Connect with us

Pożyczki

Trzy sytuacje, kiedy naprawdę opłaca się wziąć kredyt

Opublikowano

on

kredyt

Pożyczanie pieniędzy ma to do siebie, że nadal jest trochę tematem tabu. Pomimo faktu, że bardzo wielu z nas regularnie spłaca kredyty mieszkaniowe, to wciąż mówienie o tym, może nam przychodzić z pewnym trudem. Zupełnie niepotrzebnie – rozmowy o kredytach są niezbędne, by budować ogólną świadomość finansową, która może nas uchronić bez zbędnymi wydatkami i pożyczkami. Właśnie w celu budowania takiej świadomości, sporządziliśmy listę trzech sytuacji, kiedy wzięcie kredytu może się okazać opłacalne. 

Kredyt – natychmiastowa gratyfikacja, czy środek na spełnienie marzeń?

Kredyty same w sobie, są produktem finansowym, jakich jest wiele na rynku. Kredytowanie, wielu ludziom kojarzy się raczej negatywnie i niewiele się o tym mówi, pomijając sytuacje kiedy dłużnik nie jest w stanie spłacić swojego zobowiązania. W rzeczywistości jednak, kredyty mogą się okazać drogą do spełnienia naszych marzeń, na których realizację musielibyśmy odkładać pieniądze bardzo długo. Jakie są więc sytuacje, kiedy zdecydowanie warto jest pomyśleć o wzięciu pożyczki?

Inwestycje

Inwestycje to jeden z najlepszych powodów, dla których możemy się zdecydować na wzięcie pożyczki. Oczywiście, inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem, niezależnie od tego, czy są to inwestycje na giełdzie akcji, zakup metali szlachetnych, czy rozwój własnej firmy. Jednakże, może zdarzyć się też tak, że dobrze zainwestowane pieniądze odmienią nasze życie.

To, czy kredyt na inwestycje jest potrzebny, będzie zależało głównie od naszej sytuacji. Jeśli planujemy chociażby inwestycje w złoto, lepszym pomysłem może być po prostu regularne oszczędzanie na ten cel. Jeśli jednak, na rynku jest zapotrzebowanie na jakąś usługę, którą możemy wypełnić – kredyt może pomóc nam w szybkim otwarciu i rozwoju takiej działalności, zanim jeszcze sytuacja rynkowa się zmieni.

Edukacja dzieci

Niestety, posiadanie dzieci kosztuje. Nie chodzi tutaj tylko o zapewnienie im jedzenia czy dachu nad głową, ale także wszystko co będziemy robić, by zapewnić im optymalny start w dorosłym życiu. Studia są w Polsce darmowe, jednakże nasze dziecko na ich czas i tak będzie musiało przenieść się do innego miasta, czy nawet mieszkania. Kredyt w takiej sytuacji, może nam ułatwić zapewnienie naszemu dziecku jak najlepszych warunków na naukę, tak aby mogło to zaowocować w przyszłości.

Zakup nieruchomości

Niezależnie czy mówimy tutaj o naszym pierwszym, własnym mieszkaniu, czy może o kolejnym domku letniskowym – zakup nieruchomości to przeważnie dobry powód do tego, by wziąć kredyt. Wartość nieruchomości rośnie z każdym rokiem i raczej niewiele wskazuje na to, by miało się to zmienić. Nawet jeśli tak się stanie, spadek będzie najprawdopodobniej chwilowy, natomiast nasza nieruchomość szybko odzyska wartość.

Nawet jeśli mamy już własne mieszkanie lub dom, zakup kolejnego może się okazać świetną okazją do inwestycji. Pamiętajmy jednak, że konieczne będzie dokładne policzenie, czy stać nas na takie zobowiązanie. Nawet najlepszy kredyt będzie przecież kosztował, musimy więc wziąć to pod uwagę, planując naszą inwestycję.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Wcześniejsza spłata pożyczki pod zastaw samochodu – czy to możliwe?

Opublikowano

on

splata pozyczki

Nadpłata pożyczki pod zastaw samochodu jest możliwa, ponieważ pożyczkę taką można spłacić w dowolnym momencie bez żadnych dodatkowych kosztów. Czy nadpłata kredytu pod zastaw samochodu to dobre rozwiązanie? W jakich przypadkach może ono okazać się konieczne? Przeczytaj o tym, czy możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki to rozwiązanie dla Ciebie. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Pomoc frankowiczom – jak unieważnić kredyt we frankach?

Opublikowano

on

kredyty

Z pewnością pomoc frankowiczom nie należy do najłatwiejszych. Ma to związek przede wszystkim ze skomplikowaną strukturą kredytu bankowego. W jaki sposób można szybko go unieważnić? Fachowcy podpowiadają. (więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Czy oprocentowanie kredytu może ulec zmianie?

Opublikowano

on

oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytu składa się z części stałej, czyli marży banku zdefiniowanej w umowie oraz części zmiennej, czyli wskaźnika WIBOR. Jest to stopa procentowa, po jakiej banki komercyjne udzielają sobie pożyczek. WIBOR w znacznej mierze zależny jest od stóp referencyjnych ustalanych przez Narodowy Bank Polski. Oprocentowanie kredytu może zatem ulec zmianie w momencie, gdy wzrosną stopy procentowe. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.