Connect with us

Firma

Jak uzyskać środki na założenie firmy?

Opublikowano

on

finansowanie

Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Niestety, rzeczywistość bywa w tej kwestii bardzo brutalna, gdyż nawet najlepszy pomysł na biznes, aby mógł zostać zrealizowany, musi zostać poparty odpowiednim wsparciem finansowym. Dlatego też, jeżeli chcemy zaistnieć na naszym rodzimym rynku, musimy dysponować odpowiednim zapleczem finansowym, co w obecnych czasach nie jest proste. Niektóre osoby na otwarcie własnej działalności gospodarczej odkładają wszystkie zarobione pieniądze, inne starają się uzyskać wsparcie finansowe w bankach lub u pożyczkodawców. Sprawdź, jak uzyskać pożyczkę na założenie swojej firmy.

Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

Posiadanie własnej firmy może stanowić bardzo duży powód do satysfakcji. Mimo to, początki wielu młodych przedsiębiorców bywają bardzo trudne. Skąd w takim razie wziąć pieniądze na własna firmę? W większości przypadków pierwszym źródłem są środki własne, które gromadziliśmy przez określony czas. Oczywiście zakładanie jednoosobowej działalności wiąże się z o wiele mniejszymi kosztami niż w sytuacji, gdy planujemy zatrudnić dodatkowe osoby. Mimo to, warto posiadać odpowiednio wysoką ilość środków, które pozwolą na opłacenie najważniejszych kosztów, jak chociażby ZUS czy wynajem biura. W finansowym wsparciu pomocni mogą okazać się także przyjaciele i rodzina. Jest to alternatywa, którą warto mieć na uwadze.

Nie ulega jednak wątpliwości, że w większości przypadków rozwiązaniem jest pożyczka na założenie firmy. Co warto wiedzieć o tej formie pomocy finansowej?

Pożyczka na prowadzenie firmy – gdzie ją uzyskać?

Jednym ze sposobów uzyskania pieniędzy na prowadzenie firmy jest pożyczka bankowa. Jest to interesujące rozwiązanie, bowiem coraz więcej banków w swojej ofercie posiada takie rozwiązanie dla osób chcących założyć własny biznes. Niestety, otrzymanie jej nie należy do najprostszych – jeśli nie posiadamy odpowiednio wysokiego zabezpieczenia finansowego, bank może odmówić udzielenia nam wsparcia lub narzucić bardzo wysokie koszty kredytu, czego efektem będą z kolei wysokie odsetki spłacane razem z ratami.

Na szczęście banki nie są jedynymi instytucjami, w których możemy szukać finansowego wsparcia. Zakładając własna firmę, warto zainteresować się ofertą, jaką dla przedsiębiorców posiadają firmy pożyczkowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na: http://loando.pl/wpis/kredyt-dla-nowych-firm.

Pożyczka pozabankowa na start firmy – jak ją otrzymać?

Pożyczka pozabankowa to atrakcyjny produkt dla początkujących przedsiębiorców. Co więcej, jest ona całkowicie bezpieczna. Otrzymanie pożyczki w firmie pożyczkowej jest o wiele łatwiejsze i mniej skomplikowane, niż ma to miejsce w przypadku wymagań, które stawia bank. Przede wszystkim, pożyczkę pozabankową możemy otrzymać bez konieczności prowadzenia firmy przez określony czas, co bywa standardem w przypadku banków. Oprócz tego pożyczkodawcy oferują o wiele bardziej korzystną wysokość rat, a także okres kredytowania, który jest odpowiedni dla naszych aktualnych możliwości finansowych. Aby otrzymać taką firmę, niezbędne będą:

  • stały adres zamieszkania w Polsce;
  • działalność zarejestrowana w Polsce;
  • ważny dowód osobisty;
  • numer telefonu komórkowego;
  • brak adnotacji w rejestrach dłużników.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.