Connect with us

Informacje

Czy warto wnioskować o kredyt w obcej walucie?

Opublikowano

on

Kredyt w obcej walucie czy w złotówkach? Takie pytanie najczęściej zadają sobie osoby, które starają się o kredyt mieszkaniowy. Od wielu lat niezwykle popularnym rozwiązaniem było zaciąganie pożyczek we frankach szwajcarskich. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że raty kredytów w obcych walutach znacząco wzrosły. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wybraną formą kredytu.

Różnice, wady i zalety

Niewątpliwie największą zaletą kredytu złotówkowego jest to, że nie nie należy obawiać się w jego przypadku ryzyka zmiany kursu walut. Jednak to kredyty w obcych obcych walutach gwarantują niższe oprocentowane niż kredyty w złotówkach. Kredytobiorcy chcący zaciągnąć kredyt w obcej walucie muszą sobie zdawać sprawę z tego, że niesie on za sobą całkiem spore walutowe wynikające ze zmiany kursów walut. Czasem wystarczą niewielkie wahania kursów na rynku i wartość raty może nagle znacząco wzrosnąć. Największym przykładem są tak zwani “frankowicze”, którzy zaciągnęli kredyt w okresie najsłabszego kursu franka szwajcarskiego. Obecnie muszą oni płacić blisko dwukrotnie większe raty. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem nie tylko kredytu w złotówkach lub w walucie obcej, lecz także w przypadku tej drugiej opcji także nad konkretną walutą. Eksperci coraz częściej powtarzają, że rozsądnym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w euro, jakie dzięki odpowiednim regulacjom nie wiązać się będzie z dużymi wahaniami kursów. Warto wykorzystać kalkulator walut i dokonać wstępnej symulacji wartości kredytu, co unaoczni różnice w wysokości rat, a także potencjalne ryzyko.

Czy warto zaciągnąć taki kredyt?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaciąganie kredytu i dokonywanie spłat w walucie zarobkowania. W przypadku otrzymywania wypłaty w euro nie trzeba obawiać się o wahania kursów, albowiem wysokość raty zawsze pozostanie taka sama. Warto mimo wszystko poradzić się eksperta lub doradcy w tym zakresie.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Informacje

Repolonizacja banków nabiera tempa

Opublikowano

on

W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce. To sprawia, że otwiera się okno konsolidacyjne dla rodzimych instytucji, które są w dobrej kondycji, dysponują kapitałem na przejęcia i mają wsparcie rządu, dla którego repolonizacja banków to jeden z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i budowy polskiego kapitału.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Informacje

Dyrektywy Nowego Podejścia dotyczące maszyn

Opublikowano

on

Dyrektywy Nowego Podejścia to przepisy wprowadzane w krajach Unii Europejskiej, które ujednolicają wytyczne dotyczące różnych produktów sprzedawanych na rynkach wspólnoty. Te dokumenty opisują zasadnicze wymagania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem, ochroną konsumenta i ochroną środowiska. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Co to jest umowa przedwstępna?

Opublikowano

on

Umowę przedwstępną podpisujemy w momencie, w którym zawarcie umowy właściwej jest z jakichkolwiek względów niemożliwe. To rodzaj zabezpieczenia, dzięki któremu każda ze stron ma pewność dochowania warunków przez drugą z nich. Na czym polega i jak przygotować ją najlepiej?

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.