Connect with us

Firma

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Opublikowano

on

Realizacja pomysłu na własny biznes to sposób zarobkowania wciąż cieszący się zainteresowaniem. Ludzie chętnie decydują się na swoją działalność – dzięki temu znajdują miejsce na coraz trudniejszym rynku pracy, uciekają od określonego kodeksu panującego w korporacjach lub po prostu chcą realizować się zawodowo w czymś, co lubią. Bez względu na powód, późniejsza rzeczywistość weryfikuje siłę, spryt i przygotowanie przedsiębiorcy. Nie wystarczy przecież stworzyć firmy i czekać na klientów. Podstawą sukcesu każdego biznesu na rynku jest ciągły rozwój i wyprzedzanie o krok licznej konkurencji – w tym celu konieczne jest ciągłe inwestowanie. Co robić, kiedy dany projekt przerasta nasze aktualne możliwości finansowe? Zrezygnować i wybrać tańsze lub mniej efektywne rozwiązanie? Niekoniecznie.

Pożyczki znajdują coraz więcej osób zainteresowanych tą formą dofinansowania. To forma wsparcia, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szybkiej obsłudze, większe elastyczności, uproszczonemu procesowi załatwiania wszelkich formalności, a w niektórych przypadkach dopasowania oferty pod potrzeby klienta.

– W TISE można uzyskać bezpieczną pożyczkę na dowolny cel związany z prowadzeniem własnego biznesu. W firmie bierzemy także pod uwagę wyjątkowe i indywidualne potrzeby każdego naszego gościa, dlatego oferujemy np. pożyczkę pod kontrakt. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc, kiedy przedsiębiorcy brak środków na realizację intratnej umowy podpisanej ze sprawdzonym kontrahentem. Oferujemy pożyczki pomostowe oraz “pod projekt”, ta ostatnia opcja jest świetna dla tych, którzy planują inwestycję, mają ciekawe pomysły, ale brak im środków. Takie elastyczne i indywidualne podejście zapewnia dofinansowanie idealnie dopasowane do klienta. – tłumaczy specjalista Grupy Banku Credit Cooperatif.

Pożyczka wydaje się zatem najlepszą opcją na szybkie i komfortowe uzyskanie środków na rozwój działalności. Jednak aby ją uzyskać należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim pożyczka może być udzielana tylko na określone cele takie jak zakup, budowa oraz modernizacja obiektów produkcyjno-usługowo-handlowych, zakup nowych lub używanych maszyn oraz środków transportu związanych z celem konkretnego przedsięwzięcia. Krótko mówiąc, na wszelkiego rodzaju inwestycje bezpośrednio pomagające w rozwoju firmy. Pożyczki nie dostaniemy, jeśli chcemy ją przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań i zadłużeń. Możliwości finansowania może nas także pozbawić branża w jakiej działamy. Te wyłączone z uzyskania pożyczki dziedziny to rolnictwo, rybołówstwo, przemysł wydobywczy, niektóre sektory przetwórstwa rolno-spożywczego, działalność deweloperska oraz środki transportu w firmie transportowej. Należy także dysponować określoną przez pożyczkodawcę ilością kapitału własnego na realizację projektu. Ponadto należy przedstawić stosowne dokumenty: dowód osobisty, numer konta firmowego, na który mają zostać przelane pieniądze, dokumenty potwierdzające statut naszej działalności oraz zabezpieczenia. Najczęściej stosowane to weksel in blanco pożyczkobiorcy oraz dodatkowo inne formy takie jak poręczenie osoby fizycznej lub prawnej, hipoteka na nieruchomości lub przewłaszczenie na zabezpieczenie środków trwałych.

Starając się o pożyczkę nasze nazwisko nie może widnieć w żadnych rejestrze długów, co należy wykazać przed pożyczkodawcą. Okres oczekiwania na takie dofinansowanie jest dość krótki – do tygodnia trwa podjęcie decyzji o pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu wniosku. W przypadku tego pierwszego podpisujemy umowę, a po otrzymaniu pieniędzy na konto spłacamy ustalone wcześniej raty pożyczki.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Jakie są kluczowe kryteria przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności?

Opublikowano

on

szukanie lokalu pod dzialalnosc

W prowadzeniu działalności gospodarczej jednym z kluczowych elementów sukcesu jest odpowiedni wybór lokalizacji. Wybór odpowiedniego lokalu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na rozwój firmy. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie sukcesu w biznesie. W poniższym artykule przyjrzymy się kluczowym kryteriom, które warto rozważyć przy wyborze lokalu do prowadzenia działalności. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Jakich specjalistów zatrudnia biuro rachunkowe?

Opublikowano

on

zatrudnienie przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe są kluczowymi instytucjami w świecie biznesu, zapewniającymi kompleksową obsługę finansową dla różnych rodzajów firm. Współpracując z biurem rachunkowym, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że aspekty finansowe są w najlepszych rękach. Jednak, aby biuro rachunkowe mogło świadczyć usługi na najwyższym poziomie, musi zatrudniać odpowiednich specjalistów. W tym artykule przyjrzymy się, jakich specjalistów zazwyczaj zatrudniają biura rachunkowe oraz jakie role pełnią w obszarze rachunkowości i finansów. (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Księgowy — jakie są jego obowiązki w firmie?

Opublikowano

on

prowadzenie firmy

W obecnych czasach, księgowy to znacznie więcej niż tylko liczby na papierze. To kluczowa postać w funkcjonowaniu każdej firmy, dbająca o jej finanse i rachunkowość. Księgowy to profesjonalista, który ma na swoich barkach liczne obowiązki, mające istotny wpływ na stabilność i rozwój przedsiębiorstwa. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.