Connect with us

Pożyczki

Kredyty dla rolników – jaką ofertę bankową wybrać?

Opublikowano

on

Kredyty dla rolników

Trudno prowadzić gospodarstwo rolne bez wsparcie finansowego. Zbyt małe plony, klęski urodzaju, czy wręcz przeciwnie klęski żywiołowe. To wszystko wpływa na ogromne straty finansowe, z którymi musi się zmierzyć rolnik. Trzeba również posiadać pieniądze na rozwój i inwestycje. W takich sytuacjach warto skorzystać ze specjalnej oferty bankowej kredytów dla rolników. Tylko który produkt finansowy wybrać?

Kredyty gotówkowe dla rolników na dowolnie wybrany cel

Kredyty dla rolników to dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel. Mogą być doskonałym wsparciem jeśli potrzebujesz finansów na zakup materiałów siewnych, nawozu, sprzętu, czy też modernizacje lub remonty. Właściwie dobrany kredyt gotówkowy, nie tylko umożliwi zrealizowanie planów, lecz także nie będzie zbyt dużym obciążeniem do spłaty.

Czym przede wszystkim powinien się cechować dobry kredyt gotówkowy dla rolników:

 • kwota kredytu może wynosić nawet do 500 000 tyś zł,
 • czas spłaty zobowiązania może wynosić nawet 12 lat,
 • możliwość dopasowania spłaty rat kredytowych do  cyklu produkcyjnego, może być regulowana w odstępach czasu: miesięcznych, kwartalnych, półrocznych a nawet rocznych,
 • możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet.

Decydując się na kredyt gotówkowy dla rolników warto dokładnie sprawdzić u doradcy, jakie kryteria oceniania zdolności kredytowej przyjmuje dany bank.

Mogą to być między innymi:

 • faktury,
 • hektary przeliczeniowe,
 • dotacje Państwowe i Unijne
 • oświadczenia majątkowe.

Pamiętaj również, że oprocentowanie kredytu gotówkowego dla rolników będzie nieco wyższe niż kredyty celowe lub preferencyjne.

Kredyty preferencyjne na zakup ziemi lub maszyn rolniczych

Prowadząc gospodarstwo rolne masz określone potrzeby inwestycyjne. Są to między innymi zakup maszyn rolniczych niezbędnych do wykonywania prac rolnych, czy też kupno ziemi umożliwiającej rozbudowę gospodarstwa. Właśnie na pokrycie kosztów takich inwestycji zostały przygotowane kredyty preferencyjne skierowany do rolników.

Można je przeznaczyć między innymi na:

 • zakup użytków rolnych – linia Z,
 • kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników – linia MRcsk
 • inwestycje w rolnictwie i rybołówstwie – linia RR,
 • zakup środków do produkcji rolnej – linia KSP,

O kredyty preferencyjne dla rolników mogą się starać:

 • osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne nie podsiadające osobowości prawnej,
 • osoby prowadzące działalność z zakresie rolnictwa, rybactwa śródlądowego lub przetwórstwa produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków.

Kredyty z gwarancją COSME – dla kogo

Kredyty z gwarancją COSME to specjalna oferta skierowana do osób prowadzących małe i średnia przedsiębiorstwa rolne. Czym dokładnie jest gwarancje COSME? Jest to specjalny program przygotowany przez Unię Europejską wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa, które często potrzebują pieniędzy na rozwój. Gwarancja COSME to dokładnie zabezpieczenie kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, które jest wymagane przez bank. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolnicy mogą się starać na o kredyty na znacznie lepszych warunkach.

Korzyści kredytów z gwarancją COSME to między innymi:

 • wysoka kwota kredytu aż do 550 tysięcy zł,
 • maksymalny okres kredytowania to nawet 144 miesiące,
 • okres czasu trwania gwarancji dla kredytu obrotowego to aż 27 miesięcy
 • czas trwania gwarancji dla kredytu inwestycyjnego to aż 99 miesiącu
 • niska prowizja za udzieleni kredytu wynosząca jedynie 1%.

Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Wcześniejsza spłata pożyczki pod zastaw samochodu – czy to możliwe?

Opublikowano

on

splata pozyczki

Nadpłata pożyczki pod zastaw samochodu jest możliwa, ponieważ pożyczkę taką można spłacić w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych kosztów. Czy nadpłata kredytu pod zastaw samochodu to dobre rozwiązanie? W jakich przypadkach może ono okazać się konieczne? Przeczytaj o tym, czy możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki to rozwiązanie dla Ciebie. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Pomoc frankowiczom – jak unieważnić kredyt we frankach?

Opublikowano

on

kredyty

Z pewnością pomoc frankowiczom nie należy do najłatwiejszych. Ma to związek przede wszystkim ze skomplikowaną strukturą kredytu bankowego. W jaki sposób można szybko go unieważnić? Fachowcy podpowiadają. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Czy oprocentowanie kredytu może ulec zmianie?

Opublikowano

on

oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytu składa się z części stałej, czyli marży banku zdefiniowanej w umowie oraz części zmiennej, czyli wskaźnika WIBOR. Jest to stopa procentowa, po jakiej banki komercyjne udzielają sobie pożyczek. WIBOR w znacznej mierze zależny jest od stóp referencyjnych ustalanych przez Narodowy Bank Polski. Oprocentowanie kredytu może zatem ulec zmianie w momencie, gdy wzrosną stopy procentowe. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.