Connect with us

Porady

W jaki sposób dobrać najlepszą poduszkę?

Opublikowano

on

Na pewno każdy z nas nieraz skarżył się na drażniące bóle po źle przespanej nocy. Wpływają one negatywnie nie tylko na koncentrację, ale również są odpowiedzialne za złe samopoczucie. Zazwyczaj rozwiązaniem stają się środki przeciwbólowe. Niestety okazuje się, że ich zażywanie nie przynosi pożądanych efektów, a notoryczne przyjmowanie preparatów sprawia, że organizm jest coraz mniej odporny na najmniejszy nawet ból. Zamiast szukać sposobu na zwalczenie dolegliwości, należy odnaleźć przyczynę ich występowania. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się podłożu, na którym śpimy.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę

Rynek artykułów przeznaczonych do spania stale się rozwija i obecnie producenci oferują coraz więcej ciekawych rozwiązań. Dzisiaj nawet zakup poduszki okazuje się dość trudnym zadaniem. Szeroki wachlarz dostępnego w sklepach asortymentu sprawia, że kupujący przez długi czas wahają się przed podjęciem właściwej decyzji. Klient musi zwracać uwagę na wiele istotnych czynników i nie chodzi tu jedynie o kolor poszewki. Warto zauważyć, że tradycyjne poduszki mają negatywny wpływ na naszą postawę. Są one zbyt miękkie, reagują nawet na najmniejszy ucisk. Negatywnego oddziaływania można uniknąć, wybierając produkt stworzony z nowoczesnego, praktycznego materiału.

Funkcjonalne rozwiązania

Już wiele lat temu opracowano technologię, która pozwala uzyskać materace czy poduszki doskonale dopasowujące się do kształtu ciała. Genezą ich produkcji była chęć zapewnienia astronautom jak najlepszych warunków podczas lotu. Aplikacja materiału TEMPUR na oparciach foteli stanowiła świetną amortyzację dla pasażerów w fazie startu. Podczas gdy statek poruszał się z dużą prędkością, obecni na pokładzie napierali na oparcia foteli z ogromną siłą. Unikatowy materiał stał się gwarantem bezpieczeństwa i komfortu. Z tej przyczyny producenci postanowili opatentować wynalazek i sprawić, by stał się dostępny również dla innych konsumentów. Materiał w niedługim czasie zaczął wzbudzać duże zainteresowanie i obecnie jest popularny już w 80 krajach świata.

Istotne korzyści

Poduszka wykonana z materiału TEMPUR to produkt najczęściej rekomendowany przez terapeutów. Jej forma jest bowiem idealnie dostosowana do kształtu ciała. Dopasowuje się do linii, jaką tworzy głowa, szyja oraz ramiona. Sprawia to, że kręgosłup posiada właściwe podparcie podczas snu. Jest to zasadnicza kwestia, zwłaszcza dla osób, które preferują leżenie na boku. Wysokiej jakości pokrowiec nadaje się nawet do prania w temperaturze 60°C. Poduszka TEMPUR w pozytywny sposób wpływa na zdrowie użytkownika, a dowodem na zastosowanie w niej wysokiej jakości materiałów jest waga przewyższająca ciężar tradycyjnej poduszki.

Odpowiedni model poduszki

Istotne jest, aby we właściwy sposób dobrać model poduszki. Jej wielkość i kształt muszą być dopasowane nie tylko do naszych gabarytów, ale również do ewentualnych wad postawy. Na przykład osoby skarżące się na problemy z kręgosłupem powinny raczej unikać poduszek o owalnym kształcie. Trwająca obecnie wyprzedaż TEMPUR umożliwia zakup indywidualnie dobranej poduszki w atrakcyjnej cenie.

Inwestycja w odpowiednie poduszki czy materace to słuszna decyzja. Użytkownicy bowiem już po krótkim czasie zauważają pozytywne efekty.

Czytaj Dalej
2 komentarze

2 Comments

 1. Francisshear

  12 stycznia 2017 at 18:51

  Bardzo fajna strona, znalazłam tutaj mnóstwo fajnych materiałów które poszerzyły moją wiedzę. Fajnie że są w sieci takie strony.

  Jaki rower kupić

 2. TemmyDus

  10 maja 2018 at 10:58

  .
  . .
  .
  . . .
  . . .
  . .

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Kredyt hipoteczny – jakie warunki należy spełnić?

Opublikowano

on

hipoteka

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie pozwalające na zakup nieruchomości przy jednoczesnym wsparciu banku. Z uwagi na wartość inwestycji, ten rodzaj finansowania nie jest jednak łatwy w uzyskaniu. Należy przejść przez szereg formalności, które mają za zadanie weryfikację naszych danych i zdolności kredytowej. Jakie warunki trzeba zatem spełnić? Podpowiadamy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak wygląda poprawnie zamontowana instalacja fotowoltaiczna?

Opublikowano

on

fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne są inwestycją, dzięki której właściciele domów płacą niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej. Oczywiście tylko poprawny montaż fotowoltaiki pozwoli jej pracować z pełną wydajnością. A po czym poznać, że instalacja jest właściwie zamontowana? I na co zwrócić uwagę podczas jej instalowania? (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Ubezpieczenie OC graniczne – kiedy jest potrzebne?

Opublikowano

on

Podróżowanie samochodem po świecie jest dużo łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mimo otwartych granic, należy pamiętać o dopełnieniu wielu formalności związanych z ubezpieczeniem pojazdu. Sprawdź, na czym polega polisa OC graniczna i dowiedz się, kiedy jest niezbędna.

To, że ubezpieczenie OC jest ważne w Polsce wcale nie oznacza jego ważności w innych krajach. O ile jednak w przypadku podróżowania do państw należących do Unii Europejskiej będzie wystarczające, o tyle w pozostałych krajach koniecznością jest dysponowanie innymi dokumentami. Mowa o Zielonej Karcie, którą stanowi międzynarodowe potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ubezpieczenie OC graniczne – co to?

Graniczne ubezpieczenie OC jest tymczasową polisą komunikacyjną, która pozwala na poruszanie się po innych krajach. Stanowi polski odpowiednik OC, w ramach którego to ubezpieczyciel ponosi finansową odpowiedzialność za szkodę spowodowaną przez kierowcę.

Takie ubezpieczenie jest potrzebne w przypadku podróżowania samochodem do krajów:

 • niebędących członkami Unii Europejskiej lub nienależących do strefy Zielonej Karty,
 • niebędących członkami Unii Europejskiej, ale należących do strefy Zielonej Karty, jednak podróżujący nie uzyskał takiego dokument przed podróżą.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie graniczne potrzebne jest także cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej, którzy nie dysponują Zieloną Kartą, a chcą wjechać do Polski.

Szczegółowe informacje w tym zakresie znaleźć można w artykule pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/oc-graniczne.

Ubezpieczenie graniczne OC a Zielona Karta

Ubezpieczenie graniczne i Zielona Karta to polisy o podobnym działaniu – pozwalają na poruszanie się samochodem za granicą. O ile jednak Zielona Karta najczęściej wydawana jest bezpłatnie przez ubezpieczyciela (trzeba o nią zawnioskować z wyprzedzeniem), o tyle za ubezpieczenie OC graniczne trzeba zapłacić.

W jakich krajach potrzebne jest OC graniczne?

Ubezpieczenie OC graniczne jest obowiązkowe w krajach nienależących do Unii Europejskiej oraz systemu Zielonej Karty. Do takich państw zalicza się m.in. Kosowo.

OC graniczne jest również potrzebne w krajach ze strefy Zielonej Karty – ale tylko wtedy, gdy nie dysponujesz takim dokumentem. Wśród takich państw wymienić można m.in. Albania, Białoruś, Iran, Izrael, Macedonia, Tunezja, Ukraina.

Pamiętaj! Ubezpieczenie OC graniczne obowiązuje wyłącznie w okresie przebywania poza granicami kraju.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC graniczne?

Ubezpieczenie graniczne OC dostępne jest w dwóch wariantach: na 15 dni oraz na 30 dni. Koszt polisy uzależniony jest od:

 • kraju, do którego zamierzasz wjechać,
 • czasu trwania ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie graniczne kosztuje:

 • w Albanii – 49 euro (15 dni) lub 65 euro (30 dni),
 • w Kosowie – 30 euro (30 dni) lub 41 euro (30 dni),
 • w Mołdawii – 4,5 euro (15 dni) lub 7 euro (30 dni),
 • w Turcji – 42 euro (15 dni) lub 44 euro (30 dni)
 • w Ukrainie – 9,2 euro (15 dni) lub 12 euro (30 dni).

Jak wynika z powyższego, znacznie bardziej opłacalnym wariantem jest OC graniczne na 30 dni. Jeśli więc podejrzewasz, że twoja wizyta może się przedłużyć, warto wykupić polisę na dłuższy okres.

 

Czytaj Dalej
Reklama

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.