Connect with us

Porady

Paczkomaty Allegro – jakie warunki spełniać, by oferować je klientom?

Opublikowano

on

Sprzedawcy oferujący swoje produkty na popularnym portalu sprzedażowym Allegro, mogą przekazywać klientom swój towar nie tylko wykorzystując tradycyjne usługi kurierskie związane z dostawą produktów wprost do domu, ale również poprzez paczkomaty Allegro. Usługa ta jest coraz bardziej popularna, jednak niewielu Allegrowiczów zdaje sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby nadać paczkę.

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost – czy spełniasz warunki, aby móc oferować klientom tę opcję wysyłki?

Usługa, którą oferuje portal Allegro powstała z myślą o sprzedawcach oferujących różne możliwości wysyłkowe, w tym za pośrednictwem paczkomatów. Polega ona na dostarczaniu klientom produktów, niezależnie od pory i dnia – 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Opcja „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” dostępna jest jednak tylko dla Nadawców spełniających pewne warunki.

Wszystkie wymogi, które powinien spełnić sprzedający zawarte zostały w regulaminie dotyczącym sprzedaży na portalu www.allegro.pl oraz w Regulaminie Głównym zamieszczonym na stronie www.inpost.pl. Warto także zapoznać się z Ustawą zawartą w Dz.U. 2012 poz. 1529, z późn. zm., dalej jako „Prawo Pocztowe” z dn. 23.11.2012 r. Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie tych wytycznych, warto jednak zapoznać się z pełnymi regulaminami na podanych stronach.

Jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z opcji nadania paczki Allegro Paczkomaty 24/7 InPost?

Przy korzystaniu z usługi „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” nacisk kładzie się przede wszystkim na spełnienie kilku warunków. Jednym z nich jest ten dotyczący zawartości oraz wymiarów i wagi wysyłanej paczki. Kolejne dotyczą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, akceptacji regulaminu oraz opłaty za wysyłkę.

Zawartość przesyłki

Sprzedawca nie może w przesyłce umieścić przedmiotów niedozwolonych, do których zalicza się:

  • rośliny
  • zwierzęta (w tym martwe)
  • szkło, porcelanę
  • pieniądze
  • dokumenty
  • biżuterię
  • cennych obrazów i przedmiotów zabytkowych
  • narkotyków i środków psychotropowych

Dozwolone jest wysłanie pistoletów hukowych, pistoletów startowych i alarmowych wraz z przeznaczoną do nich amunicją, wyklucza się natomiast wysyłanie broni oraz amunicji, a także środków drażniących, wybuchowych oraz łatwopalnych.

Ubezpieczenie paczki, w której Nadawca zamieści przedmiot niedozwolony, nie będzie uwzględniane.

Wymiary i masa paczki

Nadawca przygotowujący produkt do wysyłki, po jego zapakowaniu powinien sprawdzić czy przesyłka nie przekracza maksymalnych możliwych wymiarów, tj. 41 cm x 38 cm x 64 cm, a w przypadku cięższych przesyłek, zważyć je, bowiem dopuszczalna waga paczki to 25 kg. Niezastosowanie się do podanego regulaminu, może poskutkować zniszczeniem zawartości, obciążeniem dodatkowym kosztem lub zwróceniem jej z powrotem do Nadawcy.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych, akceptacja regulaminu oraz opłata

Skorzystanie z usługi „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” możliwe jest po wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, potrzebnych przy jej realizacji. Równie ważna jest akceptacja zamieszczonego regulaminu oraz dokonanie opłaty za skorzystanie z oferty wysyłki. Warto poinformować jeszcze, że płatności można dokonywać wyłącznie poprzez skorzystanie z Menedżera Paczek.

Jak to działa?

Sprzedawca, chcący skorzystać z opcji wysyłki paczki, nie może zalegać z opłatami wobec Operatora, a także posiadać musi aktywne indywidualne konto, skonfigurowane i połączone z kontem Allegro. Kolejnym z warunków, które musi spełnić Nadawca, jest posiadanie w Menedżerze Paczek wystarczającej ilości środków do dokonania zapłaty z góry.

Wysokość opłaty za wysyłkę zależy od ilości nadawanych paczek. Opłata podstawowa to kosz 7,31 zł/netto, powiększona o podatek VAT. Do podanej kwoty może zostać doliczona opłata za skorzystanie z usług dodatkowych. Dokładny cennik odnajdziemy nie tylko na stronie InPost, a również w Punktach Obsługi Paczek.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Jak odstresować się po pracy? – korzystny wpływ sportu na organizm i wydajność w pracy. Propozycja aktywności dla każdego!

Opublikowano

on

relaks po pracy

Kilkanaście godzin dziennie, które są spędzone w pracy, prowadzi do zmęczenia organizmu. Dodatkowo, długotrwała ekspozycja na stres powoduje wypalenie zawodowe oraz spadek wydajności pracownika. Napięte terminy, przepełniony grafik i gonitwa dnia codziennego prowadzą do wzrostu napięcia – zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz braku motywacji do pracy oraz niechęci do działania. Doskonałym rozwiązaniem jest spędzanie aktywnie czasu po powrocie do domu. Sport pozwala się zrelaksować, poprawić samopoczucie i zmotywować do dalszych działań. Jaką aktywność fizyczną warto wybierać? Jakie zalety daje regularne uprawianie sportu? (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?

Opublikowano

on

Jak rozmawiać o pieniądzach z pracodawcą?

Wysokość wynagrodzenia to jedna z kluczowych kwestii w procesie rekrutacji. Równie problematyczne dla większości jest negocjowanie warunków wynagrodzenia i premii lub podwyżki. Wraz z ekspertami z Mikrorata.pl podpowiadamy jak rozmawiać z pracodawcą o pieniądzach.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

5 pytań, które warto zadać przed wyborem ekspresu do kawy do biura

Opublikowano

on

Coraz więcej pracodawców decyduje się na instalację ekspresu do kawy w firmie, ponieważ dzięki temu mogą oni zapewnić lepszy komfort pracy osobom zatrudnionym, ale również zadbać o klientów uczestniczących w spotkaniach biznesowych. Zanim jednak pracodawca podejmie decyzję o wyborze ekspresu, powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby jak najlepiej wybrać ekspres do kawy do biura.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.