Michał Skowronek obejmuje nowe stanowisko w strukturach MasterCard Europe

aaa

Warszawa, 17 lutego 2015 r. – Michał Skowronek, dotychczasowy Dyrektor Generalny na Polskę i Kraje Bałkańskie w MasterCard Europe, objął funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na nowym stanowisku Michał Skowronek będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój sieci akceptacji płatności bezgotówkowych, a także wdrażanie innowacyjnych metod płatniczych na rynkach centralnej i wschodniej Europy. Istotnym obszarem będzie również współpraca z instytucjami administracji publicznej, połączona z budową dedykowanych im rozwiązań płatniczych, a także dywersyfikacja kierunków rozwoju firmy MasterCard. Ważnym atutem w realizacji nowych zadań jest sukces Michała Skowronka we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych metod płatności, w tym kart zbliżeniowych, a także rozwój współpracy z bankami oraz instytucjami sektora publicznego.

„To dla mnie ogromne wyróżnienie, a także motywacja do dalszej pracy, której celem jest rozwój nowoczesnych form płatności w naszej części Europy” – mówi Michał Skowronek, nowy Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w regionie CEE. – „Jednym z celów MasterCard jest budowa innowacyjnych rozwiązań ułatwiających obywatelom dostęp do usług finansowych, a także wspierających stabilny wzrost gospodarki. Cieszę się, że będę mógł kierować tym pełnym wyzwań obszarem.”

Michał Skowronek dołączył do zespołu MasterCard w 2007 roku, z sukcesem pełniąc funkcję szefa sprzedaży. W 2010 roku został dyrektorem generalnym polskiego oddziału firmy, a już po trzech latach powierzone mu zostały obowiązki dyrektora generalnego klastra obejmującego Polskę i kraje bałkańskie. Funkcję tę sprawował do końca 2014 r.

Michał Skowronek ukończył Wydział Zarządzania katowickiej Akademii Ekonomicznej. Jest również absolwentem Warsaw Executive MBA, prowadzonej przez warszawską SGH i University of Minnesota. W wolnym czasie uprawia sport: biega, gra w koszykówkę i jeździ na nartach.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.