Connect with us

Porady

Paczkomaty Allegro – jakie warunki spełniać, by oferować je klientom?

Opublikowano

on

Sprzedawcy oferujący swoje produkty na popularnym portalu sprzedażowym Allegro, mogą przekazywać klientom swój towar nie tylko wykorzystując tradycyjne usługi kurierskie związane z dostawą produktów wprost do domu, ale również poprzez paczkomaty Allegro. Usługa ta jest coraz bardziej popularna, jednak niewielu Allegrowiczów zdaje sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby nadać paczkę.

Allegro Paczkomaty 24/7 InPost – czy spełniasz warunki, aby móc oferować klientom tę opcję wysyłki?

Usługa, którą oferuje portal Allegro powstała z myślą o sprzedawcach oferujących różne możliwości wysyłkowe, w tym za pośrednictwem paczkomatów. Polega ona na dostarczaniu klientom produktów, niezależnie od pory i dnia – 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Opcja „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” dostępna jest jednak tylko dla Nadawców spełniających pewne warunki.

Wszystkie wymogi, które powinien spełnić sprzedający zawarte zostały w regulaminie dotyczącym sprzedaży na portalu www.allegro.pl oraz w Regulaminie Głównym zamieszczonym na stronie www.inpost.pl. Warto także zapoznać się z Ustawą zawartą w Dz.U. 2012 poz. 1529, z późn. zm., dalej jako „Prawo Pocztowe” z dn. 23.11.2012 r. Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie tych wytycznych, warto jednak zapoznać się z pełnymi regulaminami na podanych stronach.

Jakie warunki musisz spełnić, aby skorzystać z opcji nadania paczki Allegro Paczkomaty 24/7 InPost?

Przy korzystaniu z usługi „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” nacisk kładzie się przede wszystkim na spełnienie kilku warunków. Jednym z nich jest ten dotyczący zawartości oraz wymiarów i wagi wysyłanej paczki. Kolejne dotyczą wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych, akceptacji regulaminu oraz opłaty za wysyłkę.

Zawartość przesyłki

Sprzedawca nie może w przesyłce umieścić przedmiotów niedozwolonych, do których zalicza się:

  • rośliny
  • zwierzęta (w tym martwe)
  • szkło, porcelanę
  • pieniądze
  • dokumenty
  • biżuterię
  • cennych obrazów i przedmiotów zabytkowych
  • narkotyków i środków psychotropowych

Dozwolone jest wysłanie pistoletów hukowych, pistoletów startowych i alarmowych wraz z przeznaczoną do nich amunicją, wyklucza się natomiast wysyłanie broni oraz amunicji, a także środków drażniących, wybuchowych oraz łatwopalnych.

Ubezpieczenie paczki, w której Nadawca zamieści przedmiot niedozwolony, nie będzie uwzględniane.

Wymiary i masa paczki

Nadawca przygotowujący produkt do wysyłki, po jego zapakowaniu powinien sprawdzić czy przesyłka nie przekracza maksymalnych możliwych wymiarów, tj. 41 cm x 38 cm x 64 cm, a w przypadku cięższych przesyłek, zważyć je, bowiem dopuszczalna waga paczki to 25 kg. Niezastosowanie się do podanego regulaminu, może poskutkować zniszczeniem zawartości, obciążeniem dodatkowym kosztem lub zwróceniem jej z powrotem do Nadawcy.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych, akceptacja regulaminu oraz opłata

Skorzystanie z usługi „Allegro Paczkomaty 24/7 InPost” możliwe jest po wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, potrzebnych przy jej realizacji. Równie ważna jest akceptacja zamieszczonego regulaminu oraz dokonanie opłaty za skorzystanie z oferty wysyłki. Warto poinformować jeszcze, że płatności można dokonywać wyłącznie poprzez skorzystanie z Menedżera Paczek.

Jak to działa?

Sprzedawca, chcący skorzystać z opcji wysyłki paczki, nie może zalegać z opłatami wobec Operatora, a także posiadać musi aktywne indywidualne konto, skonfigurowane i połączone z kontem Allegro. Kolejnym z warunków, które musi spełnić Nadawca, jest posiadanie w Menedżerze Paczek wystarczającej ilości środków do dokonania zapłaty z góry.

Wysokość opłaty za wysyłkę zależy od ilości nadawanych paczek. Opłata podstawowa to kosz 7,31 zł/netto, powiększona o podatek VAT. Do podanej kwoty może zostać doliczona opłata za skorzystanie z usług dodatkowych. Dokładny cennik odnajdziemy nie tylko na stronie InPost, a również w Punktach Obsługi Paczek.


Źródło: Artykuł partnerski

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Jak przebiega naprawa hal namiotowych?

Opublikowano

on

hala namiotowa naprawa

Hal namiotowych używa się na różnorodnych eventach i innych imprezach, dlatego też niezwykle istotne jest, aby były w dobrym stanie technicznym i estetycznym. W trakcie użytkowania mogą one ulec zniszczeniom, a wtedy konieczna staje się ich naprawa. W tym artykule opiszemy, jak przebiega naprawa hal namiotowych oraz jakie są najczęstsze przyczyny ich uszkodzeń. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Podział samochodów dostawczych ze względu na typ zabudowy

Opublikowano

on

samochod dostawczy

Samochody dostawcze stanowią dużą grupę pojazdów dostępnych na rynku. Auta tego typu wykorzystywane są przez przedsiębiorców z różnych branż. O ich zastosowaniu w największym stopniu decyduje typ zabudowy przestrzeni załadunkowej. Według tego kryterium wyróżniamy kilka rodzajów dostawczaków. Jak wygląda ten podział? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Co obejmuje ochrona patentowa?

Opublikowano

on

patentowa ochrona

Czy ochrona patentowa to rzeczywiście zawsze konieczne i dobre rozwiązanie? Branża, w której działamy, może przewidywać wykorzystywanie koncepcji lub bardzo oryginalnych wynalazków. Część osób będzie ignorować taki stan rzeczy, a po jakimś czasie dowiadujemy się, że ktoś inny wykorzystuje w bardzo dużym zakresie nasze rozwiązanie i na tym bardzo dużo zarabia. Moglibyśmy uniknąć takiej sytuacji, gdyby była wdrożona ochrona patentowa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.