Connect with us

Firma

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Opublikowano

on

Realizacja pomysłu na własny biznes to sposób zarobkowania wciąż cieszący się zainteresowaniem. Ludzie chętnie decydują się na swoją działalność – dzięki temu znajdują miejsce na coraz trudniejszym rynku pracy, uciekają od określonego kodeksu panującego w korporacjach lub po prostu chcą realizować się zawodowo w czymś, co lubią. Bez względu na powód, późniejsza rzeczywistość weryfikuje siłę, spryt i przygotowanie przedsiębiorcy. Nie wystarczy przecież stworzyć firmy i czekać na klientów. Podstawą sukcesu każdego biznesu na rynku jest ciągły rozwój i wyprzedzanie o krok licznej konkurencji – w tym celu konieczne jest ciągłe inwestowanie. Co robić, kiedy dany projekt przerasta nasze aktualne możliwości finansowe? Zrezygnować i wybrać tańsze lub mniej efektywne rozwiązanie? Niekoniecznie.

Pożyczki znajdują coraz więcej osób zainteresowanych tą formą dofinansowania. To forma wsparcia, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szybkiej obsłudze, większe elastyczności, uproszczonemu procesowi załatwiania wszelkich formalności, a w niektórych przypadkach dopasowania oferty pod potrzeby klienta.

– W TISE można uzyskać bezpieczną pożyczkę na dowolny cel związany z prowadzeniem własnego biznesu. W firmie bierzemy także pod uwagę wyjątkowe i indywidualne potrzeby każdego naszego gościa, dlatego oferujemy np. pożyczkę pod kontrakt. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc, kiedy przedsiębiorcy brak środków na realizację intratnej umowy podpisanej ze sprawdzonym kontrahentem. Oferujemy pożyczki pomostowe oraz “pod projekt”, ta ostatnia opcja jest świetna dla tych, którzy planują inwestycję, mają ciekawe pomysły, ale brak im środków. Takie elastyczne i indywidualne podejście zapewnia dofinansowanie idealnie dopasowane do klienta. – tłumaczy specjalista Grupy Banku Credit Cooperatif.

Pożyczka wydaje się zatem najlepszą opcją na szybkie i komfortowe uzyskanie środków na rozwój działalności. Jednak aby ją uzyskać należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim pożyczka może być udzielana tylko na określone cele takie jak zakup, budowa oraz modernizacja obiektów produkcyjno-usługowo-handlowych, zakup nowych lub używanych maszyn oraz środków transportu związanych z celem konkretnego przedsięwzięcia. Krótko mówiąc, na wszelkiego rodzaju inwestycje bezpośrednio pomagające w rozwoju firmy. Pożyczki nie dostaniemy, jeśli chcemy ją przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań i zadłużeń. Możliwości finansowania może nas także pozbawić branża w jakiej działamy. Te wyłączone z uzyskania pożyczki dziedziny to rolnictwo, rybołówstwo, przemysł wydobywczy, niektóre sektory przetwórstwa rolno-spożywczego, działalność deweloperska oraz środki transportu w firmie transportowej. Należy także dysponować określoną przez pożyczkodawcę ilością kapitału własnego na realizację projektu. Ponadto należy przedstawić stosowne dokumenty: dowód osobisty, numer konta firmowego, na który mają zostać przelane pieniądze, dokumenty potwierdzające statut naszej działalności oraz zabezpieczenia. Najczęściej stosowane to weksel in blanco pożyczkobiorcy oraz dodatkowo inne formy takie jak poręczenie osoby fizycznej lub prawnej, hipoteka na nieruchomości lub przewłaszczenie na zabezpieczenie środków trwałych.

Starając się o pożyczkę nasze nazwisko nie może widnieć w żadnych rejestrze długów, co należy wykazać przed pożyczkodawcą. Okres oczekiwania na takie dofinansowanie jest dość krótki – do tygodnia trwa podjęcie decyzji o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu wniosku. W przypadku tego pierwszego podpisujemy umowę, a po otrzymaniu pieniędzy na konto spłacamy ustalone wcześniej raty pożyczki.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jak uzyskać środki na założenie firmy?

Opublikowano

on

finansowanie

Wielu z nas marzy o założeniu własnej firmy. Niestety, rzeczywistość bywa w tej kwestii bardzo brutalna, gdyż nawet najlepszy pomysł na biznes, aby mógł zostać zrealizowany, musi zostać poparty odpowiednim wsparciem finansowym. Dlatego też, jeżeli chcemy zaistnieć na naszym rodzimym rynku, musimy dysponować odpowiednim zapleczem finansowym, co w obecnych czasach nie jest proste. Niektóre osoby na otwarcie własnej działalności gospodarczej odkładają wszystkie zarobione pieniądze, inne starają się uzyskać wsparcie finansowe w bankach lub u pożyczkodawców. Sprawdź, jak uzyskać pożyczkę na założenie swojej firmy.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Kapsułkowanie leków i suplementów diety – na czym polega?

Opublikowano

on

produkcja lekow

Kapsułkowanie leków czy suplementów to metoda często stosowana w farmaceutyce i w przemyśle spożywczym, która pozwala indywidualnie dobrać ilość substancji czynnych do potrzeb pacjenta. Substancje zawarte we wnętrzu takiej kapsułki nie tracą swoich właściwości oraz są odporne na działanie czynników zewnętrznych dzięki hermetyczności. Dlatego cieszą się niezwykłą popularnością wśród klientów, którzy coraz częściej sięgają po nie zamiast tradycyjnych tabletek? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Kompleksowa obsługa spółek w wirtualnym biurze

Opublikowano

on

wirtualne biuro

Czy wiesz, że decydując się na wirtualny adres w Warszawie pod siedzibę firmy, możesz skorzystać także z dodatkowych usług usprawniających działanie Twojego biznesu? Jedną z nich jest kompleksowa obsługa spółek. Na czym to dokładnie polega?

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.