Connect with us

Porady

5 pytań, które warto zadać przed wyborem ekspresu do kawy do biura

Opublikowano

on

Coraz więcej pracodawców decyduje się na instalację ekspresu do kawy w firmie, ponieważ dzięki temu mogą oni zapewnić lepszy komfort pracy osobom zatrudnionym, ale również zadbać o klientów uczestniczących w spotkaniach biznesowych. Zanim jednak pracodawca podejmie decyzję o wyborze ekspresu, powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby jak najlepiej wybrać ekspres do kawy do biura.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii w 2015 roku przez firmę Eden Springs, prawie jedna trzecia kandydatów na pracowników zniechęca się do pracodawców, gdy ci nie wykonują wobec nich podstawowych gestów świadczących o gościnności, takich jak zaproponowanie filiżanki kawy lub szklanki wody na spotkaniu rekrutacyjnym. Ponadto według badań Food Research Institute obecnie kawę pije w Polsce regularnie 70% osób, a aż 50% rozpoczyna od niej każdy dzień.  Te dane potwierdzają, jak ważna jest dla nas kawa, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na umieszczenie ekspresu w biurze. Jednakże przy szerokiej ofercie dostępnych ekspresów do kawy wybór tego, który spełni wszystkie oczekiwania zarówno pracodawcy, jak i pracowników, może być skomplikowany. Podpowiadamy, jakie kwestie są istotne podczas podejmowania decyzji o zakupie ekspresu.

1. Ekspres do kawy – jak wielu pracowników w firmie z niego korzysta?

W tym przypadku liczba dziennie wypijanych kaw ma znaczenie, ponieważ bezpośrednio wpływa to na rodzaj ekspresu do kawy, który sprawdzi się najlepiej. Jeśli twoja firma jest niewielka i w ciągu dnia pijecie od czterech do dziesięciu filiżanek kawy, możesz wybrać ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki. Wystarczy włożyć kapsułkę, aby otrzymać niezrównane w smaku włoskie espresso, cappuccino czy latte. Jeżeli chcesz, aby ekspres do kawy był wydajniejszy i zapewnił smaczną kawę większej liczbie pracowników, zdecyduj się na ten wykorzystujący kawę ziarnistą, przeznaczony do obiektów z umiarkowanym przepływem osób, które będą go użytkować.

2. Ekspres do kawy – jaki rodzaj kawy przygotowujecie w pracy najczęściej?

W Polsce najbardziej popularna jest kawa latte, następnie cappuccino i wszelkiego rodzaju kawy z mlekiem. Klasyczne espresso wybiera zaledwie 8–10% konsumentów.  Jeżeli w twojej firmie również preferujecie kawy mleczne, warto rozważyć ekspres do kawy z automatycznym systemem spieniania i podgrzewania mleka. Możesz wybierać spośród ekspresów, które wytwarzają mleczną piankę poprzez dyszę, pod którą podstawisz naczynie z mlekiem, lub tych wyposażonych w wężyk wkładany do kartonika z mlekiem (systemem cappuccinatore), którego pobranie następuje po naciśnięciu przycisku. Sprawdź profesjonalne ekspresy do kawy Saeco i wybierz odpowiedni dla twojego biura.

3. Ekspres do kawy – jaką kwotę chcesz przeznaczyć na jego zakup?

Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy to wydatek, na który z pewnością chcesz zdecydować się tylko raz, dlatego decyzja ta powinna być dobrze przemyślana. Jeżeli nie chcesz się wiązać z ekspresem na lata, możesz wybrać opcję dzierżawy, płacąc tylko za dostawy kawy. Wówczas nie ponosisz ryzyka wyboru nieprofesjonalnego ekspresu i nie martwisz się o serwisowanie urządzenia. Ekspres do kawy jest wypożyczany na czas trwania umowy, a dostawy wybranej kawy ziarnistej bądź w kapsułkach są gwarantowane i wliczone w cenę wypożyczenia ekspresu.

Dzierżawa ekspresu do kawy to skuteczne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb firmy.

4. Ekspres do kawy – czy masz czas na jego serwisowanie?

Przy intensywnym użytkowaniu ekspresu do kawy powinniśmy pamiętać, że z czasem mogą pojawić się ewentualne usterki techniczne urządzenia. Serwisowanie wymaga czasu i może oznaczać, że twoja firma przez pewien okres będzie pozbawiona dostępu do kawy, a z pewnością nie chcesz ponosić kosztów ponownego zakupu. Wszystkie te problemy można bardzo szybko rozwiązać, decydując się na dzierżawę ekspresu do kawy. Klienci firmy Eden Springs, którzy korzystają z usługi dzierżawy lub wynajmu ekspresów do kawy oraz dostaw kawy, mają zagwarantowany bezpłatny serwis ekspresów w przypadkach, gdy usterka nie wynika z niewłaściwego korzystania. W dodatku nie musisz czekać na naprawę, gdyż ekspres zostaje po prostu zastąpiony nowym.

5. Ekspres do kawy – czy posiadasz o nim wystarczająco dużo informacji?

Przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu warto przyjrzeć się dokładnie funkcjom, które posiada interesujący nas model ekspresu do kawy, a także sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat. Informacje o danych technicznych i możliwościach urządzenia możesz uzyskać od sprzedawcy lub firmy, od której decydujesz się wydzierżawić ekspres do kawy. Dodatkowym atutem w przypadku dzierżawy urządzenia jest nie tylko możliwość konsultacji na temat tego, jakiego rodzaju ekspres sprawdzi się w twoim biurze najlepiej, lecz także indywidualne dopasowanie liczby i częstotliwości dostaw kawy oraz jej rodzaju.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy to coraz częściej podstawowe wyposażenie biura, dzięki czemu w miejscu pracy można cieszyć się kawą dobrej jakości. Im dokładniej przemyślisz potrzeby twojej firmy właśnie pod względem kawy i jej dostępności, tym lepiej dokonasz wyboru dotyczącego zakupu ekspresu do kawy. Ponadto nie musisz od razu decydować się na zakup ekspresu – możesz skorzystać z możliwości jego dzierżawy czy leasingu.


Źródło: Artykuł partnerski 

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Ubezpieczenie OC graniczne – kiedy jest potrzebne?

Opublikowano

on

Podróżowanie samochodem po świecie jest dużo łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mimo otwartych granic, należy pamiętać o dopełnieniu wielu formalności związanych z ubezpieczeniem pojazdu. Sprawdź, na czym polega polisa OC graniczna i dowiedz się, kiedy jest niezbędna.

To, że ubezpieczenie OC jest ważne w Polsce wcale nie oznacza jego ważności w innych krajach. O ile jednak w przypadku podróżowania do państw należących do Unii Europejskiej będzie wystarczające, o tyle w pozostałych krajach koniecznością jest dysponowanie innymi dokumentami. Mowa o Zielonej Karcie, którą stanowi międzynarodowe potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ubezpieczenie OC graniczne – co to?

Graniczne ubezpieczenie OC jest tymczasową polisą komunikacyjną, która pozwala na poruszanie się po innych krajach. Stanowi polski odpowiednik OC, w ramach którego to ubezpieczyciel ponosi finansową odpowiedzialność za szkodę spowodowaną przez kierowcę.

Takie ubezpieczenie jest potrzebne w przypadku podróżowania samochodem do krajów:

 • niebędących członkami Unii Europejskiej lub nienależących do strefy Zielonej Karty,
 • niebędących członkami Unii Europejskiej, ale należących do strefy Zielonej Karty, jednak podróżujący nie uzyskał takiego dokument przed podróżą.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie graniczne potrzebne jest także cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej, którzy nie dysponują Zieloną Kartą, a chcą wjechać do Polski.

Szczegółowe informacje w tym zakresie znaleźć można w artykule pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/oc-graniczne.

Ubezpieczenie graniczne OC a Zielona Karta

Ubezpieczenie graniczne i Zielona Karta to polisy o podobnym działaniu – pozwalają na poruszanie się samochodem za granicą. O ile jednak Zielona Karta najczęściej wydawana jest bezpłatnie przez ubezpieczyciela (trzeba o nią zawnioskować z wyprzedzeniem), o tyle za ubezpieczenie OC graniczne trzeba zapłacić.

W jakich krajach potrzebne jest OC graniczne?

Ubezpieczenie OC graniczne jest obowiązkowe w krajach nienależących do Unii Europejskiej oraz systemu Zielonej Karty. Do takich państw zalicza się m.in. Kosowo.

OC graniczne jest również potrzebne w krajach ze strefy Zielonej Karty – ale tylko wtedy, gdy nie dysponujesz takim dokumentem. Wśród takich państw wymienić można m.in. Albania, Białoruś, Iran, Izrael, Macedonia, Tunezja, Ukraina.

Pamiętaj! Ubezpieczenie OC graniczne obowiązuje wyłącznie w okresie przebywania poza granicami kraju.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC graniczne?

Ubezpieczenie graniczne OC dostępne jest w dwóch wariantach: na 15 dni oraz na 30 dni. Koszt polisy uzależniony jest od:

 • kraju, do którego zamierzasz wjechać,
 • czasu trwania ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie graniczne kosztuje:

 • w Albanii – 49 euro (15 dni) lub 65 euro (30 dni),
 • w Kosowie – 30 euro (30 dni) lub 41 euro (30 dni),
 • w Mołdawii – 4,5 euro (15 dni) lub 7 euro (30 dni),
 • w Turcji – 42 euro (15 dni) lub 44 euro (30 dni)
 • w Ukrainie – 9,2 euro (15 dni) lub 12 euro (30 dni).

Jak wynika z powyższego, znacznie bardziej opłacalnym wariantem jest OC graniczne na 30 dni. Jeśli więc podejrzewasz, że twoja wizyta może się przedłużyć, warto wykupić polisę na dłuższy okres.

 

Czytaj Dalej

Porady

Jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania?

Opublikowano

on

Zdaniem wielu rodziców najlepszym wkładem finansowym w życie potomków jest edukacja finansowa. Jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania? Do wychowania w duchu poszanowania pieniędzy niektórzy używają sprawdzonych sposobów sprzed dekad, a inni stawiają na nowoczesne metody. Jakie podejście jest najlepsze?

Edukację finansową warto dostosować do zamożności rodziny

 

O edukacji finansowej myśli się często w oderwaniu od rzeczywistej sytuacji. Podkreślane są abstrakcyjne wartości w rodzaju powściągliwości, etosu oszczędzania czy szacunku do pieniędzy. Dziecko nie będzie jednak wykorzystywało wyrobionych nawyków w próżni. W trakcie edukacji oraz na początku kariery zawodowej skorzysta z finansowego lub kulturowego kapitału zgromadzonego przez rodziców.

 

Co z tego wynika? Podczas uczenia dziecka oszczędzania, należy kłaść akcent na różne aspekty sztuki zarządzania pieniędzmi. Dziecko z biedniejszego domu napotka na zupełnie inne wyzwania finansowe niż jego rówieśnik pochodzący z zamożnej rodziny. W przypadku pierwszego, lepszym pomysłem będzie pokazywanie, w jaki sposób oszczędzać nawet z niewielkich kwot, np. przygotowując prezenty własnoręcznie, zamiast je kupować.

 

Popularne metody uczenia dzieci oszczędzania

 

Do najpopularniejszych sposobów na uczenie dzieci oszczędzania należą:

 • Dzielenie kieszonkowego – dziecko otrzymuje od rodziców pieniądze tylko wtedy, gdy zaoszczędzi część środków z każdego kolejnego kieszonkowego.
 • Buchalteria – pokazanie potomkowi, w jaki sposób rozpisuje się prosty budżet (chociażby taki złożony wyłącznie z przychodów, rozchodów oraz oszczędności), a następnie regularne zachęcanie do jego aktualizowania.
 • Włączenie w konstrukcję budżetu domowego – pokazywanie dziecku, skąd biorą się pieniądze w domu i na co są przeznaczane.
 • Zachęcanie do zarobku – wskazywanie dziecku prostych sposobów na zarabianie drobnych kwot, aby mogło nauczyć się wartości pieniądza i tego, że nie zawsze warto wydawać je na zachcianki.
 • Przykład, nie wykład – samodzielne oszczędzanie, połączone z odkładaniem pieniędzy dla dziecka i pokazywaniem mu, że ono też może działać podobnie jak rodzice.
 • Metoda prób i błędów – pozwolenie dziecku na dowolne dysponowanie kieszonkowym i uczenie się zarządzania pieniędzmi na własnych błędach, przy jednoczesnym podpowiadaniu lepszych rozwiązań.
 • Gry i zabawy – wybieranie do wspólnego spędzania czasu takich aktywności, które nauczą oszczędzania lub dysponowania budżetem. Klasycznym przykładem jest tutaj gra planszowa Monopoly.

 

Tak naprawdę każde z tych podejść ma swoje wady i zalety. Skuteczność prowadzonej w ten sposób edukacji zależeć będzie zarówno od czynników wewnętrznych (temperamentu dziecka i jego wieku, cierpliwości rodziców), jak i zewnętrznych (zamożności rodziny, możliwości praktycznej nauki).

 

W nauce oszczędzania pomagają nowoczesne rozwiązania

 

Stwierdzenie, że dzieci wychowują się teraz w zupełnie innych czasach, jest prawdziwe, choć dość oczywiste. Mimo to z trudem przychodzi nam czasami dostrzeżenie, jak wiele możliwości skutecznej nauki kompetencji finansowych przynosi technologia. Banki oferują dziś produkty finansowe nawet dla najmłodszych. Które z nich mogą posłużyć dzieciom do nauki oszczędzania w praktyce?

 

W zależności od wieku dziecka, warto zainteresować się następującymi rozwiązaniami finansowymi:

 • Karty prepaid – aby pokazać, że przy płaceniu kartą łatwiej wydaje się duże kwoty, niż robiąc to gotówką.
 • Rachunki oszczędnościowe w aplikacji mobilnej banku – uczące zasad odkładania pieniędzy w bankach.
 • Cele oszczędnościowe – określające konkretne zamiary, co pomaga w dotrzymywaniu postanowień oszczędnościowych.
 • Automatyczne skarbonki – pomagające dziecku czy nastolatkowi odkładać zaokrąglone kwoty przy drobnych zakupach.
 • Limity wydatkowe – ułatwiające dotrzymywanie postanowień o nierobieniu większych zakupów bez dokładnego przemyślenia.

Trudno o przyuczenie do oszczędzania bez odrobiny niezależności

 

Ostatnią z kwestii wartych przemyślenia podczas szukania sposobu, jak nauczyć swoje dzieci oszczędzania, jest stopień ich niezależności. Niestety nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, do jakiego stopnia należy dziecku pozwolić na decydowanie o swoich wydatkach. Najlepszym rozwiązaniem będzie obserwacja zachowań potomka i stopniowe rozszerzanie zakresu jego decyzyjności. Bardziej niż sztywnymi ramami wiekowymi warto kierować się w tym przypadku stopniem rozwoju emocjonalnego oraz intelektualnego dziecka, które są kwestiami mocno indywidualnymi.

 

Wielu rodziców ma problem z poruszaniem się w obszarze pomiędzy totalną kontrolą a pozwalaniem dziecku na wszystko. Przesada w którąkolwiek ze stron może tymczasem zniweczyć całą edukację finansową. Tylko dopasowując metody nauki oszczędzania do potrzeb konkretnego dziecka, jesteśmy w stanie sprawić, aby cały ten proces miał sens.

 

Czytaj Dalej

Porady

Wychodzenie z długów – skomplikowane sytuacje

Opublikowano

on

problemy z pieniedzmi

Wielu z nas doskonale wie o tym, że wychodzimy z długów czasami po tej kosztownej próbie ratowania życia taty lub brata. Mowa tu dokładnie o skomplikowanych rodzinnych sytuacjach, czyli wtedy gdy dowiadujemy się, że nasz brat lub tata choruje na raka, a jedyną opcją na uratowanie tego cennego dla nas życia jest to ( https://habza.com.pl/ ) wzięcie kredytu. Niestety tego typu dość nieciekawe sytuacje życiowe kończą się śmiercią brata lub taty i raz na jakiś czas rok po takim wydarzeniu pojawia się kryzys ekonomiczny, który się nasila i to tak bardzo szybko. W tego typu przypadkach z kredytem możemy sobie poradzić w jakiś sposób, czyli możemy sprzedać nasze spore mieszkanie i zakupić mniejsze, a za różnicę w ich wartości spłacić pewną część rat danego kredytu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.