Connect with us

Firma

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Opublikowano

on

Realizacja pomysłu na własny biznes to sposób zarobkowania wciąż cieszący się zainteresowaniem. Ludzie chętnie decydują się na swoją działalność – dzięki temu znajdują miejsce na coraz trudniejszym rynku pracy, uciekają od określonego kodeksu panującego w korporacjach lub po prostu chcą realizować się zawodowo w czymś, co lubią. Bez względu na powód, późniejsza rzeczywistość weryfikuje siłę, spryt i przygotowanie przedsiębiorcy. Nie wystarczy przecież stworzyć firmy i czekać na klientów. Podstawą sukcesu każdego biznesu na rynku jest ciągły rozwój i wyprzedzanie o krok licznej konkurencji – w tym celu konieczne jest ciągłe inwestowanie. Co robić, kiedy dany projekt przerasta nasze aktualne możliwości finansowe? Zrezygnować i wybrać tańsze lub mniej efektywne rozwiązanie? Niekoniecznie.

Pożyczki znajdują coraz więcej osób zainteresowanych tą formą dofinansowania. To forma wsparcia, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szybkiej obsłudze, większe elastyczności, uproszczonemu procesowi załatwiania wszelkich formalności, a w niektórych przypadkach dopasowania oferty pod potrzeby klienta.

– W TISE można uzyskać bezpieczną pożyczkę na dowolny cel związany z prowadzeniem własnego biznesu. W firmie bierzemy także pod uwagę wyjątkowe i indywidualne potrzeby każdego naszego gościa, dlatego oferujemy np. pożyczkę pod kontrakt. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc, kiedy przedsiębiorcy brak środków na realizację intratnej umowy podpisanej ze sprawdzonym kontrahentem. Oferujemy pożyczki pomostowe oraz “pod projekt”, ta ostatnia opcja jest świetna dla tych, którzy planują inwestycję, mają ciekawe pomysły, ale brak im środków. Takie elastyczne i indywidualne podejście zapewnia dofinansowanie idealnie dopasowane do klienta. – tłumaczy specjalista Grupy Banku Credit Cooperatif.

Pożyczka wydaje się zatem najlepszą opcją na szybkie i komfortowe uzyskanie środków na rozwój działalności. Jednak aby ją uzyskać należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim pożyczka może być udzielana tylko na określone cele takie jak zakup, budowa oraz modernizacja obiektów produkcyjno-usługowo-handlowych, zakup nowych lub używanych maszyn oraz środków transportu związanych z celem konkretnego przedsięwzięcia. Krótko mówiąc, na wszelkiego rodzaju inwestycje bezpośrednio pomagające w rozwoju firmy. Pożyczki nie dostaniemy, jeśli chcemy ją przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań i zadłużeń. Możliwości finansowania może nas także pozbawić branża w jakiej działamy. Te wyłączone z uzyskania pożyczki dziedziny to rolnictwo, rybołówstwo, przemysł wydobywczy, niektóre sektory przetwórstwa rolno-spożywczego, działalność deweloperska oraz środki transportu w firmie transportowej. Należy także dysponować określoną przez pożyczkodawcę ilością kapitału własnego na realizację projektu. Ponadto należy przedstawić stosowne dokumenty: dowód osobisty, numer konta firmowego, na który mają zostać przelane pieniądze, dokumenty potwierdzające statut naszej działalności oraz zabezpieczenia. Najczęściej stosowane to weksel in blanco pożyczkobiorcy oraz dodatkowo inne formy takie jak poręczenie osoby fizycznej lub prawnej, hipoteka na nieruchomości lub przewłaszczenie na zabezpieczenie środków trwałych.

Starając się o pożyczkę nasze nazwisko nie może widnieć w żadnych rejestrze długów, co należy wykazać przed pożyczkodawcą. Okres oczekiwania na takie dofinansowanie jest dość krótki – do tygodnia trwa podjęcie decyzji o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu wniosku. W przypadku tego pierwszego podpisujemy umowę, a po otrzymaniu pieniędzy na konto spłacamy ustalone wcześniej raty pożyczki.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Handel elektroniczny – jak zacząć?

Opublikowano

on

zamowienia

Dostępność globalnej sieci ułatwia i pozwala na działanie przedsiębiorstw różnej wielkości, wprowadzając ich działalność na zupełnie nowy poziom pracy z klientem. Handel elektroniczny stał się w pełni konkurencyjny dla sprzedaży stacjonarnej zarówno z perspektywy klienta, jak i przedsiębiorcy. Rozpoczęcie sprzedaży internetowej to całkiem prosty proces, który może okazać się problematyczny dopiero jakiś czas od startu, kiedy działalność trzeba utrzymać na rynku przy stosunkowo stabilnych przychodach, ciągłym rozwoju i poszerzającej się bazie klientów. (więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.