Connect with us

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów.

Jak sprzedawać w sieci

Skuteczny pomysł na rozwój i prowadzenie e-handlu wdraża się kilkoma ścieżkami. Sprzedaż możesz prowadzić poprzez:

  • portale zakupowe i aukcyjne, zarówno polskie, jak i zagraniczne, na których stworzysz swoje konto;
  • otwarcie własnego sklepu internetowego;
  • (pośrednio) media społecznościowe;
  • porównywarki cen.

E-commerce – od czego zacząć

Podobnie jak w przypadku rozpoczynania każdej innej działalności, warto przed rozpoczęciem takiego projektu opracować pewien plan i przygotować prognozę. Najłatwiej jest się w tej sytuacji posłużyć biznesplanem – pomoże Ci zobaczyć, czego potrzebujesz, co jest mocną i słabą stroną Twojego pomysłu, w jakim kierunku możesz próbować go rozwijać i z jakimi kosztami będzie się wiązać. Dodatkowo rozpisany kosztorys pozwoli także na realną ocenę założeń i będzie jasno sygnalizował czego i po jakim czasie możesz oczekiwać. Jego stała aktualizacja, także już w trakcie prowadzenia biznesu internetowego, skonfrontuje wyobrażenia z rzeczywistością, dzięki czemu przeanalizujesz, czy pomysł na biznes był akurat tym właściwym.

Zalety handlu elektronicznego

Zalety handlu elektronicznego skusiły już wielu na otwarcie własnej działalności w internecie – taka forma sprzedaży może być korzystna z wielu powodów:

  1. Przy utrzymaniu niższych kosztów działalności, możesz odnotować wzrost poziomu sprzedaży.
    Popyt na zakupy internetowe stale rośnie, co oznacza większą grupę potencjalnych klientów Twojej działalności oraz oszczędność względem kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa stacjonarnie.
  2. Oferta na start, dostosowywana do zainteresowań klientów.

Prowadząc e-handel nie masz ograniczenia magazynowego. Oznacza to, że możesz wystartować z nawet jednym produktem i stopniowo poszerzać swoją ofertę wraz z rosnącym zainteresowaniem lub konkretnymi oczekiwaniami klientów.

  1. Indywidualizacja produktu

Jest to zaleta również dla klientów, ponieważ mogą otrzymać produkty, które są niepowtarzalne. Tworząc zamówienia indywidualne, nawiązujesz lepszy kontakt z kupującymi, poznajesz grupę swoich odbiorców i możesz lepiej dopasować to, co robisz, do ich potrzeb.

  1. Nieograniczony zasięg Twojej działalności

Zależnie od obranej strategii marketingowej, zasięg Twojej działalności może być globalny lub zupełnie niszowy. Oba rozwiązania są dobre i mogą być tak samo owocne – najważniejsze to znaleźć właściwą grupę odbiorców.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów

Opublikowano

on

ksiega przychodow i rozchodow

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych lub w formie stawki liniowej, zobowiązani są do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Na jej podstawie wyliczana jest bowiem podstawa opodatkowania oraz obowiązująca właściciela działalności stawka oprocentowania. Warto jednak wiedzieć, jakie są zasady prowadzenia KPiR, a także co powinno się w niej znajdować. Odpowiedzi na te zagadnienia przedstawiamy w artykule! (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Procedury bhp – dlaczego należy ich przestrzegać?

Opublikowano

on

bezpieczenstwo i higiena pracy

Procedury bhp są bardzo ważne z wielu różnorodnych względów. Dzięki nim można przede wszystkim zyskać wiele korzyści, które wpływają na wydajność pracy. Dlaczego należy ich przestrzegać? Fachowcy informują. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.