Connect with us

Firma

Jak uzyskać środki na założenie firmy?

Opublikowano

on

finansowanie

Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Niestety, rzeczywistość bywa w tej kwestii bardzo brutalna, gdyż nawet najlepszy pomysł na biznes, aby mógł zostać zrealizowany, musi zostać poparty odpowiednim wsparciem finansowym. Dlatego też, jeżeli chcemy zaistnieć na naszym rodzimym rynku, musimy dysponować odpowiednim zapleczem finansowym, co w obecnych czasach nie jest proste. Niektóre osoby na otwarcie własnej działalności gospodarczej odkładają wszystkie zarobione pieniądze, inne starają się uzyskać wsparcie finansowe w bankach lub u pożyczkodawców. Sprawdź, jak uzyskać pożyczkę na założenie swojej firmy.

Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

Posiadanie własnej firmy może stanowić bardzo duży powód do satysfakcji. Mimo to, początki wielu młodych przedsiębiorców bywają bardzo trudne. Skąd w takim razie wziąć pieniądze na własna firmę? W większości przypadków pierwszym źródłem są środki własne, które gromadziliśmy przez określony czas. Oczywiście zakładanie jednoosobowej działalności wiąże się z o wiele mniejszymi kosztami niż w sytuacji, gdy planujemy zatrudnić dodatkowe osoby. Mimo to, warto posiadać odpowiednio wysoką ilość środków, które pozwolą na opłacenie najważniejszych kosztów, jak chociażby ZUS czy wynajem biura. W finansowym wsparciu pomocni mogą okazać się także przyjaciele i rodzina. Jest to alternatywa, którą warto mieć na uwadze.

Nie ulega jednak wątpliwości, że w większości przypadków rozwiązaniem jest pożyczka na założenie firmy. Co warto wiedzieć o tej formie pomocy finansowej?

Pożyczka na prowadzenie firmy – gdzie ją uzyskać?

Jednym ze sposobów uzyskania pieniędzy na prowadzenie firmy jest pożyczka bankowa. Jest to interesujące rozwiązanie, bowiem coraz więcej banków w swojej ofercie posiada takie rozwiązanie dla osób chcących założyć własny biznes. Niestety, otrzymanie jej nie należy do najprostszych – jeśli nie posiadamy odpowiednio wysokiego zabezpieczenia finansowego, bank może odmówić udzielenia nam wsparcia lub narzucić bardzo wysokie koszty kredytu, czego efektem będą z kolei wysokie odsetki spłacane razem z ratami.

Na szczęście banki nie są jedynymi instytucjami, w których możemy szukać finansowego wsparcia. Zakładając własna firmę, warto zainteresować się ofertą, jaką dla przedsiębiorców posiadają firmy pożyczkowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na: http://loando.pl/wpis/kredyt-dla-nowych-firm.

Pożyczka pozabankowa na start firmy – jak ją otrzymać?

Pożyczka pozabankowa to atrakcyjny produkt dla początkujących przedsiębiorców. Co więcej, jest ona całkowicie bezpieczna. Otrzymanie pożyczki w firmie pożyczkowej jest o wiele łatwiejsze i mniej skomplikowane, niż ma to miejsce w przypadku wymagań, które stawia bank. Przede wszystkim, pożyczkę pozabankową możemy otrzymać bez konieczności prowadzenia firmy przez określony czas, co bywa standardem w przypadku banków. Oprócz tego pożyczkodawcy oferują o wiele bardziej korzystną wysokość rat, a także okres kredytowania, który jest odpowiedni dla naszych aktualnych możliwości finansowych. Aby otrzymać taką firmę, niezbędne będą:

  • stały adres zamieszkania w Polsce;
  • działalność zarejestrowana w Polsce;
  • ważny dowód osobisty;
  • numer telefonu komórkowego;
  • brak adnotacji w rejestrach dłużników.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.