Connect with us

Pożyczki

Profi Credit drugą największą firmą pożyczkową w Polsce

Opublikowano

on

W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. firma Profi Credit Poland udzieliła pożyczek o łącznej nominalnej wartości ponad 356 mln zł. Daje to spółce pozycję drugiego największego gracza na polskim rynku pożyczkowym. Liczba kredytów niebankowych sprzedanych od 1 stycznia do końca września br. była wyższa o ok. 15 % od puli sprzedanej w analogicznym okresie 2013 r.

Osiągnięte przez firmę wyniki pokazują, że zapotrzebowanie na pożyczki niebankowe wśród Polaków stale rośnie. Dowodzą one również, że oferta produktów finansowych, której trzon stanowią wysokokwotowe pożyczki średnio i długoterminowe pokrywa znaczący obszar rynku, choć do niedawna ten segment produktowy był postrzegany jako nisza. Wyniki finansowe spółki idą w parze z intensywnym rozwojem kanałów sprzedaży. Profi Credit stale rozbudowuje swoją sieć doradców w terenie oraz wdrożony na początku tego roku nowy system sprzedaży internetowej.

– Wrzesień zamknął kolejny z rzędu kwartał, w którym wyraźnie wzrosła sprzedaż produktów finansowych Profi Credit. Cieszymy się, że nasze indywidualne podejście do każdego klienta ma bezpośrednie przełożenie na rozwój. Posiadamy szeroką sieć biur terenowych, a nasi doradcy
są gotowi w każdej chwili odwiedzić klienta i pomóc mu w wyborze produktu najlepiej odpowiadającego jago potrzebom i możliwościom – mówi Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy, Profi Credit Poland.

Polacy coraz bardziej świadomi finansowo

Od 1 stycznia do końca czerwca 2014 r. spółka udzieliła ponad 25 tysięcy pożyczek o łącznej nominalnej wartości 232 066 374 zł. Tym samym, w I półroczu 2014 r. zawarto o 30% więcej nowych umów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a ich łączna nominalna wartość była wyższa aż o 35%. Dynamiczny wzrost liczby sprzedanych pożyczek nie wiązał się z wyraźnym zwiększeniem szkodowości, czyli częstotliwości występowania niespłacanych zobowiązań. Oznacza to, że świadomość finansowa Polaków jest coraz większa, klienci podejmują decyzje finansowe w sposób coraz bardziej przemyślany.

Potrzeby klientów na pierwszym miejscu – rozwój sieci i kanałów sprzedaży

Dostosowanie oferty do potrzeb klientów wiąże się z rozwijaniem różnorodnych kanałów sprzedaży, przystających do oczekiwań zróżnicowanych grup konsumenckich. W 2014 r. sieć placówek oraz agentów terenowych i call center zasilone zostały przez system sprzedaży internetowej. Firma Profi Credit Poland jest pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem finansowym oferującym internetowe pożyczki niebankowe średnio i długoterminowe.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Wskazówki jak wyjść z długów

Opublikowano

on

Popadnięcie w niezrównoważone zadłużenie jest przerażająco łatwe – kilka miesięcy nieodpowiedzialnych wydatków może sprawić, że będziesz mieć dziesiątki tysięcy długu, którego spłata może zająć lata. Wiele osób doświadcza problemów z zadłużeniem w pewnym momencie swojego życia i może to być bardzo stresujące, jeśli ciągle martwisz się o pieniądze. Jednak jest to możliwe, aby uzyskać swoje finanse z powrotem pod kontrolą z kilku prostych kroków.

Oto nasze kilka wskazówek, jak wyjść z długów i pozostać wolnym od długów.

Spisz wszystkie swoje długi i ile cię kosztują

Jest to pierwszy krok, ale najważniejszy, ponieważ jest to moment, w którym przejmujesz z powrotem kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Może się zdarzyć, że odłożyłeś myślenie o kosztach swojego długu, ponieważ jest to zbyt przerażające, by się z nim zmierzyć. Spisując listę swoich długów i odsetek, które od nich płacisz, możesz zdecydować, który z nich jest najważniejszy lub najdroższy i podjąć działania w celu jego uporządkowania.

Wiele osób pożycza pieniądze, nie myśląc o tym, jak je spłacić, więc jeśli jesteś w trudnej sytuacji związanej z długami, nie jesteś sam. Zamiast czuć się przerażonym, pomyśl o tym, że jest to początek Twojego planu ratowania długów.

Ustal priorytety dla najdroższych lub najważniejszych długów i spłacaj je w pierwszej kolejności

Jeśli masz wiele długów, ważne jest, abyś prawidłowo ustalił ich priorytety. Najważniejsze długi mogą nie być nawet największe, ale to właśnie je trzeba spłacić w pierwszej kolejności. Niektóre rachunki, takie jak podatek lokalny, czynsz lub kredyt hipoteczny oraz rachunki za media muszą być traktowane priorytetowo, abyś mógł nadal otrzymywać podstawowe usługi i mieć dach nad głową.

Po pokryciu tych ważnych rachunków domowych, należy zastanowić się nad najdroższymi długami – tymi o najwyższym oprocentowaniu – i spróbować zacząć spłacać niektóre z nich. Można to zrobić, przyglądając się swoim wydatkom i szukając sposobów na oszczędzanie.

Szukaj pomocy, jeśli nie możesz już poradzić sobie z długami

Istnieje wiele organizacji charytatywnych zajmujących się długami, które oferują bezpłatne porady i doradztwo. Nie powinieneś być zmuszony do płacenia za porady dotyczące zadłużenia, więc unikaj firm, które chcą cię obciążyć.

Jeśli Twój dług jest skomplikowany, być może będziesz musiał zwrócić się do formalnego planu zarządzania długiem. Plany zarządzania długiem są zazwyczaj negocjowane przez stronę trzecią, taką jak agencja doradztwa kredytowego, i służą do uzgodnienia planu spłaty długu pomiędzy Tobą (dłużnikiem) a Twoim wierzycielem. https://splatapozyczek.pl/ może udzielić Ci porady w tym zakresie.

Konsolidacja i przeniesienie długów

Zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę długów może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale konsolidacja wszystkich długów w jedną sumę i przeniesienie ich na jedną kartę kredytową lub inną pożyczkę może być rozwiązaniem, pod warunkiem, że zrobisz to w sposób odpowiedzialny. Jeśli masz rozsądny wynik kredytowy, powinieneś być w stanie zapisać się na kartę kredytową, która oferuje 0% odsetek od transferów salda. W ten sposób nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek od swoich długów przez pewien okres czasu, pod warunkiem, że spłacisz wszystko w wyznaczonym terminie – radzi https://splatapozyczek.pl/. Ale zostaniesz obciążony opłatą, aby to zrobić, a jeśli nie spłacisz swoich długów w okresie 0%, całkowita kwota, którą jesteś winien, wzrośnie.

 

Czytaj Dalej

Pożyczki

Dlaczego bank może nie chcieć udzielić Ci kredytu?

Opublikowano

on

kredyt

Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych ma to do siebie, że czasem wymaga od nas szeregu formalności. Przeważnie, im większa jest kwota pożyczki, którą chcemy uzyskać, tym bardziej rośnie też liczba “papierów”, które musimy dostarczyć naszemu kredytodawcy. Czasami może zdarzyć się i tak, że nawet jeśli wydaje nam się nasza zdolność kredytowa i historia pożyczek, pozwalają nam na zaciągnięcie kredytu, to bank dalej nie będzie chciał nam go przyznać. Dlaczego tak się dzieje?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Powody, dla których Twoja pożyczka osobista może zostać odrzucona

Opublikowano

on

pozyczka bankowa

Instytucje finansowe biorą pod uwagę kilka czynników, kiedy ubiegasz się o pożyczkę. Niektóre z nich to Twoje dochody, wiek i stabilność zatrudnienia. Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę jest Twój raport kredytowy, który odzwierciedla Twoją zdolność kredytową. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.