Connect with us

Firma

Jak faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Opublikowano

on

Jak faktoring w branży transportowej może Ci pomóc?

Branża w której najbardziej odczuwa się różnego rodzaju załamania rynkowe i kryzysy to branża transportowa. Największym problemem z jaką przychodzi jej się zmierzyć, to odroczone terminy płatności. Wystawianie faktur z długimi terminami płatności w znacznym stopniu, negatywnie wpływa na stabilność finansową firmy i może nawet w skrajnym przypadku doprowadzić do jej bankructwa. Jak temu zaradzić?

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się faktoring na transportu. W tym momencie korzysta już z niego w Polsce blisko 10 tysięcy firm transportowych. Skierowany jest dla przewoźników działających w kraju, przewoźników międzynarodowych jak również dla spedycji.

Dlaczego faktoring jest tak popularny w branży transportowej? Powodów jest kilka. Począwszy od natychmiastowego otrzymania środków wynikających z wystawionej, długoterminowej faktury, przez zwiększanie swojej konkurencyjności względem innych firm.  Dzięki temu, że firma nie musi już czekać na swoje wynagrodzenie, ma możliwość regulowania w terminie własnych zobowiązań jak leasing, paliwo czy wypłaty dla pracowników. Takie rozwiązanie rozwiązuje problem braku płynności finansowej, z którym borykają się firmy transportowe.

Firmy korzystające z faktoringu, mogą również zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując dłuższe terminy płatności. Niestety, klienci się przyzwyczaili do długich terminów i często determinują właśnie tym wybór przewoźnika. Często bywa tak, że klienci są chętni zapłacić więcej, wiedząc że termin płatności może być wydłużony np. do 120 dni. Podczas korzystania z faktoringu – dla firmy transportowej nie będzie to większym problemem – pieniądze i tak otrzymają od razu po wystawieniu faktury.

Trzeba pamiętać, że faktoring jest usługą elastyczną, dopasowaną do konkretnych potrzeb danej firmy i pozwala na przeniesienie ryzyka, wynikającego z ewentualnej niewypłacalności kontrahenta na firmę faktoringową. O tym jak przenieść ryzyko przeczytaj na http://faktoring.biz/faktoring/gdzie-warto-ubezpieczyc-naleznosci/

Dzięki swojej elastyczności i kosztom niewspółmiernym do ryzyka braku płynności finansowej – faktoring jest coraz popularniejszy w branży transportowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i podliczyć koszty związane z faktoringiem – odwiedź stronę http://www.faktoring.biz .


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
1 Comment

1 Comments

  1. tomaszz33

    4 lipca 2018 at 15:21

    Bardzo dobry i merytoryczny wpis.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Usługi rachunkowe – kiedy warto z nich skorzystać?

Opublikowano

on

kiedy skorzystac z uslug rachunkowych

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami, z których jednym z najważniejszych jest prowadzenie rachunkowości. Każda firma, niezależnie od wielkości, musi spełniać określone wymagania finansowe i podatkowe. Prowadzenie księgowości wymaga nie tylko wiedzy, ale także czasu i dokładności. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych biur rachunkowych. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Zalety wdrożenia BNPL dla klientów biznesowych

Opublikowano

on

klient biznesowy

Odroczone płatności z roku na rok zyskują coraz większe grono miłośników – zarówno po stronie konsumentów, jak i przedsiębiorców, którzy mają możliwość wdrożenia takiego rozwiązania u siebie. Nie wszyscy jednak do końca wiedzą, na czym ta usługa polega i jakie korzyści dla przedsiębiorcy wynikają z takiego modelu sprzedaży. Sprawdźmy czym dokładnie jest BNPL i co nam daje. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jak przebiega proces wdrożenia outsourcingu magazynowego w firmie?

Opublikowano

on

outsourcing magazynowy wdrozenie w firmie

Outsourcing magazynowy to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala firmom na skupienie się na swoich kluczowych kompetencjach, jednocześnie powierzając zarządzanie logistyką i magazynowaniem zewnętrznym dostawcom. Proces ten oferuje wiele korzyści, w tym redukcję kosztów, zwiększenie efektywności operacyjnej oraz dostęp do zaawansowanych technologii i ekspertyzy. Wdrożenie outsourcingu magazynowego wymaga jednak starannego planowania i realizacji w kilku kluczowych etapach, aby zapewnić płynność operacji i spełnienie oczekiwań obu stron. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.