Connect with us

Polecane

Lokaty bankowe – jak to ugryźć?

Opublikowano

on

Lokaty bankowe

Lokaty terminowe, dynamiczne, rentierskie, pieniężne, dwuwalutowe… to wszystko niezmiernie obszerne zagadnienie. Jego rozwinięcie wymaga dokładnych analiz, chociaż istotne też jest to, jak sami podchodzimy do tematyki, co chcemy dokładnie osiągnąć, w jakim okresie i przy pomocy jakich środków. Pierwsza z nich, jak przypomnimy jest jednocześnie umową pomiędzy samym bankiem a klientem, czyli nami. Dotyczy lokowania środków pieniężnych i jest zawierana na czas ściśle określony. Wybrany bank zawsze zobowiązuje się wypłacić określony kapitał wraz z uzyskanymi odsetkami na koniec trwania umowy. Musimy przy tym pamiętać, że lokaty dzielą się na te odnawialne i nieodnawialne. Przy pierwszej ze wskazanych opcji po upływie wybranego terminu wskazana lokata będzie automatycznie odnawiana. W przypadku tej drugiej opcji, po upływie terminu, środki zostają nam zwrócone. Musicie przy tym pamiętać, że klient, który podejmuje środki przed końcem trwania lokaty, ponosi odpowiednie do tego konsekwencje. Z reguły jest to utrata części bądź całości nagromadzonych wcześniej odsetek.

Standardowa lokata, czyli ta wybierana najczęściej, to opcja obarczona bardzo niskim ryzykiem, ponieważ zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem bankowym, wszystkie deponowane w bankach środki są chronione na mocy ustawy przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak zatem myślicie, jakie lokaty są najbardziej pożądane obecnie w Polsce i dlaczego? My skoncentrujemy się na głównych zagadnieniach, które powinny was teraz zainteresować. Przechodzimy od razu do rzeczy, przy okazji dodając, że temat ten powinien opierać się na różnorakim podziale, np. ranking lokat bankowych krótkoterminowych do 2 miesięcy, lokat kwartalnych (głównie 3 miesięczne), półrocznych oraz tych długoterminowych. Tym samym musicie określić, które zagadnienie was interesuje i jak długo chcecie takie lokaty trzymać.

Koncentrujemy się na tym pierwszym temacie. Jak wygląda nasz pomysł na zestawienie?

  1. Najwyższy stopień podium dla Deutsche Bank z ich db Lok@tą. Oprocentowanie wynosi tam 5,0% / 2,5%, trwa dwa miesiące a przedział kwot sięga od 2 do 10 000 złotych,
  1. Lokata LOG-ujesz od Eurobanku z oprocentowaniem równym 3,5%. Trwa tylko 1 miesiąc i dotyczy zakresu kwot od 200 do 10 000 złotych. Na uwagę zasługuje fakt kwoty minimalnej, niezwykle niskiej jak na standardy bankowe,
  2. Lokata Welcome od Lions Bank. Oprocentowanie na poziomie 2,4%, tylko na jeden miesiąc. Potencjalną wadą – chociaż oczywiście zależy dla kogo – są sumy jakie należy deponować, wynoszą one od 100 aż do 350 tysięcy złotych. To znacznie więcej z kolei niż norma,
  3. Lokata w IKO od Banku Polskiego. Tu oprocentowanie sięga 2,25%, także jest tylko na jeden miesiąc i wiąże się z opłatami na poziomie od 1000 do 1 miliona złotych. Tutaj właśnie górna granica zapewnia główny punkt zaczepienia dla zainteresowanych,
  4. Na piątym miejscu Lokata Miracle, także od Lions Banku. Oprocentowanie rzędu 2,0%, dwumiesięczny wymóg depozytu a także minimalna stawka rzędu 100 tysięcy. Sporo, ale nie wymaga zakładania konta, można ją składać na miesiąc, a wniosek złożycie poprzez stronę internetową.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i segregacja jest niezwykle ciężka. Bez wątpienia warto zwracać uwagę także na opcje od Idea Banku, Plus Banku, mBanku, Millenium czy BGŻ Optimy. Wybór szeroki, a każdy z nich daje pewną gwarancję bezpieczeństwa.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Pisanie wniosków o dotacje z urzędu pracy – dlaczego warto powierzyć profesjonalistom?

Opublikowano

on

dotacje wnioski

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym przedsiębiorcy często szukają wsparcia finansowego, aby rozwijać swoje przedsięwzięcia. Jednym z dostępnych źródeł są dotacje z urzędu pracy, które mogą znacząco pomóc w finansowaniu różnych projektów związanych z zatrudnieniem. Pisanie wniosków o dotacje to jednak zadanie wymagające czasu, wiedzy i precyzji. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na powierzenie tego procesu profesjonalistom. Czy zainwestowanie w usługi specjalistyczne przynosi rzeczywiste korzyści? (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Kto może wykonywać profesjonalne usługi księgowe?

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe

Świadczenie profesjonalnych usług księgowych jest kluczowym elementem funkcjonowania wielu firm. Wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także odpowiednich uprawnień oraz umiejętności. Kto zatem może oferować takie usługi? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jakie korzyści wynikają z wynajmu serwerowni?

Opublikowano

on

wynajem serwerowni

Współczesny rynek IT oferuje przedsiębiorstwom szeroki wachlarz możliwości, kiedy przychodzi do zarządzania i przetwarzania danych. W obliczu rosnących wymagań dotyczących mocy obliczeniowej, bezpieczeństwa oraz efektywności kosztowej, wiele firm zastanawia się nad najlepszym sposobem na rozwój swojej infrastruktury IT. Czy budować własne centrum danych, czy może skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez specjalistyczne firmy? Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest wynajem serwerowni. To podejście oferuje wiele korzyści, które mogą być decydujące dla efektywności operacyjnej i strategicznego rozwoju firmy. Przeanalizujmy, jakie konkretne zalety niesie za sobą wynajem serwerowni i dlaczego może to być atrakcyjna opcja dla biznesu w różnych branżach. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.