Connect with us

Polecane

Lokaty bankowe – jak to ugryźć?

Opublikowano

on

Lokaty bankowe

Lokaty terminowe, dynamiczne, rentierskie, pieniężne, dwuwalutowe… to wszystko niezmiernie obszerne zagadnienie. Jego rozwinięcie wymaga dokładnych analiz, chociaż istotne też jest to, jak sami podchodzimy do tematyki, co chcemy dokładnie osiągnąć, w jakim okresie i przy pomocy jakich środków. Pierwsza z nich, jak przypomnimy jest jednocześnie umową pomiędzy samym bankiem a klientem, czyli nami. Dotyczy lokowania środków pieniężnych i jest zawierana na czas ściśle określony. Wybrany bank zawsze zobowiązuje się wypłacić określony kapitał wraz z uzyskanymi odsetkami na koniec trwania umowy. Musimy przy tym pamiętać, że lokaty dzielą się na te odnawialne i nieodnawialne. Przy pierwszej ze wskazanych opcji po upływie wybranego terminu wskazana lokata będzie automatycznie odnawiana. W przypadku tej drugiej opcji, po upływie terminu, środki zostają nam zwrócone. Musicie przy tym pamiętać, że klient, który podejmuje środki przed końcem trwania lokaty, ponosi odpowiednie do tego konsekwencje. Z reguły jest to utrata części bądź całości nagromadzonych wcześniej odsetek.

Standardowa lokata, czyli ta wybierana najczęściej, to opcja obarczona bardzo niskim ryzykiem, ponieważ zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem bankowym, wszystkie deponowane w bankach środki są chronione na mocy ustawy przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak zatem myślicie, jakie lokaty są najbardziej pożądane obecnie w Polsce i dlaczego? My skoncentrujemy się na głównych zagadnieniach, które powinny was teraz zainteresować. Przechodzimy od razu do rzeczy, przy okazji dodając, że temat ten powinien opierać się na różnorakim podziale, np. ranking lokat bankowych krótkoterminowych do 2 miesięcy, lokat kwartalnych (głównie 3 miesięczne), półrocznych oraz tych długoterminowych. Tym samym musicie określić, które zagadnienie was interesuje i jak długo chcecie takie lokaty trzymać.

Koncentrujemy się na tym pierwszym temacie. Jak wygląda nasz pomysł na zestawienie?

  1. Najwyższy stopień podium dla Deutsche Bank z ich db Lok@tą. Oprocentowanie wynosi tam 5,0% / 2,5%, trwa dwa miesiące a przedział kwot sięga od 2 do 10 000 złotych,
  1. Lokata LOG-ujesz od Eurobanku z oprocentowaniem równym 3,5%. Trwa tylko 1 miesiąc i dotyczy zakresu kwot od 200 do 10 000 złotych. Na uwagę zasługuje fakt kwoty minimalnej, niezwykle niskiej jak na standardy bankowe,
  2. Lokata Welcome od Lions Bank. Oprocentowanie na poziomie 2,4%, tylko na jeden miesiąc. Potencjalną wadą – chociaż oczywiście zależy dla kogo – są sumy jakie należy deponować, wynoszą one od 100 aż do 350 tysięcy złotych. To znacznie więcej z kolei niż norma,
  3. Lokata w IKO od Banku Polskiego. Tu oprocentowanie sięga 2,25%, także jest tylko na jeden miesiąc i wiąże się z opłatami na poziomie od 1000 do 1 miliona złotych. Tutaj właśnie górna granica zapewnia główny punkt zaczepienia dla zainteresowanych,
  4. Na piątym miejscu Lokata Miracle, także od Lions Banku. Oprocentowanie rzędu 2,0%, dwumiesięczny wymóg depozytu a także minimalna stawka rzędu 100 tysięcy. Sporo, ale nie wymaga zakładania konta, można ją składać na miesiąc, a wniosek złożycie poprzez stronę internetową.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i segregacja jest niezwykle ciężka. Bez wątpienia warto zwracać uwagę także na opcje od Idea Banku, Plus Banku, mBanku, Millenium czy BGŻ Optimy. Wybór szeroki, a każdy z nich daje pewną gwarancję bezpieczeństwa.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Czy oklejanie witryn to skuteczny sposób na reklamę?

Opublikowano

on

dobry sposob na reklame

Umieszczenie atrakcyjnej reklamy na witrynach budynku firmowego to jeden z najskuteczniejszych sposobów na bezpośrednie zwrócenie uwagi Klienta i wyróżnienie swoich produktów i usług na tle innych obiektów w mieście. Taka forma reklamy przyczynia się do tworzenia wizerunku firmy, dlatego warto zadbać o jej odpowiedni wygląd i treść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Firmowe turnieje sportowe jako sposób na integrację

Opublikowano

on

turnieje sportowe w pracy

W zdrowym ciele zdrowy duch – z prawdziwości tej maksymy zdaje sobie sprawę coraz więcej firm. Starają się one zadbać o kondycję fizyczną pracowników, najczęściej zapewniając im karty sportowe. Istnieją jednak inne sposoby na zadbanie o zdrowie pracowników, które pozwalają jednocześnie ich zintegrować, takie jak firmowe turnieje sportowe. Dlaczego warto je organizować i jak się do tego zabrać? (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jak znaleźć pracę w IT? Jakie kompetencje będą Ci potrzebne?

Opublikowano

on

praca w it jakie kompetencje

Obecnie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na programistów oraz inne osoby pracujące w szeroko pojętej branży IT. Nic więc dziwnego, że wiele osób widzi tam szansę na własny rozwój oraz na wysokie zarobki. Większość firm potrzebuje głównie doświadczonych specjalistów. Mimo to coraz częściej takie przedsiębiorstwa są gotowe na zatrudnienie osób, które posiadają podstawową wiedzę i umiejętności oraz chęć uczenia się nowych rzeczy. Jakie kompetencje są potrzebne i w jaki sposób znaleźć tam pracę? Podpowiadamy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.