Spłacasz kredyt we frankach? Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić wymieniając walutę online

fotolia_61490854_subscription_monthly_m

Obecnie wszystkie osoby, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich, muszą borykać się z problemem spłacania coraz to wyższych rat. Co prawda nadal można mieć nadzieję na wejście zapowiadanego przez rząd programu pomocy osobom zadłużonym, ale cały proces może potrwać bardzo długo. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu samodzielne zadbanie o obniżenie raty swojego kredytu. Jest to bardzo proste i może pozwolić sobie na to każda osoba. Wystarczy jedynie zdecydować się na wymianę waluty online.

Wizyta w banku

Pierwszym krokiem do przewalutowywania swoich pieniędzy online jest udanie się do banku. To właśnie w nim podpiszesz aneks antyspreadowy oraz założysz konto walutowe. Aneks pozwala na spłatę kredytu w tej walucie, w której wzięta została pożyczka. Łatwo się domyślić, że w tej sytuacji będziesz musiał samemu wymieniać pieniądze. W tym tkwi jednak wspomniana oszczędność. Jeżeli wysyłasz pieniądze na ratę w złotówkach, to są one wymieniane na franki przez bank, a ten wymienia je po bardzo niekorzystnym kursie. Każda wymiana jest bowiem objęta nawet 10% spreadem walutowym. Każdego miesiąca tracisz zatem naprawdę wiele pieniędzy. Samodzielna wymiana to natomiast możliwość całkowitego uniknięcia spreadu.

Podpisanie aneksu oraz założenie konta walutowego jest oczywiście darmowe i wystarczy jedynie poprosić o to w banku.

Wymiana waluty

Następnym krokiem jest wybranie miejsca, w którym dokonamy przewalutowania. W tej kwestii zdecydowaną przewagę mają kantory online i społecznościowe platformy wymiany walut. Obydwa rozwiązania są bardzo korzystne, ale my bardziej polecamy wymianę społecznościową. Znalezienie na niej odpowiedniej oferty nie jest bowiem bardzo trudne, a może być ona jeszcze bardziej opłacalna niż w kantorach online.

Jeżeli chodzi o platformy społecznościowe to w szczególności polecamy serwis: https://www.walutomat.pl/ . Jest to najstarsza i największa tego typu platforma. Korzysta z niej już ponad 190 tysięcy osób, które bardzo często proponują naprawdę atrakcyjne kursy wymiany. Na dzień 29.06.2015 przy zakupie 1000 CHF można zaoszczędzić względem banków nawet 161 złotych. Najlepiej jednak samodzielnie policzyć swoją oszczędność na racie za pomocą dostępnego na stronie kalkulatora. Wymiana walut w serwisie jest tak opłacalna, ponieważ kursy są ustalane przez samych użytkowników. Walutomat w żaden sposób nie ingeruje w ich propozycje. Zazwyczaj więc są one bardzo korzystne.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć, oczekiwanie na rządowy program pomocy zadłużonym nie ma sensu. Najlepiej już teraz wziąć sprawy w swoje ręce i samemu obniżyć sobie ratę pożyczki. Zwłaszcza, że nie jest to trudne. Dodatkowo sam komfort spłacania zadłużenia nie ulegnie znacznemu obniżeniu. Wymiana waluty może być bowiem bardzo szybka.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.