Connect with us

Firma

Jak faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Opublikowano

on

Jak faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Branża w której najbardziej odczuwa się różnego rodzaju załamania rynkowe i kryzysy to branża transportowa. Największym problemem z jaką przychodzi jej się zmierzyć, to odroczone terminy płatności. Wystawianie faktur z długimi terminami płatności w znacznym stopniu, negatywnie wpływa na stabilność finansową firmy i może nawet w skrajnym przypadku doprowadzić do jej bankructwa. Jak temu zaradzić?

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się faktoring na transportu. W tym momencie korzysta już z niego w Polsce blisko 10 tysięcy firm transportowych. Skierowany jest dla przewoźników działających w kraju, przewoźników międzynarodowych jak również dla spedycji.

Dlaczego faktoring jest tak popularny w branży transportowej? Powodów jest kilka. Począwszy od natychmiastowego otrzymania środków wynikających z wystawionej, długoterminowej faktury, przez zwiększanie swojej konkurencyjności względem innych firm.  Dzięki temu, że firma nie musi już czekać na swoje wynagrodzenie, ma możliwość regulowania w terminie własnych zobowiązań jak leasing, paliwo czy wypłaty dla pracowników. Takie rozwiązanie rozwiązuje problem braku płynności finansowej, z którym borykają się firmy transportowe.

Firmy korzystające z faktoringu, mogą również zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując dłuższe terminy płatności. Niestety, klienci się przyzwyczaili do długich terminów i często determinują właśnie tym wybór przewoźnika. Często bywa tak, że klienci są chętni zapłacić więcej, wiedząc że termin płatności może być wydłużony np. do 120 dni. Podczas korzystania z faktoringu – dla firmy transportowej nie będzie to większym problemem – pieniądze i tak otrzymają od razu po wystawieniu faktury.

Trzeba pamiętać, że faktoring jest usługą elastyczną, dopasowaną do konkretnych potrzeb danej firmy i pozwala na przeniesienie ryzyka, wynikającego z ewentualnej niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową. O tym jak przenieść ryzyko przeczytaj na http://faktoring.biz/faktoring/gdzie-warto-ubezpieczyc-naleznosci/

Dzięki swojej elastyczności i kosztom niewspółmiernym do ryzyka braku płynności finansowej – faktoring jest coraz popularniejszy w branży transportowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i podliczyć koszty związane z faktoringiem – odwiedź stronę http://www.faktoring.biz .


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. tomaszz33

    4 lipca 2018 at 15:21

    Bardzo dobry i merytoryczny wpis.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jak wybrać odpowiedni tryb tłumaczenia konferencyjnego?

Opublikowano

on

tlumaczenia konferencyji

Niejednokrotnie podczas konferencji, czy to odbywających na miejscu, czy w przestrzeni wirtualnej, spotykają się osoby z rozmaitych krajów, nie zawsze posługujące się wspólnym językiem. W związku z tym w wielu przypadkach potrzebna jest profesjonalna obsługa tłumaczeniowa. Dobre tłumaczenie może odegrać bardzo istotną rolę przy okazji tego typu spotkań, dlatego warto znać dostępne w tym zakresie możliwości, między innymi dotyczące wyboru odpowiedniego typu tłumaczenia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

CRM – narzędzie, które ułatwia zarządzanie projektami w firmie

Opublikowano

on

co to crm

Wraz z rozwojem biznesu następuje wzrost liczby zadań do realizacji. Każdym projektem zajmuje się zespół osób pochodzących z tego samego lub z różnych działów firmy. Ich działania są kontrolowane przez kadrę menadżerską. Dla niej kluczowy jest szybki dostęp do informacji o postępie prac, których najlepszym źródłem jest aplikacja CRM. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Korzyści płynące z usług agencji pracy?

Opublikowano

on

Czym jest agencja pracy?

Jest to niepubliczna jednostka organizacyjna, która świadczy usługi w zakresie pośrednictwa pracy w kraju oraz za granicą. Wszystkie legalne agencje posiadają certyfikat marszałka województwa właściwego dla siedziby agencji, który jest potwierdzeniem wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia. Certyfikat wydaje się na okres 1 roku. Czy chcemy skorzystać z danej agencji pracy to nasza sprawa indywidualna. Jednak wiele firm w celu zmniejszenia kosztów korzysta z usług agencji pracy. Ma to wiele zalet np. takie jak zmniejszenie kosztów w temacie wypłat pracowników, bo firma nie musi zatrudniać dodatkowych osób do przeprowadza rekrutacji w celu zatrudnienia kogoś, dana działalność, firma, mając mniej pracy na głowie może być bardziej elastyczna i dostosować się do potrzeby każdego klienta nie zapominając przy tym o rodzinie i znajomych, dla których też znajdzie się czas. Szef firmy może dobrać taką agencję, która będzie się specjalizowała w dziedzinie, branży, do której zatrudniani są pracownicy dzięki temu będziemy mieć pewność, że zatrudnione osoby mają doświadczenie, oraz ukończone jakieś kursy, oraz szkolenia. Firma ma też ciągłość w zatrudnianiu pracowników oraz czas przeprowadzanej rekrutacji jest krótszy. 

Czym jest praca tymczasowa?

Zgodnie z artykułem 2 aktu prawnego praca tymczasowa definiowana jest jako wykonywanie na rzecz danego pracodawcy przez okres nie dłuższy niż we wskazanej ustawie zadań, które spełniają pewne kryteria:

  • Praca ma charakter sezonowy/okresowy/doraźny
  • Termin jej wykonania przez pracownika zatrudnionego przez pracodawcę nie byłby możliwy, albo nie należy do jego obowiązku. 

Praca tymczasowa, więc nie posiada wszystkich cech typowej pracy. Zatrudniającym jest tutaj agencja pracy tymczasowej. Umowa, która jest tutaj zawierana to często jest to umowa o pracę na czas określony lub umowa na zlecenie też na czas określony. Osoby młodociane do tego typu prac zatrudniani są na okres 3 miesięcy. Po tym czasie pracodawca może podziękować nam za wykonaną pracę lub przedłużyć naszą umowę na kolejne miesiące. 

To właśnie firmy takie jak między innymi agencja pracy z Wrocławia odpowiada za zatrudnianie pracowników do prac tymczasowych np. do firm, które potrzebują prac do rąk na magazynach, liniach na hali lub np. w małych sklepikach, drogeriach itp. Często tego typu praca jest to praca fizyczna, a nie umysłowa przy biurku komputerze. W momencie gdy jesteśmy zatrudnieni przez agencje pracy osoba zatrudniająca odpowiada za nasze wynagrodzenie więc staje się ona w momencie podpisania umowy naszym szefem. Jeśli jest to praca na magazynie czy na linii to mamy do czynienia w tym przypadku także z kierownikiem hali, który pracuje na danej zmianie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.