Connect with us

Osoba Prywatna

Matthew Tyrmand bloguje na Wprost.pl

Opublikowano

on

Matthew Tyrmand

Na Wall Street te chwile nazywane są „odmianą” i sygnalizują silne odwrócenie trendu. Patrząc na tych, którzy nigdy się nie zreformowali i tych, którzy uczyli się polityki i sprawowania władzy z zatrutego systemu komunistycznego, wszyscy wiedzą, że nadszedł czas, aby na dobre ich pożegnać. Dotyczy to wszystkich trzech partii, które są bezpośrednimi i pośrednimi pozostałościami systemu komunistycznego: PO, PSL i SLD – pisze na swoim blogu na stronie Wprost.pl Matthew Tyrmand.

Ten amerykański inwestor i ekonomista, syn polskiego pisarza i antykomunisty Leopolda Tyrmanda, od kilkunastu miesięcy żywo i bezpardonowo komentuje polskie życie publiczne. Od środy prowadzi bloga w serwisie Wprost.pl – pierwszy wpis został opublikowany w języku angielskim, kolejne będą po polsku. W swoich wypowiedziach Tyrmand krytykuje władzę i jej wypaczenia, bardzo ostro wypowiada się również na temat klasy politycznej w Polsce. W USA należy do kierownictwa organizacji pozarządowej, której celem jest wprowadzenie zasady przejrzystości wydatków rządowych (www.openthebooks.com). Obecnie, po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, chce działać na rzecz wprowadzenia tej zasady również w Polsce.

Tyrmand jest również – wraz z wydawcą tygodnika „Wprost” Michałem Maciejem Lisieckim – współtwórcą Round Table Mixer (RTMix). Round Table Mixer to spotkanie pokolenia, które w dorosłe życie wchodziło po Okrągłym Stole, a które dzisiaj bierze na siebie odpowiedzialność za to, by zmieniać polską debatę publiczną, by mówić pragmatycznym językiem współpracy i tworzyć nową jakość w polskim życiu politycznym i gospodarczym. Podczas tych spotkań Tyrmand mówił m.in. o tym, że politycy są jak pieluch – trzeba ich często wymieniać, bo inaczej zaczynają śmierdzieć.

Matthew Tyrmand dołączył do grona blogerów „Wprost”, które zasilili ostatnio również Andrzej Arendarski, Paweł Budrewicz, Wincenty Elsner, Lech Kaczoń, Monika Piątkowska oraz dziennikarze nowego „Wprost”.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.