Pożyczki społecznościowe biją rekordy popularności

money-367973_640

O tym że w banku wcale nie jest łatwo uzyskać kredyt, z pewnością przekonało się bardo wiele osób. Banki sprawdzają bowiem naszą zdolność kredytową, naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej itp. Wszystko to po to, by do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe i by mieć jak największą pewność, że pożyczone środki szybko wrócą do banku. Co więc mają robić osoby, którym bank odmówił kredytu czy pożyczki? Czy oznacza to, że nie będą oni mogli zasilić swojego budżetu dodatkową gotówką? Oczywiście że nie. Istnieje jeszcze kilka sposobów na to, by pożyczyć pieniądze a ostatnimi czasy największą furorę w tym temacie robią pożyczki społecznościowe (więcej informacji na temat pożyczek społecznościowych).

O co chodzi z tymi pożyczkami? Najłatwiej jest chyba powiedzieć, że są to pożyczki udzielane przez osoby prywatne czyli przez tzw Inwestorów. Posiadają oni do swojej dyspozycji wolne środki finansowe, które chcą zainwestować i osiągnąć dzięki temu określony dochód. Cała transakcja związana z pożyczką, odbywa się za pomocą specjalnych serwisów internetowych, na których Inwestorzy mogą szukać tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze.

Gdy potrzebujemy dodatkowych środków pieniężnych i chcemy skorzystać z pożyczki społecznościowej, przede wszystkim musimy zarejestrować się na portalu, który takowe pożyczki oferuje. Podajemy a później weryfikujemy jak najwięcej danych o sobie. Mowa tu o danych osobowych, adresie, miejscu pracy, koncie bankowym, historii w BIK itp. Im więcej tych danych podamy i zweryfikujemy, tym mamy większe szanse na znalezienie Inwestorów, którzy będą chcieli nam pieniądze pożyczyć. Gdy jesteśmy już po weryfikacji danych, możemy wystawić naszą propozycję (aukcję), w której uwzględniamy jaką kwotę chcielibyśmy pożyczyć, na jak długo i jakie oprocentowanie jesteśmy skłonni zapłacić. Jeżeli nasza oferta spodoba się innym, pieniądze szybko pojawią się na naszym koncie w banku.

Pożyczki społecznościowe do dobra opcja zarówno dla pożyczkobiorców jak i pożyczkodawców. Ci pierwsi mogą szybko pożyczyć pieniądze, a ci drudzy, uzyskać większe zyski niż np. na tradycyjnych lokatach bankowych. I właśnie dlatego pożyczki społecznościowe biją rekordy popularności i każdego roku coraz więcej ludzi z nich korzysta.

O pożyczkach społecznościowych oraz pozabankowych przeczytasz na stronie www.soskredyt.pl

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.