Jak Faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Jak Faktoring w branży transportowej może Ci pomóc

Branża w której najbardziej odczuwa się różnego rodzaju załamania rynkowe i kryzysy to branża transportowa. Największym problemem z jaką przychodzi jej się zmierzyć, to odroczone terminy płatności. Wystawianie faktur z długimi terminami płatności w znacznym stopniu, negatywnie wpływa na stabilność finansową firmy i może nawet w skrajnym przypadku doprowadzić do jej bankructwa. Jak temu zaradzić?

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się faktoring na transportu. W tym momencie korzysta już z niego w Polsce blisko 10 tysięcy firm transportowych. Skierowany jest dla przewoźników działających w kraju, przewoźników międzynarodowych jak również dla spedycji.

Dlaczego faktoring jest tak popularny w branży transportowej? Powodów jest kilka. Począwszy od natychmiastowego otrzymania środków wynikających z wystawionej, długoterminowej faktury, przez zwiększanie swojej konkurencyjności względem innych firm.  Dzięki temu, że firma nie musi już czekać na swoje wynagrodzenie, ma możliwość regulowania w terminie własnych zobowiązań jak leasing, paliwo czy wypłaty dla pracowników. Takie rozwiązanie rozwiązuje problem braku płynności finansowej, z którym borykają się firmy transportowe.

Firmy korzystające z faktoringu, mogą również zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując dłuższe terminy płatności. Niestety, klienci się przyzwyczaili do długich terminów i często determinują właśnie tym wybór przewoźnika. Często bywa tak, że klienci są chętni zapłacić więcej, wiedząc że termin płatności może być wydłużony np. do 120 dni. Podczas korzystania z faktoringu – dla firmy transportowej nie będzie to większym problemem – pieniądze i tak otrzymają od razu po wystawieniu faktury.

Trzeba pamiętać, że faktoring jest usługą elastyczną, dopasowaną do konkretnych potrzeb danej firmy i pozwala na przeniesienie ryzyka, wynikającego z ewentualnej niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową. O tym jak przenieść ryzyko przeczytaj na http://faktoring.biz/faktoring/gdzie-warto-ubezpieczyc-naleznosci/

Dzięki swojej elastyczności i kosztom niewspółmiernym do ryzyka braku płynności finansowej – faktoring jest coraz popularniejszy w branży transportowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i podliczyć koszty związane z faktoringiem – odwiedź stronę http://www.faktoring.biz .

Źródło: Artykuł partnerski

Opinie: 1

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.