Connect with us

Osoba Prywatna

Spirala zadłużenia – jak z niej wyjść?

Opublikowano

on

Każdy może wejść w spiralę zadłużenia. Wystarczy jedna zła decyzja dotycząca zaciągnięcia następnego kredytu, wypadek, choroba lub strata pracy. Tracimy źródło przychodu i finansową płynność. Żeby pokryć poprzednie zaległości i długi potrzebujemy zaciągać nowe. Wpadamy w spiralę zadłużenia z której bardzo ciężko się wydostać. Na szczęście jest sposób na wyjście z tej niepokojącej sytuacji.

Złote zasady odchodzenia ze spirali zadłużenia

Co zrobić gdy finansowa pętla co raz bardziej się ściąga i znikąd nie widać pomocy? Przede wszystkim nie zniechęcajmy się, nie unikajmy kontaktu z pożyczkodawcami i opracujmy program działania.

Oto parę pewnych wskazówek wychodzenia ze spirali zadłużenia:

  • Absolutnie nie wolno brać nowych pożyczek. Jest to zaledwie rozwiązanie krótkoterminowe, które w przyszłości potrafi przynieść więcej kłopotów, w szczególności kiedy wybieramy pożyczki bez zaświadczeń.
  • Koniecznie trzeba rozmawiać z bankami, nie wolno unikać kontaktu. Ignorowanie monitów banku nie tylko generuje kolejne wydatki, ale również psuje nasze możliwości na polubowne załatwienie sprawy.
  • Priorytetowo rozpocząć tworzyć zasoby oraz ograniczyć wydatki. Należy przede wszystkim wyuczyć się rozsądnego nastawienia do finansów- nie wydawajmy na nic, co wydaje się zbędne. Początkowe w kolejce są nasze zadłużenia, dopiero później przyjemności.
  • Ważne jest ustalenie systemu spłat, i wskazanie długów jakie powinniśmy rozliczać w pierwszej kolejności. Trzeba wybrać te zadłużenia, których opóźnienie spłaty najwięcej nas kosztuje.
  • Stworzenie listy zobowiązań oraz sprawdzenie jaka jest wartość naszych miesięcznych składek i układanie w oparciu o nią comiesięcznego budżetu. Program naszych kosztów przenigdy nie powinien przekraczać naszego dochodu.
  • Zrezygnowanie z karty kredytowej i limitu odnawialnego na rachunku. Są to produkty, które obok szybkich pożyczek łatwo dają o sobie znać jeżeli zaniedbamy ich spłatę, stąd na czas problemów finansowych korzystnie jest kompletnie z nich zrezygnować. Dotyczy to również tych kart, z których nie korzystamy.
  • Podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt, który skupia wszelkie zadłużenia w pojedynczą mniejszą składkę. Ponadto ochroniony hipoteką będzie charakteryzował się znacznie niższym oprocentowaniem niż kredyty konsumpcyjne.

Tak naprawdę rozwiązań jest tym więcej, im szybciej zgłosimy się do banku. Trzeba pamiętać o tym, iż nie tylko nam zależy na jak najszybszym wyjściu z kłopotów finansowych – także dla banku jest to sytuacja trudna.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.