Connect with us

Firma

Finiata – firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Opublikowano

on

Finiata - firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Z końcem czerwca na polskim rynku działalność rozpoczęła Finiata – lider kontynentu europejskiego w mikrofaktoringu. Firma specjalizuje się w nowoczesnym mikrofaktoringu: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. Klientem mogą być freelancerzy, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i firmy z sektora MSP.

Wszystkie małe i średnie firmy potrzebują wsparcia w temacie finansowania bieżącej działalności. Liczni przedsiębiorcy szukają go w placówkach bankowych, jednak nie zawsze udaje się im uzyskać produkty adekwatne do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Tymczasem potrzeby finansowe polskich firm rosną. Aktualne badanie płatności przedsiębiorstw w naszym kraju przygotowane przez Intrum Justitia pokazuje, że więcej niż 50% przedsiębiorców otrzymuje wynagrodzenie nawet do 30 dni po dacie płatności faktury, a 13% musi czekać na wypłatę nawet 60 dni po terminie. Takie obsunięcia mają fatalny wpływ na ich bieżącą płynność finansową. Pieniądze w końcu i tak trafiają na konto, dlatego problemem jest zbyt długi okres pomiędzy wystawieniem faktury a płatnością.

Młode przedsiębiorstwa muszą sobie jakoś radzić z płynnością finansową, często sięgają w takich przypadkach po kredyt, chwilówki, a także faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności. Usługi te jednak są zazwyczaj skomplikowane lub relatywnie drogie. Standardowy faktoring bankowy wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi, a ponadto mogą z niego korzystać zazwyczaj wyłącznie większe przedsiębiorstwa i te mogące pochwalić się co najmniej rocznym okresem funkcjonowania działalności.

Idealnym rozwiązaniem tych problemów wydaje się mikrofaktoring – usługa, z którą na polskim rynku pojawia się firma Finiata. Zalicza się ona do tak zwanych fintechów, czyli firm z branży finansowej, które oferują popularne usługi w nowatorski i przyjazny dla klientów sposób. Mikrofaktoring w Finiacie prowadzony jest na całkowicie innych zasadach aniżeli ten, dostępny w konwencjonalnych placówkach – przeznaczony jest dla podmiotów mniejszych i działających krócej, w tym także freelancerów. Usługa Finiaty to tak zwany faktoring cichy z regresem. Można przez to rozumieć, że fakt finansowania faktury jest znany wyłącznie przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Z miejsca przyspiesza to pozyskanie funduszy poprzez firmy i mniejszych przedsiębiorców. Co równie istotne – środki wypłacone zostaną najpóźniej dobę od zaakceptowania faktury w systemie, daje to  raptowną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Możemy raz na zawsze zapomnieć o nerwowym sprawdzaniu salda w oczekiwaniu na wpłatę męczącym przypominaniu się u kontrahentów.

Zasady działania są proste – przedsiębiorca zakłada konto na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu Finiata, czerpie z  posiadanego limitu faktoringowego. Przedsiębiorca samodzielnie określa termin finansowania faktury. Jeśli wstępny  termin okaże się za krótki,  posiadacz konta może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni będzie przedłużeniem bezpłatnym. Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni finansowania. Odmiennie od banków, w Finiacie bezpłatne są podstawowe działania związane z rozpoczęciem finansowania. Między innymi przyjęcie i rozpatrzenie wniosku czy zorganizowanie analizy kredytowej.

Finiata od samego początku istnienia na naszym rynku nawiązuje korelacje z popularnymi i efektywnymi partnerami. Pierwszym z nich jest inFakt, firma dostarczająca produkty księgowe oraz udostępniająca system do fakturowania online. Na tą chwilę prowadzone są także negocjacje z kolejnymi partnerami, za pośrednictwem których z usług Finiaty skorzystają ich klienci.

Oto co o Finiata ma do powiedzenia Tomasz Domagalski, Country Manager Finiata w Polsce:

„Pragniemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną i wygodną usługę biznesową, przydatną w codziennym prowadzeniu firmy; nie znam firmy, która nie lubi szybko płaconych faktur. Można z nich uregulować VAT, podatek dochodowy, wypłacić pensje pracownikom, uregulować płatności dostawcom, a także korzystać z wypracowanych pieniędzy we własnym zakresie jako właściciel. Wszyscy cieszą się z szybko wypłaconych pieniędzy. Usługa mikrofaktoringu świadczona przez Finiatę służy więc do tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali zamartwiać się o brak płynności i nieopłacone faktury, a mogli skupić się na rozwoju, sprzedaży, obsłudze klientów. Od 28 czerwca zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.finiata.pl, żeby całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jaki limit może uzyskać twoja firma”.

Finiata-jak-to-działa-infografika

Jeszcze więcej o Finiata: https://www.youtube.com/watch?v=JsPt-qec57k

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jak uzyskać środki na założenie firmy?

Opublikowano

on

finansowanie

Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Niestety, rzeczywistość bywa w tej kwestii bardzo brutalna, gdyż nawet najlepszy pomysł na biznes, aby mógł zostać zrealizowany, musi zostać poparty odpowiednim wsparciem finansowym. Dlatego też, jeżeli chcemy zaistnieć na naszym rodzimym rynku, musimy dysponować odpowiednim zapleczem finansowym, co w obecnych czasach nie jest proste. Niektóre osoby na otwarcie własnej działalności gospodarczej odkładają wszystkie zarobione pieniądze, inne starają się uzyskać wsparcie finansowe w bankach lub u pożyczkodawców. Sprawdź, jak uzyskać pożyczkę na założenie swojej firmy.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Kapsułkowanie leków i suplementów diety – na czym polega?

Opublikowano

on

produkcja lekow

Kapsułkowanie leków czy suplementów to metoda często stosowana w farmaceutyce i w przemyśle spożywczym, która pozwala indywidualnie dobrać ilość substancji czynnych do potrzeb pacjenta. Substancje zawarte we wnętrzu takiej kapsułki nie tracą swoich właściwości oraz są odporne na działanie czynników zewnętrznych dzięki hermetyczności. Dlatego cieszą się niezwykłą popularnością wśród klientów, którzy coraz częściej sięgają po nie zamiast tradycyjnych tabletek? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Kompleksowa obsługa spółek w wirtualnym biurze

Opublikowano

on

wirtualne biuro

Czy wiesz, że decydując się na wirtualny adres w Warszawie pod siedzibę firmy, możesz skorzystać także z dodatkowych usług usprawniających działanie Twojego biznesu? Jedną z nich jest kompleksowa obsługa spółek. Na czym to dokładnie polega?

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.