Connect with us

Polecane

Wielu ludzi przestało korzystać z kantorów stacjonarnych. Dlaczego?

Opublikowano

on

Kantor większości z nas kojarzył się dotychczas wyłącznie z niewielkim pomieszczeniem przedzielonym szybą i wiszącą na ścianie tablicą przedstawiającą aktualne kursy walut. Obecnie jednak coraz większa część z nas zaczyna korzystać z ich internetowych odpowiedników. Co warto wiedzieć na temat kantorów oferujących swe usługi w sieci i jakie są ich główne zalety?

Kantor internetowy, czyli…?

Kantor online to, najprościej mówiąc, serwis internetowy, gdzie wymiana walut odbywa się bez pośrednictwa tradycyjnych kantorów oraz banków. Aby móc skorzystać z tego typu serwisu, wystarczy założyć darmowe konto, a następnie dokonać ze swojego rachunku bankowego przelewu środków do wirtualnego portfela. Kolejnym etapem jest właściwa wymiana środków pieniężnych, gdzie użytkownik określa zarówno walutę, jak i sumę, jaką chce kupić lub sprzedać. Ma on tu także możliwość ustalenia najbardziej atrakcyjnego dla siebie kursu wymiany. Ostatni etap stanowi złożenie polecenia przelewu na docelowe konto, które obsługuje określoną walutę.

Zalety kantorów internetowych

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez serwis Opinieo.pl, z kantorów online korzysta obecnie około 400 tysięcy użytkowników, a ich liczba w kolejnych latach będzie systematycznie rosnąć. Co wpływa na to, że coraz większa część z nas zamiast tradycyjnych kantorów stacjonarnych stawia na ich internetową wersję?

Jest to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle wygodne. Transakcji dokonywać możemy tu bowiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazd do siedziby kantoru i stanie w kolejkach. Liczyć możemy tu również na korzystne warunki wymiany i możliwość negocjacji w przypadku większych kwot. Mając jakikolwiek problem z przeprowadzaną transakcją, zwrócić możemy się do obsługi technicznej, która niemalże natychmiast udzieli odpowiedzi na nasze zapytanie. Kantory internetowe to także bardzo łatwy dostęp do konta, z poziomu którego mamy możliwość śledzenia bieżących kursów, statystyk czy przeglądania historii wykonanych operacji. W tego typu serwisach nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych transakcji. Przykładowo, https://internetowykantor.pl zabezpieczony jest certyfikatem Extended Valifation SSL, a wszystkie dane wysyłane między serwisem, a klientami są szyfrowane. Użytkownicy mają tu także możliwość skorzystania z weryfikacji SMS, która znacząco podnosi bezpieczeństwo danych i transakcji.

Przyszłość internetowych kantorów

Wszystko wskazuje na to, że kantory online z roku na rok będą cieszyć się coraz większą popularnością wśród internautów. Jak bowiem podaje magazyn Forbes, obecnie na rynku funkcjonuje ponad 40 tego typu serwisów o łącznych obrotach rzędu 20 miliardów złotych. Głównym wyzwaniem stojącym przed tego typu serwisami wydaje się być jedynie zdobycie zaufania wśród potencjalnych klientów, którzy w dalszym ciągu podchodzą nieco sceptycznie do płatności przez Internet.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Pisanie wniosków o dotacje z urzędu pracy – dlaczego warto powierzyć profesjonalistom?

Opublikowano

on

dotacje wnioski

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym przedsiębiorcy często szukają wsparcia finansowego, aby rozwijać swoje przedsięwzięcia. Jednym z dostępnych źródeł są dotacje z urzędu pracy, które mogą znacząco pomóc w finansowaniu różnych projektów związanych z zatrudnieniem. Pisanie wniosków o dotacje to jednak zadanie wymagające czasu, wiedzy i precyzji. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na powierzenie tego procesu profesjonalistom. Czy zainwestowanie w usługi specjalistyczne przynosi rzeczywiste korzyści? (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Kto może wykonywać profesjonalne usługi księgowe?

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe

Świadczenie profesjonalnych usług księgowych jest kluczowym elementem funkcjonowania wielu firm. Wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także odpowiednich uprawnień oraz umiejętności. Kto zatem może oferować takie usługi? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jakie korzyści wynikają z wynajmu serwerowni?

Opublikowano

on

wynajem serwerowni

Współczesny rynek IT oferuje przedsiębiorstwom szeroki wachlarz możliwości, kiedy przychodzi do zarządzania i przetwarzania danych. W obliczu rosnących wymagań dotyczących mocy obliczeniowej, bezpieczeństwa oraz efektywności kosztowej, wiele firm zastanawia się nad najlepszym sposobem na rozwój swojej infrastruktury IT. Czy budować własne centrum danych, czy może skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez specjalistyczne firmy? Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest wynajem serwerowni. To podejście oferuje wiele korzyści, które mogą być decydujące dla efektywności operacyjnej i strategicznego rozwoju firmy. Przeanalizujmy, jakie konkretne zalety niesie za sobą wynajem serwerowni i dlaczego może to być atrakcyjna opcja dla biznesu w różnych branżach. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.