Connect with us

Firma

Kredyt firmowy. Czy warto brać kredyt firmowy bez pośrednika?

Opublikowano

on

kredyt

Duża część firm decyduje się na to, aby zaciągnąć kredyt biznesowy. Jest to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy bez większych przeszkód pozyskać dodatkowe finansowanie, niezbędne chociażby do zakupu maszyn i urządzeń, oprogramowania. Kredyt biznesowy możemy również bez przeszkód na budowę siedziby firmy lub jej remont. Starając się o kredyt firmowy, możemy wszystkie formalności załatwić samemu lub skorzystać z pomocy pośrednika. Czy warto wszystko zrobić samemu?

Kredyty dla firm cieszą się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród bardzo dużych przedsiębiorstw, które posiadają zakłady produkcyjne, jak również małych i średnich firm. Pieniądze pochodzące z kredytu pomogą zrealizować różnego rodzaju inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia jakości pracy, wprowadzenia na rynek o wiele lepszych i bardziej nowoczesnych produktów.

Jednocześnie trzeba przyznać, że bardzo dużo osób stara się samodzielnie załatwić wszystkie formalności. Jeżeli mamy doświadczenie, dokładnie wiemy, z czego składa się kredyt firmowy, jak również jaka będzie jego cena ostateczna – takie rozwiązanie będzie dobre. Warto również pomyśleć o tym, aby skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który jednocześnie może być pracownikiem banku. Taki sposób pozyskiwania kredytu również jest dobry.

Kredyt firmowy. Czy trzeba korzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Nie trzeba. Bardzo dużo przedsiębiorców decyduje się na to, aby samemu załatwić wszystkie formalności. Informacje na temat warunków kredytu można znaleźć między innymi:

– bezpośrednio w banku, w którym mamy kredyt,
– na stronach innych banków,
– w tak zwanych porównywarkach kredytów firmowych.

Jakie są plusy, gdy decydujemy się na to, aby załatwić kredyt samemu? Przede wszystkim należy wymienić:

– brak wglądu osób trzecich w dokumenty finansowe firmy,
– zmniejszenie ilości osób, które mają dostęp do naszych danych,
– możliwość swobodnego porównania ze sobą ofert kilku banków,
– samodzielna odpowiedzialność za własne decyzje.

Kredyt firmowy. Czy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy jest specjalistą, który może być również pracownikiem banku. Korzystanie z jego pomocy ma duże znaczenie, gdyż bardzo dokładnie zna on procedury bankowe, jak również dokładnie wie, jaki konkretnie rodzaj kredytu będzie najlepszy dla naszej firmy.

Plusem jest również to, że doradca kredytowy najlepiej przeanalizuje naszą zdolność kredytową.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów

Opublikowano

on

ksiega przychodow i rozchodow

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych lub w formie stawki liniowej, zobowiązani są do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Na jej podstawie wyliczana jest bowiem podstawa opodatkowania oraz obowiązująca właściciela działalności stawka oprocentowania. Warto jednak wiedzieć, jakie są zasady prowadzenia KPiR, a także co powinno się w niej znajdować. Odpowiedzi na te zagadnienia przedstawiamy w artykule! (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Procedury bhp – dlaczego należy ich przestrzegać?

Opublikowano

on

bezpieczenstwo i higiena pracy

Procedury bhp są bardzo ważne z wielu różnorodnych względów. Dzięki nim można przede wszystkim zyskać wiele korzyści, które wpływają na wydajność pracy. Dlaczego należy ich przestrzegać? Fachowcy informują. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.