Connect with us

Informacje

Czy warto wnioskować o kredyt w obcej walucie?

Opublikowano

on

Kredyt w obcej walucie czy w złotówkach? Takie pytanie najczęściej zadają sobie osoby, które starają się o kredyt mieszkaniowy. Od wielu lat niezwykle popularnym rozwiązaniem było zaciąganie pożyczek we frankach szwajcarskich. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że raty kredytów w obcych walutach znacząco wzrosły. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wybraną formą kredytu.

Różnice, wady i zalety

Niewątpliwie największą zaletą kredytu złotówkowego jest to, że nie nie należy obawiać się w jego przypadku ryzyka zmiany kursu walut. Jednak to kredyty w obcych obcych walutach gwarantują niższe oprocentowane niż kredyty w złotówkach. Kredytobiorcy chcący zaciągnąć kredyt w obcej walucie muszą sobie zdawać sprawę z tego, że niesie on za sobą całkiem spore walutowe wynikające ze zmiany kursów walut. Czasem wystarczą niewielkie wahania kursów na rynku i wartość raty może nagle znacząco wzrosnąć. Największym przykładem są tak zwani “frankowicze”, którzy zaciągnęli kredyt w okresie najsłabszego kursu franka szwajcarskiego. Obecnie muszą oni płacić blisko dwukrotnie większe raty. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem nie tylko kredytu w złotówkach lub w walucie obcej, lecz także w przypadku tej drugiej opcji także nad konkretną walutą. Eksperci coraz częściej powtarzają, że rozsądnym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w euro, jakie dzięki odpowiednim regulacjom nie wiązać się będzie z dużymi wahaniami kursów. Warto wykorzystać kalkulator walut i dokonać wstępnej symulacji wartości kredytu, co unaoczni różnice w wysokości rat, a także potencjalne ryzyko.

Czy warto zaciągnąć taki kredyt?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaciąganie kredytu i dokonywanie spłat w walucie zarobkowania. W przypadku otrzymywania wypłaty w euro nie trzeba obawiać się o wahania kursów, albowiem wysokość raty zawsze pozostanie taka sama. Warto mimo wszystko poradzić się eksperta lub doradcy w tym zakresie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Kredyt we franku szwajcarskim

Opublikowano

on

Kredyt we franku szwajcarskim w Polsce to kredyt walutowy. Kredyt walutowy to kredyt który udzielane jest w innej walucie niż ta która obowiązuje w danym kraju. W Polsce kredyt walutowy udzielane jest jeszcze w walucie dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego oraz euro. 

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Jak działa leasing pracowniczy?

Opublikowano

on

leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy, nazywany również leasingiem personalnym, to model zatrudnienia, który staje się coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Polega on na tym, że pracownik jest formalnie zatrudniony przez firmę leasingową, która następnie “wynajmuje” go innemu pracodawcy. Taki model zatrudnienia pozwala na szybkie i elastyczne dostosowanie liczby pracowników do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczeniu formalności związanych z procesem zatrudnienia. (więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Czym powinna wyróżniać się dobra agencja pracy tymczasowej?

Opublikowano

on

informacje o agencji pracy tymcasowej

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, agencje pracy tymczasowej stanowią istotne ogniwo dla firm, poszukujących wysoko wykwalifikowanych pracowników tymczasowych. Jednak nie wszystkie agencje są takie same, a wybór odpowiedniej może stanowić kluczowy czynnik wpływający na sukces kadrowy przedsiębiorstwa. W tym artykule przyjrzymy się tym cechom, które wyróżniają dobrą agencję pracy tymczasowej oraz jakie korzyści może przynieść dla zarówno pracodawców, jak i pracowników współpraca z taką firmom. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.