Connect with us

Osoba Prywatna

Matthew Tyrmand bloguje na Wprost.pl

Opublikowano

on

Matthew Tyrmand

Na Wall Street te chwile nazywane są „odmianą” i sygnalizują silne odwrócenie trendu. Patrząc na tych, którzy nigdy się nie zreformowali i tych, którzy uczyli się polityki i sprawowania władzy z zatrutego systemu komunistycznego, wszyscy wiedzą, że nadszedł czas, aby na dobre ich pożegnać. Dotyczy to wszystkich trzech partii, które są bezpośrednimi i pośrednimi pozostałościami systemu komunistycznego: PO, PSL i SLD – pisze na swoim blogu na stronie Wprost.pl Matthew Tyrmand.

Ten amerykański inwestor i ekonomista, syn polskiego pisarza i antykomunisty Leopolda Tyrmanda, od kilkunastu miesięcy żywo i bezpardonowo komentuje polskie życie publiczne. Od środy prowadzi bloga w serwisie Wprost.pl – pierwszy wpis został opublikowany w języku angielskim, kolejne będą po polsku. W swoich wypowiedziach Tyrmand krytykuje władzę i jej wypaczenia, bardzo ostro wypowiada się również na temat klasy politycznej w Polsce. W USA należy do kierownictwa organizacji pozarządowej, której celem jest wprowadzenie zasady przejrzystości wydatków rządowych (www.openthebooks.com). Obecnie, po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, chce działać na rzecz wprowadzenia tej zasady również w Polsce.

Tyrmand jest również – wraz z wydawcą tygodnika „Wprost” Michałem Maciejem Lisieckim – współtwórcą Round Table Mixer (RTMix). Round Table Mixer to spotkanie pokolenia, które w dorosłe życie wchodziło po Okrągłym Stole, a które dzisiaj bierze na siebie odpowiedzialność za to, by zmieniać polską debatę publiczną, by mówić pragmatycznym językiem współpracy i tworzyć nową jakość w polskim życiu politycznym i gospodarczym. Podczas tych spotkań Tyrmand mówił m.in. o tym, że politycy są jak pieluch – trzeba ich często wymieniać, bo inaczej zaczynają śmierdzieć.

Matthew Tyrmand dołączył do grona blogerów „Wprost”, które zasilili ostatnio również Andrzej Arendarski, Paweł Budrewicz, Wincenty Elsner, Lech Kaczoń, Monika Piątkowska oraz dziennikarze nowego „Wprost”.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.