Connect with us

Porady

Paczkomaty Allegro – jakie warunki spełniać, by oferować je klientom?

Opublikowano

on

Sprzedawcy oferujący swoje produkty na popularnym portalu sprzedażowym Allegro, mogą przekazywać klientom swój towar nie tylko wykorzystując tradycyjne usługi kurierskie związane z dostawą produktów wprost do domu, ale również poprzez paczkomaty Allegro. Usługa ta jest coraz bardziej popularna, jednak niewielu Allegrowiczów zdaje sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby nadać paczkę.

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost – czy spełniasz warunki, aby móc oferować klientom tę opcję wysyłki?

Usługa, którą oferuje portal Allegro powstała z myślą o sprzedawcach oferujących różne możliwości wysyłkowe, w tym za pośrednictwem paczkomatów. Polega ona na dostarczaniu klientom produktów, niezależnie od pory i dnia – 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Opcja „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” dostępna jest jednak tylko dla Nadawców spełniających pewne warunki.

Wszystkie wymogi, które powinien spełnić sprzedający zawarte zostały w regulaminie dotyczącym sprzedaży na portalu www.allegro.pl oraz w Regulaminie Głównym zamieszczonym na stronie www.inpost.pl. Warto także zapoznać się z Ustawą zawartą w Dz.U. 2012 poz. 1529, z późn. zm., dalej jako „Prawo Pocztowe” z dn. 23.11.2012 r. Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie tych wytycznych, warto jednak zapoznać się z pełnymi regulaminami na podanych stronach.

Jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z opcji nadania paczki Allegro Paczkomaty 24/7 InPost?

Przy korzystaniu z usługi „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” nacisk kładzie się przede wszystkim na spełnienie kilku warunków. Jednym z nich jest ten dotyczący zawartości oraz wymiarów i wagi wysyłanej paczki. Kolejne dotyczą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, akceptacji regulaminu oraz opłaty za wysyłkę.

Zawartość przesyłki

Sprzedawca nie może w przesyłce umieścić przedmiotów niedozwolonych, do których zalicza się:

  • rośliny
  • zwierzęta (w tym martwe)
  • szkło, porcelanę
  • pieniądze
  • dokumenty
  • biżuterię
  • cennych obrazów i przedmiotów zabytkowych
  • narkotyków i środków psychotropowych

Dozwolone jest wysłanie pistoletów hukowych, pistoletów startowych i alarmowych wraz z przeznaczoną do nich amunicją, wyklucza się natomiast wysyłanie broni oraz amunicji, a także środków drażniących, wybuchowych oraz łatwopalnych.

Ubezpieczenie paczki, w której Nadawca zamieści przedmiot niedozwolony, nie będzie uwzględniane.

Wymiary i masa paczki

Nadawca przygotowujący produkt do wysyłki, po jego zapakowaniu powinien sprawdzić czy przesyłka nie przekracza maksymalnych możliwych wymiarów, tj. 41 cm x 38 cm x 64 cm, a w przypadku cięższych przesyłek, zważyć je, bowiem dopuszczalna waga paczki to 25 kg. Niezastosowanie się do podanego regulaminu, może poskutkować zniszczeniem zawartości, obciążeniem dodatkowym kosztem lub zwróceniem jej z powrotem do Nadawcy.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych, akceptacja regulaminu oraz opłata

Skorzystanie z usługi „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” możliwe jest po wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, potrzebnych przy jej realizacji. Równie ważna jest akceptacja zamieszczonego regulaminu oraz dokonanie opłaty za skorzystanie z oferty wysyłki. Warto poinformować jeszcze, że płatności można dokonywać wyłącznie poprzez skorzystanie z Menedżera Paczek.

Jak to działa?

Sprzedawca, chcący skorzystać z opcji wysyłki paczki, nie może zalegać z opłatami wobec Operatora, a także posiadać musi aktywne indywidualne konto, skonfigurowane i połączone z kontem Allegro. Kolejnym z warunków, które musi spełnić Nadawca, jest posiadanie w Menedżerze Paczek wystarczającej ilości środków do dokonania zapłaty z góry.

Wysokość opłaty za wysyłkę zależy od ilości nadawanych paczek. Opłata podstawowa to kosz 7,31 zł/netto, powiększona o podatek VAT. Do podanej kwoty może zostać doliczona opłata za skorzystanie z usług dodatkowych. Dokładny cennik odnajdziemy nie tylko na stronie InPost, a również w Punktach Obsługi Paczek.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Pośrednik finansowy – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Opublikowano

on

uslugi posrednika finansowego

W dzisiejszym dynamicznym świecie finansów, gdzie dostępność i złożoność produktów finansowych rośnie, coraz więcej osób i przedsiębiorstw zastanawia się, czy warto korzystać z usług pośrednika finansowego. Czy profesjonalna pomoc w zarządzaniu finansami osobistymi lub biznesowymi jest rzeczywiście potrzebna? W tym artykule przyjrzymy się, kiedy skorzystanie z usług pośrednika finansowego może być korzystne i jakie korzyści może przynieść. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Czym wyróżniają się ubrania robocze?

Opublikowano

on

ubrania robocze

Ubrania robocze są nieodłączną częścią życia w wielu zawodach. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie praktycznym elementem wyposażenia, to tak naprawdę pełnią wiele innych funkcji, które je wyróżniają. Dowiedz się, dlaczego ubrania robocze są czymś więcej niż tylko wygodnymi strojami ochronnymi. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości usługi księgowe

Opublikowano

on

uslugi ksiegowe wysokiej jakosci

W dzisiejszym złożonym i dynamicznym środowisku biznesowym, prawidłowe zarządzanie finansami jest niezbędnym elementem sukcesu każdej organizacji. Jednym z kluczowych aspektów efektywnego zarządzania finansami jest utrzymanie rzetelnych i precyzyjnych ksiąg rachunkowych. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.