Connect with us

Osoba Prywatna

Spłacasz kredyt we frankach? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić wymieniając walutę online

Opublikowano

on

Obecnie wszystkie osoby, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich, muszą borykać się z problemem spłacania coraz to wyższych rat. Co prawda nadal można mieć nadzieję na wejście zapowiadanego przez rząd programu pomocy osobom zadłużonym, ale cały proces może potrwać bardzo długo. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu samodzielne zadbanie o obniżenie raty swojego kredytu. Jest to bardzo proste i może pozwolić sobie na to każda osoba. Wystarczy jedynie zdecydować się na wymianę waluty online.

Wizyta w banku

Pierwszym krokiem do przewalutowywania swoich pieniędzy online jest udanie się do banku. To właśnie w nim podpiszesz aneks antyspreadowy oraz założysz konto walutowe. Aneks pozwala na spłatę kredytu w tej walucie, w której wzięta została pożyczka. Łatwo się domyślić, że w tej sytuacji będziesz musiał samemu wymieniać pieniądze. W tym tkwi jednak wspomniana oszczędność. Jeżeli wysyłasz pieniądze na ratę w złotówkach, to są one wymieniane na franki przez bank, a ten wymienia je po bardzo niekorzystnym kursie. Każda wymiana jest bowiem objęta nawet 10% spreadem walutowym. Każdego miesiąca tracisz zatem naprawdę wiele pieniędzy. Samodzielna wymiana to natomiast możliwość całkowitego uniknięcia spreadu.

Podpisanie aneksu oraz założenie konta walutowego jest oczywiście darmowe i wystarczy jedynie poprosić o to w banku.

Wymiana waluty

Następnym krokiem jest wybranie miejsca, w którym dokonamy przewalutowania. W tej kwestii zdecydowaną przewagę mają kantory online i społecznościowe platformy wymiany walut. Obydwa rozwiązania są bardzo korzystne, ale my bardziej polecamy wymianę społecznościową. Znalezienie na niej odpowiedniej oferty nie jest bowiem bardzo trudne, a może być ona jeszcze bardziej opłacalna niż w kantorach online.

Jeżeli chodzi o platformy społecznościowe to w szczególności polecamy serwis: https://www.walutomat.pl/ . Jest to najstarsza i największa tego typu platforma. Korzysta z niej już ponad 190 tysięcy osób, które bardzo często proponują naprawdę atrakcyjne kursy wymiany. Na dzień 29.06.2015 przy zakupie 1000 CHF można zaoszczędzić względem banków nawet 161 złotych. Najlepiej jednak samodzielnie policzyć swoją oszczędność na racie za pomocą dostępnego na stronie kalkulatora. Wymiana walut w serwisie jest tak opłacalna, ponieważ kursy są ustalane przez samych użytkowników. Walutomat w żaden sposób nie ingeruje w ich propozycje. Zazwyczaj więc są one bardzo korzystne.

Jak więc łatwo zauważyć, oczekiwanie na rządowy program pomocy zadłużonym nie ma sensu. Najlepiej już teraz wziąć sprawy w swoje ręce i samemu obniżyć sobie ratę pożyczki. Zwłaszcza, że nie jest to trudne. Dodatkowo sam komfort spłacania zadłużenia nie ulegnie znacznemu obniżeniu. Wymiana waluty może być bowiem bardzo szybka.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Opublikowano

on

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości?

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wchodzisz na swoje konto bankowe i… nie znajdujesz na nim nawet złotówki. Albo próbujesz zapłacić kartą i nie możesz zrealizować tej operacji z powodu braku środków. Jeśli nie jest to błąd bankowy (a takie również się zdarzają) to możliwe, że właśnie padłeś ofiarą cyberataku. Jak się przed nim ustrzec i jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Towarzystwo pożyczek wzajemnych – co to takiego?

Opublikowano

on

Towarzystwo pożyczek wzajemnych

Najprościej mówiąc jest to platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników, pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego ich przedłużenia o kolejne 30 dni. Nie ma ograniczeń w ilości kolejnych odnowień.

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Opublikowano

on

Ponad 80% z nas pracuje po godzinach

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna. Okazuje się, że ponad 80% Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20% z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK, ponad 60% Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40% nawet podczas urlopu.

(więcej…)

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.