Connect with us

Firma

Kompleksowa obsługa spółek w wirtualnym biurze

Opublikowano

on

wirtualne biuro

Czy wiesz, że decydując się na wirtualny adres w Warszawie pod siedzibę firmy, możesz skorzystać także z dodatkowych usług usprawniających działanie Twojego biznesu? Jedną z nich jest kompleksowa obsługa spółek. Na czym to dokładnie polega?

Profesjonalne wsparcie przy rejestracji spółek

Zakładaniu działalności towarzyszyć mogą naprawdę silne, pozytywne emocje. Ale czasami zdarza się, że są one błyskawicznie tłumione, gdy pojawiają się liczne formalności i terminy, nad którymi przedsiębiorca musi czuwać. Aby ułatwić sobie te pierwsze kroki prowadzące do cieszenia się biznesową niezależnością, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, np. przy rejestracji spółki. W ramach takiego fachowego wsparcia przyszły właściciel firmy skorzystać może również z doradztwa dostosowanego do jego formy działalności, branży czy celów.

Jeśli myśląc o własnej działalności, planujesz zarejestrować ją pod wirtualnym adresem w Warszawie, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wirtualne-biuro.pl. Znajdziesz tam ofertę wynajmu oraz prezentację usług. Dowiesz się również, z jakich elementów składa się rejestracja i ile spółek pomogli już założyć specjaliści z Biura Wirtualnego Wisła.

Aktualizacje danych w KRS

Wraz z rozwojem działalności mogą wystąpić zdarzenia, które wymuszą konieczność zmian, a następnie zgłoszenia ich w KRS. Te zmiany dotyczyć mogą np. członków zarządu i umowy spółki. Aby zgłoszenie danych przebiegło w wyznaczonym terminie i zostało zrealizowane w zgodzie z wymaganymi krokami, również pomocne może okazać się skorzystanie z pomocy specjalistów. Współpracując z Biurem Wirtualnym, możesz mieć pewność, że te aktualizacje danych zostaną przeprowadzone wzorowo i bez opóźnień.

Dodatkowe usługi dla przedsiębiorców

Przy okazji przeglądania strony internetowej wirtualne-biuro.pl zachęcamy do sprawdzenia pozostałych usług opracowanych dla przedsiębiorców, którzy chcą skupić się na tym, co jest dla nich naprawdę ważne. Mowa o rozwiązaniach księgowych dostosowanych do specyfiki konkretnego biznesu, doradztwie księgowo-prawnym czy obsłudze korespondencji. Równie ciekawą możliwością dla osób, które od czasu do czasu będą potrzebowały przeprowadzać spotkania w tradycyjnych warunkach, może okazać się wynajem sal konferencyjnych.

Podsumowanie

Podsumowując, korzystając z nowoczesnego, wirtualnego biura, możesz również czerpać z wiedzy i doświadczenia obsługujących go specjalistów. Na początku Twojej drogi pomogą Ci oni w rejestracji spółki, a z czasem również w aktualizacji danych w KRS. Żeby wypracować właściwy dla Ciebie model współpracy, skontaktuj się z wykwalifikowanymi pracownikami biura, umów na spotkanie i opowiedz o swoich potrzebach.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.