Connect with us

Firma

Jakie decyzje trzeba podejmować przy restrukturyzacji przedsiębiorstwa?

Opublikowano

on

restrukturyzacja

Jeśli prowadzona działalność nie zmierza w przewidzianym kierunku, prawdopodobnie oznacza to, że przyszedł czas na wprowadzenie zmian w firmie. Można to zrobić między innymi poprzez tak zwaną restrukturyzację przedsiębiorstwa. Na czym ona w zasadzie polega oraz z jakimi decyzjami się wiąże? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak przebiega restrukturyzacja przedsiębiorstwa?

Restrukturyzacja to proces przeznaczony dla firm, które borykają się z kłopotami finansowymi. Mogą być one związane między innymi z zadłużeniami, dlatego jednym z podejmowanych działań jest zawieranie układów z wierzycielami. Dzięki zaplanowaniu strategii łatwiej uniknąć ewentualnej niewypłacalności firmy. Jest to również droga do wzmocnienia jej pozycji na rynku. Szukanie innych źródeł finansowania to kolejna akcja podejmowania w ramach restrukturyzacji firmy. Szczecin to przykład miasta, gdzie działają specjaliści zajmujący się wspieraniem przedsiębiorców w tym procesie. Dla kogo przeznaczona jest ta opcja?

Otóż restrukturyzacja jest z reguły przeprowadzana w firmach, które straciły możliwość regulowania zobowiązań finansowych (o ile przerwa w spłacaniu zaległości trwa dłużej niż 3 miesiące). Działania naprawcze są podejmowane, gdy istnieje realna szansa na to, że przyniosą one zamierzony skutek. Z tego powodu istotna jest analiza sytuacji przedsiębiorstwa i zaplanowanie kolejnych działań na jej podstawie.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – z jakimi decyzjami się wiąże?

Kluczem do efektywnej restrukturyzacji jest przygotowanie planu działań dopasowanego do danej działalności. Przykładowo, podczas zawierania układu z wierzycielami to dłużnik proponuje nowe warunki (które kredytodawca później akceptuje), dlatego musi on podjąć decyzje dotyczące ich treści. Aby mieć większą gwarancję powodzenia swoich działań, można skorzystać z doradztwa restrukturyzacyjnego, oferowanego między innymi przez Kancelarię Wardyn. Specjaliści pomogą stworzyć rozsądne warunki, optymalne dla każdej ze stron. Czasem konieczne jest również podjęcie decyzji dotyczących redukcji kosztów czy sprzedaży części majątku przedsiębiorstwa. W skład restrukturyzacji wchodzą zatem różne działania, ale cel jest jeden – dokonane zmian w firmie i tym samym poprawienie jej funkcjonowania.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.