Connect with us

Firma

Profilowanie klientów jako klucz do sukcesu kampanii marketingowych

Opublikowano

on

profilowanie klientow

W dzisiejszych czasach, aby reklama przekonała potencjalnego klienta do kupna, musi być właściwie w 100% dobrana pod jego gust. Wiele osób codziennie dostaje setki maili z nowymi ofertami i przecenami, przez co niezwykle trudno jest dotrzeć do nowego konsumenta. Rozwiązaniem tego problemu może być wyprofilowana baza klientów, dzięki czemu można mieć pewność, że oferta trafi do odpowiednich osób. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Podstawowe informacje na temat profilowania klientów

Czym dokładnie jest profilowanie klientów? Otóż jest to nic innego jak wyselekcjonowanie grupy osób, która z najwyższym prawdopodobieństwem jest chętna zapłacić za dany produkt czy usługę. Jednak aby takie profilowanie było możliwe, najpierw należy stworzyć dokładny opis grupy targetowej, a więc czym się potencjalny klient zajmuje na co dzień, ile ma lat, czego szuka. Jest to szczególnie ważne przy tworzeniu kampanii marketingowych produktu: na przykład przy reklamowaniu telefonu, inne jego cechy będą ważne dla nastolatka, a inne dla seniora. Zatem po otrzymaniu takiego opisu można rozpocząć poszukiwanie osób, które odpowiadałyby opisowi grupy targetowej.

Czy dotarcie do grupy targetowej jest łatwe?

W teorii wydaje się, że dotarcie grupy to nic trudnego: skoro wiadomo już, którzy użytkownicy odpowiadają opisowi grupy targetowej, wystarczy wysłać do nich ofertę. Niemniej jednak odbiorcy często są zalewami mailami z ofertami i promocjami, przez co trudno przykuć ich uwagę. Dobrym pomysłem jest więc skorzystanie z zewnętrznej bazy klientów, w której znajdują tylko te osoby, których profil pasuje do grupy docelowej i które mogą być chętne do zrobienia zakupów. Jedną z firm, która posiada w swojej ofercie takie bazy, jest Target-Media 24.

Czy korzystanie z profilowanych baz danych się opłaca?

Z jednej strony korzystanie tylko z profilowanych baz danych może oznaczać, że firma zamyka się na nowych klientów — dociera bowiem tylko do tych, którzy z największym prawdopodobieństwem kupią produkt. Jednak z drugiej strony jest to na pewno gwarancja większego zysku, niż gdyby reklama była skierowana do wszystkich. Takie rozwiązanie jest więc polecane w szczególności mniejszym firmom, które mogą jeszcze nie mieć środków na zakup reklam w telewizji czy radiu.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jak i kiedy ogłosić upadłość konsumencką?

Opublikowano

on

upadlosc konsumencka

Często jest tak, że prowadząc firmę nie radzimy sobie ze spłatą rachunków. Szczególnie odbiło się to na wielu firmach w pandemii, kiedy cała gospodarka została zahamowana. Aczkolwiek tak samo jak w przypadku osób prywatnych. Niestety w takim wypadku musimy ogłosić upadłość. Wówczas następuje procedura, w której wszyscy wierzyciele wspólnie dochodzą roszczeń. Bankructwo może być ogłoszone wobec osoby czy firmy, która przestała być wypłacalna, czyli sama nie może spłacić swoich zadłużeń. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Pełna księgowość – kto powinien ją prowadzić?

Opublikowano

on

ksiegowosc

W dzisiejszych czasach wiele firm boryka się z problemem prowadzenia pełnej księgowości. Jest to proces skomplikowany, wymagający odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Dlatego też wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie specjalistów zajmujących się prowadzeniem pełnej księgowości. W Płocku znajduje się wiele firm oferujących usługi kadrowo-płacowe oraz pełną księgowość. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

3 największe zalety systemu nagłośnienia w sali szkoleniowej

Opublikowano

on

naglosnienie

System nagłośnienia w sali szkoleniowej przynosi wiele korzyści dla zarówno prowadzącego, jak i uczestników. Dzięki poprawie jakości szkolenia, umożliwieniu komunikacji dwustronnej i zwiększeniu komfortu uczestników, system nagłośnienia może przyczynić się do zwiększenia efektywności szkolenia i zadowolenia uczestników. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.