Connect with us

Firma

Finiata – firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Opublikowano

on

Finiata - firma, która zmieni standardy na polskim rynku

Z końcem czerwca na polskim rynku działalność rozpoczęła Finiata – lider kontynentu europejskiego w mikrofaktoringu. Firma specjalizuje się w nowoczesnym mikrofaktoringu: prosto, szybko, za 4 zł + VAT. Klientem mogą być freelancerzy, osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze i firmy z sektora MSP.

Wszystkie małe i średnie firmy potrzebują wsparcia w temacie finansowania bieżącej działalności. Liczni przedsiębiorcy szukają go w placówkach bankowych, jednak nie zawsze udaje się im uzyskać produkty adekwatne do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Tymczasem potrzeby finansowe polskich firm rosną. Aktualne badanie płatności przedsiębiorstw w naszym kraju przygotowane przez Intrum Justitia pokazuje, że więcej niż 50% przedsiębiorców otrzymuje wynagrodzenie nawet do 30 dni po dacie płatności faktury, a 13% musi czekać na wypłatę nawet 60 dni po terminie. Takie obsunięcia mają fatalny wpływ na ich bieżącą płynność finansową. Pieniądze w końcu i tak trafiają na konto, dlatego problemem jest zbyt długi okres pomiędzy wystawieniem faktury a płatnością.

Młode przedsiębiorstwa muszą sobie jakoś radzić z płynnością finansową, często sięgają w takich przypadkach po kredyt, chwilówki, a także faktoring, czyli finansowanie na podstawie wierzytelności. Usługi te jednak są zazwyczaj skomplikowane lub relatywnie drogie. Standardowy faktoring bankowy wymaga zgody kontrahenta firmy korzystającej z tej usługi, a ponadto mogą z niego korzystać zazwyczaj wyłącznie większe przedsiębiorstwa i te mogące pochwalić się co najmniej rocznym okresem funkcjonowania działalności.

Idealnym rozwiązaniem tych problemów wydaje się mikrofaktoring – usługa, z którą na polskim rynku pojawia się firma Finiata. Zalicza się ona do tak zwanych fintechów, czyli firm z branży finansowej, które oferują popularne usługi w nowatorski i przyjazny dla klientów sposób. Mikrofaktoring w Finiacie prowadzony jest na całkowicie innych zasadach aniżeli ten, dostępny w konwencjonalnych placówkach – przeznaczony jest dla podmiotów mniejszych i działających krócej, w tym także freelancerów. Usługa Finiaty to tak zwany faktoring cichy z regresem. Można przez to rozumieć, że fakt finansowania faktury jest znany wyłącznie przedsiębiorcy i Finiacie. Spłata finansowania zostaje odroczona w czasie (nawet do 120 dni). Z miejsca przyspiesza to pozyskanie funduszy poprzez firmy i mniejszych przedsiębiorców. Co równie istotne – środki wypłacone zostaną najpóźniej dobę od zaakceptowania faktury w systemie, daje to  raptowną poprawę płynności i zwiększa bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa. Możemy raz na zawsze zapomnieć o nerwowym sprawdzaniu salda w oczekiwaniu na wpłatę męczącym przypominaniu się u kontrahentów.

Zasady działania są proste – przedsiębiorca zakłada konto na platformie Finiata i otrzymuje limit faktoringowy. Wprowadzając faktury do systemu Finiata, czerpie z  posiadanego limitu faktoringowego. Przedsiębiorca samodzielnie określa termin finansowania faktury. Jeśli wstępny  termin okaże się za krótki,  posiadacz konta może go przedłużyć – aż do 120 dni, przy czym pierwsze 14 dni będzie przedłużeniem bezpłatnym. Opłata jest stała i łatwa do wyliczenia: 4 zł +VAT za każde 100 zł kwoty na finansowanej fakturze za każde 30 dni finansowania. Odmiennie od banków, w Finiacie bezpłatne są podstawowe działania związane z rozpoczęciem finansowania. Między innymi przyjęcie i rozpatrzenie wniosku czy zorganizowanie analizy kredytowej.

Finiata od samego początku istnienia na naszym rynku nawiązuje korelacje z popularnymi i efektywnymi partnerami. Pierwszym z nich jest inFakt, firma dostarczająca produkty księgowe oraz udostępniająca system do fakturowania online. Na tą chwilę prowadzone są także negocjacje z kolejnymi partnerami, za pośrednictwem których z usług Finiaty skorzystają ich klienci.

Oto co o Finiata ma do powiedzenia Tomasz Domagalski, Country Manager Finiata w Polsce:

„Pragniemy przybliżyć polskim przedsiębiorcom faktoring jako naturalną i wygodną usługę biznesową, przydatną w codziennym prowadzeniu firmy; nie znam firmy, która nie lubi szybko płaconych faktur. Można z nich uregulować VAT, podatek dochodowy, wypłacić pensje pracownikom, uregulować płatności dostawcom, a także korzystać z wypracowanych pieniędzy we własnym zakresie jako właściciel. Wszyscy cieszą się z szybko wypłaconych pieniędzy. Usługa mikrofaktoringu świadczona przez Finiatę służy więc do tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali zamartwiać się o brak płynności i nieopłacone faktury, a mogli skupić się na rozwoju, sprzedaży, obsłudze klientów. Od 28 czerwca zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.finiata.pl, żeby całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jaki limit może uzyskać twoja firma”.

Finiata-jak-to-działa-infografika

Jeszcze więcej o Finiata: https://www.youtube.com/watch?v=JsPt-qec57k

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.