Connect with us

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

Etykiety peel off – czym są?

Etykiety peel off to jeden najpopularniejszych rodzajów etykiet, zaliczany do grupy etykiet wielowarstwowych. Znane są też pod nazwą „peel and read” lub „otwórz-zamknij”. Najczęściej są to etykiety dwuwarstwowe, trójstronne, wykonane w technologii umożliwiającej ich wielokrotne odklejanie i ponowne przyklejanie, tworzące mini-książeczkę. W takim układzie trzy strony poddawane są zadrukowi, czwarta zaś przytwierdzona jest do opakowania- niekiedy również i ta strona jest zadrukowana, przy czym wszystkie warstwy są ze sobą trwale połączone. Na pierwszy rzut oka etykiety peel off wyglądają jak te tradycyjne, są tylko może nieco grubsze, natomiast różnicę widać po ich otwarciu. Taka budowa pozwala nawet na niewielkiej przestrzeni zawrzeć bardzo dużo informacji.

Etykiety peel off – charakterystyka

Tego rodzaju etykiety najczęściej drukowane są na folii propylenowej, z wykorzystaniem najlepszej technologii, jaką jest druk fleksograficzny. Dzięki temu są niezwykle trwałe i co ważne- użytkownik może w każdej chwili wrócić i skorzystać ponownie z etykiety, co wydaje się być szczególnie istotne w przypadku wszelkiego rodzaju leków czy substancji chemicznych. Etykiety te mogą być wykonane również z papieru lub jako mieszane, gdzie folia stanowi jedną warstwę, zaś papier drugą. Mogą przybierać także rozmaite kształty i rozmiary- w zależności od potrzeb oraz możliwości opakowania, na którym będą zamieszczone. Niektóre etykiety, wystawione na działanie trudnych warunków, jak na przykład woda i wilgoć, są dodatkowo utrwalane powłokami lamp UV, zaś w przypadku produktów ekskluzywnych stosuje się elementy ozdobne, jak chociażby posrebrzenia lub złocenia niektórych elementów.

Pierwsza strona etykiety peel off to tzw. strona tytułowa, która zawiera podstawowe informacje o produkcie i zwykle nie jest w całości zapełniona tekstem lecz posiada także grafikę, dzięki której jest przyjemniejsza dla oka, a tym samym ciekawsza dla klienta. Po otwarciu zyskuje się wgląd do pozostałych stron, przy czym możliwe jest zastosowanie rozwiązania w postaci niewielkiego uchwytu, który ułatwia odklejanie etykiety. Wewnętrzne strony etykiety pokryte są specjalnym klejem, tzw. klejem odlepnym, który umożliwia ich wielokrotne otwieranie i zamykanie, jednocześnie nie brudząc dłoni.

Budowa etykiet peel off sprawia, że można swobodnie zamieścić w niej sporo informacji, jednocześnie sprawiając, by były one czytelne dla odbiorcy- na przykład poszczególne dane mogą znaleźć miejsce na osobnych stronach. Ponadto pozwalają na zastosowanie ciekawych form połączenia grafiki i tekstu, dzięki czemu są zarówno przystępniejsze, jak i bardziej interesujące dla osoby, która korzysta z danego produktu. Jest to szczególnie ważne w branży kosmetycznej, gdzie klient przez długi czas korzysta z produktu i często powraca do treści zamieszczonej na etykiecie.

Zastosowanie etykiet typu peel off

Zastosowanie etykiet typu peel off jest bardzo szerokie. Jak już wcześnie wspomnieliśmy, wykorzystują je przede wszystkim branże farmaceutyczne, kosmetyczne, chemiczne, spożywcze, dzięki czemu bez problemu mogą zamieścić na opakowaniu obszerne informacje narzucane prawem, takie jak chociażby skład, zastosowanie, działanie, instrukcja obsługi, przeciwskazania, skutki uboczne i wiele innych.

Etykiety te chętnie wykorzystywane są także do różnego rodzaju akcji promocyjnych- można na nich umieścić warunki konkursu lub promocji, a także promować pozostałe produkty danego producenta. W przypadku tych pierwszych istnieje możliwość zastosowania na poszczególnych etykietach kolejnych kodów promocyjnych, które ukryte będą pod pierwszą warstwą etykiety.

Widzimy więc, że nie bez powodu etykiety peel off są coraz częściej wykorzystywane. Warunkuje to bowiem zarówno konieczność producentów, jak i oczekiwania konsumentów. Etykiety peel off stwarzają możliwości, których próżno szukać w innych rodzajach etykiet- a to wszystko nowocześnie i w atrakcyjnych ofertach.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Kredyt we franku szwajcarskim

Opublikowano

on

Kredyt we franku szwajcarskim w Polsce to kredyt walutowy. Kredyt walutowy to kredyt który udzielane jest w innej walucie niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyt walutowy udzielane jest jeszcze w walucie dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz euro. 

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Jak działa leasing pracowniczy?

Opublikowano

on

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy, nazywany również leasingiem personalnym, to model zatrudnienia, który staje się coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Polega on na tym, że pracownik jest formalnie zatrudniony przez firmę leasingową, która następnie “wynajmuje” go innemu pracodawcy. Taki model zatrudnienia pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie liczby pracowników do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczeniu formalności związanych z procesem zatrudnienia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Czym powinna wyróżniać się dobra agencja pracy tymczasowej?

Opublikowano

on

informacje o agencji pracy tymcasowej

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, agencje pracy tymczasowej stanowią istotne ogniwo dla firm, poszukujących wysoko wykwalifikowanych pracowników tymczasowych. Jednak nie wszystkie agencje są takie same, a wybór odpowiedniej może stanowić kluczowy czynnik wpływający na sukces kadrowy przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się tym cechom, które wyróżniają dobrą agencję pracy tymczasowej oraz jakie korzyści może przynieść dla zarówno pracodawców, jak i pracowników współpraca z taką firmom. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.