Connect with us

Firma

Finiata – firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Opublikowano

on

Finiata - firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Z końcem czerwca na polskim rynku działalność rozpoczęła Finiata – lider kontynentu europejskiego w mikrofaktoringu. Firma specjalizuje się w nowoczesnym mikrofaktoringu: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. Klientem mogą być freelancerzy, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i firmy z sektora MSP.

Wszystkie małe i średnie firmy potrzebują wsparcia w temacie finansowania bieżącej działalności. Liczni przedsiębiorcy szukają go w placówkach bankowych, jednak nie zawsze udaje się im uzyskać produkty adekwatne do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Tymczasem potrzeby finansowe polskich firm rosną. Aktualne badanie płatności przedsiębiorstw w naszym kraju przygotowane przez Intrum Justitia pokazuje, że więcej niż 50% przedsiębiorców otrzymuje wynagrodzenie nawet do 30 dni po dacie płatności faktury, a 13% musi czekać na wypłatę nawet 60 dni po terminie. Takie obsunięcia mają fatalny wpływ na ich bieżącą płynność finansową. Pieniądze w końcu i tak trafiają na konto, dlatego problemem jest zbyt długi okres pomiędzy wystawieniem faktury a płatnością.

Młode przedsiębiorstwa muszą sobie jakoś radzić z płynnością finansową, często sięgają w takich przypadkach po kredyt, chwilówki, a także faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności. Usługi te jednak są zazwyczaj skomplikowane lub relatywnie drogie. Standardowy faktoring bankowy wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi, a ponadto mogą z niego korzystać zazwyczaj wyłącznie większe przedsiębiorstwa i te mogące pochwalić się co najmniej rocznym okresem funkcjonowania działalności.

Idealnym rozwiązaniem tych problemów wydaje się mikrofaktoring – usługa, z którą na polskim rynku pojawia się firma Finiata. Zalicza się ona do tak zwanych fintechów, czyli firm z branży finansowej, które oferują popularne usługi w nowatorski i przyjazny dla klientów sposób. Mikrofaktoring w Finiacie prowadzony jest na całkowicie innych zasadach aniżeli ten, dostępny w konwencjonalnych placówkach – przeznaczony jest dla podmiotów mniejszych i działających krócej, w tym także freelancerów. Usługa Finiaty to tak zwany faktoring cichy z regresem. Można przez to rozumieć, że fakt finansowania faktury jest znany wyłącznie przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Z miejsca przyspiesza to pozyskanie funduszy poprzez firmy i mniejszych przedsiębiorców. Co równie istotne – środki wypłacone zostaną najpóźniej dobę od zaakceptowania faktury w systemie, daje to  raptowną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Możemy raz na zawsze zapomnieć o nerwowym sprawdzaniu salda w oczekiwaniu na wpłatę męczącym przypominaniu się u kontrahentów.

Zasady działania są proste – przedsiębiorca zakłada konto na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu Finiata, czerpie z  posiadanego limitu faktoringowego. Przedsiębiorca samodzielnie określa termin finansowania faktury. Jeśli wstępny  termin okaże się za krótki,  posiadacz konta może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni będzie przedłużeniem bezpłatnym. Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni finansowania. Odmiennie od banków, w Finiacie bezpłatne są podstawowe działania związane z rozpoczęciem finansowania. Między innymi przyjęcie i rozpatrzenie wniosku czy zorganizowanie analizy kredytowej.

Finiata od samego początku istnienia na naszym rynku nawiązuje korelacje z popularnymi i efektywnymi partnerami. Pierwszym z nich jest inFakt, firma dostarczająca produkty księgowe oraz udostępniająca system do fakturowania online. Na tą chwilę prowadzone są także negocjacje z kolejnymi partnerami, za pośrednictwem których z usług Finiaty skorzystają ich klienci.

Oto co o Finiata ma do powiedzenia Tomasz Domagalski, Country Manager Finiata w Polsce:

„Pragniemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną i wygodną usługę biznesową, przydatną w codziennym prowadzeniu firmy; nie znam firmy, która nie lubi szybko płaconych faktur. Można z nich uregulować VAT, podatek dochodowy, wypłacić pensje pracownikom, uregulować płatności dostawcom, a także korzystać z wypracowanych pieniędzy we własnym zakresie jako właściciel. Wszyscy cieszą się z szybko wypłaconych pieniędzy. Usługa mikrofaktoringu świadczona przez Finiatę służy więc do tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali zamartwiać się o brak płynności i nieopłacone faktury, a mogli skupić się na rozwoju, sprzedaży, obsłudze klientów. Od 28 czerwca zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.finiata.pl, żeby całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jaki limit może uzyskać twoja firma”.

Finiata-jak-to-działa-infografika

Jeszcze więcej o Finiata: https://www.youtube.com/watch?v=JsPt-qec57k

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Korzyści płynące z usług agencji pracy?

Opublikowano

on

Czym jest agencja pracy?

Jest to niepubliczna jednostka organizacyjna, która świadczy usługi w zakresie pośrednictwa pracy w kraju oraz za granicą. Wszystkie legalne agencje posiadają certyfikat marszałka województwa właściwego dla siedziby agencji, który jest potwierdzeniem wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencję zatrudnienia. Certyfikat wydaje się na okres 1 roku. Czy chcemy skorzystać z danej agencji pracy to nasza sprawa indywidualna. Jednak wiele firm w celu zmniejszenia kosztów korzysta z usług agencji pracy. Ma to wiele zalet np. takie jak zmniejszenie kosztów w temacie wypłat pracowników, bo firma nie musi zatrudniać dodatkowych osób do przeprowadza rekrutacji w celu zatrudnienia kogoś, dana działalność, firma, mając mniej pracy na głowie może być bardziej elastyczna i dostosować się do potrzeby każdego klienta nie zapominając przy tym o rodzinie i znajomych, dla których też znajdzie się czas. Szef firmy może dobrać taką agencję, która będzie się specjalizowała w dziedzinie, branży, do której zatrudniani są pracownicy dzięki temu będziemy mieć pewność, że zatrudnione osoby mają doświadczenie, oraz ukończone jakieś kursy, oraz szkolenia. Firma ma też ciągłość w zatrudnianiu pracowników oraz czas przeprowadzanej rekrutacji jest krótszy. 

Czym jest praca tymczasowa?

Zgodnie z artykułem 2 aktu prawnego praca tymczasowa definiowana jest jako wykonywanie na rzecz danego pracodawcy przez okres nie dłuższy niż we wskazanej ustawie zadań, które spełniają pewne kryteria:

  • Praca ma charakter sezonowy/okresowy/doraźny
  • Termin jej wykonania przez pracownika zatrudnionego przez pracodawcę nie byłby możliwy, albo nie należy do jego obowiązku. 

Praca tymczasowa, więc nie posiada wszystkich cech typowej pracy. Zatrudniającym jest tutaj agencja pracy tymczasowej. Umowa, która jest tutaj zawierana to często jest to umowa o pracę na czas określony lub umowa na zlecenie też na czas określony. Osoby młodociane do tego typu prac zatrudniani są na okres 3 miesięcy. Po tym czasie pracodawca może podziękować nam za wykonaną pracę lub przedłużyć naszą umowę na kolejne miesiące. 

To właśnie firmy takie jak między innymi agencja pracy z Wrocławia odpowiada za zatrudnianie pracowników do prac tymczasowych np. do firm, które potrzebują prac do rąk na magazynach, liniach na hali lub np. w małych sklepikach, drogeriach itp. Często tego typu praca jest to praca fizyczna, a nie umysłowa przy biurku komputerze. W momencie gdy jesteśmy zatrudnieni przez agencje pracy osoba zatrudniająca odpowiada za nasze wynagrodzenie więc staje się ona w momencie podpisania umowy naszym szefem. Jeśli jest to praca na magazynie czy na linii to mamy do czynienia w tym przypadku także z kierownikiem hali, który pracuje na danej zmianie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Czytaj Dalej

Firma

Cięcie strumieniem wody

Opublikowano

on

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i efektywnie ciąć metal, jak i inne tworzywa to powinna zainteresować Cię technologia wykorzystująca cięcie strumieniem wody. Technologia ta wykorzystuje sprężoną pod wysokim ciśnieniem wodę, która ukierunkowana na tworzywo za pomocą specjalnej dyszy z łatwością przecina niemal każdy dowolny materiał. Jest to możliwe między innymi dlatego, że podczas cięcia wodą, materiał poddawany obróbce nie nagrzewa się, co znacząco zwiększa zakres materiałów, które można obrabiać za pomocą strumienia wody.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Przenosimy biznes do sieci – gotowy sklep pod klucz!

Opublikowano

on

Codziennie w samej Polsce powstaje od kilku do nawet kilkuset sklepów internetowych. Ich właścicielami są zarówno młodzi przedsiębiorcy, jak i doświadczeni wyjadacze. Skąd taka koniunktura? To bardzo proste, wiele osób zaczyna w końcu zdawać sobie sprawę z tego, że przeniesienie biznesu do sieci to już nie tylko wielka szansa, ale praktycznie obowiązek, którego prędzej czy później będziemy musieli dopełnić. Jak się do tego zabrać? Metod jest wiele, ale my poruszymy dwie najbardziej oczywiste – wykorzystanie darmowych szablonów i zakup gotowego sklepu pod klucz.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.