Connect with us

Informacje

Czy warto wnioskować o kredyt w obcej walucie?

Opublikowano

on

Kredyt w obcej walucie czy w złotówkach? Takie pytanie najczęściej zadają sobie osoby, które starają się o kredyt mieszkaniowy. Od wielu lat niezwykle popularnym rozwiązaniem było zaciąganie pożyczek we frankach szwajcarskich. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że raty kredytów w obcych walutach znacząco wzrosły. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wybraną formą kredytu.

Różnice, wady i zalety

Niewątpliwie największą zaletą kredytu złotówkowego jest to, że nie nie należy obawiać się w jego przypadku ryzyka zmiany kursu walut. Jednak to kredyty w obcych obcych walutach gwarantują niższe oprocentowane niż kredyty w złotówkach. Kredytobiorcy chcący zaciągnąć kredyt w obcej walucie muszą sobie zdawać sprawę z tego, że niesie on za sobą całkiem spore walutowe wynikające ze zmiany kursów walut. Czasem wystarczą niewielkie wahania kursów na rynku i wartość raty może nagle znacząco wzrosnąć. Największym przykładem są tak zwani “frankowicze”, którzy zaciągnęli kredyt w okresie najsłabszego kursu franka szwajcarskiego. Obecnie muszą oni płacić blisko dwukrotnie większe raty. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem nie tylko kredytu w złotówkach lub w walucie obcej, lecz także w przypadku tej drugiej opcji także nad konkretną walutą. Eksperci coraz częściej powtarzają, że rozsądnym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w euro, jakie dzięki odpowiednim regulacjom nie wiązać się będzie z dużymi wahaniami kursów. Warto wykorzystać kalkulator walut i dokonać wstępnej symulacji wartości kredytu, co unaoczni różnice w wysokości rat, a także potencjalne ryzyko.

Czy warto zaciągnąć taki kredyt?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaciąganie kredytu i dokonywanie spłat w walucie zarobkowania. W przypadku otrzymywania wypłaty w euro nie trzeba obawiać się o wahania kursów, albowiem wysokość raty zawsze pozostanie taka sama. Warto mimo wszystko poradzić się eksperta lub doradcy w tym zakresie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Co to są etykiety peel off?

Opublikowano

on

Niemal każdy produkt dostępny na rynku posiada etykietę. Jest to bowiem wymóg uregulowany przepisami prawa, warunkujący możliwość sprzedaży danego towaru. Niektóre produkty- jak na przykład artykuły spożywcze, leki, kosmetyki, chemikalia- poddane są szczególnym restrykcjom w tym zakresie i muszą być opisane w bardzo szczegółowy sposób. By móc zamieścić obszerne informacje na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najczęściej korzysta się z etykiet wielowarstwowych typu peel off. Jest to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Sprawdźmy więc, czym są i czym się charakteryzują.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.