego do inwestycji.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.