Connect with us

Osoba Prywatna

Pożyczki społecznościowe biją rekordy popularności

Opublikowano

on

Pożyczki społecznościowe

O tym że w banku wcale nie jest łatwo uzyskać kredyt, z pewnością przekonało się bardo wiele osób. Banki sprawdzają bowiem naszą zdolność kredytową, naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej itp. Wszystko to po to, by do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe i by mieć jak największą pewność, że pożyczone środki szybko wrócą do banku. Co więc mają robić osoby, którym bank odmówił kredytu czy pożyczki? Czy oznacza to, że nie będą oni mogli zasilić swojego budżetu dodatkową gotówką? Oczywiście że nie. Istnieje jeszcze kilka sposobów na to, by pożyczyć pieniądze a ostatnimi czasy największą furorę w tym temacie robią pożyczki społecznościowe (więcej informacji na temat pożyczek społecznościowych).

O co chodzi z tymi pożyczkami? Najłatwiej jest chyba powiedzieć, że są to pożyczki udzielane przez osoby prywatne czyli przez tzw Inwestorów. Posiadają oni do swojej dyspozycji wolne środki finansowe, które chcą zainwestować i osiągnąć dzięki temu określony dochód. Cała transakcja związana z pożyczką, odbywa się za pomocą specjalnych serwisów internetowych, na których Inwestorzy mogą szukać tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze.

Gdy potrzebujemy dodatkowych środków pieniężnych i chcemy skorzystać z pożyczki społecznościowej, przede wszystkim musimy zarejestrować się na portalu, który takowe pożyczki oferuje. Podajemy a później weryfikujemy jak najwięcej danych o sobie. Mowa tu o danych osobowych, adresie, miejscu pracy, koncie bankowym, historii w BIK itp. Im więcej tych danych podamy i zweryfikujemy, tym mamy większe szanse na znalezienie Inwestorów, którzy będą chcieli nam pieniądze pożyczyć. Gdy jesteśmy już po weryfikacji danych, możemy wystawić naszą propozycję (aukcję), w której uwzględniamy jaką kwotę chcielibyśmy pożyczyć, na jak długo i jakie oprocentowanie jesteśmy skłonni zapłacić. Jeżeli nasza oferta spodoba się innym, pieniądze szybko pojawią się na naszym koncie w banku.

Pożyczki społecznościowe do dobra opcja zarówno dla pożyczkobiorców jak i pożyczkodawców. Ci pierwsi mogą szybko pożyczyć pieniądze, a ci drudzy, uzyskać większe zyski niż np. na tradycyjnych lokatach bankowych. I właśnie dlatego pożyczki społecznościowe biją rekordy popularności i każdego roku coraz więcej ludzi z nich korzysta.

O pożyczkach społecznościowych oraz pozabankowych przeczytasz na stronie www.soskredyt.pl

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.