Wielu ludzi przestało korzystać z kantorów stacjonarnych. Dlaczego?

oszczedzaj-na-wymianie-walut

Kantor większości z nas kojarzył się dotychczas wyłącznie z niewielkim pomieszczeniem przedzielonym szybą i wiszącą na ścianie tablicą przedstawiającą aktualne kursy walut. Obecnie jednak coraz większa część z nas zaczyna korzystać z ich internetowych odpowiedników. Co warto wiedzieć na temat kantorów oferujących swe usługi w sieci i jakie są ich główne zalety?

Kantor internetowy, czyli…?

Kantor online to, najprościej mówiąc, serwis internetowy, gdzie wymiana walut odbywa się bez pośrednictwa tradycyjnych kantorów oraz banków. Aby móc skorzystać z tego typu serwisu, wystarczy założyć darmowe konto, a następnie dokonać ze swojego rachunku bankowego przelewu środków do wirtualnego portfela. Kolejnym etapem jest właściwa wymiana środków pieniężnych, gdzie użytkownik określa zarówno walutę, jak i sumę, jaką chce kupić lub sprzedać. Ma on tu także możliwość ustalenia najbardziej atrakcyjnego dla siebie kursu wymiany. Ostatni etap stanowi złożenie polecenia przelewu na docelowe konto, które obsługuje określoną walutę.

Zalety kantorów internetowych

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez serwis Opinieo.pl, z kantorów online korzysta obecnie około 400 tysięcy użytkowników, a ich liczba w kolejnych latach będzie systematycznie rosnąć. Co wpływa na to, że coraz większa część z nas zamiast tradycyjnych kantorów stacjonarnych stawia na ich internetową wersję?

Jest to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle wygodne. Transakcji dokonywać możemy tu bowiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazd do siedziby kantoru i stanie w kolejkach. Liczyć możemy tu również na korzystne warunki wymiany i możliwość negocjacji w przypadku większych kwot. Mając jakikolwiek problem z przeprowadzaną transakcją, zwrócić możemy się do obsługi technicznej, która niemalże natychmiast udzieli odpowiedzi na nasze zapytanie. Kantory internetowe to także bardzo łatwy dostęp do konta, z poziomu którego mamy możliwość śledzenia bieżących kursów, statystyk czy przeglądania historii wykonanych operacji. W tego typu serwisach nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych transakcji. Przykładowo, https://internetowykantor.plzabezpieczony jest certyfikatem Extended Valifation SSL, a wszystkie dane wysyłane między serwisem, a klientami są szyfrowane. Użytkownicy mają tu także możliwość skorzystania z weryfikacji SMS, która znacząco podnosi bezpieczeństwo danych i transakcji.

Przyszłość internetowych kantorów

Wszystko wskazuje na to, że kantory online z roku na rok będą cieszyć się coraz większą popularnością wśród internautów. Jak bowiem podaje magazyn Forbes, obecnie na rynku funkcjonuje ponad 40 tego typu serwisów o łącznych obrotach rzędu 20 miliardów złotych. Głównym wyzwaniem stojącym przed tego typu serwisami wydaje się być jedynie zdobycie zaufania wśród potencjalnych klientów, którzy w dalszym ciągu podchodzą nieco sceptycznie do płatności przez Internet.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.