Connect with us

Pożyczki

Jak przeprowadzane jest badanie zdolności kredytowej?

Opublikowano

on

kredyt

Badanie zdolności kredytowej ma na celu ocenę wiarygodności i wypłacalności potencjalnego kredytobiorcy. Pozwala odpowiedzieć na pytanie, jakie ryzyko dana instytucja finansowa ponosi udzielając mu pożyczki lub kredytu. Takie podejście wynika z prostego faktu, że żaden bank nie udostępnia swoich pieniędzy pochopnie – aby to zrobił, musi mieć pewność, że kredytobiorca będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie w ustalonym terminie.

Jak w praktyce wygląda badanie zdolności kredytowej?

Analiza zdolności kredytowej to jedno z podstawowych badań i czynności wykonywanych przez bank przed wydaniem decyzji kredytowej. Dzieli się je na dwie części. Część ilościowa badania opiera się na analizie sytuacji finansowej kredytobiorcy. Bank bierze tu pod uwagę takie elementy, jak m. in. uzyskiwane przez niego dochody, miesięczne koszty utrzymania oraz inne, aktywne zobowiązania finansowe. Instytucja porównuje wydatki i przychody klienta w skali miesiąca oraz ocenia, czy będzie on w stanie spłacać dodatkowe zobowiązanie bez nadmiernego uszczerbku na domowym budżecie.

Druga część badania zdolności kredytowej ma postać jakościową. Polega ona na weryfikacji danych, które mają istotny wpływ na to, czy klient będzie w stanie wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania. Pod uwagę brane są następujące czynniki: wiek kredytobiorcy, jego stan cywilny oraz liczba osób będących na jego utrzymaniu, status mieszkaniowy, posiadany majątek, wykształcenie, wykonywany zawód i staż pracy, piastowane stanowisko i inne. Bank analizuje także dotychczasową historię kredytowej poprzez sprawdzenie raportu BIK, który pokazuje, w jaki sposób klient spłacał swoje dotychczasowe pożyczki, kredyty i inne zobowiązania finansowe.

kredyt

Jak przygotować się do badania zdolności kredytowej?

Badanie zdolności kredytowej można wykonać jeszcze zanim złożymy wiosek do banku. Świadomość jego wyników pozwala poczynić pewne kroki w celu poprawy poszczególnych elementów oraz znacząco zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Badanie zdolności kredytowej warto zlecić profesjonaliście, który zna także politykę konkretnego banku oraz zasady, którymi kieruje się on przy przeprowadzaniu badania. Do takich specjalistów należy ekspert finansowy, który pomaga klientom w uzyskaniu dostępu do jak najkorzystniejszych dla nich produktów finansowych. Na prośbę klienta może on także całkowicie bezpłatnie przeprowadzić badanie zdolności kredytowej.

W celu wykonania badania należy dostarczyć ekspertowi dokumentację oraz informacje niezbędne do realizacji zadania. Po analizie wszystkich elementów specjalista wyliczy zdolność kredytową oraz oceni szanse na uzyskanie dostępu do danego produktu finansowego. Wskaże także te instytucje finansowe, które z największym prawdopodobieństwem zaakceptują wniosek oraz przeprowadzi klienta przez cały proces ubiegania się o przyznanie wsparcia finansowego. Wszystkie usługi świadczone przez eksperta finansowego są darmowe dla klienta, co jeszcze bardziej przemawia za skorzystaniem z nich przez udaniem się z wnioskiem bezpośrednio do banku.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Pożyczki

Wskazówki jak wyjść z długów

Opublikowano

on

Popadnięcie w niezrównoważone zadłużenie jest przerażająco łatwe – kilka miesięcy nieodpowiedzialnych wydatków może sprawić, że będziesz mieć dziesiątki tysięcy długu, którego spłata może zająć lata. Wiele osób doświadcza problemów z zadłużeniem w pewnym momencie swojego życia i może to być bardzo stresujące, jeśli ciągle martwisz się o pieniądze. Jednak jest to możliwe, aby uzyskać swoje finanse z powrotem pod kontrolą z kilku prostych kroków.

Oto nasze kilka wskazówek, jak wyjść z długów i pozostać wolnym od długów.

Spisz wszystkie swoje długi i ile cię kosztują

Jest to pierwszy krok, ale najważniejszy, ponieważ jest to moment, w którym przejmujesz z powrotem kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Może się zdarzyć, że odłożyłeś myślenie o kosztach swojego długu, ponieważ jest to zbyt przerażające, by się z nim zmierzyć. Spisując listę swoich długów i odsetek, które od nich płacisz, możesz zdecydować, który z nich jest najważniejszy lub najdroższy i podjąć działania w celu jego uporządkowania.

Wiele osób pożycza pieniądze, nie myśląc o tym, jak je spłacić, więc jeśli jesteś w trudnej sytuacji związanej z długami, nie jesteś sam. Zamiast czuć się przerażonym, pomyśl o tym, że jest to początek Twojego planu ratowania długów.

Ustal priorytety dla najdroższych lub najważniejszych długów i spłacaj je w pierwszej kolejności

Jeśli masz wiele długów, ważne jest, abyś prawidłowo ustalił ich priorytety. Najważniejsze długi mogą nie być nawet największe, ale to właśnie je trzeba spłacić w pierwszej kolejności. Niektóre rachunki, takie jak podatek lokalny, czynsz lub kredyt hipoteczny oraz rachunki za media muszą być traktowane priorytetowo, abyś mógł nadal otrzymywać podstawowe usługi i mieć dach nad głową.

Po pokryciu tych ważnych rachunków domowych, należy zastanowić się nad najdroższymi długami – tymi o najwyższym oprocentowaniu – i spróbować zacząć spłacać niektóre z nich. Można to zrobić, przyglądając się swoim wydatkom i szukając sposobów na oszczędzanie.

Szukaj pomocy, jeśli nie możesz już poradzić sobie z długami

Istnieje wiele organizacji charytatywnych zajmujących się długami, które oferują bezpłatne porady i doradztwo. Nie powinieneś być zmuszony do płacenia za porady dotyczące zadłużenia, więc unikaj firm, które chcą cię obciążyć.

Jeśli Twój dług jest skomplikowany, być może będziesz musiał zwrócić się do formalnego planu zarządzania długiem. Plany zarządzania długiem są zazwyczaj negocjowane przez stronę trzecią, taką jak agencja doradztwa kredytowego, i służą do uzgodnienia planu spłaty długu pomiędzy Tobą (dłużnikiem) a Twoim wierzycielem. https://splatapozyczek.pl/ może udzielić Ci porady w tym zakresie.

Konsolidacja i przeniesienie długów

Zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę długów może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale konsolidacja wszystkich długów w jedną sumę i przeniesienie ich na jedną kartę kredytową lub inną pożyczkę może być rozwiązaniem, pod warunkiem, że zrobisz to w sposób odpowiedzialny. Jeśli masz rozsądny wynik kredytowy, powinieneś być w stanie zapisać się na kartę kredytową, która oferuje 0% odsetek od transferów salda. W ten sposób nie będziesz musiał płacić żadnych odsetek od swoich długów przez pewien okres czasu, pod warunkiem, że spłacisz wszystko w wyznaczonym terminie – radzi https://splatapozyczek.pl/. Ale zostaniesz obciążony opłatą, aby to zrobić, a jeśli nie spłacisz swoich długów w okresie 0%, całkowita kwota, którą jesteś winien, wzrośnie.

 

Czytaj Dalej

Pożyczki

Dlaczego bank może nie chcieć udzielić Ci kredytu?

Opublikowano

on

kredyt

Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych ma to do siebie, że czasem wymaga od nas szeregu formalności. Przeważnie, im większa jest kwota pożyczki, którą chcemy uzyskać, tym bardziej rośnie też liczba “papierów”, które musimy dostarczyć naszemu kredytodawcy. Czasami może zdarzyć się i tak, że nawet jeśli wydaje nam się nasza zdolność kredytowa i historia pożyczek, pozwalają nam na zaciągnięcie kredytu, to bank dalej nie będzie chciał nam go przyznać. Dlaczego tak się dzieje?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Pożyczki

Powody, dla których Twoja pożyczka osobista może zostać odrzucona

Opublikowano

on

pozyczka bankowa

Instytucje finansowe biorą pod uwagę kilka czynników, kiedy ubiegasz się o pożyczkę. Niektóre z nich to Twoje dochody, wiek i stabilność zatrudnienia. Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę jest Twój raport kredytowy, który odzwierciedla Twoją zdolność kredytową. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.