Connect with us

Firma

Firma przyjazna otoczeniu

Opublikowano

on

Biznes to w obecnych czasach nie tylko zarabianie pieniędzy, ale też dbanie o ludzi i środowisko. Aby udowodnić swoje zaangażowanie w te sprawy wiele organizacji decyduje się na wdrożenie certyfikowanych systemów zarządzania. Poniżej opisze kilka przykładów norm, które warto zastosować w każdego rodzaju firmie.

System Zarządzania Środowiskowego

Norma ISO 14001 odpowiada za System Zarządzania Środowiskowego. Dzięki niemu firma ogranicza swój negatywny wpływ na naturę. Wprowadzenie tej normy oznacza zmniejszenie ilości zużywanej energii, surowców oraz wody, a także spadek ilości wytwarzanych zanieczyszczeń i odpadów. Dzięki jej wdrożeniu można więc znacznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności oraz zwiększyć efektywność procesów. Aby dowiedzieć się więcej o Systemie warto wziąć udział w szkoleniu ISO 14001 (https://szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/srodowisko-iso-14001/) przeprowadzanym przez jednostki certyfikujące. Jeśli wybierzesz się na  szkolenie ISO 14001 poznasz dokładnie praktyczne aspekty wdrożenia tej normy.

System Zarządzania Energią

Kolejna norma to ISO 50001, która jest niejako uzupełnieniem ISO 14001. Tutaj zasady dotyczą wyłącznie  zarządzania energią. Dzięki wdrożeniu tej normy organizacja może zmniejszyć pobór energii oraz nauczyć się lepiej nią gospodarować. Wymogi Systemu sprzyjają też zwiększeniu wykorzystania energii pochodzącej z alternatywnych źródeł.

System Zarządzania Antykorupcyjnego

Ten system pomaga organizacji działać zgodnie z zasadami etyki biznesu. Norma ISO 55001 pozwala na szybkie wykrywanie ryzykownych zachowań, skuteczne ich zapobieganie oraz ograniczanie negatywnych konsekwencji wynikających z korupcji. Firma, która posiada taki certyfikat jest obdarzana dużym zaufaniem oraz szacunkiem, ponieważ działa etycznie wobec innych.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Tutaj obowiązują zasady normy ISO 27001. Dotyczy ona zapewnienia bezpieczeństwa dla danych przechowywanych zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Przestrzeganie jej zasad ogranicza ryzyko utraty, wycieku lub uszkodzenia informacji. Posiadanie certyfikacji w tym zakresie jest obierane jako dbałość o zapewnienie poufności danych powierzonych organizacji.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. Jolanta

    13 lutego 2018 at 00:33

    Antykorupcyjna norma ISO…. a zdawało mi sie że po rybie-slimaku i marchewce-owocu już żadna biurokratyczna brednia nie jest w stanie mnie zaskoczyć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Korzyści płynące z usług agencji pracy?

Opublikowano

on

Czym jest agencja pracy?

Jest to niepubliczna jednostka organizacyjna, która świadczy usługi w zakresie pośrednictwa pracy w kraju oraz za granicą. Wszystkie legalne agencje posiadają certyfikat marszałka województwa właściwego dla siedziby agencji, który jest potwierdzeniem wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia. Certyfikat wydaje się na okres 1 roku. Czy chcemy skorzystać z danej agencji pracy to nasza sprawa indywidualna. Jednak wiele firm w celu zmniejszenia kosztów korzysta z usług agencji pracy. Ma to wiele zalet np. takie jak zmniejszenie kosztów w temacie wypłat pracowników, bo firma nie musi zatrudniać dodatkowych osób do przeprowadza rekrutacji w celu zatrudnienia kogoś, dana działalność, firma, mając mniej pracy na głowie może być bardziej elastyczna i dostosować się do potrzeby każdego klienta nie zapominając przy tym o rodzinie i znajomych, dla których też znajdzie się czas. Szef firmy może dobrać taką agencję, która będzie się specjalizowała w dziedzinie, branży, do której zatrudniani są pracownicy dzięki temu będziemy mieć pewność, że zatrudnione osoby mają doświadczenie, oraz ukończone jakieś kursy, oraz szkolenia. Firma ma też ciągłość w zatrudnianiu pracowników oraz czas przeprowadzanej rekrutacji jest krótszy. 

Czym jest praca tymczasowa?

Zgodnie z artykułem 2 aktu prawnego praca tymczasowa definiowana jest jako wykonywanie na rzecz danego pracodawcy przez okres nie dłuższy niż we wskazanej ustawie zadań, które spełniają pewne kryteria:

  • Praca ma charakter sezonowy/okresowy/doraźny
  • Termin jej wykonania przez pracownika zatrudnionego przez pracodawcę nie byłby możliwy, albo nie należy do jego obowiązku. 

Praca tymczasowa, więc nie posiada wszystkich cech typowej pracy. Zatrudniającym jest tutaj agencja pracy tymczasowej. Umowa, która jest tutaj zawierana to często jest to umowa o pracę na czas określony lub umowa na zlecenie też na czas określony. Osoby młodociane do tego typu prac zatrudniani są na okres 3 miesięcy. Po tym czasie pracodawca może podziękować nam za wykonaną pracę lub przedłużyć naszą umowę na kolejne miesiące. 

To właśnie firmy takie jak między innymi agencja pracy z Wrocławia odpowiada za zatrudnianie pracowników do prac tymczasowych np. do firm, które potrzebują prac do rąk na magazynach, liniach na hali lub np. w małych sklepikach, drogeriach itp. Często tego typu praca jest to praca fizyczna, a nie umysłowa przy biurku komputerze. W momencie gdy jesteśmy zatrudnieni przez agencje pracy osoba zatrudniająca odpowiada za nasze wynagrodzenie więc staje się ona w momencie podpisania umowy naszym szefem. Jeśli jest to praca na magazynie czy na linii to mamy do czynienia w tym przypadku także z kierownikiem hali, który pracuje na danej zmianie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Czytaj Dalej

Firma

Cięcie strumieniem wody

Opublikowano

on

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i efektywnie ciąć metal, jak i inne tworzywa to powinna zainteresować Cię technologia wykorzystująca cięcie strumieniem wody. Technologia ta wykorzystuje sprężoną pod wysokim ciśnieniem wodę, która ukierunkowana na tworzywo za pomocą specjalnej dyszy z łatwością przecina niemal każdy dowolny materiał. Jest to możliwe między innymi dlatego, że podczas cięcia wodą, materiał poddawany obróbce nie nagrzewa się, co znacząco zwiększa zakres materiałów, które można obrabiać za pomocą strumienia wody.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Przenosimy biznes do sieci – gotowy sklep pod klucz!

Opublikowano

on

Codziennie w samej Polsce powstaje od kilku do nawet kilkuset sklepów internetowych. Ich właścicielami są zarówno młodzi przedsiębiorcy, jak i doświadczeni wyjadacze. Skąd taka koniunktura? To bardzo proste, wiele osób zaczyna w końcu zdawać sobie sprawę z tego, że przeniesienie biznesu do sieci to już nie tylko wielka szansa, ale praktycznie obowiązek, którego prędzej czy później będziemy musieli dopełnić. Jak się do tego zabrać? Metod jest wiele, ale my poruszymy dwie najbardziej oczywiste – wykorzystanie darmowych szablonów i zakup gotowego sklepu pod klucz.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.