Connect with us

Polecane

Co warto kupić podczas wakacji w Marsa Alam?

Opublikowano

on

wakacje w egipcie

Wakacyjne wyjazdy pozwalają nam nie tylko odpocząć od pracy i codziennych obowiązków, ale również poznać odmienną kulturę, zwiedzić nowe miejsca czy skosztować egzotycznych potraw. Jednym z chętnie wybieranych przez turystów kierunków wakacyjnych jest Egipt. Powodem, dla którego wiele osób decyduje się spędzić swoje wakacje w Marsa Alam są nie tylko piękne plaże. W tym regionie wręcz roi się od straganów z różnymi ciekawymi rzeczami. Co warto kupić podczas wakacji w Marsa Alam? Podpowiadamy.

Przyprawy i daktyle

Niezależnie od tego, czy wakacje w Marsa Alam organizujemy samodzielnie, czy korzystamy z ofert gotowych wycieczek dostępnych na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/, jeśli chcemy coś kupić w tym regionie, postawmy na przyprawy. Te dostępne w Egipcie znacznie różnią się od przypraw, które można nabyć w Polsce. Ich zapach i smak jest dużo bardziej intensywny, dlatego są w stanie zmienić smak każdej potrawy. Są one charakterystyczne i nie kupimy ich w żadnym innym kraju.

Przyprawy warto przywieźć sobie jako pamiątkę, aby gotując w domu, móc odtworzyć smak potraw jedzonych na wakacjach. Egipt słynie też z różnych odmian daktyli. Panują tu dogodne warunki do uprawiania palmy daktylowej. Z tego powodu można znaleźć wiele różnych odmian daktyli, a także produktów z nich wytworzonych, takich jak na przykład miód z daktyli.

Zobacz także: https://aznews.pl/2023/02/zakynthos-grecka-wyspa-zachwycajaca-naturalnym-urokiem/

Egipskie słodycze

Spędzając wakacje w Marsa Alam, warto spróbować egipskich słodyczy. Wśród przekąsek, które cieszą się największą popularnością, zwłaszcza u zagranicznych turystów, wymienia się bakławę, kunafę i basbusę. W tym kraju bardzo popularna jest również chałwa. Dostępna jest w wielu różnych wersjach, zarówno klasycznej, z orzechami, czekoladą, jak i pistacjami. Warto więc spróbować tutejszych słodyczy, pamiętając jednak o ich wysokiej kaloryczności. Ze względu na to, że lot do Egiptu nie trwa zbyt długo, chałwę możemy na przykład przywieźć rodzinie czy znajomym.

Kosmetyki i perfumy

Kobiety, które spędzają wakacje w Egipcie, powinny zwrócić uwagę na kosmetyki dostępne w tym kraju, ponieważ wielu z nich nie da się kupić w Polsce. Największą popularnością wśród turystek z całego świata cieszy się na przykład krem z mleka wielbłąda, który poprawia kondycję skóry. W Egipcie dostaniemy również różnego rodzaju naturalne kosmetyki, na przykład mydła z dodatkiem oliwy i soli. W Marsa Alam można znaleźć również szeroką gamę różnego rodzaju perfum. W tym kraju jest wiele sklepów z perfumami. Kosmetyki takie charakteryzują się oryginalnymi zapachami, które długo utrzymują się na skórze. W wielu miejscach można stworzyć samodzielnie swoją kompozycję, która będzie niepowtarzalna i dopasowana do naszego gustu. 

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polecane

Przywództwo transakcyjne – czym jest i jakie są jego przykłady?

Opublikowano

on

zarzadzanie zespolem

Przywództwo transakcyjne, znaczący element w arsenale narzędzi menedżerskich, charakteryzuje się unikalnym podejściem do zarządzania zespołami. Skupiając się na relacjach opartych na wymianie między liderem a podwładnymi, ten styl przywództwa wykorzystuje system nagród i kar do motywowania pracowników. Przyjrzymy się głównym cechom przywództwa transakcyjnego oraz przykładom jego efektywnego zastosowania w różnych środowiskach pracy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Jakie są korzyści z posiadania zarejestrowanego znaku towarowego?

Opublikowano

on

posiadanie zarejestrowanego znaku towarowego

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie gospodarczym, znaki towarowe stają się coraz bardziej istotne dla rozwoju i ochrony przedsiębiorstw. Są one nie tylko symbolem rozpoznawalności marki, ale również pełnią ważną funkcję w ochronie prawnej, marketingu oraz budowaniu reputacji firmy. Rejestracja znaku towarowego to strategiczny krok dla każdej firmy, mający na celu nie tylko ochronę, ale również wzmacnianie pozycji na rynku. W niniejszym artykule skupimy się na omówieniu kluczowych korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie zarejestrowanego znaku towarowego, podkreślając jego znaczenie w kontekście konkurencyjnego świata biznesu. (więcej…)

Czytaj Dalej

Polecane

Na co zwrócić uwagę przy rekrutacji księgowej do firmy?

Opublikowano

on

prowadzenie ksiegowosci

W dzisiejszym środowisku biznesowym, gdzie precyzja finansowa i zgodność z przepisami są kluczowe, rekrutacja odpowiedniej księgowej staje się niezwykle istotnym krokiem w budowaniu stabilnej i zrównoważonej firmy. Wybór kandydata na to stanowisko wymaga nie tylko fachowej wiedzy z zakresu rachunkowości, ale także umiejętności analitycznych, dokładności oraz znajomości najnowszych przepisów podatkowych. Poniżej przedstawiamy kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy rekrutacji księgowej do firmy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.