Connect with us

Inwestycje

Bliżej klientów – rozbudowa fabryki Webasto w Rumunii

Opublikowano

on

Ruszył trzeci etap rozbudowy zakładu Webasto w Arad w Rumunii, w którym produkowane są samochodowe systemy dachowe. Będzie to największy w Europie obiekt, w którym wytwarzane są okna dachowe i panoramiczne Webasto.

Łączna powierzchnia rumuńskiej fabryki Webasto wyniesie 26 000 metrów kwadratowych, czyli tyle ile zajmują 3,5 boiska do piłki nożnej. Obecnie, w ramach trzeciego etapu, zostanie wybudowanych 10 000 metrów kwadratowych powierzchni. Całkowita wartość inwestycji to 65 milionów euro.

Nowo wybudowany budynek zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne środowisku, między innymi w oświetlenie LED o wysokiej wydajności oraz nocny system aktywnego chłodzenia.

– Dla firm takich jak Webasto prowadzących działania na całym świecie, rozwój na rynku europejskim jest nadal priorytetem, a dowodem na to jest rozbudowa zakładu w Arad. Jest ona kluczowym elementem naszej globalnej strategii, zgodnie z którą jesteśmy blisko naszych klientów – skomentował dr Holger Engelmann, prezes zarządu Webasto SE.

W ubiegłym roku w rumuńskiej fabryce wyprodukowano ponad pół miliona szyberdachów i dachów panoramicznych. Szacuje się, że w tym roku wielkość produkcji sięgnie 750 000. Głównymi odbiorcami będą tacy klienci, jak BMW czy Volkswagen.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Inwestycje

Czy warto inwestować w zamek nawierzchniowy?

Opublikowano

on

zamek nawierzchniowy

Zamek w drzwiach jest pierwszym i najważniejszym zabezpieczeniem domu przed wejściem osób niepowołanych. Zapewnia bezpieczeństwo i spokój, chroniąc Cię przed kradzieżą lub włamaniem, które mogą mieć miejsce w domu. Wybór zamków jest ogromny – różnią się one nie tylko stopniem zabezpieczenia, ale także sposobem montażu (zamek wpuszczany vs nawierzchniowy). Obecnie popularnym wyborem wśród właścicieli domów są zamki nawierzchniowe – dodatkowy mechanizm do tradycyjnego zamka wpuszczanego z własnym procesem instalacji. Jednak przed zakupem takiego zamka musimy zadać sobie pytanie: “Czy warto kupić zamek nawierzchniowy?” (więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Czym jest prowizja za udzielenie kredytu?

Opublikowano

on

prowizja

Kredyty w obecnych czasach są dla wielu osób chlebem powszednim. Biorąc pod uwagę obecną cenę chociażby nieruchomości, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której kupujemy dom lub mieszkania bez uzyskania odpowiedniej pomocy finansowej. Znalezienie korzystnej oferty kredytowej to zaledwie połowa sukcesu, ponieważ musimy wykazać, że jesteśmy godni zaufania i spłacimy zobowiązanie. Dodatkowo, jako kredytobiorcy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z niektórych dodatkowych opłat, w które wlicza się tzw. prowizja bankowa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Inwestycje

Kredyt dla firm – wiele możliwości finansowania na dogodnych warunkach

Opublikowano

on

kredyt dla firm

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się przede wszystkim z różnymi inwestycjami, dzięki którym dana firma ma możliwość rozwoju. Do tego niezbędne są jednak środki finansowe, które otwierają wiele nowych możliwości. Prowadzenie działalności gospodarczej bez inwestowania finansowego nie ma więc racji bytu. Bez przedsięwzięć nasza firma może bardzo szybko zostać w tyle względem swojej konkurencji. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.