Connect with us

Porady

5 pytań, które warto zadać przed wyborem ekspresu do kawy do biura

Opublikowano

on

Coraz więcej pracodawców decyduje się na instalację ekspresu do kawy w firmie, ponieważ dzięki temu mogą oni zapewnić lepszy komfort pracy osobom zatrudnionym, ale również zadbać o klientów uczestniczących w spotkaniach biznesowych. Zanim jednak pracodawca podejmie decyzję o wyborze ekspresu, powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby jak najlepiej wybrać ekspres do kawy do biura.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2015 roku przez firmę Eden Springs, prawie jedna trzecia kandydatów na pracowników zniechęca się do pracodawców, gdy ci nie wykonują wobec nich podstawowych gestów świadczących o gościnności, takich jak zaproponowanie filiżanki kawy lub szklanki wody na spotkaniu rekrutacyjnym. Ponadto według badań Food Research Institute obecnie kawę pije w Polsce regularnie 70% osób, a aż 50% rozpoczyna od niej każdy dzień.  Te dane potwierdzają, jak ważna jest dla nas kawa, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na umieszczenie ekspresu w biurze. Jednakże przy szerokiej ofercie dostępnych ekspresów do kawy wybór tego, który spełni wszystkie oczekiwania zarówno pracodawcy, jak i pracowników, może być skomplikowany. Podpowiadamy, jakie kwestie są istotne podczas podejmowania decyzji o zakupie ekspresu.

1. Ekspres do kawy – jak wielu pracowników w firmie z niego korzysta?

W tym przypadku liczba dziennie wypijanych kaw ma znaczenie, ponieważ bezpośrednio wpływa to na rodzaj ekspresu do kawy, który sprawdzi się najlepiej. Jeśli twoja firma jest niewielka i w ciągu dnia pijecie od czterech do dziesięciu filiżanek kawy, możesz wybrać ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki. Wystarczy włożyć kapsułkę, aby otrzymać niezrównane w smaku włoskie espresso, cappuccino czy latte. Jeżeli chcesz, aby ekspres do kawy był wydajniejszy i zapewnił smaczną kawę większej liczbie pracowników, zdecyduj się na ten wykorzystujący kawę ziarnistą, przeznaczony do obiektów z umiarkowanym przepływem osób, które będą go użytkować.

2. Ekspres do kawy – jaki rodzaj kawy przygotowujecie w pracy najczęściej?

W Polsce najbardziej popularna jest kawa latte, następnie cappuccino i wszelkiego rodzaju kawy z mlekiem. Klasyczne espresso wybiera zaledwie 8–10% konsumentów.  Jeżeli w twojej firmie również preferujecie kawy mleczne, warto rozważyć ekspres do kawy z automatycznym systemem spieniania i podgrzewania mleka. Możesz wybierać spośród ekspresów, które wytwarzają mleczną piankę poprzez dyszę, pod którą podstawisz naczynie z mlekiem, lub tych wyposażonych w wężyk wkładany do kartonika z mlekiem (systemem cappuccinatore), którego pobranie następuje po naciśnięciu przycisku. Sprawdź profesjonalne ekspresy do kawy Saeco i wybierz odpowiedni dla twojego biura.

3. Ekspres do kawy – jaką kwotę chcesz przeznaczyć na jego zakup?

Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy to wydatek, na który z pewnością chcesz zdecydować się tylko raz, dlatego decyzja ta powinna być dobrze przemyślana. Jeżeli nie chcesz się wiązać z ekspresem na lata, możesz wybrać opcję dzierżawy, płacąc tylko za dostawy kawy. Wówczas nie ponosisz ryzyka wyboru nieprofesjonalnego ekspresu i nie martwisz się o serwisowanie urządzenia. Ekspres do kawy jest wypożyczany na czas trwania umowy, a dostawy wybranej kawy ziarnistej bądź w kapsułkach są gwarantowane i wliczone w cenę wypożyczenia ekspresu.

Dzierżawa ekspresu do kawy to skuteczne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb firmy.

4. Ekspres do kawy – czy masz czas na jego serwisowanie?

Przy intensywnym użytkowaniu ekspresu do kawy powinniśmy pamiętać, że z czasem mogą pojawić się ewentualne usterki techniczne urządzenia. Serwisowanie wymaga czasu i może oznaczać, że twoja firma przez pewien okres będzie pozbawiona dostępu do kawy, a z pewnością nie chcesz ponosić kosztów ponownego zakupu. Wszystkie te problemy można bardzo szybko rozwiązać, decydując się na dzierżawę ekspresu do kawy. Klienci firmy Eden Springs, którzy korzystają z usługi dzierżawy lub wynajmu ekspresów do kawy oraz dostaw kawy, mają zagwarantowany bezpłatny serwis ekspresów w przypadkach, gdy usterka nie wynika z niewłaściwego korzystania. W dodatku nie musisz czekać na naprawę, gdyż ekspres zostaje po prostu zastąpiony nowym.

5. Ekspres do kawy – czy posiadasz o nim wystarczająco dużo informacji?

Przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu warto przyjrzeć się dokładnie funkcjom, które posiada interesujący nas model ekspresu do kawy, a także sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat. Informacje o danych technicznych i możliwościach urządzenia możesz uzyskać od sprzedawcy lub firmy, od której decydujesz się wydzierżawić ekspres do kawy. Dodatkowym atutem w przypadku dzierżawy urządzenia jest nie tylko możliwość konsultacji na temat tego, jakiego rodzaju ekspres sprawdzi się w twoim biurze najlepiej, lecz także indywidualne dopasowanie liczby i częstotliwości dostaw kawy oraz jej rodzaju.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy to coraz częściej podstawowe wyposażenie biura, dzięki czemu w miejscu pracy można cieszyć się kawą dobrej jakości. Im dokładniej przemyślisz potrzeby twojej firmy właśnie pod względem kawy i jej dostępności, tym lepiej dokonasz wyboru dotyczącego zakupu ekspresu do kawy. Ponadto nie musisz od razu decydować się na zakup ekspresu – możesz skorzystać z możliwości jego dzierżawy czy leasingu.


Źródło: Artykuł partnerski 

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Jak odstresować się po pracy? – korzystny wpływ sportu na organizm i wydajność w pracy. Propozycja aktywności dla każdego!

Opublikowano

on

relaks po pracy

Kilkanaście godzin dziennie, które są spędzone w pracy, prowadzi do zmęczenia organizmu. Dodatkowo, długotrwała ekspozycja na stres powoduje wypalenie zawodowe oraz spadek wydajności pracownika. Napięte terminy, przepełniony grafik i gonitwa dnia codziennego prowadzą do wzrostu napięcia – zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz braku motywacji do pracy oraz niechęci do działania. Doskonałym rozwiązaniem jest spędzanie aktywnie czasu po powrocie do domu. Sport pozwala się zrelaksować, poprawić samopoczucie i zmotywować do dalszych działań. Jaką aktywność fizyczną warto wybierać? Jakie zalety daje regularne uprawianie sportu? (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Paczkomaty Allegro – jakie warunki spełniać, by oferować je klientom?

Opublikowano

on

Sprzedawcy oferujący swoje produkty na popularnym portalu sprzedażowym Allegro, mogą przekazywać klientom swój towar nie tylko wykorzystując tradycyjne usługi kurierskie związane z dostawą produktów wprost do domu, ale również poprzez paczkomaty Allegro. Usługa ta jest coraz bardziej popularna, jednak niewielu Allegrowiczów zdaje sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby nadać paczkę.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?

Opublikowano

on

Jak rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?

Wysokość wynagrodzenia to jedna z kluczowych kwestii w procesie rekrutacji. Równie problematyczne dla większości jest negocjowanie warunków wynagrodzenia i premii lub podwyżki. Wraz z ekspertami z Mikrorata.pl podpowiadamy jak rozmawiać z pracodawcą o pieniądzach.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.