Connect with us

Pożyczki

Kredyty dla rolników – jaką ofertę bankową wybrać?

Opublikowano

on

Kredyty dla rolników

Trudno prowadzić gospodarstwo rolne bez wsparcie finansowego. Zbyt małe plony, klęski urodzaju, czy wręcz przeciwnie klęski żywiołowe. To wszystko wpływa na ogromne straty finansowe, z którymi musi się zmierzyć rolnik. Trzeba również posiadać pieniądze na rozwój i inwestycje. W takich sytuacjach warto skorzystać ze specjalnej oferty bankowej kredytów dla rolników. Tylko który produkt finansowy wybrać?

Kredyty gotówkowe dla rolników na dowolnie wybrany cel

Kredyty dla rolników to dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel. Mogą być doskonałym wsparciem jeśli potrzebujesz finansów na zakup materiałów siewnych, nawozu, sprzętu, czy też modernizacje lub remonty. Właściwie dobrany kredyt gotówkowy, nie tylko umożliwi zrealizowanie planów, lecz także nie będzie zbyt dużym obciążeniem do spłaty.

Czym przede wszystkim powinien się cechować dobry kredyt gotówkowy dla rolników:

 • kwota kredytu może wynosić nawet do 500 000 tyś zł,
 • czas spłaty zobowiązania może wynosić nawet 12 lat,
 • możliwość dopasowania spłaty rat kredytowych do  cyklu produkcyjnego, może być regulowana w odstępach czasu: miesięcznych, kwartalnych, półrocznych a nawet rocznych,
 • możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet.

Decydując się na kredyt gotówkowy dla rolników warto dokładnie sprawdzić u doradcy, jakie kryteria oceniania zdolności kredytowej przyjmuje dany bank.

Mogą to być między innymi:

 • faktury,
 • hektary przeliczeniowe,
 • dotacje Państwowe i Unijne
 • oświadczenia majątkowe.

Pamiętaj również, że oprocentowanie kredytu gotówkowego dla rolników będzie nieco wyższe niż kredyty celowe lub preferencyjne.

Kredyty preferencyjne na zakup ziemi lub maszyn rolniczych

Prowadząc gospodarstwo rolne masz określone potrzeby inwestycyjne. Są to między innymi zakup maszyn rolniczych niezbędnych do wykonywania prac rolnych, czy też kupno ziemi umożliwiającej rozbudowę gospodarstwa. Właśnie na pokrycie kosztów takich inwestycji zostały przygotowane kredyty preferencyjne skierowany do rolników.

Można je przeznaczyć między innymi na:

 • zakup użytków rolnych – linia Z,
 • kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników – linia MRcsk
 • inwestycje w rolnictwie i rybołówstwie – linia RR,
 • zakup środków do produkcji rolnej – linia KSP,

O kredyty preferencyjne dla rolników mogą się starać:

 • osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne nie podsiadające osobowości prawnej,
 • osoby prowadzące działalność z zakresie rolnictwa, rybactwa śródlądowego lub przetwórstwa produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków.

Kredyty z gwarancją COSME – dla kogo

Kredyty z gwarancją COSME to specjalna oferta skierowana do osób prowadzących małe i średnia przedsiębiorstwa rolne. Czym dokładnie jest gwarancje COSME? Jest to specjalny program przygotowany przez Unię Europejską wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa, które często potrzebują pieniędzy na rozwój. Gwarancja COSME to dokładnie zabezpieczenie kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, które jest wymagane przez bank. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolnicy mogą się starać na o kredyty na znacznie lepszych warunkach.

Korzyści kredytów z gwarancją COSME to między innymi:

 • wysoka kwota kredytu aż do 550 tysięcy zł,
 • maksymalny okres kredytowania to nawet 144 miesiące,
 • okres czasu trwania gwarancji dla kredytu obrotowego to aż 27 miesięcy
 • czas trwania gwarancji dla kredytu inwestycyjnego to aż 99 miesiącu
 • niska prowizja za udzieleni kredytu wynosząca jedynie 1%.

Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Wskazówki jak wyjść z długów

Opublikowano

on

Popadnięcie w niezrównoważone zadłużenie jest przerażająco łatwe – kilka miesięcy nieodpowiedzialnych wydatków może sprawić, że będziesz mieć dziesiątki tysięcy długu, którego spłata może zająć lata. Wiele osób doświadcza problemów z zadłużeniem w pewnym momencie swojego życia i może to być bardzo stresujące, jeśli ciągle martwisz się o pieniądze. Jednak jest to możliwe, aby uzyskać swoje finanse z powrotem pod kontrolą z kilku prostych kroków.

Oto nasze kilka wskazówek, jak wyjść z długów i pozostać wolnym od długów.

Spisz wszystkie swoje długi i ile cię kosztują

Jest to pierwszy krok, ale najważniejszy, ponieważ jest to moment, w którym przejmujesz z powrotem kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Może się zdarzyć, że odłożyłeś myślenie o kosztach swojego długu, ponieważ jest to zbyt przerażające, by się z nim zmierzyć. Spisując listę swoich długów i odsetek, które od nich płacisz, możesz zdecydować, który z nich jest najważniejszy lub najdroższy i podjąć działania w celu jego uporządkowania.

Wiele osób pożycza pieniądze, nie myśląc o tym, jak je spłacić, więc jeśli jesteś w trudnej sytuacji związanej z długami, nie jesteś sam. Zamiast czuć się przerażonym, pomyśl o tym, że jest to początek Twojego planu ratowania długów.

Ustal priorytety dla najdroższych lub najważniejszych długów i spłacaj je w pierwszej kolejności

Jeśli masz wiele długów, ważne jest, abyś prawidłowo ustalił ich priorytety. Najważniejsze długi mogą nie być nawet największe, ale to właśnie je trzeba spłacić w pierwszej kolejności. Niektóre rachunki, takie jak podatek lokalny, czynsz lub kredyt hipoteczny oraz rachunki za media muszą być traktowane priorytetowo, abyś mógł nadal otrzymywać podstawowe usługi i mieć dach nad głową.

Po pokryciu tych ważnych rachunków domowych, należy zastanowić się nad najdroższymi długami – tymi o najwyższym oprocentowaniu – i spróbować zacząć spłacać niektóre z nich. Można to zrobić, przyglądając się swoim wydatkom i szukając sposobów na oszczędzanie.

Szukaj pomocy, jeśli nie możesz już poradzić sobie z długami

Istnieje wiele organizacji charytatywnych zajmujących się długami, które oferują bezpłatne porady i doradztwo. Nie powinieneś być zmuszony do płacenia za porady dotyczące zadłużenia, więc unikaj firm, które chcą cię obciążyć.

Jeśli Twój dług jest skomplikowany, być może będziesz musiał zwrócić się do formalnego planu zarządzania długiem. Plany zarządzania długiem są zazwyczaj negocjowane przez stronę trzecią, taką jak agencja doradztwa kredytowego, i służą do uzgodnienia planu spłaty długu pomiędzy Tobą (dłużnikiem) a Twoim wierzycielem. https://splatapozyczek.pl/ może udzielić Ci porady w tym zakresie.

Konsolidacja i przeniesienie długów

Zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę długów może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale konsolidacja wszystkich długów w jedną sumę i przeniesienie ich na jedną kartę kredytową lub inną pożyczkę może być rozwiązaniem, pod warunkiem, że zrobisz to w sposób odpowiedzialny. Jeśli masz rozsądny wynik kredytowy, powinieneś być w stanie zapisać się na kartę kredytową, która oferuje 0% odsetek od transferów salda. W ten sposób nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek od swoich długów przez pewien okres czasu, pod warunkiem, że spłacisz wszystko w wyznaczonym terminie – radzi https://splatapozyczek.pl/. Ale zostaniesz obciążony opłatą, aby to zrobić, a jeśli nie spłacisz swoich długów w okresie 0%, całkowita kwota, którą jesteś winien, wzrośnie.

 

Czytaj Dalej

Pożyczki

Dlaczego bank może nie chcieć udzielić Ci kredytu?

Opublikowano

on

kredyt

Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych ma to do siebie, że czasem wymaga od nas szeregu formalności. Przeważnie, im większa jest kwota pożyczki, którą chcemy uzyskać, tym bardziej rośnie też liczba “papierów”, które musimy dostarczyć naszemu kredytodawcy. Czasami może zdarzyć się i tak, że nawet jeśli wydaje nam się nasza zdolność kredytowa i historia pożyczek, pozwalają nam na zaciągnięcie kredytu, to bank dalej nie będzie chciał nam go przyznać. Dlaczego tak się dzieje?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Powody, dla których Twoja pożyczka osobista może zostać odrzucona

Opublikowano

on

pozyczka bankowa

Instytucje finansowe biorą pod uwagę kilka czynników, kiedy ubiegasz się o pożyczkę. Niektóre z nich to Twoje dochody, wiek i stabilność zatrudnienia. Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę jest Twój raport kredytowy, który odzwierciedla Twoją zdolność kredytową. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.