Connect with us

Firma

CRM – narzędzie, które ułatwia zarządzanie projektami w firmie

Opublikowano

on

co to crm

Wraz z rozwojem biznesu następuje wzrost liczby zadań do realizacji. Każdym projektem zajmuje się zespół osób pochodzących z tego samego lub z różnych działów firmy. Ich działania są kontrolowane przez kadrę menadżerską. Dla niej kluczowy jest szybki dostęp do informacji o postępie prac, których najlepszym źródłem jest aplikacja CRM.

Wykres Gantta

Sukces każdego przedsięwzięcia zależy od czasu i skuteczności jego realizacji. Sporym ułatwieniem w takiej sytuacji jest oprogramowanie CRM. System agreguje dane dotyczące klientów i relacji biznesowych z nimi. Dzięki temu kierownik projektu ma wgląd do aktualnego poziomu np. sprzedaży w danym okresie lub ilości pozyskanych i aktywnych kontrahentów. Dodatkowym usprawnieniem jest dostęp do CRM online. W ten sposób można zarządzać strategią firmy z dowolnego miejsca na świecie.

Do wizualizacji postępu prac w podziale na określone grupy pracowników służy wykres Gantta. Jest on graficznym odzwierciedleniem harmonogramu działań w obrębie danych planów. W wierszach przedstawione są zadania, a w kolumnach ich przebieg w czasie. Co najważniejsze, program CRM działa w czasie rzeczywistym i pokazuje stan faktyczny na wskazaną chwilę.

Z wykresu Gantta możliwe jest uzyskanie informacji o:

  • nazwiskach,
  • randze zadania,
  • procencie wykonania,
  • powiązaniach pomiędzy różnymi podzadaniami,
  • statusie realizacji.

Kalendarz online

Terminarz jest bardzo praktycznym i przydatnym narzędziem do planowania w każdej nowoczesnej firmie. Stąd cieszy się on popularnością wśród dyrektorów, kierowników i handlowców. W ostatnich latach papierowa wersja notatnika jest zastępowana przez kalendarz online. W związku z tym każdyCRM ma wbudowany elektroniczny harmonogram. Dzięki niemu osoby uprawnione mogą w dowolnym momencie kontrolować pracę podwładnych. Wgląd do zadań pozwala na uniknięcie sytuacji, w której jednemu pracownikowi przydzielane są np. dwa spotkania z różnymi kontrahentami w tym samym czasie. Dodatkowo menadżer widzi postęp i wyniki działań poszczególnych osób, grup oraz działów przedsiębiorstwa.

Najlepszy CRM to prosty program, który jest intuicyjny w obsłudze. Pomaga to w szybkiej jego adaptacji i pozwala uniknąć efektu tzw. odrzucenia. Należy pamiętać, że kalendarze online mają być pomocą, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego wdrożenie oprogramowania powinno być poprzedzone licznymi testami. Poza tym każdego, kto obsługuje system CRM, należy przeszkolić i pokazać jego zalety.

Kadra zarządzająca musi mieć dostęp do wysokiej jakości informacji na temat działania poszczególnych komórek w firmie. Na podstawie danych wygenerowanych z programu CRM może podejmować trafne decyzje. Dodatkowo w tym samym miejscu ma możliwość nadzorowania efektywności pracowników.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakie gadżety pomogą Ci zareklamować swoją działalność?

Opublikowano

on

Powerbank Glencore grawer logo na skórze

Reklama to jeden z najważniejszych obszarów naszej działalności gospodarczej. Bez pokazania światu swojej usługi lub produktu w atrakcyjny sposób, nie będziemy mieć szans na sprzedaż. Dzisiejsze technologie dają nam nieskończone możliwości, ale jednocześnie stwarzają wyzwanie. Właściwe korzystanie z reklamy jest niezwykle trudne, i często zniechęcamy się, nie widząc szybkich efektów. Każdy z nas planując wydatki musi wygospodarować właściwą ilość gotówki przeznaczoną na marketing. Co wybrać, by nasza reklama przynosiła skutek? Jakie nośniki reklamy lubią klienci, a co traktują jako niechciane czy nachalne? (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.