Connect with us

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

Etykiety peel off – czym są?

Etykiety peel off to jeden najpopularniejszych rodzajów etykiet, zaliczany do grupy etykiet wielowarstwowych. Znane są też pod nazwą „peel and read” lub „otwórz-zamknij”. Najczęściej są to etykiety dwuwarstwowe, trójstronne, wykonane w technologii umożliwiającej ich wielokrotne odklejanie i ponowne przyklejanie, tworzące mini-książeczkę. W takim układzie trzy strony poddawane są zadrukowi, czwarta zaś przytwierdzona jest do opakowania- niekiedy również i ta strona jest zadrukowana, przy czym wszystkie warstwy są ze sobą trwale połączone. Na pierwszy rzut oka etykiety peel off wyglądają jak te tradycyjne, są tylko może nieco grubsze, natomiast różnicę widać po ich otwarciu. Taka budowa pozwala nawet na niewielkiej przestrzeni zawrzeć bardzo dużo informacji.

Etykiety peel off – charakterystyka

Tego rodzaju etykiety najczęściej drukowane są na folii propylenowej, z wykorzystaniem najlepszej technologii, jaką jest druk fleksograficzny. Dzięki temu są niezwykle trwałe i co ważne- użytkownik może w każdej chwili wrócić i skorzystać ponownie z etykiety, co wydaje się być szczególnie istotne w przypadku wszelkiego rodzaju leków czy substancji chemicznych. Etykiety te mogą być wykonane również z papieru lub jako mieszane, gdzie folia stanowi jedną warstwę, zaś papier drugą. Mogą przybierać także rozmaite kształty i rozmiary- w zależności od potrzeb oraz możliwości opakowania, na którym będą zamieszczone. Niektóre etykiety, wystawione na działanie trudnych warunków, jak na przykład woda i wilgoć, są dodatkowo utrwalane powłokami lamp UV, zaś w przypadku produktów ekskluzywnych stosuje się elementy ozdobne, jak chociażby posrebrzenia lub złocenia niektórych elementów.

Pierwsza strona etykiety peel off to tzw. strona tytułowa, która zawiera podstawowe informacje o produkcie i zwykle nie jest w całości zapełniona tekstem lecz posiada także grafikę, dzięki której jest przyjemniejsza dla oka, a tym samym ciekawsza dla klienta. Po otwarciu zyskuje się wgląd do pozostałych stron, przy czym możliwe jest zastosowanie rozwiązania w postaci niewielkiego uchwytu, który ułatwia odklejanie etykiety. Wewnętrzne strony etykiety pokryte są specjalnym klejem, tzw. klejem odlepnym, który umożliwia ich wielokrotne otwieranie i zamykanie, jednocześnie nie brudząc dłoni.

Budowa etykiet peel off sprawia, że można swobodnie zamieścić w niej sporo informacji, jednocześnie sprawiając, by były one czytelne dla odbiorcy- na przykład poszczególne dane mogą znaleźć miejsce na osobnych stronach. Ponadto pozwalają na zastosowanie ciekawych form połączenia grafiki i tekstu, dzięki czemu są zarówno przystępniejsze, jak i bardziej interesujące dla osoby, która korzysta z danego produktu. Jest to szczególnie ważne w branży kosmetycznej, gdzie klient przez długi czas korzysta z produktu i często powraca do treści zamieszczonej na etykiecie.

Zastosowanie etykiet typu peel off

Zastosowanie etykiet typu peel off jest bardzo szerokie. Jak już wcześnie wspomnieliśmy, wykorzystują je przede wszystkim branże farmaceutyczne, kosmetyczne, chemiczne, spożywcze, dzięki czemu bez problemu mogą zamieścić na opakowaniu obszerne informacje narzucane prawem, takie jak chociażby skład, zastosowanie, działanie, instrukcja obsługi, przeciwskazania, skutki uboczne i wiele innych.

Etykiety te chętnie wykorzystywane są także do różnego rodzaju akcji promocyjnych- można na nich umieścić warunki konkursu lub promocji, a także promować pozostałe produkty danego producenta. W przypadku tych pierwszych istnieje możliwość zastosowania na poszczególnych etykietach kolejnych kodów promocyjnych, które ukryte będą pod pierwszą warstwą etykiety.

Widzimy więc, że nie bez powodu etykiety peel off są coraz częściej wykorzystywane. Warunkuje to bowiem zarówno konieczność producentów, jak i oczekiwania konsumentów. Etykiety peel off stwarzają możliwości, których próżno szukać w innych rodzajach etykiet- a to wszystko nowocześnie i w atrakcyjnych ofertach.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Oczyszczacze powietrza do 3000 zł – czy warto?

Opublikowano

on

Analizując mapy smogowe w okresie jesienno-zimowym z łatwością można wysnuć wnioski, że problem ze smogiem w Polsce jest jak najbardziej realnym zagrożeniem, co gorsza okazuje się, że smog to nie jedyne zanieczyszczenie znajdujące się w powietrzu. Oczywiście nie trzeba wspominać, o tym, że wszelkie zanieczyszczenie nie są nam do niczego potrzebne, a wręcz w sposób negatywny oddziałują na nasz organizm.

W pomieszczeniach, jak np. pomieszczenia we własnym domu niwelowanie zanieczyszczeń, a co za tym idzie również przykrych konsekwencji ich wdychanie, wcale nie musi być trudne i nierealne. Do skutecznej eliminacji szkodliwych substancji z powietrza służą oczyszczacze marki goodair. Jak działają oczyszczacze powietrza i czy zawsze jest to duża inwestycja finansowa?

Oczyszczacze marki Goodair – co czyni je skutecznymi w eliminacji zanieczyszczeń?

Można by odpowiedzieć jednym zdaniem na powyższe pytanie, a mianowicie, o skuteczności w eliminacji zanieczyszczeń decyduje przede wszystkim zastosowana metoda filtracji, czyli filtry. Rozwijając nieco temat, oczyszczacze marki Goodair jak np. ceniony model oczyszczacz Sharp KC-A50EUW, działają w oparciu o najlepsze filtry, które dają gwarancję najwyższej niemal 100% skuteczność w oczyszczaniu powietrza. Sposób działania urządzeń do sterylizacji powietrza jest bardzo prosty:

  • po pierwsze oczyszczacz wchłania zanieczyszczenia powietrza
  • po drugie w jego wnętrzu zachodzi właściwy proces filtracji, czyli najprościej mówiąc zanieczyszczone powietrze jest poddawane wieloetapowej filtracji przy wykorzystaniu różnych filtrów
  • po trzecie czyste powietrze zostaje z powrotem wtłoczone do pomieszczenia.

Ta niezwykle prosta i niewymagająca zaangażowania użytkownika praca, jest najskuteczniejszą dostępną metodą, którą można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych czy innych.

Czy cena oczyszczacza powietrza może być rozsądna?

Ceny dostępnych na rynku modeli różnią się w zależności jakie urządzenie wybierzemy, na jakich zależy nam funkcjach i jak duże pomieszczenie zamierzamy filtrować. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić urządzenia, które będzie zarazem bardzo skuteczne, a przy tym nie będzie konieczności zaciągnięcia kredytu, aby móc je kupić. Dobrym przykładem oczyszczacza powietrza, który łączy w sobie wysoką skuteczność, dobre parametry i rozsądną cenę jest wspomniany już oczyszczacz Sharp KC-A50EUW. W profesjonalnych sklepach z tego typu sprzętem ten model można kupić już za 1899 zł. Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW charakteryzuje przede wszystkim skuteczność, uzyskana dzięki wieloetapowej filtracji, ale również cicha praca, ciekawy wygląd, możliwość nawilżania powietrza. Tak zaawansowane urządzenie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, skutecznie eliminując zanieczyszczenia.

Co jeśli nie chce wydać jednorazowo takiej kwoty?

Oczyszczacze marki goodair można śmiało określić jako dobrą inwestycję w zdrowie i samopoczucie, jeśli zapragniemy być posiadaczami tego typu urządzenia, a nie posiadamy wystarczających środków, najlepiej będzie wybrać sklep specjalizujący się w sprzedaży urządzeń do sterylizacji powietrza. Po pierwsze możemy wówczas liczyć na fachowe doradztwo,a po drugie mamy możliwość  skorzystania z wygodnego systemu ratalnego, dzięki czemu takie urządzenie jak oczyszczacz Sharp KC-A50EUW, możemy mieć we własnym domu, mieszkaniu, czy biurze choćby zaraz.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Czytaj Dalej

Informacje

Czy upadłość konsumencką może ogłosić także przedsiębiorca?

Opublikowano

on

upadlosc konsumencka

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwala wyjść z pętli zadłużenia i odzyskać płynność finansową. Procedura ta skutkuje częściowym lub pełnym oddłużeniem konsumenta przy jednoczesnym zaspokojeniu roszczeń wierzycieli. Jednak wiąże się z utratą zgromadzonego dotąd majątku, który staje się masą upadłości, przeznaczoną do spłaty długów oraz kosztów postępowania upadłościowego. Sprawdź, czy tylko konsument może ogłosić upadłość konsumencką! (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.