Connect with us

Porady

Wychodzenie z długów – skomplikowane sytuacje

Opublikowano

on

problemy z pieniedzmi

Wielu z nas doskonale wie o tym, że wychodzimy z długów czasami po tej kosztownej próbie ratowania życia taty lub brata. Mowa tu dokładnie o skomplikowanych rodzinnych sytuacjach, czyli wtedy gdy dowiadujemy się, że nasz brat lub tata choruje na raka, a jedyną opcją na uratowanie tego cennego dla nas życia jest to ( https://habza.com.pl/ ) wzięcie kredytu. Niestety tego typu dość nieciekawe sytuacje życiowe kończą się śmiercią brata lub taty i raz na jakiś czas rok po takim wydarzeniu pojawia się kryzys ekonomiczny, który się nasila i to tak bardzo szybko. W tego typu przypadkach z kredytem możemy sobie poradzić w jakiś sposób, czyli możemy sprzedać nasze spore mieszkanie i zakupić mniejsze, a za różnicę w ich wartości spłacić pewną część rat danego kredytu.

Jednocześnie warto też przedstawić w banku dokumenty przedstawiające naszą nieciekawą sytuację finansową, bo dzięki tym dokumentom możemy uzyskać odroczenie o te osiem miesięcy lub nawet o trochę ponad rok. Takie kombinowanie w czasach nieprzyjaznych ekonomicznie nikogo nie zadziwia, a banki postępują logicznie, bo odroczenie w spłatach jest lepsze od tego totalnego bankructwa danego klienta.

Inne typy trudnych sytuacji

Czasami bywa też i tak, że to właśnie osoba spłacająca kredyt zachoruje na raka, a  kredyt może wtedy przejąć mąż lub żona, bo nie uczynią tego raczej dzieci, które maja osiem lub dziesięć lat. Problem tkwi tylko w tym, że nie zawsze jest tak, że obydwoje z rodziców pracują, a nawet jeśli tak jest ( https://habza.com.pl/ ) to pensja drugiego z rodziców raczej nie wystarczy na to spłacanie kredytu za leczenie i utrzymanie domu. Jednym słowem tego typu sprawy są trudnymi i często niezwykle zawiłymi. W niektórych przypadkach taką właśnie rodzinę uratują kuzyni, u których to będą mogli zamieszkać. Mowa tu o tym, że wtedy zona chora na raka trafia do szpitala, mąż bierze kredyt na kosztowne leczenie i przeprowadza się z dziećmi do kuzynów, a mieszkanie dotychczasowe tej pary staje się opcją do wynajęcia dającą ten dodatkowy przychód. Tak może wyglądać to nie wchodzenie w długi lub z nich wychodzenie, ale nie zawsze ta opcja jest osiągalną.

Inne trudne sprawy

Trudna sprawą jest też i taka, w której przypadku szef firmy bierze kredyt, po to by wygrać z chorobą własnego ojca, którą jest rak. Problem tkwi też i w tym, że taki szef firmy w tego typu trudnej sytuacji może zwolnic pracownika, który to dodatkowo spłaca kredyt za samochód lub za mieszkanie. Tego typu sytuacje w życiu się trafiają i w ich przypadku nie można nikogo obwinić bezpośrednio. Wiele znaczy też i to, że jeśli tego typu scenariusz zaistnieje wraz z tym nasilaniem się kredytu gospodarczego. Może i pewną część czynników szkodzących powiązanych z taką nieciekawą sytuacją da się przewidzieć, ale nie wszystko jednocześnie i co równie istotne trzeba potem swoją sytuację przedstawić w banku, po to by uzyskać to odroczenie w spłacaniu rat kredytu, a im bardziej zawiła jest dana sytuacja, tym trudniej uzyskać odroczenie, bo tu trzeba postarać się o wiele dokumentów, które mają prawną moc.

Czytaj Dalej
Wciśnij aby skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Porady

Kredyt hipoteczny – jakie warunki należy spełnić?

Opublikowano

on

hipoteka

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie pozwalające na zakup nieruchomości przy jednoczesnym wsparciu banku. Z uwagi na wartość inwestycji, ten rodzaj finansowania nie jest jednak łatwy w uzyskaniu. Należy przejść przez szereg formalności, które mają za zadanie weryfikację naszych danych i zdolności kredytowej. Jakie warunki trzeba zatem spełnić? Podpowiadamy. (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Jak wygląda poprawnie zamontowana instalacja fotowoltaiczna?

Opublikowano

on

fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne są inwestycją, dzięki której właściciele domów płacą niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej. Oczywiście tylko poprawny montaż fotowoltaiki pozwoli jej pracować z pełną wydajnością. A po czym poznać, że instalacja jest właściwie zamontowana? I na co zwrócić uwagę podczas jej instalowania? (więcej…)

Czytaj Dalej

Porady

Ubezpieczenie OC graniczne – kiedy jest potrzebne?

Opublikowano

on

Podróżowanie samochodem po świecie jest dużo łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Mimo otwartych granic, należy pamiętać o dopełnieniu wielu formalności związanych z ubezpieczeniem pojazdu. Sprawdź, na czym polega polisa OC graniczna i dowiedz się, kiedy jest niezbędna.

To, że ubezpieczenie OC jest ważne w Polsce wcale nie oznacza jego ważności w innych krajach. O ile jednak w przypadku podróżowania do państw należących do Unii Europejskiej będzie wystarczające, o tyle w pozostałych krajach koniecznością jest dysponowanie innymi dokumentami. Mowa o Zielonej Karcie, którą stanowi międzynarodowe potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia komunikacyjnego.

Ubezpieczenie OC graniczne – co to?

Graniczne ubezpieczenie OC jest tymczasową polisą komunikacyjną, która pozwala na poruszanie się po innych krajach. Stanowi polski odpowiednik OC, w ramach którego to ubezpieczyciel ponosi finansową odpowiedzialność za szkodę spowodowaną przez kierowcę.

Takie ubezpieczenie jest potrzebne w przypadku podróżowania samochodem do krajów:

  • niebędących członkami Unii Europejskiej lub nienależących do strefy Zielonej Karty,
  • niebędących członkami Unii Europejskiej, ale należących do strefy Zielonej Karty, jednak podróżujący nie uzyskał takiego dokument przed podróżą.

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie graniczne potrzebne jest także cudzoziemcom spoza Unii Europejskiej, którzy nie dysponują Zieloną Kartą, a chcą wjechać do Polski.

Szczegółowe informacje w tym zakresie znaleźć można w artykule pod adresem: https://rankomat.pl/samochod/oc-graniczne.

Ubezpieczenie graniczne OC a Zielona Karta

Ubezpieczenie graniczne i Zielona Karta to polisy o podobnym działaniu – pozwalają na poruszanie się samochodem za granicą. O ile jednak Zielona Karta najczęściej wydawana jest bezpłatnie przez ubezpieczyciela (trzeba o nią zawnioskować z wyprzedzeniem), o tyle za ubezpieczenie OC graniczne trzeba zapłacić.

W jakich krajach potrzebne jest OC graniczne?

Ubezpieczenie OC graniczne jest obowiązkowe w krajach nienależących do Unii Europejskiej oraz systemu Zielonej Karty. Do takich państw zalicza się m.in. Kosowo.

OC graniczne jest również potrzebne w krajach ze strefy Zielonej Karty – ale tylko wtedy, gdy nie dysponujesz takim dokumentem. Wśród takich państw wymienić można m.in. Albania, Białoruś, Iran, Izrael, Macedonia, Tunezja, Ukraina.

Pamiętaj! Ubezpieczenie OC graniczne obowiązuje wyłącznie w okresie przebywania poza granicami kraju.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC graniczne?

Ubezpieczenie graniczne OC dostępne jest w dwóch wariantach: na 15 dni oraz na 30 dni. Koszt polisy uzależniony jest od:

  • kraju, do którego zamierzasz wjechać,
  • czasu trwania ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie graniczne kosztuje:

  • w Albanii – 49 euro (15 dni) lub 65 euro (30 dni),
  • w Kosowie – 30 euro (30 dni) lub 41 euro (30 dni),
  • w Mołdawii – 4,5 euro (15 dni) lub 7 euro (30 dni),
  • w Turcji – 42 euro (15 dni) lub 44 euro (30 dni)
  • w Ukrainie – 9,2 euro (15 dni) lub 12 euro (30 dni).

Jak wynika z powyższego, znacznie bardziej opłacalnym wariantem jest OC graniczne na 30 dni. Jeśli więc podejrzewasz, że twoja wizyta może się przedłużyć, warto wykupić polisę na dłuższy okres.

 

Czytaj Dalej

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.