Connect with us

Porady

5 pytań, które warto zadać przed wyborem ekspresu do kawy do biura

Opublikowano

on

Coraz więcej pracodawców decyduje się na instalację ekspresu do kawy w firmie, ponieważ dzięki temu mogą oni zapewnić lepszy komfort pracy osobom zatrudnionym, ale również zadbać o klientów uczestniczących w spotkaniach biznesowych. Zanim jednak pracodawca podejmie decyzję o wyborze ekspresu, powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby jak najlepiej wybrać ekspres do kawy do biura.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2015 roku przez firmę Eden Springs, prawie jedna trzecia kandydatów na pracowników zniechęca się do pracodawców, gdy ci nie wykonują wobec nich podstawowych gestów świadczących o gościnności, takich jak zaproponowanie filiżanki kawy lub szklanki wody na spotkaniu rekrutacyjnym. Ponadto według badań Food Research Institute obecnie kawę pije w Polsce regularnie 70% osób, a aż 50% rozpoczyna od niej każdy dzień.  Te dane potwierdzają, jak ważna jest dla nas kawa, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na umieszczenie ekspresu w biurze. Jednakże przy szerokiej ofercie dostępnych ekspresów do kawy wybór tego, który spełni wszystkie oczekiwania zarówno pracodawcy, jak i pracowników, może być skomplikowany. Podpowiadamy, jakie kwestie są istotne podczas podejmowania decyzji o zakupie ekspresu.

1. Ekspres do kawy – jak wielu pracowników w firmie z niego korzysta?

W tym przypadku liczba dziennie wypijanych kaw ma znaczenie, ponieważ bezpośrednio wpływa to na rodzaj ekspresu do kawy, który sprawdzi się najlepiej. Jeśli twoja firma jest niewielka i w ciągu dnia pijecie od czterech do dziesięciu filiżanek kawy, możesz wybrać ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki. Wystarczy włożyć kapsułkę, aby otrzymać niezrównane w smaku włoskie espresso, cappuccino czy latte. Jeżeli chcesz, aby ekspres do kawy był wydajniejszy i zapewnił smaczną kawę większej liczbie pracowników, zdecyduj się na ten wykorzystujący kawę ziarnistą, przeznaczony do obiektów z umiarkowanym przepływem osób, które będą go użytkować.

2. Ekspres do kawy – jaki rodzaj kawy przygotowujecie w pracy najczęściej?

W Polsce najbardziej popularna jest kawa latte, następnie cappuccino i wszelkiego rodzaju kawy z mlekiem. Klasyczne espresso wybiera zaledwie 8–10% konsumentów.  Jeżeli w twojej firmie również preferujecie kawy mleczne, warto rozważyć ekspres do kawy z automatycznym systemem spieniania i podgrzewania mleka. Możesz wybierać spośród ekspresów, które wytwarzają mleczną piankę poprzez dyszę, pod którą podstawisz naczynie z mlekiem, lub tych wyposażonych w wężyk wkładany do kartonika z mlekiem (systemem cappuccinatore), którego pobranie następuje po naciśnięciu przycisku. Sprawdź profesjonalne ekspresy do kawy Saeco i wybierz odpowiedni dla twojego biura.

3. Ekspres do kawy – jaką kwotę chcesz przeznaczyć na jego zakup?

Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy to wydatek, na który z pewnością chcesz zdecydować się tylko raz, dlatego decyzja ta powinna być dobrze przemyślana. Jeżeli nie chcesz się wiązać z ekspresem na lata, możesz wybrać opcję dzierżawy, płacąc tylko za dostawy kawy. Wówczas nie ponosisz ryzyka wyboru nieprofesjonalnego ekspresu i nie martwisz się o serwisowanie urządzenia. Ekspres do kawy jest wypożyczany na czas trwania umowy, a dostawy wybranej kawy ziarnistej bądź w kapsułkach są gwarantowane i wliczone w cenę wypożyczenia ekspresu.

Dzierżawa ekspresu do kawy to skuteczne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb firmy.

4. Ekspres do kawy – czy masz czas na jego serwisowanie?

Przy intensywnym użytkowaniu ekspresu do kawy powinniśmy pamiętać, że z czasem mogą pojawić się ewentualne usterki techniczne urządzenia. Serwisowanie wymaga czasu i może oznaczać, że twoja firma przez pewien okres będzie pozbawiona dostępu do kawy, a z pewnością nie chcesz ponosić kosztów ponownego zakupu. Wszystkie te problemy można bardzo szybko rozwiązać, decydując się na dzierżawę ekspresu do kawy. Klienci firmy Eden Springs, którzy korzystają z usługi dzierżawy lub wynajmu ekspresów do kawy oraz dostaw kawy, mają zagwarantowany bezpłatny serwis ekspresów w przypadkach, gdy usterka nie wynika z niewłaściwego korzystania. W dodatku nie musisz czekać na naprawę, gdyż ekspres zostaje po prostu zastąpiony nowym.

5. Ekspres do kawy – czy posiadasz o nim wystarczająco dużo informacji?

Przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu warto przyjrzeć się dokładnie funkcjom, które posiada interesujący nas model ekspresu do kawy, a także sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat. Informacje o danych technicznych i możliwościach urządzenia możesz uzyskać od sprzedawcy lub firmy, od której decydujesz się wydzierżawić ekspres do kawy. Dodatkowym atutem w przypadku dzierżawy urządzenia jest nie tylko możliwość konsultacji na temat tego, jakiego rodzaju ekspres sprawdzi się w twoim biurze najlepiej, lecz także indywidualne dopasowanie liczby i częstotliwości dostaw kawy oraz jej rodzaju.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy to coraz częściej podstawowe wyposażenie biura, dzięki czemu w miejscu pracy można cieszyć się kawą dobrej jakości. Im dokładniej przemyślisz potrzeby twojej firmy właśnie pod względem kawy i jej dostępności, tym lepiej dokonasz wyboru dotyczącego zakupu ekspresu do kawy. Ponadto nie musisz od razu decydować się na zakup ekspresu – możesz skorzystać z możliwości jego dzierżawy czy leasingu.


Źródło: Artykuł partnerski 

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Pośrednik finansowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Opublikowano

on

uslugi posrednika finansowego

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, gdzie dostępność i złożoność produktów finansowych rośnie, coraz więcej osób i przedsiębiorstw zastanawia się, czy warto korzystać z usług pośrednika finansowego. Czy profesjonalna pomoc w zarządzaniu finansami osobistymi lub biznesowymi jest rzeczywiście potrzebna? W tym artykule przyjrzymy się, kiedy skorzystanie z usług pośrednika finansowego może być korzystne i jakie korzyści może przynieść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Czym wyróżniają się ubrania robocze?

Opublikowano

on

ubrania robocze

Ubrania robocze są nieodłączną częścią życia w wielu zawodach. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie praktycznym elementem wyposażenia, to tak naprawdę pełnią wiele innych funkcji, które je wyróżniają. Dowiedz się, dlaczego ubrania robocze są czymś więcej niż tylko wygodnymi strojami ochronnymi. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości usługi księgowe

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe wysokiej jakosci

W dzisiejszym złożonym i dynamicznym środowisku biznesowym, prawidłowe zarządzanie finansami jest niezbędnym elementem sukcesu każdej organizacji. Jednym z kluczowych aspektów efektywnego zarządzania finansami jest utrzymanie rzetelnych i precyzyjnych ksiąg rachunkowych. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.