Connect with us

Firma

Cięcie strumieniem wody

Opublikowano

on

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i efektywnie ciąć metal, jak i inne tworzywa to powinna zainteresować Cię technologia wykorzystująca cięcie strumieniem wody. Technologia ta wykorzystuje sprężoną pod wysokim ciśnieniem wodę, która ukierunkowana na tworzywo za pomocą specjalnej dyszy z łatwością przecina niemal każdy dowolny materiał. Jest to możliwe między innymi dlatego, że podczas cięcia wodą, materiał poddawany obróbce nie nagrzewa się, co znacząco zwiększa zakres materiałów, które można obrabiać za pomocą strumienia wody.

Cięcie strumieniem wody – opis technologi

Technologia cięcia strumieniem wody, z angielskiego waterjet, powstała już w latach ’70. Od tamtego momentu zyskuje nieustannie coraz większe rzesze użytkowników oraz coraz chętniej wykorzystywana jest przy różnego rodzaju projektach w wielu gałęziach przemysłu. Strumień sprężonej wody pod ciśnieniem, które dochodzi nawet do 4000 bar, może być wyrzucany przez dyszę w dwóch trybach. Pierwszy tryb wykorzystuje wodę czystą, która świetnie radzi sobie z przecinaniem materiałów miękkich. Drugi tryb, który stosuje się przy cięciu tworzyw o twardszej strukturze, wykorzystuje wodę wraz ze specjalnym ścierniwem.

Cięcie strumieniem wody – wady i zalety

Cięcie strumieniem wody ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest niewątpliwie jakość wykonywanego cięcia. Podczas cięcia wodą nie następują żadne zmiany struktury obrabianego materiału, nie powstają żadne gazy ani pyły, a sama jakość krawędzi ciętego materiału jest nieporównywalnie wyższa niż przy zastosowaniu innych technologi. Dzięki możliwości uzyskania idealnie gładkich krawędzi technologia ta idealnie nadaje się do wycinania precyzyjnych elementów i realizacji najbardziej skomplikowanych projektów technicznych. Dodatkowo cięcie strumieniem wody znajduje zastosowanie przy cięciu materiałów, które ciężko jest rozdzielić przy zastosowaniu innych technologii, dzięki zastosowaniu technologi waterjet bez problemu przetniemy: ceramikę, tworzywa sztuczne, kompozyty, a nawet żywność. Dzięki zminimalizowaniu możliwości porażenia prądem czy wystąpienia pożaru, urządzenia przeznaczone do cięcia strumieniem wody są niezwykle bezpieczne dla osób, które je obsługują. Cięcie strumieniem wody nie jest jednak pozbawione wad. Za wadę należy uznać stosunkowo wolno przebiegający proces cięcia. Należy jednak pamiętać jednocześnie, że nieco dłuższy czas obróbki w porównaniu z innymi technologiami, gwarantuje jednocześnie niespotykaną nigdzie indziej precyzje oraz jakość cięcia.

Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.