Connect with us

Firma

Cięcie strumieniem wody

Opublikowano

on

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i efektywnie ciąć metal, jak i inne tworzywa to powinna zainteresować Cię technologia wykorzystująca cięcie strumieniem wody. Technologia ta wykorzystuje sprężoną pod wysokim ciśnieniem wodę, która ukierunkowana na tworzywo za pomocą specjalnej dyszy z łatwością przecina niemal każdy dowolny materiał. Jest to możliwe między innymi dlatego, że podczas cięcia wodą, materiał poddawany obróbce nie nagrzewa się, co znacząco zwiększa zakres materiałów, które można obrabiać za pomocą strumienia wody.

Cięcie strumieniem wody – opis technologi

Technologia cięcia strumieniem wody, z angielskiego waterjet, powstała już w latach ’70. Od tamtego momentu zyskuje nieustannie coraz większe rzesze użytkowników oraz coraz chętniej wykorzystywana jest przy różnego rodzaju projektach w wielu gałęziach przemysłu. Strumień sprężonej wody pod ciśnieniem, które dochodzi nawet do 4000 bar, może być wyrzucany przez dyszę w dwóch trybach. Pierwszy tryb wykorzystuje wodę czystą, która świetnie radzi sobie z przecinaniem materiałów miękkich. Drugi tryb, który stosuje się przy cięciu tworzyw o twardszej strukturze, wykorzystuje wodę wraz ze specjalnym ścierniwem.

Cięcie strumieniem wody – wady i zalety

Cięcie strumieniem wody ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest niewątpliwie jakość wykonywanego cięcia. Podczas cięcia wodą nie następują żadne zmiany struktury obrabianego materiału, nie powstają żadne gazy ani pyły, a sama jakość krawędzi ciętego materiału jest nieporównywalnie wyższa niż przy zastosowaniu innych technologi. Dzięki możliwości uzyskania idealnie gładkich krawędzi technologia ta idealnie nadaje się do wycinania precyzyjnych elementów i realizacji najbardziej skomplikowanych projektów technicznych. Dodatkowo cięcie strumieniem wody znajduje zastosowanie przy cięciu materiałów, które ciężko jest rozdzielić przy zastosowaniu innych technologii, dzięki zastosowaniu technologi waterjet bez problemu przetniemy: ceramikę, tworzywa sztuczne, kompozyty, a nawet żywność. Dzięki zminimalizowaniu możliwości porażenia prądem czy wystąpienia pożaru, urządzenia przeznaczone do cięcia strumieniem wody są niezwykle bezpieczne dla osób, które je obsługują. Cięcie strumieniem wody nie jest jednak pozbawione wad. Za wadę należy uznać stosunkowo wolno przebiegający proces cięcia. Należy jednak pamiętać jednocześnie, że nieco dłuższy czas obróbki w porównaniu z innymi technologiami, gwarantuje jednocześnie niespotykaną nigdzie indziej precyzje oraz jakość cięcia.

Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów

Opublikowano

on

ksiega przychodow i rozchodow

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych lub w formie stawki liniowej, zobowiązani są do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Na jej podstawie wyliczana jest bowiem podstawa opodatkowania oraz obowiązująca właściciela działalności stawka oprocentowania. Warto jednak wiedzieć, jakie są zasady prowadzenia KPiR, a także co powinno się w niej znajdować. Odpowiedzi na te zagadnienia przedstawiamy w artykule! (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Procedury bhp – dlaczego należy ich przestrzegać?

Opublikowano

on

bezpieczenstwo i higiena pracy

Procedury bhp są bardzo ważne z wielu różnorodnych względów. Dzięki nim można przede wszystkim zyskać wiele korzyści, które wpływają na wydajność pracy. Dlaczego należy ich przestrzegać? Fachowcy informują. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.