Connect with us

Firma

Finiata – firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Opublikowano

on

Finiata - firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Z końcem czerwca na polskim rynku działalność rozpoczęła Finiata – lider kontynentu europejskiego w mikrofaktoringu. Firma specjalizuje się w nowoczesnym mikrofaktoringu: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. Klientem mogą być freelancerzy, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i firmy z sektora MSP.

Wszystkie małe i średnie firmy potrzebują wsparcia w temacie finansowania bieżącej działalności. Liczni przedsiębiorcy szukają go w placówkach bankowych, jednak nie zawsze udaje się im uzyskać produkty adekwatne do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Tymczasem potrzeby finansowe polskich firm rosną. Aktualne badanie płatności przedsiębiorstw w naszym kraju przygotowane przez Intrum Justitia pokazuje, że więcej niż 50% przedsiębiorców otrzymuje wynagrodzenie nawet do 30 dni po dacie płatności faktury, a 13% musi czekać na wypłatę nawet 60 dni po terminie. Takie obsunięcia mają fatalny wpływ na ich bieżącą płynność finansową. Pieniądze w końcu i tak trafiają na konto, dlatego problemem jest zbyt długi okres pomiędzy wystawieniem faktury a płatnością.

Młode przedsiębiorstwa muszą sobie jakoś radzić z płynnością finansową, często sięgają w takich przypadkach po kredyt, chwilówki, a także faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności. Usługi te jednak są zazwyczaj skomplikowane lub relatywnie drogie. Standardowy faktoring bankowy wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi, a ponadto mogą z niego korzystać zazwyczaj wyłącznie większe przedsiębiorstwa i te mogące pochwalić się co najmniej rocznym okresem funkcjonowania działalności.

Idealnym rozwiązaniem tych problemów wydaje się mikrofaktoring – usługa, z którą na polskim rynku pojawia się firma Finiata. Zalicza się ona do tak zwanych fintechów, czyli firm z branży finansowej, które oferują popularne usługi w nowatorski i przyjazny dla klientów sposób. Mikrofaktoring w Finiacie prowadzony jest na całkowicie innych zasadach aniżeli ten, dostępny w konwencjonalnych placówkach – przeznaczony jest dla podmiotów mniejszych i działających krócej, w tym także freelancerów. Usługa Finiaty to tak zwany faktoring cichy z regresem. Można przez to rozumieć, że fakt finansowania faktury jest znany wyłącznie przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Z miejsca przyspiesza to pozyskanie funduszy poprzez firmy i mniejszych przedsiębiorców. Co równie istotne – środki wypłacone zostaną najpóźniej dobę od zaakceptowania faktury w systemie, daje to  raptowną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Możemy raz na zawsze zapomnieć o nerwowym sprawdzaniu salda w oczekiwaniu na wpłatę męczącym przypominaniu się u kontrahentów.

Zasady działania są proste – przedsiębiorca zakłada konto na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu Finiata, czerpie z  posiadanego limitu faktoringowego. Przedsiębiorca samodzielnie określa termin finansowania faktury. Jeśli wstępny  termin okaże się za krótki,  posiadacz konta może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni będzie przedłużeniem bezpłatnym. Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni finansowania. Odmiennie od banków, w Finiacie bezpłatne są podstawowe działania związane z rozpoczęciem finansowania. Między innymi przyjęcie i rozpatrzenie wniosku czy zorganizowanie analizy kredytowej.

Finiata od samego początku istnienia na naszym rynku nawiązuje korelacje z popularnymi i efektywnymi partnerami. Pierwszym z nich jest inFakt, firma dostarczająca produkty księgowe oraz udostępniająca system do fakturowania online. Na tą chwilę prowadzone są także negocjacje z kolejnymi partnerami, za pośrednictwem których z usług Finiaty skorzystają ich klienci.

Oto co o Finiata ma do powiedzenia Tomasz Domagalski, Country Manager Finiata w Polsce:

„Pragniemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną i wygodną usługę biznesową, przydatną w codziennym prowadzeniu firmy; nie znam firmy, która nie lubi szybko płaconych faktur. Można z nich uregulować VAT, podatek dochodowy, wypłacić pensje pracownikom, uregulować płatności dostawcom, a także korzystać z wypracowanych pieniędzy we własnym zakresie jako właściciel. Wszyscy cieszą się z szybko wypłaconych pieniędzy. Usługa mikrofaktoringu świadczona przez Finiatę służy więc do tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali zamartwiać się o brak płynności i nieopłacone faktury, a mogli skupić się na rozwoju, sprzedaży, obsłudze klientów. Od 28 czerwca zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.finiata.pl, żeby całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jaki limit może uzyskać twoja firma”.

Finiata-jak-to-działa-infografika

Jeszcze więcej o Finiata: https://www.youtube.com/watch?v=JsPt-qec57k

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.