Connect with us

Osoba Prywatna

Spirala zadłużenia – jak z niej wyjść?

Opublikowano

on

Każdy może wejść w spiralę zadłużenia. Wystarczy jedna zła decyzja dotycząca zaciągnięcia następnego kredytu, wypadek, choroba lub strata pracy. Tracimy źródło przychodu i finansową płynność. Żeby pokryć poprzednie zaległości i długi potrzebujemy zaciągać nowe. Wpadamy w spiralę zadłużenia z której bardzo ciężko się wydostać. Na szczęście jest sposób na wyjście z tej niepokojącej sytuacji.

Złote zasady odchodzenia ze spirali zadłużenia

Co zrobić gdy finansowa pętla co raz bardziej się ściąga i znikąd nie widać pomocy? Przede wszystkim nie zniechęcajmy się, nie unikajmy kontaktu z pożyczkodawcami i opracujmy program działania.

Oto parę pewnych wskazówek wychodzenia ze spirali zadłużenia:

  • Absolutnie nie wolno brać nowych pożyczek. Jest to zaledwie rozwiązanie krótkoterminowe, które w przyszłości potrafi przynieść więcej kłopotów, w szczególności kiedy wybieramy pożyczki bez zaświadczeń.
  • Koniecznie trzeba rozmawiać z bankami, nie wolno unikać kontaktu. Ignorowanie monitów banku nie tylko generuje kolejne wydatki, ale również psuje nasze możliwości na polubowne załatwienie sprawy.
  • Priorytetowo rozpocząć tworzyć zasoby oraz ograniczyć wydatki. Należy przede wszystkim wyuczyć się rozsądnego nastawienia do finansów- nie wydawajmy na nic, co wydaje się zbędne. Początkowe w kolejce są nasze zadłużenia, dopiero później przyjemności.
  • Ważne jest ustalenie systemu spłat, i wskazanie długów jakie powinniśmy rozliczać w pierwszej kolejności. Trzeba wybrać te zadłużenia, których opóźnienie spłaty najwięcej nas kosztuje.
  • Stworzenie listy zobowiązań oraz sprawdzenie jaka jest wartość naszych miesięcznych składek i układanie w oparciu o nią comiesięcznego budżetu. Program naszych kosztów przenigdy nie powinien przekraczać naszego dochodu.
  • Zrezygnowanie z karty kredytowej i limitu odnawialnego na rachunku. Są to produkty, które obok szybkich pożyczek łatwo dają o sobie znać jeżeli zaniedbamy ich spłatę, stąd na czas problemów finansowych korzystnie jest kompletnie z nich zrezygnować. Dotyczy to również tych kart, z których nie korzystamy.
  • Podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt, który skupia wszelkie zadłużenia w pojedynczą mniejszą składkę. Ponadto ochroniony hipoteką będzie charakteryzował się znacznie niższym oprocentowaniem niż kredyty konsumpcyjne.

Tak naprawdę rozwiązań jest tym więcej, im szybciej zgłosimy się do banku. Trzeba pamiętać o tym, iż nie tylko nam zależy na jak najszybszym wyjściu z kłopotów finansowych – także dla banku jest to sytuacja trudna.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.