Connect with us

Firma

Firma przyjazna otoczeniu

Opublikowano

on

Biznes to w obecnych czasach nie tylko zarabianie pieniędzy, ale też dbanie o ludzi i środowisko. Aby udowodnić swoje zaangażowanie w te sprawy wiele organizacji decyduje się na wdrożenie certyfikowanych systemów zarządzania. Poniżej opisze kilka przykładów norm, które warto zastosować w każdego rodzaju firmie.

System Zarządzania Środowiskowego

Norma ISO 14001 odpowiada za System Zarządzania Środowiskowego. Dzięki niemu firma ogranicza swój negatywny wpływ na naturę. Wprowadzenie tej normy oznacza zmniejszenie ilości zużywanej energii, surowców oraz wody, a także spadek ilości wytwarzanych zanieczyszczeń i odpadów. Dzięki jej wdrożeniu można więc znacznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności oraz zwiększyć efektywność procesów. Aby dowiedzieć się więcej o Systemie warto wziąć udział w szkoleniu ISO 14001 (https://szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/srodowisko-iso-14001/) przeprowadzanym przez jednostki certyfikujące. Jeśli wybierzesz się na  szkolenie ISO 14001 poznasz dokładnie praktyczne aspekty wdrożenia tej normy.

System Zarządzania Energią

Kolejna norma to ISO 50001, która jest niejako uzupełnieniem ISO 14001. Tutaj zasady dotyczą wyłącznie  zarządzania energią. Dzięki wdrożeniu tej normy organizacja może zmniejszyć pobór energii oraz nauczyć się lepiej nią gospodarować. Wymogi Systemu sprzyjają też zwiększeniu wykorzystania energii pochodzącej z alternatywnych źródeł.

System Zarządzania Antykorupcyjnego

Ten system pomaga organizacji działać zgodnie z zasadami etyki biznesu. Norma ISO 55001 pozwala na szybkie wykrywanie ryzykownych zachowań, skuteczne ich zapobieganie oraz ograniczanie negatywnych konsekwencji wynikających z korupcji. Firma, która posiada taki certyfikat jest obdarzana dużym zaufaniem oraz szacunkiem, ponieważ działa etycznie wobec innych.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Tutaj obowiązują zasady normy ISO 27001. Dotyczy ona zapewnienia bezpieczeństwa dla danych przechowywanych zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Przestrzeganie jej zasad ogranicza ryzyko utraty, wycieku lub uszkodzenia informacji. Posiadanie certyfikacji w tym zakresie jest obierane jako dbałość o zapewnienie poufności danych powierzonych organizacji.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. Jolanta

    13 lutego 2018 at 00:33

    Antykorupcyjna norma ISO…. a zdawało mi sie że po rybie-slimaku i marchewce-owocu już żadna biurokratyczna brednia nie jest w stanie mnie zaskoczyć.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jak uzyskać środki na założenie firmy?

Opublikowano

on

finansowanie

Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Niestety, rzeczywistość bywa w tej kwestii bardzo brutalna, gdyż nawet najlepszy pomysł na biznes, aby mógł zostać zrealizowany, musi zostać poparty odpowiednim wsparciem finansowym. Dlatego też, jeżeli chcemy zaistnieć na naszym rodzimym rynku, musimy dysponować odpowiednim zapleczem finansowym, co w obecnych czasach nie jest proste. Niektóre osoby na otwarcie własnej działalności gospodarczej odkładają wszystkie zarobione pieniądze, inne starają się uzyskać wsparcie finansowe w bankach lub u pożyczkodawców. Sprawdź, jak uzyskać pożyczkę na założenie swojej firmy.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Kapsułkowanie leków i suplementów diety – na czym polega?

Opublikowano

on

produkcja lekow

Kapsułkowanie leków czy suplementów to metoda często stosowana w farmaceutyce i w przemyśle spożywczym, która pozwala indywidualnie dobrać ilość substancji czynnych do potrzeb pacjenta. Substancje zawarte we wnętrzu takiej kapsułki nie tracą swoich właściwości oraz są odporne na działanie czynników zewnętrznych dzięki hermetyczności. Dlatego cieszą się niezwykłą popularnością wśród klientów, którzy coraz częściej sięgają po nie zamiast tradycyjnych tabletek? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Kompleksowa obsługa spółek w wirtualnym biurze

Opublikowano

on

wirtualne biuro

Czy wiesz, że decydując się na wirtualny adres w Warszawie pod siedzibę firmy, możesz skorzystać także z dodatkowych usług usprawniających działanie Twojego biznesu? Jedną z nich jest kompleksowa obsługa spółek. Na czym to dokładnie polega?

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.