Connect with us

Firma

Jak faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Opublikowano

on

Jak faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Branża w której najbardziej odczuwa się różnego rodzaju załamania rynkowe i kryzysy to branża transportowa. Największym problemem z jaką przychodzi jej się zmierzyć, to odroczone terminy płatności. Wystawianie faktur z długimi terminami płatności w znacznym stopniu, negatywnie wpływa na stabilność finansową firmy i może nawet w skrajnym przypadku doprowadzić do jej bankructwa. Jak temu zaradzić?

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się faktoring na transportu. W tym momencie korzysta już z niego w Polsce blisko 10 tysięcy firm transportowych. Skierowany jest dla przewoźników działających w kraju, przewoźników międzynarodowych jak również dla spedycji.

Dlaczego faktoring jest tak popularny w branży transportowej? Powodów jest kilka. Począwszy od natychmiastowego otrzymania środków wynikających z wystawionej, długoterminowej faktury, przez zwiększanie swojej konkurencyjności względem innych firm.  Dzięki temu, że firma nie musi już czekać na swoje wynagrodzenie, ma możliwość regulowania w terminie własnych zobowiązań jak leasing, paliwo czy wypłaty dla pracowników. Takie rozwiązanie rozwiązuje problem braku płynności finansowej, z którym borykają się firmy transportowe.

Firmy korzystające z faktoringu, mogą również zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując dłuższe terminy płatności. Niestety, klienci się przyzwyczaili do długich terminów i często determinują właśnie tym wybór przewoźnika. Często bywa tak, że klienci są chętni zapłacić więcej, wiedząc że termin płatności może być wydłużony np. do 120 dni. Podczas korzystania z faktoringu – dla firmy transportowej nie będzie to większym problemem – pieniądze i tak otrzymają od razu po wystawieniu faktury.

Trzeba pamiętać, że faktoring jest usługą elastyczną, dopasowaną do konkretnych potrzeb danej firmy i pozwala na przeniesienie ryzyka, wynikającego z ewentualnej niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową. O tym jak przenieść ryzyko przeczytaj na http://faktoring.biz/faktoring/gdzie-warto-ubezpieczyc-naleznosci/

Dzięki swojej elastyczności i kosztom niewspółmiernym do ryzyka braku płynności finansowej – faktoring jest coraz popularniejszy w branży transportowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i podliczyć koszty związane z faktoringiem – odwiedź stronę http://www.faktoring.biz .


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comment

  1. tomaszz33

    4 lipca 2018 at 15:21

    Bardzo dobry i merytoryczny wpis.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakie gadżety pomogą Ci zareklamować swoją działalność?

Opublikowano

on

Powerbank Glencore grawer logo na skórze

Reklama to jeden z najważniejszych obszarów naszej działalności gospodarczej. Bez pokazania światu swojej usługi lub produktu w atrakcyjny sposób, nie będziemy mieć szans na sprzedaż. Dzisiejsze technologie dają nam nieskończone możliwości, ale jednocześnie stwarzają wyzwanie. Właściwe korzystanie z reklamy jest niezwykle trudne, i często zniechęcamy się, nie widząc szybkich efektów. Każdy z nas planując wydatki musi wygospodarować właściwą ilość gotówki przeznaczoną na marketing. Co wybrać, by nasza reklama przynosiła skutek? Jakie nośniki reklamy lubią klienci, a co traktują jako niechciane czy nachalne? (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.