Connect with us

Polecane

Wielu ludzi przestało korzystać z kantorów stacjonarnych. Dlaczego?

Opublikowano

on

Kantor większości z nas kojarzył się dotychczas wyłącznie z niewielkim pomieszczeniem przedzielonym szybą i wiszącą na ścianie tablicą przedstawiającą aktualne kursy walut. Obecnie jednak coraz większa część z nas zaczyna korzystać z ich internetowych odpowiedników. Co warto wiedzieć na temat kantorów oferujących swe usługi w sieci i jakie są ich główne zalety?

Kantor internetowy, czyli…?

Kantor online to, najprościej mówiąc, serwis internetowy, gdzie wymiana walut odbywa się bez pośrednictwa tradycyjnych kantorów oraz banków. Aby móc skorzystać z tego typu serwisu, wystarczy założyć darmowe konto, a następnie dokonać ze swojego rachunku bankowego przelewu środków do wirtualnego portfela. Kolejnym etapem jest właściwa wymiana środków pieniężnych, gdzie użytkownik określa zarówno walutę, jak i sumę, jaką chce kupić lub sprzedać. Ma on tu także możliwość ustalenia najbardziej atrakcyjnego dla siebie kursu wymiany. Ostatni etap stanowi złożenie polecenia przelewu na docelowe konto, które obsługuje określoną walutę.

Zalety kantorów internetowych

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez serwis Opinieo.pl, z kantorów online korzysta obecnie około 400 tysięcy użytkowników, a ich liczba w kolejnych latach będzie systematycznie rosnąć. Co wpływa na to, że coraz większa część z nas zamiast tradycyjnych kantorów stacjonarnych stawia na ich internetową wersję?

Jest to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle wygodne. Transakcji dokonywać możemy tu bowiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazd do siedziby kantoru i stanie w kolejkach. Liczyć możemy tu również na korzystne warunki wymiany i możliwość negocjacji w przypadku większych kwot. Mając jakikolwiek problem z przeprowadzaną transakcją, zwrócić możemy się do obsługi technicznej, która niemalże natychmiast udzieli odpowiedzi na nasze zapytanie. Kantory internetowe to także bardzo łatwy dostęp do konta, z poziomu którego mamy możliwość śledzenia bieżących kursów, statystyk czy przeglądania historii wykonanych operacji. W tego typu serwisach nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych transakcji. Przykładowo, https://internetowykantor.pl zabezpieczony jest certyfikatem Extended Valifation SSL, a wszystkie dane wysyłane między serwisem, a klientami są szyfrowane. Użytkownicy mają tu także możliwość skorzystania z weryfikacji SMS, która znacząco podnosi bezpieczeństwo danych i transakcji.

Przyszłość internetowych kantorów

Wszystko wskazuje na to, że kantory online z roku na rok będą cieszyć się coraz większą popularnością wśród internautów. Jak bowiem podaje magazyn Forbes, obecnie na rynku funkcjonuje ponad 40 tego typu serwisów o łącznych obrotach rzędu 20 miliardów złotych. Głównym wyzwaniem stojącym przed tego typu serwisami wydaje się być jedynie zdobycie zaufania wśród potencjalnych klientów, którzy w dalszym ciągu podchodzą nieco sceptycznie do płatności przez Internet.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Jak znaleźć pracę w IT? Jakie kompetencje będą Ci potrzebne?

Opublikowano

on

praca w it jakie kompetencje

Obecnie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na programistów oraz inne osoby pracujące w szeroko pojętej branży IT. Nic więc dziwnego, że wiele osób widzi tam szansę na własny rozwój oraz na wysokie zarobki. Większość firm potrzebuje głównie doświadczonych specjalistów. Mimo to coraz częściej takie przedsiębiorstwa są gotowe na zatrudnienie osób, które posiadają podstawową wiedzę i umiejętności oraz chęć uczenia się nowych rzeczy. Jakie kompetencje są potrzebne i w jaki sposób znaleźć tam pracę? Podpowiadamy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego – trzy powody, dla których warto o nim pomyśleć

Opublikowano

on

emerytura

W dzisiejszym świecie mamy wiele możliwości na zabezpieczenie w jakiś sposób naszego kapitału. To zdecydowanie dobra wiadomość dla każdego z nas, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię galopującej inflacji. Jednym ze sposobów inwestowania i gromadzenia kapitału na przyszłość może być Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Jeśli ktoś nie jest do niego jeszcze przekonany, za chwilę przedstawimy trzy powody, dla których warto o nim pomyśleć. Zapraszamy do czytania! (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Kosze upominkowe, jako doskonały pomysł na prezenty biznesowe.

Opublikowano

on

prezent biznesowy

W dzisiejszych czasach właściciele dużych, średnich i małych firm, chętnie ofiarowują swoim klientom, partnerom biznesowym i kluczowym klientom podarunki biznesowa za pomocą, którym mogą wyrazić swoją wdzięczność, szacunek czy uznanie. Godnymi uwagi prezentami biznesowymi w dobrym stylu są zwłaszcza starannie skomponowane kosze upominkowe. Elegancki kosz ze słodyczami wysokiej jakości to także idealny pomysł na upominki świąteczne. Gdzie, zatem w atrakcyjnej cenie można nabyć większą ilość gustownych i stylowych koszy biznesowych? (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.