Connect with us

Firma

Jakie decyzje trzeba podejmować przy restrukturyzacji przedsiębiorstwa?

Opublikowano

on

restrukturyzacja

Jeśli prowadzona działalność nie zmierza w przewidzianym kierunku, prawdopodobnie oznacza to, że przyszedł czas na wprowadzenie zmian w firmie. Można to zrobić między innymi poprzez tak zwaną restrukturyzację przedsiębiorstwa. Na czym ona w zasadzie polega oraz z jakimi decyzjami się wiąże? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak przebiega restrukturyzacja przedsiębiorstwa?

Restrukturyzacja to proces przeznaczony dla firm, które borykają się z kłopotami finansowymi. Mogą być one związane między innymi z zadłużeniami, dlatego jednym z podejmowanych działań jest zawieranie układów z wierzycielami. Dzięki zaplanowaniu strategii łatwiej uniknąć ewentualnej niewypłacalności firmy. Jest to również droga do wzmocnienia jej pozycji na rynku. Szukanie innych źródeł finansowania to kolejna akcja podejmowania w ramach restrukturyzacji firmy. Szczecin to przykład miasta, gdzie działają specjaliści zajmujący się wspieraniem przedsiębiorców w tym procesie. Dla kogo przeznaczona jest ta opcja?

Otóż restrukturyzacja jest z reguły przeprowadzana w firmach, które straciły możliwość regulowania zobowiązań finansowych (o ile przerwa w spłacaniu zaległości trwa dłużej niż 3 miesiące). Działania naprawcze są podejmowane, gdy istnieje realna szansa na to, że przyniosą one zamierzony skutek. Z tego powodu istotna jest analiza sytuacji przedsiębiorstwa i zaplanowanie kolejnych działań na jej podstawie.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – z jakimi decyzjami się wiąże?

Kluczem do efektywnej restrukturyzacji jest przygotowanie planu działań dopasowanego do danej działalności. Przykładowo, podczas zawierania układu z wierzycielami to dłużnik proponuje nowe warunki (które kredytodawca później akceptuje), dlatego musi on podjąć decyzje dotyczące ich treści. Aby mieć większą gwarancję powodzenia swoich działań, można skorzystać z doradztwa restrukturyzacyjnego, oferowanego między innymi przez Kancelarię Wardyn. Specjaliści pomogą stworzyć rozsądne warunki, optymalne dla każdej ze stron. Czasem konieczne jest również podjęcie decyzji dotyczących redukcji kosztów czy sprzedaży części majątku przedsiębiorstwa. W skład restrukturyzacji wchodzą zatem różne działania, ale cel jest jeden – dokonane zmian w firmie i tym samym poprawienie jej funkcjonowania.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Zalety wdrożenia BNPL dla klientów biznesowych

Opublikowano

on

klient biznesowy

Odroczone płatności z roku na rok zyskują coraz większe grono miłośników – zarówno po stronie konsumentów, jak i przedsiębiorców, którzy mają możliwość wdrożenia takiego rozwiązania u siebie. Nie wszyscy jednak do końca wiedzą, na czym ta usługa polega i jakie korzyści dla przedsiębiorcy wynikają z takiego modelu sprzedaży. Sprawdźmy czym dokładnie jest BNPL i co nam daje. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jak przebiega proces wdrożenia outsourcingu magazynowego w firmie?

Opublikowano

on

outsourcing magazynowy wdrozenie w firmie

Outsourcing magazynowy to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala firmom na skupienie się na swoich kluczowych kompetencjach, jednocześnie powierzając zarządzanie logistyką i magazynowaniem zewnętrznym dostawcom. Proces ten oferuje wiele korzyści, w tym redukcję kosztów, zwiększenie efektywności operacyjnej oraz dostęp do zaawansowanych technologii i ekspertyzy. Wdrożenie outsourcingu magazynowego wymaga jednak starannego planowania i realizacji w kilku kluczowych etapach, aby zapewnić płynność operacji i spełnienie oczekiwań obu stron. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Prowadzenie ksiąg rachunkowych – dlaczego warto powierzyć profesjonalistom?

Opublikowano

on

profesjonalne prowadzenie ksiag rachunkowych

Prowadzenie ksiąg rachunkowych to nieodłączny element utrzymania odpowiedniej kondycji finansowej firmy. Zarządzanie finansami wymaga precyzji, zrozumienia aktualnych przepisów podatkowych i śledzenia zmian w otoczeniu prawnym. Często jednak przedsiębiorcy zastanawiają się, czy powierzyć tę odpowiedzialność profesjonalistom, czy też próbować samodzielnie prowadzić księgowość. Warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi aspektami, które mogą skłonić do skorzystania z usług doświadczonego biura rachunkowego. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.