Connect with us

Firma

Firma przyjazna otoczeniu

Opublikowano

on

Biznes to w obecnych czasach nie tylko zarabianie pieniędzy, ale też dbanie o ludzi i środowisko. Aby udowodnić swoje zaangażowanie w te sprawy wiele organizacji decyduje się na wdrożenie certyfikowanych systemów zarządzania. Poniżej opisze kilka przykładów norm, które warto zastosować w każdego rodzaju firmie.

System Zarządzania Środowiskowego

Norma ISO 14001 odpowiada za System Zarządzania Środowiskowego. Dzięki niemu firma ogranicza swój negatywny wpływ na naturę. Wprowadzenie tej normy oznacza zmniejszenie ilości zużywanej energii, surowców oraz wody, a także spadek ilości wytwarzanych zanieczyszczeń i odpadów. Dzięki jej wdrożeniu można więc znacznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności oraz zwiększyć efektywność procesów. Aby dowiedzieć się więcej o Systemie warto wziąć udział w szkoleniu ISO 14001 (https://szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/srodowisko-iso-14001/) przeprowadzanym przez jednostki certyfikujące. Jeśli wybierzesz się na  szkolenie ISO 14001 poznasz dokładnie praktyczne aspekty wdrożenia tej normy.

System Zarządzania Energią

Kolejna norma to ISO 50001, która jest niejako uzupełnieniem ISO 14001. Tutaj zasady dotyczą wyłącznie  zarządzania energią. Dzięki wdrożeniu tej normy organizacja może zmniejszyć pobór energii oraz nauczyć się lepiej nią gospodarować. Wymogi Systemu sprzyjają też zwiększeniu wykorzystania energii pochodzącej z alternatywnych źródeł.

System Zarządzania Antykorupcyjnego

Ten system pomaga organizacji działać zgodnie z zasadami etyki biznesu. Norma ISO 55001 pozwala na szybkie wykrywanie ryzykownych zachowań, skuteczne ich zapobieganie oraz ograniczanie negatywnych konsekwencji wynikających z korupcji. Firma, która posiada taki certyfikat jest obdarzana dużym zaufaniem oraz szacunkiem, ponieważ działa etycznie wobec innych.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Tutaj obowiązują zasady normy ISO 27001. Dotyczy ona zapewnienia bezpieczeństwa dla danych przechowywanych zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Przestrzeganie jej zasad ogranicza ryzyko utraty, wycieku lub uszkodzenia informacji. Posiadanie certyfikacji w tym zakresie jest obierane jako dbałość o zapewnienie poufności danych powierzonych organizacji.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. Jolanta

    13 lutego 2018 at 00:33

    Antykorupcyjna norma ISO…. a zdawało mi sie że po rybie-slimaku i marchewce-owocu już żadna biurokratyczna brednia nie jest w stanie mnie zaskoczyć.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.