Connect with us

Informacje

Internetowy system dla doradcy podatkowego i biura rachunkowego

Opublikowano

on

Gubienie dokumentów, brak informacji o statusie realizacji zlecenia przez biuro rachunkowe, dostęp do wyników raportów finansowych firmy czy niedostępność biura w godzinach oczekiwanych przez klienta to problemy, z którymi często spotykają się przedsiębiorcy i firmy korzystające z usług biur rachunkowych.

Na rynku zaczynają się pojawiać rozwiązania przeznaczone dla biur rachunkowych jak również dla doradców podatkowych. Bardziej powszechne są obecnie bowiem jedynie narzędzia, wymagające w pierwszej kolejności opracowania procesów i procedur, a później ich implementacji w systemie przed rozpoczęciem pracy.

Utworzenie i udostępnianie klientom usług elektronicznych wspierających działalność firm z rynku MSP, w szczególności wspierających działalność biur rachunkowych i doradców podatkowych to podstawowe założenia projektu realizowanego przez Inqba Sp. z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – 8. Oś Priorytetowa Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki. Działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Autorami pomysłu są Radosław Porczyński i Magdalena Kulik (www.inqba.pl), którzy podczas swojej działalności biznesowej wielokrotnie współpracowali w biurami rachunkowymi oraz doradcami podatkowymi. W ramach tych kontaktów dostrzegli wiele niedogodności we współpracy oraz obszarów, które mogłyby zostać usprawnione.

Z punktu widzenia biura rachunkowego najważniejsze cechy tego rozwiązania to:

  1. Usprawnienie komunikacji z klientem dostarczającym dokumenty (możliwość samodzielnego rejestrowania dokumentów kosztowych przez klienta)
  2. Informacja o nowych dokumentach od klienta oraz o zakończeniu obsługi (rejestracji dokumentów)
  3. Automatyczna wymiana informacji klienta z systemem finansowo księgowym biura
  4. Dostępne online raporty o stanie rozliczeń klienta
  5. Możliwość zlecania online przez klienta dodatkowych prac (np. przygotowania raportów i bilansów) oraz negocjacji ceny tych prac i potwierdzenia zlecenia

Korzystający z systemu doradcy podatkowi i księgowi będą mieli między innymi możliwość ustalania online zakresu prac do wykonania i zarządzania przebiegiem realizacji zlecenia oraz udostępnienia online wyników zlecenia z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.

Klientom biura rachunkowego lub doradcy podatkowego rozwiązanie to da między innymi dostęp do historii współpracy z biurem rachunkowym lub doradcą podatkowym, dostęp online do raportów, możliwość opisu i dekretacji dokumentów dostarczanych do biura rachunkowego, możliwość zamawiania niestandardowych usług, negocjacji ich ceny i terminu realizacji oraz dostęp do bazy firm świadczących usługi księgowe i podatkowe.

Projekt ma zbudować wizerunek e-usługi jako partnera klienta w drodze do budowania trwałej przewagi konkurencyjnej i podnoszenia efektywności jej działania.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.