Connect with us

Firma

Procedury bhp – dlaczego należy ich przestrzegać?

Opublikowano

on

bezpieczenstwo i higiena pracy

Procedury bhp są bardzo ważne z wielu różnorodnych względów. Dzięki nim można przede wszystkim zyskać wiele korzyści, które wpływają na wydajność pracy. Dlaczego należy ich przestrzegać? Fachowcy informują.

Procedury bhp – co należy o nich wiedzieć?

Procedury bhp o zbiór zasad, którymi należy kierować się w zakładach pracy. To właśnie dzięki nim można ograniczyć częstotliwość występowania wielu niebezpiecznych sytuacji. Takie zasady obejmują przede wszystkim zachowania pracowników w czasie wykonywania obowiązków.

Właśnie dlatego tak ważne jest szkolenie bhp wstępne i okresowe. Za ich pośrednictwem można przede wszystkim utrwalić niezbędną do postępowania w czasie awaryjnych sytuacji wiedzę. Takie szkolenia są obowiązkowe w każdym zakładzie.

Obsługa firm z zakresu bhp w Krakowie to świetny sposób na to, aby przeprowadzić całą procedurę szkoleniową. Wówczas można to zrobić bezpośrednio w firmie. Całość z pewnością nie powinna zająć dłużej niż kilka godzin. Jest to bardzo przydatne.

Procedury bhp – jak wybrać najlepszą firmę?

Wybierając firmę, która organizuje szkolenia z zakresu bhp w Krakowie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej stronę internetową. To właśnie tam znaleźć można podstawowe informacje na temat jej funkcjonowania. Jest to bardzo istotne, aby z odnaleźć najlepszą firmę.

Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę terminy oraz cennik. Jest to ważne, aby znaleźć najlepszą dla siebie ofertę. Zawsze należy pamiętać, że w takich sprawach najważniejszą rolę odgrywa jakość. Wówczas podczas niebezpiecznych sytuacji można będzie liczyć na profesjonalną reakcję.

Takie procedury to między innymi sposób zachowania się pracowników w czasie zagrożenia. Może to być na przykład pożar. Wówczas każdy pracownik musi wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć się przed nim oraz ewakuować.

Zawsze należy przestrzegać procedur bhp, ponieważ to właśnie one zapewniają bezpieczną pracę każdemu zatrudnionemu.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Firma

Zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów

Opublikowano

on

ksiega przychodow i rozchodow

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych lub w formie stawki liniowej, zobowiązani są do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Na jej podstawie wyliczana jest bowiem podstawa opodatkowania oraz obowiązująca właściciela działalności stawka oprocentowania. Warto jednak wiedzieć, jakie są zasady prowadzenia KPiR, a także co powinno się w niej znajdować. Odpowiedzi na te zagadnienia przedstawiamy w artykule! (więcej…)

Czytaj Dalej

Firma

Faktoring a biała lista podatników VAT

Opublikowano

on

W 2019 roku została wprowadzona biała lista podatników VAT. Jej celem jest ułatwienie weryfikacji kontrahentów pod względem aktualności ich danych. Jednak przedsiębiorstwa, które chciałaby korzystać z faktoringu, często mają w związku z nią wiele wątpliwości. Czym dokładnie jest biała lista podatników VAT i jak wpływa na faktoring? Podpowiadamy.

Czym jest biała lista podatków VAT?

Biała lista podatników VAT została wprowadzona 1 września 2019 roku. Jest to wykaz, który dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, a także CIDG. Jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego VAT, a także zlikwidowanie oszustw podatkowych. Każda firma przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności zobowiązana jest do sprawdzenia, czy jej kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

Na liście tej można znaleźć numer rachunku firmowego podatnika, a także inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, takie jak nazwa firmy, NIP, REGON, KRS, adres siedziby, dane wspólników i osób wchodzących w skład zarządu spółki, daty rejestracji, wykreślenia i przywrócenia do rejestru i wiele innych. Zgodnie z ustawą przedsiębiorstwo jest zobowiązane do uiszczenia płatności wyłącznie na rachunek kontrahenta, który widnieje w tym rejestrze.

Faktoring a biała lista

Faktoring a biała lista – wiele osób zadaje sobie pytanie, co trzeba w tej kwestii wiedzieć. W przypadku faktoringu jawnego i odwrotnego biała lista podatników VAT nie wpłynęła w znaczący sposób na realizację tej usługi. Jednak przedsiębiorcy zobowiązani są do weryfikacji rachunków, na które przelewają środki. W przypadku stałej współpracy z danym kontrahentem nie można umieścić jego numeru w systemie księgowym, tylko przed każdym dokonaniem płatności, należy go ponownie zweryfikować.

W przypadku faktoringu jawnego firma przelewa środki finansowe na rachunek kontrahenta, który widnieje na białej liście podatników. Klient przedsiębiorstwa faktoringowego nie musi jednak sprawdzać jego numeru, ponieważ dokonuje on zapłaty na rachunek firmy faktoringowej i to ona musi zweryfikować na białej liście numer, na który zostaną przelane środki.

Istotne zmiany zaszły natomiast w przypadku faktoringu cichego. Jego istota polega na tym, że płatnik nie jest informowany o tym, że płatności są objęte faktoringiem. Po wprowadzeniu białej listy udzielenie faktoringu niejawnego na podstawie rachunku cesyjnego nie jest już możliwe. Z tego powodu funkcjonuje ono na innych zasadach. Między firmą faktoringową, a faktorantem zachodzą więc ustalenia zgodnie z którymi zobowiązuje się on do spłaty zobowiązania na numer rachunku faktora, zaraz po otrzymaniu płatności od swojego kontrahenta.

Czytaj Dalej

Firma

Nadanie paczki: e-commerce i usługi indywidualne

Opublikowano

on

przesylki

przesylkiBranża e-commerce w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko. Ogromny wpływ miała na to pandemia koronawirusa, która sprawiła, że konsumenci zaczęli zamawiać coraz więcej rzeczy online. Wśród aspektów, na które klienci zwracają uwagę, wybierając sklep internetowy, są m.in. oferowane metody dostawy. Dla konsumenta ważne jest, by paczka dotarła do niego przede szybko, a jej wysyłka nie kosztowała zbyt wiele. W artykule wyjaśniamy, jak zorganizować wysyłkę w sklepie internetowym. (więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.