Connect with us

Firma

CRM – narzędzie, które ułatwia zarządzanie projektami w firmie

Opublikowano

on

co to crm

Wraz z rozwojem biznesu następuje wzrost liczby zadań do realizacji. Każdym projektem zajmuje się zespół osób pochodzących z tego samego lub z różnych działów firmy. Ich działania są kontrolowane przez kadrę menadżerską. Dla niej kluczowy jest szybki dostęp do informacji o postępie prac, których najlepszym źródłem jest aplikacja CRM.

Wykres Gantta

Sukces każdego przedsięwzięcia zależy od czasu i skuteczności jego realizacji. Sporym ułatwieniem w takiej sytuacji jest oprogramowanie CRM. System agreguje dane dotyczące klientów i relacji biznesowych z nimi. Dzięki temu kierownik projektu ma wgląd do aktualnego poziomu np. sprzedaży w danym okresie lub ilości pozyskanych i aktywnych kontrahentów. Dodatkowym usprawnieniem jest dostęp do CRM online. W ten sposób można zarządzać strategią firmy z dowolnego miejsca na świecie.

Do wizualizacji postępu prac w podziale na określone grupy pracowników służy wykres Gantta. Jest on graficznym odzwierciedleniem harmonogramu działań w obrębie danych planów. W wierszach przedstawione są zadania, a w kolumnach ich przebieg w czasie. Co najważniejsze, program CRM działa w czasie rzeczywistym i pokazuje stan faktyczny na wskazaną chwilę.

Z wykresu Gantta możliwe jest uzyskanie informacji o:

  • nazwiskach,
  • randze zadania,
  • procencie wykonania,
  • powiązaniach pomiędzy różnymi podzadaniami,
  • statusie realizacji.

Kalendarz online

Terminarz jest bardzo praktycznym i przydatnym narzędziem do planowania w każdej nowoczesnej firmie. Stąd cieszy się on popularnością wśród dyrektorów, kierowników i handlowców. W ostatnich latach papierowa wersja notatnika jest zastępowana przez kalendarz online. W związku z tym każdyCRM ma wbudowany elektroniczny harmonogram. Dzięki niemu osoby uprawnione mogą w dowolnym momencie kontrolować pracę podwładnych. Wgląd do zadań pozwala na uniknięcie sytuacji, w której jednemu pracownikowi przydzielane są np. dwa spotkania z różnymi kontrahentami w tym samym czasie. Dodatkowo menadżer widzi postęp i wyniki działań poszczególnych osób, grup oraz działów przedsiębiorstwa.

Najlepszy CRM to prosty program, który jest intuicyjny w obsłudze. Pomaga to w szybkiej jego adaptacji i pozwala uniknąć efektu tzw. odrzucenia. Należy pamiętać, że kalendarze online mają być pomocą, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego wdrożenie oprogramowania powinno być poprzedzone licznymi testami. Poza tym każdego, kto obsługuje system CRM, należy przeszkolić i pokazać jego zalety.

Kadra zarządzająca musi mieć dostęp do wysokiej jakości informacji na temat działania poszczególnych komórek w firmie. Na podstawie danych wygenerowanych z programu CRM może podejmować trafne decyzje. Dodatkowo w tym samym miejscu ma możliwość nadzorowania efektywności pracowników.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jak wybrać odpowiedni tryb tłumaczenia konferencyjnego?

Opublikowano

on

tlumaczenia konferencyji

Niejednokrotnie podczas konferencji, czy to odbywających na miejscu, czy w przestrzeni wirtualnej, spotykają się osoby z rozmaitych krajów, nie zawsze posługujące się wspólnym językiem. W związku z tym w wielu przypadkach potrzebna jest profesjonalna obsługa tłumaczeniowa. Dobre tłumaczenie może odegrać bardzo istotną rolę przy okazji tego typu spotkań, dlatego warto znać dostępne w tym zakresie możliwości, między innymi dotyczące wyboru odpowiedniego typu tłumaczenia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Korzyści płynące z usług agencji pracy?

Opublikowano

on

Czym jest agencja pracy?

Jest to niepubliczna jednostka organizacyjna, która świadczy usługi w zakresie pośrednictwa pracy w kraju oraz za granicą. Wszystkie legalne agencje posiadają certyfikat marszałka województwa właściwego dla siedziby agencji, który jest potwierdzeniem wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia. Certyfikat wydaje się na okres 1 roku. Czy chcemy skorzystać z danej agencji pracy to nasza sprawa indywidualna. Jednak wiele firm w celu zmniejszenia kosztów korzysta z usług agencji pracy. Ma to wiele zalet np. takie jak zmniejszenie kosztów w temacie wypłat pracowników, bo firma nie musi zatrudniać dodatkowych osób do przeprowadza rekrutacji w celu zatrudnienia kogoś, dana działalność, firma, mając mniej pracy na głowie może być bardziej elastyczna i dostosować się do potrzeby każdego klienta nie zapominając przy tym o rodzinie i znajomych, dla których też znajdzie się czas. Szef firmy może dobrać taką agencję, która będzie się specjalizowała w dziedzinie, branży, do której zatrudniani są pracownicy dzięki temu będziemy mieć pewność, że zatrudnione osoby mają doświadczenie, oraz ukończone jakieś kursy, oraz szkolenia. Firma ma też ciągłość w zatrudnianiu pracowników oraz czas przeprowadzanej rekrutacji jest krótszy. 

Czym jest praca tymczasowa?

Zgodnie z artykułem 2 aktu prawnego praca tymczasowa definiowana jest jako wykonywanie na rzecz danego pracodawcy przez okres nie dłuższy niż we wskazanej ustawie zadań, które spełniają pewne kryteria:

  • Praca ma charakter sezonowy/okresowy/doraźny
  • Termin jej wykonania przez pracownika zatrudnionego przez pracodawcę nie byłby możliwy, albo nie należy do jego obowiązku. 

Praca tymczasowa, więc nie posiada wszystkich cech typowej pracy. Zatrudniającym jest tutaj agencja pracy tymczasowej. Umowa, która jest tutaj zawierana to często jest to umowa o pracę na czas określony lub umowa na zlecenie też na czas określony. Osoby młodociane do tego typu prac zatrudniani są na okres 3 miesięcy. Po tym czasie pracodawca może podziękować nam za wykonaną pracę lub przedłużyć naszą umowę na kolejne miesiące. 

To właśnie firmy takie jak między innymi agencja pracy z Wrocławia odpowiada za zatrudnianie pracowników do prac tymczasowych np. do firm, które potrzebują prac do rąk na magazynach, liniach na hali lub np. w małych sklepikach, drogeriach itp. Często tego typu praca jest to praca fizyczna, a nie umysłowa przy biurku komputerze. W momencie gdy jesteśmy zatrudnieni przez agencje pracy osoba zatrudniająca odpowiada za nasze wynagrodzenie więc staje się ona w momencie podpisania umowy naszym szefem. Jeśli jest to praca na magazynie czy na linii to mamy do czynienia w tym przypadku także z kierownikiem hali, który pracuje na danej zmianie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Czytaj Dalej

Firma

Cięcie strumieniem wody

Opublikowano

on

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i efektywnie ciąć metal, jak i inne tworzywa to powinna zainteresować Cię technologia wykorzystująca cięcie strumieniem wody. Technologia ta wykorzystuje sprężoną pod wysokim ciśnieniem wodę, która ukierunkowana na tworzywo za pomocą specjalnej dyszy z łatwością przecina niemal każdy dowolny materiał. Jest to możliwe między innymi dlatego, że podczas cięcia wodą, materiał poddawany obróbce nie nagrzewa się, co znacząco zwiększa zakres materiałów, które można obrabiać za pomocą strumienia wody.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.