Connect with us

Firma

Cięcie strumieniem wody

Opublikowano

on

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i efektywnie ciąć metal, jak i inne tworzywa to powinna zainteresować Cię technologia wykorzystująca cięcie strumieniem wody. Technologia ta wykorzystuje sprężoną pod wysokim ciśnieniem wodę, która ukierunkowana na tworzywo za pomocą specjalnej dyszy z łatwością przecina niemal każdy dowolny materiał. Jest to możliwe między innymi dlatego, że podczas cięcia wodą, materiał poddawany obróbce nie nagrzewa się, co znacząco zwiększa zakres materiałów, które można obrabiać za pomocą strumienia wody.

Cięcie strumieniem wody – opis technologi

Technologia cięcia strumieniem wody, z angielskiego waterjet, powstała już w latach ’70. Od tamtego momentu zyskuje nieustannie coraz większe rzesze użytkowników oraz coraz chętniej wykorzystywana jest przy różnego rodzaju projektach w wielu gałęziach przemysłu. Strumień sprężonej wody pod ciśnieniem, które dochodzi nawet do 4000 bar, może być wyrzucany przez dyszę w dwóch trybach. Pierwszy tryb wykorzystuje wodę czystą, która świetnie radzi sobie z przecinaniem materiałów miękkich. Drugi tryb, który stosuje się przy cięciu tworzyw o twardszej strukturze, wykorzystuje wodę wraz ze specjalnym ścierniwem.

Cięcie strumieniem wody – wady i zalety

Cięcie strumieniem wody ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest niewątpliwie jakość wykonywanego cięcia. Podczas cięcia wodą nie następują żadne zmiany struktury obrabianego materiału, nie powstają żadne gazy ani pyły, a sama jakość krawędzi ciętego materiału jest nieporównywalnie wyższa niż przy zastosowaniu innych technologi. Dzięki możliwości uzyskania idealnie gładkich krawędzi technologia ta idealnie nadaje się do wycinania precyzyjnych elementów i realizacji najbardziej skomplikowanych projektów technicznych. Dodatkowo cięcie strumieniem wody znajduje zastosowanie przy cięciu materiałów, które ciężko jest rozdzielić przy zastosowaniu innych technologii, dzięki zastosowaniu technologi waterjet bez problemu przetniemy: ceramikę, tworzywa sztuczne, kompozyty, a nawet żywność. Dzięki zminimalizowaniu możliwości porażenia prądem czy wystąpienia pożaru, urządzenia przeznaczone do cięcia strumieniem wody są niezwykle bezpieczne dla osób, które je obsługują. Cięcie strumieniem wody nie jest jednak pozbawione wad. Za wadę należy uznać stosunkowo wolno przebiegający proces cięcia. Należy jednak pamiętać jednocześnie, że nieco dłuższy czas obróbki w porównaniu z innymi technologiami, gwarantuje jednocześnie niespotykaną nigdzie indziej precyzje oraz jakość cięcia.

Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakie gadżety pomogą Ci zareklamować swoją działalność?

Opublikowano

on

Powerbank Glencore grawer logo na skórze

Reklama to jeden z najważniejszych obszarów naszej działalności gospodarczej. Bez pokazania światu swojej usługi lub produktu w atrakcyjny sposób, nie będziemy mieć szans na sprzedaż. Dzisiejsze technologie dają nam nieskończone możliwości, ale jednocześnie stwarzają wyzwanie. Właściwe korzystanie z reklamy jest niezwykle trudne, i często zniechęcamy się, nie widząc szybkich efektów. Każdy z nas planując wydatki musi wygospodarować właściwą ilość gotówki przeznaczoną na marketing. Co wybrać, by nasza reklama przynosiła skutek? Jakie nośniki reklamy lubią klienci, a co traktują jako niechciane czy nachalne? (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.