Connect with us

Firma

CRM – narzędzie, które ułatwia zarządzanie projektami w firmie

Opublikowano

on

co to crm

Wraz z rozwojem biznesu następuje wzrost liczby zadań do realizacji. Każdym projektem zajmuje się zespół osób pochodzących z tego samego lub z różnych działów firmy. Ich działania są kontrolowane przez kadrę menadżerską. Dla niej kluczowy jest szybki dostęp do informacji o postępie prac, których najlepszym źródłem jest aplikacja CRM.

Wykres Gantta

Sukces każdego przedsięwzięcia zależy od czasu i skuteczności jego realizacji. Sporym ułatwieniem w takiej sytuacji jest oprogramowanie CRM. System agreguje dane dotyczące klientów i relacji biznesowych z nimi. Dzięki temu kierownik projektu ma wgląd do aktualnego poziomu np. sprzedaży w danym okresie lub ilości pozyskanych i aktywnych kontrahentów. Dodatkowym usprawnieniem jest dostęp do CRM online. W ten sposób można zarządzać strategią firmy z dowolnego miejsca na świecie.

Do wizualizacji postępu prac w podziale na określone grupy pracowników służy wykres Gantta. Jest on graficznym odzwierciedleniem harmonogramu działań w obrębie danych planów. W wierszach przedstawione są zadania, a w kolumnach ich przebieg w czasie. Co najważniejsze, program CRM działa w czasie rzeczywistym i pokazuje stan faktyczny na wskazaną chwilę.

Z wykresu Gantta możliwe jest uzyskanie informacji o:

  • nazwiskach,
  • randze zadania,
  • procencie wykonania,
  • powiązaniach pomiędzy różnymi podzadaniami,
  • statusie realizacji.

Kalendarz online

Terminarz jest bardzo praktycznym i przydatnym narzędziem do planowania w każdej nowoczesnej firmie. Stąd cieszy się on popularnością wśród dyrektorów, kierowników i handlowców. W ostatnich latach papierowa wersja notatnika jest zastępowana przez kalendarz online. W związku z tym każdyCRM ma wbudowany elektroniczny harmonogram. Dzięki niemu osoby uprawnione mogą w dowolnym momencie kontrolować pracę podwładnych. Wgląd do zadań pozwala na uniknięcie sytuacji, w której jednemu pracownikowi przydzielane są np. dwa spotkania z różnymi kontrahentami w tym samym czasie. Dodatkowo menadżer widzi postęp i wyniki działań poszczególnych osób, grup oraz działów przedsiębiorstwa.

Najlepszy CRM to prosty program, który jest intuicyjny w obsłudze. Pomaga to w szybkiej jego adaptacji i pozwala uniknąć efektu tzw. odrzucenia. Należy pamiętać, że kalendarze online mają być pomocą, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego wdrożenie oprogramowania powinno być poprzedzone licznymi testami. Poza tym każdego, kto obsługuje system CRM, należy przeszkolić i pokazać jego zalety.

Kadra zarządzająca musi mieć dostęp do wysokiej jakości informacji na temat działania poszczególnych komórek w firmie. Na podstawie danych wygenerowanych z programu CRM może podejmować trafne decyzje. Dodatkowo w tym samym miejscu ma możliwość nadzorowania efektywności pracowników.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.