Connect with us

Osoba Prywatna

Spłacasz kredyt we frankach? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić wymieniając walutę online

Opublikowano

on

Obecnie wszystkie osoby, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich, muszą borykać się z problemem spłacania coraz to wyższych rat. Co prawda nadal można mieć nadzieję na wejście zapowiadanego przez rząd programu pomocy osobom zadłużonym, ale cały proces może potrwać bardzo długo. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu samodzielne zadbanie o obniżenie raty swojego kredytu. Jest to bardzo proste i może pozwolić sobie na to każda osoba. Wystarczy jedynie zdecydować się na wymianę waluty online.

Wizyta w banku

Pierwszym krokiem do przewalutowywania swoich pieniędzy online jest udanie się do banku. To właśnie w nim podpiszesz aneks antyspreadowy oraz założysz konto walutowe. Aneks pozwala na spłatę kredytu w tej walucie, w której wzięta została pożyczka. Łatwo się domyślić, że w tej sytuacji będziesz musiał samemu wymieniać pieniądze. W tym tkwi jednak wspomniana oszczędność. Jeżeli wysyłasz pieniądze na ratę w złotówkach, to są one wymieniane na franki przez bank, a ten wymienia je po bardzo niekorzystnym kursie. Każda wymiana jest bowiem objęta nawet 10% spreadem walutowym. Każdego miesiąca tracisz zatem naprawdę wiele pieniędzy. Samodzielna wymiana to natomiast możliwość całkowitego uniknięcia spreadu.

Podpisanie aneksu oraz założenie konta walutowego jest oczywiście darmowe i wystarczy jedynie poprosić o to w banku.

Wymiana waluty

Następnym krokiem jest wybranie miejsca, w którym dokonamy przewalutowania. W tej kwestii zdecydowaną przewagę mają kantory online i społecznościowe platformy wymiany walut. Obydwa rozwiązania są bardzo korzystne, ale my bardziej polecamy wymianę społecznościową. Znalezienie na niej odpowiedniej oferty nie jest bowiem bardzo trudne, a może być ona jeszcze bardziej opłacalna niż w kantorach online.

Jeżeli chodzi o platformy społecznościowe to w szczególności polecamy serwis: https://www.walutomat.pl/ . Jest to najstarsza i największa tego typu platforma. Korzysta z niej już ponad 190 tysięcy osób, które bardzo często proponują naprawdę atrakcyjne kursy wymiany. Na dzień 29.06.2015 przy zakupie 1000 CHF można zaoszczędzić względem banków nawet 161 złotych. Najlepiej jednak samodzielnie policzyć swoją oszczędność na racie za pomocą dostępnego na stronie kalkulatora. Wymiana walut w serwisie jest tak opłacalna, ponieważ kursy są ustalane przez samych użytkowników. Walutomat w żaden sposób nie ingeruje w ich propozycje. Zazwyczaj więc są one bardzo korzystne.

Jak więc łatwo zauważyć, oczekiwanie na rządowy program pomocy zadłużonym nie ma sensu. Najlepiej już teraz wziąć sprawy w swoje ręce i samemu obniżyć sobie ratę pożyczki. Zwłaszcza, że nie jest to trudne. Dodatkowo sam komfort spłacania zadłużenia nie ulegnie znacznemu obniżeniu. Wymiana waluty może być bowiem bardzo szybka.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Osoba Prywatna

Emerytury w Polsce – czy jest się czego obawiać?

Opublikowano

on

jak wm emerytalny w polsceyglada syste

Wiele osób często narzeka na swoje zawodowe obowiązki i z utęsknieniem czeka na moment przejścia na emeryturę. Nie ma w tym oczywiście nic złego – jesień życia to okres odpoczynku dla każdego z nas, a przynajmniej w teorii. W praktyce świadczenia emerytalne mogą się okazać niewielkie i tym samym niewystarczające do zaspokojenia wszystkich naszych potrzeb. Czy należy się obawiać przejścia na emeryturę w naszym kraju? Jak w tej kwestii mogą pomóc nam ubezpieczenia na życie? (więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

IKZE a IKE – podobieństwa i różnice

Opublikowano

on

fundusze

Zarówno Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) jak i Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to elementy trzeciego filaru planu emerytalnego. W założeniu oba te produkty mogą być suplementem do emerytury państwowej, jednak ich specyfika jest nieco inna. IKZE i IKE – jakie są między nimi podobieństwa, a gdzie znajdziemy różnice?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Osoba Prywatna

Ubezpieczenie na życie z opcją oszczędzania – 3 sytuacje, kiedy może się okazać przydatne

Opublikowano

on

ubezpieczenia

Chociaż ubezpieczenie na życie to jedna z najczęściej wybieranych polis w Polsce, to wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Jedną z nich jest polisa na życie z opcją oszczędzania na przyszłość. Jest to produkt, który łączy w sobie wszystkie zalety lokaty, jednocześnie nie tracąc nic z funkcjonalności klasycznego ubezpieczenia. Zastanówmy się – w jakich konkretnych sytuacjach może się przydać taka polisa?

(więcej…)

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.