Connect with us

Informacje

ING Bank Śląski liderem w udzielaniu gwarancji de minimis

Opublikowano

on

ING Bank Śląski został nagrodzony tytułem Lidera w kategorii „Największa sprzedaż gwarancji de minimis w odniesieniu do kapitałów własnych”. Nagroda wręczona została podczas konferencji „Jak oceniamy program gwarancji de minimis”, zorganizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla ING Banku Śląskiego za udział w przygotowaniu, wsparciu, obsłudze i sprzedaży Programu gwarancji de minimis. W ciągu 18 miesięcy funkcjonowania programu, skorzystało z niego 65 tysięcy przedsiębiorców, a akcja kredytowa przekroczyła 22 miliardy złotych. Wartość gwarancji wyniosła ponad 13 mld zł, w tym 1,2 mld zł udzielonych przez ING Bank Śląski.

4 marca 2013 r., ING Bank Śląski jako jeden z pierwszych pięciu banków na rynku, podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę inaugurującą rządowy program wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw. Tym samym znalazł się w gronie banków udzielających kredytów obrotowych z gwarancjami, w ramach tzw. portfelowej linii gwarancyjnej de minimis (PLD). W wyniku aneksu podpisanego w listopadzie ubiegłego roku, do oferty banku dodano również kredyty inwestycyjne.

Oferta ING Banku Śląskiego skierowana jest do firm z sektora MŚP, posiadających zdolność kredytową i prowadzących pełną sprawozdawczość finansową (pełna rachunkowość). Wszystkie czynności związane z uzyskaniem kredytu oraz gwarancji przeprowadzane są bezpośrednio w ING Banku Śląskim.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.