Finiata- firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Z końcem czerwca na polskim rynku działalność rozpoczęła Finiata – lider kontynentu europejskiego w mikrofaktoringu. Firma specjalizuje się w nowoczesnym mikrofaktoringu: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. Klientem mogą być freelancerzy, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i firmy z sektora MSP.

Wszystkie małe i średnie firmy potrzebują wsparcia w temacie finansowania bieżącej działalności. Liczni przedsiębiorcy szukają go w placówkach bankowych, jednak nie zawsze udaje się im uzyskać produkty adekwatne do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Tymczasem potrzeby finansowe polskich firm rosną. Aktualne badanie płatności przedsiębiorstw w naszym kraju przygotowane przez Intrum Justitia pokazuje, że więcej niż 50% przedsiębiorców otrzymuje wynagrodzenie nawet do 30 dni po dacie płatności faktury, a 13% musi czekać na wypłatę nawet 60 dni po terminie. Takie obsunięcia mają fatalny wpływ na ich bieżącą płynność finansową. Pieniądze w końcu i tak trafiają na konto, dlatego problemem jest zbyt długi okres pomiędzy wystawieniem faktury a płatnością.

Młode przedsiębiorstwa muszą sobie jakoś radzić z płynnością finansową, często sięgają w takich przypadkach po kredyt, chwilówki, a także faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności. Usługi te jednak są zazwyczaj skomplikowane lub relatywnie drogie. Standardowy faktoring bankowy wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi, a ponadto mogą z niego korzystać zazwyczaj wyłącznie większe przedsiębiorstwa i te mogące pochwalić się co najmniej rocznym okresem funkcjonowania działalności.

Idealnym rozwiązaniem tych problemów wydaje się mikrofaktoring – usługa, z którą na polskim rynku pojawia się firma Finiata. Zalicza się ona do tak zwanych fintechów, czyli firm z branży finansowej, które oferują popularne usługi w nowatorski i przyjazny dla klientów sposób. Mikrofaktoring w Finiacie prowadzony jest na całkowicie innych zasadach aniżeli ten, dostępny w konwencjonalnych placówkach – przeznaczony jest dla podmiotów mniejszych i działających krócej, w tym także freelancerów. Usługa Finiaty to tak zwany faktoring cichy z regresem. Można przez to rozumieć, że fakt finansowania faktury jest znany wyłącznie przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Z miejsca przyspiesza to pozyskanie funduszy poprzez firmy i mniejszych przedsiębiorców. Co równie istotne – środki wypłacone zostaną najpóźniej dobę od zaakceptowania faktury w systemie, daje to  raptowną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Możemy raz na zawsze zapomnieć o nerwowym sprawdzaniu salda w oczekiwaniu na wpłatę męczącym przypominaniu się u kontrahentów.

Zasady działania są proste – przedsiębiorca zakłada konto na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu Finiata, czerpie z  posiadanego limitu faktoringowego. Przedsiębiorca samodzielnie określa termin finansowania faktury. Jeśli wstępny  termin okaże się za krótki,  posiadacz konta może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni będzie przedłużeniem bezpłatnym. Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni finansowania. Odmiennie od banków, w Finiacie bezpłatne są podstawowe działania związane z rozpoczęciem finansowania. Między innymi przyjęcie i rozpatrzenie wniosku czy zorganizowanie analizy kredytowej.

Finiata od samego początku istnienia na naszym rynku nawiązuje korelacje z popularnymi i efektywnymi partnerami. Pierwszym z nich jest inFakt, firma dostarczająca produkty księgowe oraz udostępniająca system do fakturowania online. Na tą chwilę prowadzone są także negocjacje z kolejnymi partnerami, za pośrednictwem których z usług Finiaty skorzystają ich klienci.

 

Oto co o Finiata ma do powiedzenia Tomasz Domagalski, Country Manager Finiata w Polsce:

„Pragniemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną i wygodną usługę biznesową, przydatną w codziennym prowadzeniu firmy; nie znam firmy, która nie lubi szybko płaconych faktur. Można z nich uregulować VAT, podatek dochodowy, wypłacić pensje pracownikom, uregulować płatności dostawcom, a także korzystać z wypracowanych pieniędzy we własnym zakresie jako właściciel. Wszyscy cieszą się z szybko wypłaconych pieniędzy. Usługa mikrofaktoringu świadczona przez Finiatę służy więc do tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali zamartwiać się o brak płynności i nieopłacone faktury, a mogli skupić się na rozwoju, sprzedaży, obsłudze klientów. Od 28 czerwca zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.finiata.pl, żeby całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jaki limit może uzyskać twoja firma”.

Finiata-jak-to-działa-infografika

 

Jeszcze więcej o Finiata: https://www.youtube.com/watch?v=JsPt-qec57k

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.